Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

Pozdrav kolege, planiram da uzmem drugi motor. E sad ovako, visok sam celih 173cm i imam 75kg. Pa mi trebaju neki saveti koji motor uzeti na tu visinu.

Novac koji mogu da izdvojim je oko 2000e, ako budem proda moj motor bice max 3500e. U planu mi je da idem i na vece ture, npr ove god ako bude sve kako treba planiram SRB-HRV-BOSNA-CG-SRB. Kubikaza je max do nekih 800ccm. Nisam neko ko voli po gasu, volim da uzivam u voznji. Bitno mi je da motor bude udoban. I da kad sidjem sa njega ne budem ukocen bas mnogo.

(Napisacu redosledom koji mi se motor najvise svidja)

Motori koji su mi zapali za oko su: 
Yamaha Fazer 600 ( ona mi se bas bas svidja)

Kawasaki Z750

Kawasaki ER6F

Honda CBF 600S

Honda Shadow 

Kawasaki VN 750

Yamaha Viarago 750

Suzuki GSR 600

Kawasaki ER5

 

Pa bi vas zamolio da mi kazete sta odma da otpisem, na sta najvise da obratim paznju kad ih budem gledao. Ili ako imate savet za neki drugi motor ili znate ko prodaje neki od ovih navedenih motora. Koje su im prednosti, koje su im mane. tako reci dobru i losu stranu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Па висина ти је таква да ти све одговара, мало си нашаренио избор, од нејкеда до крузера и све између. :) Подсети ме на мене до скоро, и сроз те разумем, све би очи хтеле. 

Од горе наведеног мислим да си ЕР5 можда прерастао и да ти срце куца за нечим јачим. 

А за остало свако ће ти рећи шта би он узео, а ти крени редом макар седи на мотор, провери положај тела, руку, повијеност ногу да ли ти одговара. А и кад налетиш на неки очуван примерак и срце ди заигра то је то. А лако можда буде нешто што и није на овом списку. 

Да се ја питам Хонда ЦБФ 600 С. :hej:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Nije na listi ali evo da ponudim moj - Suzuki SV650s, uz manje izmene moze da se namesti korman kao na naked modelima, mada kolega kod kog je bio motor je isao u Grcku sa njim bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista
1 hour ago, shlem said:

Па висина ти је таква да ти све одговара, мало си нашаренио избор, од нејкеда до крузера и све између. :) Подсети ме на мене до скоро, и сроз те разумем, све би очи хтеле. 

Од горе наведеног мислим да си ЕР5 можда прерастао и да ти срце куца за нечим јачим. 

А за остало свако ће ти рећи шта би он узео, а ти крени редом макар седи на мотор, провери положај тела, руку, повијеност ногу да ли ти одговара. А и кад налетиш на неки очуван примерак и срце ди заигра то је то. А лако можда буде нешто што и није на овом списку. 

Да се ја питам Хонда ЦБФ 600 С. :hej:

 

I ja msm da si u pravu za ER5.. treba uzeti nesto jace.. Mada ja svaki motor volim srcem, i uzivam u svakom zvuku.. ali treba nesto jace uzeti.. Bice uskoro neka motorijada pa cu da razgledam i sakupljam utiske vozaca.. A vidim da podosta ljudi je zadovoljno sa Fazerom, a i iskreno lep je motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Drugar ima Z750 i u njegovo ime ti ga ne bih preporučio. Uzmi nešto sa zaštitom od vetra kad te već duže ture i udobnost zanimaju. Kad god izađemo negde na otvoreno drugar se sav zgrči boreći se sa vetrom.

 

Fazer je pravo lep motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Idem danas da vidim jedan motor koji mi je interesantan pa ce ovaj moj mozda biti na prodaju. Vidim da ti je prvi favorit pa da ti ponudim

IMG-7226485506fe45c69f372043aca34756-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Slicne smo, prakticno iste konstitucije, a vozim Horneta S kog si naveo kao jednu od opcija pa mogu da ti kazem svoje iskustvo i misljenje.

Ako planiras duze ture, i narocito ako imas suvozaca/icu, mislim da ti ovaj motor nije dobar izbor. Za grad i voznje do 200-300Km je odlican. Ja ga sa zadovoljstvom vozim vec 4 godine, ali moja voznja se zasniva 85% grada i ostatak voznje do 200Km. isao sam par puta na voznje od 500+Km i moram da kazem da je bilo poprilicno zahtevno sa fizickog aspekta. Da pokusam slikovito da objasnim, nakon tih voznji, pozeleo sam da ga polijem benzinom i zapalim i nikad vise ne sednem na motor :) .

Pored njega, od motora sa spiska vozio sam i Fazera i GSR-a i reci cu da je osecaj slican kao na Hornetu.

Takodje, ER5 je nesto sto ce da ti dosadi u roku od odmah pa bih i to izbegao.

Cesto uzmem da provozam burazervog VFR-a 750 RC36 i recimo da, na moje iznenadjenje, to je jedan od udobnijih motora za putovanja, a sasvim pristojan i za gradsku voznju. Vecina ljudi voli zvuk V agregata pa je i to jedan od fun faktora.

Nisi ga stavio na spisak, ali moj savet je da ga razmotris, ako imas mogucnost negde i da probas, a mozes i da procitas dosta clanaka o njemu na netu, recimo da je to, po meni, a i misljenju mnogih ljudi, legendarni hondin motor i ako ti taj, nazovimo ga retro dizajn, ne smeta, verujem da bi bio zadovoljan.

Pravi turing motor sa dobrom zastitom od vetra, rezervoar na pravom mestu da mozes da se naslonis na njega (jos ako imas malo veci stomak,milina :P ) . Nas dvojica kada odemo da se vozamo i uhvati nas kisa, ja sam na Hornetu mokar u roku od odmah, dok on zbog aerodinamike i polozaja sedenja na motoru prodje neuporedivo bolje (navodim cisto kao argument za dobro aerdinamicno resenje i dokaz da, dok si na njemu, imas minimalni otpor vetra).

Da ne davim vise, vec sam preterao, razmotri motor, moze da se nadje lep primerak u tom nekom budzetu kojim raspolazes.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ko vozi motor mora da ga duva,ako nece onda auto.Zastite najbolje imaju veliki turing motori,ko sto rece kolega Vaske4s VFR-ka ima pristojnu zastitu i skroz ok motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Izneo si lepu listu motora, samo da je u sto boljem stanju i odgovarajuce cene.

Da dodam jos jedan na listu, Suzuki gsx 750 f. Isto sam imao fazera na prvom mestu ali zbog cene sam kupio motor o kome tada nisam ni razmisljao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@Forsberg I ja msm da je Z750 malo otvoreniji i da bi bilo bas borbe sa vetrom.

@malitomic Ako budes mogao prosledi mi slike na viber od tvog fazera. 064-34-43-086

@Vaske4s Slikovito si mi obijasnio oko motora, pogotovo da bi ga zapalio odma VFR-a sam imao samo prilike da vidim u prolazu i na oglasim, i nekako mi je delovao da je mnogo dugacak i visok, mozda losa procena.. ali i on mi je iskreno zapao za oko.. tako da cu morati i njega da pogledam

@Deki Katana pogledacu i njega isto..

A ja msm da bi mi TDM, V-STORM bili bas veliki, mada mi se i oni svidjaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Sto se tice suzukija...eto sjajne ponude, a i cena samo sto se promenila :lol3::P

Celo godisnje finansijsko putesetvije se nalazi u tom opisu oglasa...hahaha

Sem jedne stavke, ali to cu ispricati ako kupca bude zanimalo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

VFR i Katana imaju nisko sediste tako da sa obe noge punim stopalom stojim (170cm visok), jedino hvat ka heblovima je po mom ukusu malo dalji (moze da se vozi, to vec radim skoro 4 godine, ali vise bi mi prijalo da se upravljac priblizi). Pricam o modelima RC24 i Katana 2 gen. (ona lepsa sa jednim farom). TDM i V-storm nisam pominjao i ne bih uzimao u razmatranje iako su dobri motori. Generalno, za vecu udobnost, oklop ili polu oklop vrede (pogotovo na vecim brzinama i duzim relacijama) tako da i Z750 u varijanti sa polu oklopom (Z750S), tu spada. Takodje cetvoro-cilindricni agregati su mnogo kultivisaniji za voznju u bilo kom rezimu od 2 i 1 cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dodaj na listu:

Honda CB 500

Suzuki GS 500E/F

Yamaha XJ 600 Diversion

Suzuki Bandit 600 N/S

 

Ili da razmisliš o nekoj Sport Turing varijanti:

Honda VFR 750/800

Suzuki GSXF 600/750

Suzuki RF 600R

Yamaha YZF 600R Thundercat

Kawasaki ZZR 600

 

Ili neki veći naked:

Honda CB 750

Kawasaki Zephyr 750

Suzuki Inazuma 750

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Nemam mišljenje o Kawi, ali samo ću ti reći da sam ja VFR-om u pogledu ergonomije prezadovoljan, kao i u odnosu cena - kvalitet koji dobijaš. Na jednoj od tema je kolega iz Valjeva @alexvicent pominjao da je njegov VFR na prodaju, pa eto ideje gde prvo da gledaš. Svakako ti je VRF 800FI unutar budžeta, a kad prodaš svoj biće ti i VTEC. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Na spisku su ti sve motori kojima se ide do 200km daleko od kuce. Kubikaza ti ne odredjuje jacinu gasa nego ruka,a i misljenja sam da su vece ccm bezbednije.

Spisak ti je malo nekoordinisan u smislu da su yamaha fz 600 ,hornet , z750 nervozni motori do do honde CBF i i kawe ER5 koji su mlaki motori. VFR 800  ti je dobar za put ,Fz1000 isto (nije ti ludji u nizim obrtajima od FZ600) istih smo dimenzija u cm i kg ,samo ja kad razmisljam o putu vidim uglavnom jedan izbor :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@punisa 16 Spisak mi je malo vise nekategorisan :D pa ima i toga, ali onda gledam da mi registracija bude koliko toliko pristupacnija. Jer nas bas deru za to.. a BMW do para sa kojima raspolazem jedino f650

@Forsberg hvala kolega, ovih dana bas gledam VFR-ove i mogu ti reci da mi se bas svidjaju kako izgledaju. Izgleda da ce to biti to, sad se dvoumim da sacekam da prodam moj i uzmem neki VTCE, osim ako ne naletim na neki dobar pre vremena. Ali i Fazera gledam.

po vama sta je bezbednije u svakom pogledu 4 ili 2 cilinda

kardan, lanac ili kais?

u smislu na duze relacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@Vitez Koja pratim i gledam dosta o VFR.Sa njim nema greske u pogledu pouzdanosti jedino regler moze da bude problem(a lako je resiv).Vfr VTEC nemas puno na oglasima (cim se pojavi  dobar sa normalnom cenom proda se vrlo brzo).Mislim da kolega sa foruma @mladjonixxx prodaje .....meni deluje kao korktan motor.U svakom slucaju po recima iskusnijih kolega koju god generaciju VFR-a da kupis nece biti greske.Srecna kupovina ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@Eol to mi je bitno da motor bude pouzdan, a ne da se strecam da li cu stici do odredista i nazad. Sad cu bas da vidim sa kolegom @mladjonixxx njegova iskustva i ako smo blizu da vidim i ako mi dozvoli da sednem na motor da vidim kako mi lezi 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Ako je o pouzdanosti rec, Katana je na vrhu lestvice u 750 klasi. A i samo odrzavanje je prosto i neposredno. Np. skidanje oklopa nije tako komplikovano kao kod Vfr-a. Nize je cene od drugih modela slicnih performansi. Registracija je do 750cc pa ostaje u klasi 500-750 za dazbine (Razumem da si odustao od ispod 500cc).

Gore pominjes bezbednost, nisam bas siguran u kom smislu mislis bezbednost vezanu za broj cilindra i vrstu prenosa. Kardan je najelegantniji (nema cestog podmazivanja i prljanja oko istog), ali svi su dobri ako su u dobrom stanju i odrzavani. To generalno vazi za sve napomenute motore, stanje je najvaznije i normalno, licni ukus.

Nista bez probanja, ali eto neke smernice (nadam se da ce pomoci).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@Deki Katana pa jesam, odustajem od 500ccm, osim ako mi se bas neki model ne svidi i ne budem imao mogucnosti da ga kupim. Za bezbednost cilindra msm da li je bolje 4 ili 2 za dalja putovanja, jer neko kao kaze 2 cilindra nisu bas kao za to. Nov sam u tom svetu, pa msm da nije bezobrazno da pitam. A sto se tice prenosa, u slucaju kvara msm da se lakse otkloni kvar ma lancu i kardani nego na kaisu. Jer kais ako pukne pitanje je gde se moze to kupiti itd, u tom smislu pitam. Znam da je milina voziti sa kaisom jer nema podmazivanja, zveckanja itd. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Nema bezbednog ili nebezbednog motora vezanog za broj cilindara i vrstu prenosa. Sama formulacija pitanja pravi zabunu pa cu probati da citam izmedju redova.

 

Gore sam vec napomenuo da je 4 cilindra najkultivisaniji tip agregata u odnosu na 3, 2, 1. Manje vibracija i elasticniji motor pa su samim tim "udobniji" u voznji. Vecina putnih motocikala upravo koriste takve agregate sa vecom kubikazom ali ljudi obilaze svet i sa motorima sa jednim cilindrom i malom kubikazom. Svaka konfiguracija ima svojih vrlina i mana pa ostaje na kraju licno dopadanje kako koji motor odgovara svom vlasniku i primeni. Ovo je sve vezano za tip motora.

 

Ako si pak mislio na pouzdanost, takodje se ranije pomenulo da ako je motocikl u dobrom stanju i odrzavan, onda je i verovatnoca kvara manja. Posto kupujes polovno vozilo, onda mnogo zavisi od njegove istorije.

Sto jednostavnije sa sto manje elektronike doprinosi pouzdanosti a ako i dodje do kvara, lakse ga je popraviti bez specijalnih delova i alata. Ovde se podrazumeva da je u startu napravljen od kvalitetnih materijala.

 

Svi gore navedeni modeli su dobri u startu po pitanju kvaliteta i izdrzljivosti, samo pitanje nijansi.

Samo jos da ti se sve uklopi i da ti "legne" prava masina za tebe. Sretno u potrazi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 179 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: Nista

@Deki Katana e hvala, lepo si mi obiasnio :)

Jos jedno pitanje, da li treba gledati neku odredjenu kilometrazu koju je motor presao? I ako treba od prilike do koje max kilmetraze gledati motor... jer ja ako mi legne motor ne planiram da ga menjam skoro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja