Jump to content

Moto Zajednica

Prodajem Canon EOS 5d mk2 i Canon EF 28-135 IS objektiv

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Prodajem korišten Canon 5d mk2 fotoaparat sa Canon EF 28-135 IS objektivom. Aparat je ispucao oko 503000 snimaka, radi besprekorno. Estetski je solidno očuvan, na par mesta zguljena farba. Guma na rukohvatu je malo popustila ali i dalje stoji na svom mestu.

Aparat je kod mene oko 3 godine i za to vreme je ispucao oko 60000 snimaka (stock) bez ijednog problema ili naznake kvara ili umora.

Telo dolazi u kompletu sa originalnim punjačem, baterijom i kaišom, poklopcem tela, i 3 CF kartice (1x8GB San Disk Ultra i 2x32GB Transcend). Na jednoj od kartica od 32GB je instaliran Magic Lantern firmware. Jedna od kartica nije prikazana na fotografijama.

 

kLVbfh8.jpg

 

blk7Fb5.jpg

 

sx7JCT6.jpg

 

r1ArS5Q.jpg

 

ocHTVTW.jpg

 

SQvYHOP.jpg

 

ODzjdZU.jpg
Stakla objektiva su bez oštećenja, potpuno čista. Stabilizacija radi kako treba. Uz objektiv dolaze oba poklopca i originalna Canon EW-78B II zonerica kao i polarizacioni filter od 72mm.

Objktiv ima problem sa fokusom na rasponu između 50 i 70mm. U servisu rekoše da su u pitanju četkice ali pošto objektiv više ne koristim nikada ga nisam poslao na popravku (imam nove rezervne četkice, dajem ih uz objektiv). Zum guma je napukla i na samom telu objektiva takođe postoje vidljiva oštećenja (pukotina na plastičnom prstenu na kom su ispisane oznake za žižnu daljinu, ne utiče na upotrebljivost).

 

8lFm7Al.jpg

 

CdDcFi3.jpg

 

6gG3F6y.jpg

Poželjna je lična proba u NS pre kupovine. Moguće je i slanje kurirskim službama ali to ide u potpunosti na odgovornost kupca. Molim vas da mi ne nudite zamene pošto za to nisam zainteresovan. Već sam uzeo drugi aparat

Cena za forumaše je 300€ (komplet telo i aparat). Moguća je odvojena kupovina aparata i objektiva (aparat sa pripadajućom opremom 250€ , objektiv 60€ ). Obavezno napomenite da ste oglas videli na BJB pošto su inače cene više. Mislim da je ovo solidna ponuda za nekog ko želi da uđe u svet FF senzora. Aparat jeste dosta ispucao ali mu generalno stvarno ništa ne fali.

 

Kontakt telefonom na 0642742128 ili ovde preko privatnih poruka. Ako se ne javljam na poziv pošaljite SMS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Vrati 400000, operi dobro, napiši NOVNOVNOV i prodaj za 1000€ :lol:

 

---

 

Šalim se ja malo, ponuda je ok...

Kome se hoće u FF svijet a nema neke pare da uvalja...

 

Napomena: raspitajte se za cijene objektiva za FF aparate prije kupovine istog. Ne ponovite moju grešku... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Cene kvalitetnih Canon objektiva su iste i za FF i Crop.

A uvek može da navije 50mm 1.8  za 60 evrića i sit da se izigra sa njim i napravi čudo. 

 

P.S. Izvini kolega stvarno nikad ne komentarišem oglase, ne znam šta mi bi, valjda nostalgija :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Možda se brojač resetuje kada dođe na milion? Odradim nekoliko dana time-lapse snimaka i saznamo :D

 

Meni ne smeta komentarisanje, pogotovo kada ima smisla :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ovo je i dalje aktuelno. 

 

-Telo sa svom opremom i sve tri memorijske kartice 210€

-Telo sa svom opremom i memorijskom karticom od 8GB 180€

-Objektiv 50€

 

Stanje aparata je nepromenjeno, od februara nije ispucao nijedan snimak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja