Jump to content

Moto Zajednica

2020 Benelli Imperiale 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav svima. Vidim da pisete o ovom lepotanu, interesuje mene i druga jer nismo bas toliko upuceni, vise druga interesuje... Zasto ovaj model beneli  ima 2 svecice na tom jednom cilindru, jednom klupu ? Ako neko moze da objasni u vezi ovoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Nzm kako stoji sa rezervnim delovima ? Po vama da li je bolje ovaj beneli imperijale 400 ili cfmoto nk400 ? Znam da je razlika ali oba su nova, pa bih voleo eto da cujem i vasa misljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Vrlo moguce da je cf bolji ali on sa rezervnim delovima bas lose stoji, nzm kako je sa beneli ali...verovatno da ni on ne stoji nesto bolje od cf-a sa rezervnim delovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Koliko vidim odg nema na postavljeno pitanje.. 

. Zasto ovaj model beneli  ima 2 svecice na tom jednom cilindru, jednom klipu ?

Moracu sam da nadjem odgovor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Zašto Alfa ima twin spark motore? Četiri cilindra, osam svećica. Radi boljeg i potpunijeg sagorevanja. Kod Benelija je verovatno i fora zbog neke Euro norme, da što više sagori pa da katalizator to lakše pokupi. A to što niko ne zna za delove, pa malo ih i ima kod nas. Sad od tog malog broja vlasnika još manji je na forumu, pa još manji čita ovu temu...

 

A i ne budi nestrpljiv, vidim, juče si pitao, a očekuješ odgovor kao da sedimo svi za stolom i razgovaramo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Nisam ja nestrpljiv, drug je...ovo za svecice mu nije bilo jasno. Za rezerve delove predpostavljam da ih mozda i nema. Hvala na odgovoru !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nisam ja nestrpljiv, drug je...ovo za svecice mu nije bilo jasno. Za rezerve delove predpostavljam da ih mozda i nema. Hvala na odgovoru !
Burnout je ozbiljan uvoznik, mislim da nema problema za rez. delove.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 17.12.2020. at 18:38, zidar je napisao:

Nzm kako stoji sa rezervnim delovima ? Po vama da li je bolje ovaj beneli imperijale 400 ili cfmoto nk400 ? Znam da je razlika ali oba su nova, pa bih voleo eto da cujem i vasa misljenja.

Ja sam usled neplanirano potrošenog novca uzeo CF Moto 650NK a pikirao sam na TRK502X... Mada mislim da je i Beneli sasvim ok sa delovima...ove godine imao je najprodavaniji model u Italiji, ne znam zašto ovde ne bi imao delova. Samo treba videti šta više odgovara pošto su NK i Imperijale potpuno dve različite klase motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa ne znam, mnogi su pisali da cf nema rezerve delove ( nema...treba se raspitati sta ima a sta ne na lageru ), mozda su od tada do sad nabavili i rez delove. Beneli nzm, niko nista nije pisao o tim famoznim rez delovima, samo komentarisu kilazu i konjazu motora, mada drugo i nema sta jer je sve to novo. Sto se tice, da to su dva razlicita stila motora, ali za skoro iste pare biras sta ti se vise svidja ( oba su 400cc ), samo da se covek odluci. Na primer JA...visok sam 181 cm i 91 kg, vozim hondu cb450n - pc14. Mislim da bi mi vise odgovarao imeriale 400. Imperiale 400 i cb450n su po mom misljenju slicnih dimenzija, cf bi mi bio vec mozda mali, ali to se vidi na licu mesta. A koliko ima ks ..to mi nije bas toliko vazno, jer moj cb ima dva klipa i 27 ks, imperiale ima na jednom klipu 21ks, cf  ( samo poredim sa ova dva  ) dva klipa i mislim 36 ks. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam proveo oko sat vremena sa Saletom (Burnout sef prodaje) diskutujuci o servisu i rezervnim delovima.

 

Na stanju imaju zalihe za sve modele koje prodaju i to: retrovizore, nogostupe, vizire, sus plehove, bocne plastike za neke modele, filtere, srafove, nosace kofera, crash barove, kormane, rucice, tegice...

 

Za svee ostale delove, narucuju se iz Italije i stizu za 2-4 nedelje.

 

Eto mozda nekome znaci ova informacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 21 minuta, zidar je napisao:

Pa ne znam, mnogi su pisali da cf nema rezerve delove ( nema...treba se raspitati sta ima a sta ne na lageru ), mozda su od tada do sad nabavili i rez delove. Beneli nzm, niko nista nije pisao o tim famoznim rez delovima, samo komentarisu kilazu i konjazu motora, mada drugo i nema sta jer je sve to novo. Sto se tice, da to su dva razlicita stila motora, ali za skoro iste pare biras sta ti se vise svidja ( oba su 400cc ), samo da se covek odluci. Na primer JA...visok sam 181 cm i 91 kg, vozim hondu cb450n - pc14. Mislim da bi mi vise odgovarao imeriale 400. Imperiale 400 i cb450n su po mom misljenju slicnih dimenzija, cf bi mi bio vec mozda mali, ali to se vidi na licu mesta. A koliko ima ks ..to mi nije bas toliko vazno, jer moj cb ima dva klipa i 27 ks, imperiale ima na jednom klipu 21ks, cf  ( samo poredim sa ova dva  ) dva klipa i mislim 36 ks. 

Što se tiče delova opet...imao sam nekoliko ''kineza'' od Quingy 200, neki non name kod nas od 400cc i evo sad CF...nikad nisam do sad imao probleme sa delovima generalno. Uvek sam uspevao da pronađem ili original ili zamenu. Što se tiče i CF-a i Beneli-ja mislim da tu nema brige...oba proizvođača imaju svoja predstavništva kod nas i u regionu tako da se ja tu ne bih brimuo.

Šta god da izabere drug će dobiti nov motor, što je po nekom mom iskustvu bolja varijanta od polovnog sa 50k na satu. Retko se nađe dobar polovni primerak a da je revnosno održaan...

 

Meni se recimo Imperiale sviđa...ali 502X mi je mera po gabaritima opasno se lepo vozi. Ali ipak mi je zapao NK :D...inače NK modeli su istih dimenzija nevezano za agregate. Kada sam kupovao NK mislio sam da nema šanse da se spakujem ali ispostavilo se da je ok, mada bih voleo manlo uspravniji položaj sedenja...ali to će se srediti za koji mesec kad stignu podizači.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, zidar je napisao:

Nije dzabe izreka..." Staro fali,. Novo teraj ".

A jbg...kod nas ono što valja čuva se ko oči u glavi i prodaje samo u smrtnom slučaju. Rage idu kao alva...ja sam imao opciju za isti novac Japanca od 30.000 km i više, petnaest godina star ili pristojan kinez sa 4k na satu i prva registracija 2018. A pošto sam otvorenog uma pa kineze mogu da ''svarim'' i eto...dobih za ok keš tek razrađen agregat :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја моментално у радионици радим CF moto скутер један врло смешан 250 са преџених 120 000 и једини проблем је чуркање из ауспуха и повечана потрошња уља. Проблем су досад само гумице вентила, све друго је у граници нормале, чисто да се зна.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

1006f4964377e71482577f2168a17d8f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ako se ok vodi računa kinez ume da bude jako zahvalan. Ja sam kupio 2008 nov Quingy 200 GY evo ga dan danas trućka po ulicama bez ikakvih problema. Dok mi je 2010 GSX 600F (kupljen od poznatog čoveka uz priču sipaj i vozi) pri kretanju sa semafora razleteo radilicu bez prethodne najave. Samo pristojno ulje, potrošni materijal i naravno normalan vozač...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Кинџи сам имао и ја баш кад су први били увезени код нас. То је практично DR машина и одлично се показао.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

I dan danas imam emz mz ts 250/1, do duse od oca mi je ostao, sada je vec neispravan ( ne bitno ) . Imao sam qingqi qm250 koji sam kupio od Srdjana iz Grocke, imao par nezgodnih pada sa njim i prodao (pao tudjom greskom ). Imao sam aqwin bruiser 250 ( isti qm250 ). Mada ova dva kineska motora u voznji i krajnjoj brzini dupe i oko. Mada koliko se secam da mi je Srdjan rekao da mu je qm250 stelovao Igor xt...isao je samnom cak 150 km/h. I to provereno jer sam jednom prilikom trazio od milicije da me upuca da bih proverio ispravnost kilometar sata. Arqwin retko 120km/h. Tada sam imao etz 250, pa prodao i sada vozim hondu cb450n. Cb je i ao par problema koje sam uspesno uklonio. Tako da ja nemam problema sa kineskim motorima pa i slabije kubikaze jer ni idem na trke, motorom idem od tacke A do tacke B. Da li cu stici kasnije 15-20 minuta naspram nekog drugog...briga me. Ja vozim jer uzivam u voznji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Ја моментално у радионици радим CF moto скутер један врло смешан 250 са преџених 120 000 и једини проблем је чуркање из ауспуха и повечана потрошња уља. Проблем су досад само гумице вентила, све друго је у граници нормале, чисто да се зна.
 
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
 
 
1006f4964377e71482577f2168a17d8f.jpg&key=13956e60d29e711e1f43a426e221022f948633555b203fe619c11a4756923ae2
Izuzetno ruzna skalamerija... Moz da je neunistiv, kad je gadan do jaja
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pa jesu li kinezi ili ne :D 

Ali naučili su se pameti, jesi li video CF (novije...NK, MT i GT) i Beneli modele? Bombonice...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Izuzetno ruzna skalamerija... Moz da je neunistiv, kad je gadan do jaja
Овај има и радио, MP3 и звучнике, један са леве стране а један са десне стране испод резервара. Покретни радио, тип је био у Велгију, Енглеску, Грчку и ко зна где са овим ружним.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Овај има и радио, MP3 и звучнике, један са леве стране а један са десне стране испод резервара. Покретни радио, тип је био у Велгију, Енглеску, Грчку и ко зна где са овим ружним. 
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
 
 
Ma moze da ima sve, opet je ruzan.
Na motoru ne treba radio, valjda slusas zvuk motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Pa jesu li kinezi ili ne  
Ali naučili su se pameti, jesi li video CF (novije...NK, MT i GT) i Beneli modele? Bombonice...
Nisam, I dalje mi ne ulivaju poverenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Врло је тих кад је ауспух оригинал али је баш онако рурално кад пролазиш а лупа као џубокс.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja