Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Zašto niko ne uzima u obzir i Hondu Deauville, 680 ccm, dva cilindra, odlična zaštita od vetra, potrošnja oko 4,2 l/100, tri kofera. Za tu visinu vozača idealna. Nije da se nudim ali ja prodajem svoju (doduše morao bi prvo da prodaš svoj sadašnji motor :zvizduk:).

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@PaPaja neke motore sto sam gledao bili su od 50k do 70k i onda zato pitam

@Deki Katana znam da nema pouzdanih informacija.. ali gledam da ne bude bas prelickan jer onda stvara malo sumnju neku, a i gledam da bude vlasnik nekoliko god ako je moguce.. ili jos bolje ako neko sa foruma ne prodaje ili poznaje nekog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050
7dd4f74ac3b4-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda deauville, 2006. godište, Touring, vozilo prešlo 31000 km, Valjevo. Cena 3.600 € - Motori - Polovni Automobili

Evo ovako mislim da je jednostavnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

Da li neko zna vlasnike od ovih motora? Ovi su mi zapali za oko.. I sta mislite o njihovom izgledu, kilometrazi itd.. Redno cu staviti koji mi se svidja najvise do najmanjeg, ima 3 komada

41566ba6489c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Fazer, 2000. godište, Naked, vozilo prešlo 49529 km, Kragujevac. Cena 2.250 € - Motori - Polovni Automobili

 

8fae78aee873-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha FZS600 Fazer, 2001. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 46800 km, Požarevac. Cena 1.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

42c858bf855e-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha fazer 600, 1999. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 30000 km, Negotin. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
@punisa 16 Spisak mi je malo vise nekategorisan pa ima i toga, ali onda gledam da mi registracija bude koliko toliko pristupacnija. Jer nas bas deru za to.. a BMW do para sa kojima raspolazem jedino f650
@Forsberg hvala kolega, ovih dana bas gledam VFR-ove i mogu ti reci da mi se bas svidjaju kako izgledaju. Izgleda da ce to biti to, sad se dvoumim da sacekam da prodam moj i uzmem neki VTCE, osim ako ne naletim na neki dobar pre vremena. Ali i Fazera gledam.
po vama sta je bezbednije u svakom pogledu 4 ili 2 cilinda
kardan, lanac ili kais?
u smislu na duze relacije
4 cilindra (pogotovu V4 od VFR800 VTEC koji sam imao jedno kratko vreme) prosto "traze" da im zavrces gas. Na 2 cilindra je voznja nesto umerenija, to su vecinom masine koje ne traze toliko obrtaje (kao 4 cil) da bi isle, pa je i dozivljaj "mirniji". A i max. broj obrtaja im je nizi.
Kupio sam sinu pre koju godinu Yamahu FZ6S 2007-o, mislim da slicno godiste (model sa aluminijumskim ramom) mozes sada da kupis za oko 3000. Preporuka za model ! Jedine mane: male mogucnosti stelovanja vesanja i zvuk sa fabrickim auspusima kao usisivac
Za kais si potpuno u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@demro.st Ne znam koliko se krecu oni, a i ne znam da mi nije to veliki motor. Dal mogu da dohvatim zemlju kad stanem?

@LuckyVladano i ja msm da je mozda 4 cilindra na neki nacin pouzdanije, ali i 2 su dobri. VFR vidim da ih bas svi hvale, ali da im je REGLER problematican. Fazerka mi je ko bombonica, ali mora drugi auspuh, osim ako nije stariji model :D i za grad je lak za voznju, pogotovo za BG
A i kais msm da je malo jeben za dalje voznje, jeste da se ne cuje u voznji, nema mazanja itd. 

A sta mislite da li je bolje Karburator ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ja ti necu mnogo pomoci, ali cu da filozofiram malo vise. Kao prvo, budes li od drugih trazio savet sta da kupis, nikad neces kupiti motor. Zasto? Neko ce uvek naci manu za lanac, neko za kardan, neko ce ti reci da nikako ne uzimas kawasaki jer je kanta, drugi opet tvrde da suzuki ne izvlaci dovoljno snage iz agregata, treci su misljenja da yamaha zna da napravi samo klavijature a i honda brljavi sa reglerima. Neki se pak kunu u bmw i nista drugo ne smatraju za dovoljno dobrog dvotockasa. Talijani, po defaultu, kubure sa strujom i elektronikom a i nemas krstenog majstora za takve masine. Kinezi su anatemisani, ne pitaj zasto... Onda, ne uzimaj staro jer je staro stalno ce da se kvari, zatim ne uzimaj novo jer je novo odrace te ovlasceni servisi... 

A kad pogledas oko sebe, voze se i aprilie i bmw i honde i kawe i suzuki i yamaha i kinezi, i amerikanci i englezi, pride. I stari i novi, bez razlike... 

Prema tome, gledaj ono sto ti se najvise svidja (sto natera da srce brze kuca), nadji najbolji primerak za fond kojim raspolazes i kupuj. I ne brini, zajebaces se sigurno :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Samo honda suzuki i yamaha i to nekarburatori :na_glavi:

2 cilindra

Lanac

Regler mož da menjaš kad menjaš gume, ne mora stalno

Benzin najviše zeza- skup

Skroz sam subjektivan :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
1 hour ago, Vitez Koja said:

@demro.st Ne znam koliko se krecu oni, a i ne znam da mi nije to veliki motor. Dal mogu da dohvatim zemlju kad stanem?

@LuckyVladano i ja msm da je mozda 4 cilindra na neki nacin pouzdanije, ali i 2 su dobri. VFR vidim da ih bas svi hvale, ali da im je REGLER problematican. Fazerka mi je ko bombonica, ali mora drugi auspuh, osim ako nije stariji model :D i za grad je lak za voznju, pogotovo za BG
A i kais msm da je malo jeben za dalje voznje, jeste da se ne cuje u voznji, nema mazanja itd. 

A sta mislite da li je bolje Karburator ili ne?

Kupiš motor i odmah preventivno zameniš regler, ako već nije zamenjen. Joška pravi odlične zamenske reglere.

 

Karburatori su starija generacija, zašto bi uzimao motor sa njima ako ne moraš? 

 

Na kraju krajeva, poenta je da ako ti se svidi motor sa karburatorima ili sa kaišem, nema načina da te neko ubedi da ga ne kupiš, ako ti od njega srce igra. Čitaj o onima koji te interesuju, saznaj što više možeš, gledaj klipove, pogledaj ih uživo.  Videćeš na koji ćeš se naložiti i znaćeš da njega juriš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@raps e to si u pravu 100% svako ima pozitivna i negativna misljenja. Ali pokusavas da izvuces obe strane i da znas na sta najvise da obratis paznju pri kupovini. Ali si takodje i u pravu da treba kupiti ono za cime ti srce zaigra ( ljubav na prvi pogled ). A i to sto kazes, svi motori se voze.

@gox auu, zajebava benzin mnogo, srecom pa su ga smakli malo u ovoj koroni. 20ak din po litru

@Forsberg Cuo sam za Joksu da pravi dobre Reglere. Pa kao "kazu" da je "bolje" karburator, jer ako se pokvaris lakse moze da se sanira problem. Mada ja kupujem motor da vozim, ne da popravljam..

Ima i toga, kad osetis da je to taj motor, tesko ko moze da te odgvori od njega. Osim ako nemas dovoljno kesa haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja