Jump to content

Moto Zajednica

Srbija krug 2020

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

     Da malo prepravim Custi-jev post:

dolazimo NAJVEROVATNIJE samo nas dvojica (to sigurno - ne vodimo zenski deo ekipe). Defnitivnu odluku o dolasku donecu za jedno 2 dana. Ako tada ne budu mogli da se otkazu smestaji, platicu ih, nije problem. Potrebna nam je dvokrevetna soba. 

Posto cemo doci dan ranije na zborno mesto, trebala bi nam soba i za 27.6 uvece negde blizu. Sad sam pricao sa Velvetwolf-om i dogovorili smo se da on sutra proba da nama koji dolazimo sa severa  nadje smestaj za 27 uvece ili u Josanickoj Banji ili u Brzecu. Brzece je mozda malo bolja lokacija jer bi onda druzenje sa ostalima moglo da pocne 27 uvece :jee3:

 

     Molim drugare koji su zainteresovani da idemo zajedno ka Kopaoniku/Brusu da mi se jave da dogovorimo vreme susreta. Po mojoj racunici, sa severa dolazimo :

04. ZoraNS

08. SlaveZr

09. Dexterr

10. Lucky Vladano

11. Custi

12. aaleksa

 

     Moj predlog je, kome odgovara, da se nadjemo 27.6 na pumpi "Petrol" posle Ade Ciganlije, tacno preko puta "Delta Motorsa". Vreme neka predloze ZoraNS i SlaveZr - oni najbolje znaju koliko im treba do te tacke (po meni 9-10-11h). Nakon toga bi isli preko Zeleznika preko Ibarske magistrale na Cacak i Kraljevo pa dalje "Dolinom Jorgovana" ka Raskoj, ali bi se iskljucili kod Biljanovca ka Kopaoniku i smestaju. Ako neko ima bolju ideju za trasu - javljajte. Moj Custi krece rano ujutru kolima iz Kraljeva, pa postoji opcija da vi ostali idete tuda, a da vas nas dvojica stignemo autoputem negde izmedju Ljiga i Kraljeva.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

     Jos nesto:

sad ponovo gledam onu tabelu sa "vannastavnim aktivnostima". Mislim da je stajanje na 30-40 km kontraproduktivno (npr Prokuplje-Nis, Golubac-Srebrno Jezero, Sremska Mitrovica-Sabac) mada se naravno priklanjam vecini.

     PS: nemojte se zeznuti i promasiti sladoled u Sremskoj Mitrovici. Kugle su kao nojevo jaje !   :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Prošao kolima sad za vikend BG - Veliko Gradište - Kladovo - Brza Palanka - Negotin - Rajačke pimnice - Paraćin autoput - BG. Radi se put od Kladova do Negotina, preko B. Palanke - nema mnogo zadržavanja, naizmenično propuštanje sa semaforima. Tamo gde je put završen, baš je uživancija - kao tepih. Mnogo šljunka sa strane, prolaze kamioni, naravno.

 

Pregaženih životinja na putu ima; u Đerdapskoj klisuri ima i živih, srna se mirno šeta pored puta. Odličan put, povremeno manji odroni, kamenje 10-15 cm (klasika za taj deo). Obavezno videti Lepenski vir, ko nije.

 

Rajačke pimnice - super za videti (sa sve grobljem nazvanim "groblje vedskih bogova", da ne davim, ima na jutjubu), ali "potrošićete" bar 4 sata dok do njih dođete, pa klopa, manji obilazak i povratak na put. I još ne smete da pijete vino... Išli od Rajca skoro do Zaječara nekim lokalnim putevima, kroz sela, naravno da povremeno iskaču traktori. U Rajcu često nestaje i struja i voda (ko je uopšte ima pored kuće, tamo niko ne živi), toaleti su "poljaci" (da znaju dame, pre svega).

 

Policije skoro da nije ni bilo, osim po gradovima.

 

Nadam se da će vas poslužiti vreme - zavidim na putovanju, srećno i pozdrav.

  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 1 sat, LuckyVladano je napisao:

   

Posto cemo doci dan ranije na zborno mesto, trebala bi nam soba i za 27.6 uvece negde blizu. Sad sam pricao sa Velvetwolf-om i dogovorili smo se da on sutra proba da nama koji dolazimo sa severa  nadje smestaj za 27 uvece ili u Josanickoj Banji ili u Brzecu. Brzece je mozda malo bolja lokacija jer bi onda druzenje sa ostalima moglo da pocne 27 uvece :jee3:

 

     Molim drugare koji su zainteresovani da idemo zajedno ka Kopaoniku/Brusu da mi se jave da dogovorimo vreme susreta. Po mojoj racunici, sa severa dolazimo :

04. ZoraNS

08. SlaveZr

09. Dexterr

10. Lucky Vladano

11. Custi

12. aaleksa

 

     Moj predlog je, kome odgovara, da se nadjemo 27.6 na pumpi "Petrol" posle Ade Ciganlije, tacno preko puta "Delta Motorsa". Vreme neka predloze ZoraNS i SlaveZr - oni najbolje znaju koliko im treba do te tacke (po meni 9-10-11h). 

Ja sam "ZA". Mesto sastanka OK, vreme sastanka predlažem 11 h (bolje je kasnije da imamo vremena za pakovanje nego da bude kašnjenja) ali ako nekom odgovara drugo vreme neka kaže. Neka se jave i ostali koji su "ZA" da znamo javiti kolegi @velvetwolf za koliko ljudi treba obezbediti noćenje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Dogovor je da Velvetwolf prati temu.pa ce znati. Meni odgovara sto kasnije da vas sto manje moramo da jurimo zbog Custija. I ako krene iz KV u 8h, knap bi stigao. Probao sam na gmaps rute Ibarskom, novim autoputem i niskim autoputem preko KG na KV. Svi su vremenski skoro isti  :neznam:

 

Slave, kad bi tebi odgovaralo? Malo ili mnogo kasnije?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

  Pozdrav drugari, i svaka čast na organizaciji !!! Pratim forum poodavno i iako sam rel,nov u ovom svetu.

Zaista ne poznajem nikoga, ali nisam ni incidentan lik :na_glavi: pa bih voleo makar deo puta i neko poznanstvo da ostvarim sa Vama, pa moram da Vas priupitam, ima li mesta za novajlije u ovoj turi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
3 hours ago, nebica933 said:

 pa moram da Vas priupitam, ima li mesta za novajlije u ovoj turi?

NEMA!!!   :sampion:

Druže, svi smo ''novajlije'' na ovoj turi, pa čak i organizatori, 87,44% nas će se prvi put videti i upoznati baš ovih par dana. Dobrodošao!!!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 5 sati, nebica933 je napisao:

  Pozdrav drugari, i svaka čast na organizaciji !!! Pratim forum poodavno i iako sam rel,nov u ovom svetu.

Zaista ne poznajem nikoga, ali nisam ni incidentan lik :na_glavi: pa bih voleo makar deo puta i neko poznanstvo da ostvarim sa Vama, pa moram da Vas priupitam, ima li mesta za novajlije u ovoj turi?

Kolega @Dexterr ti je sve dobro rekao. Najvažnije je što kažeš da nisi "incidentan lik" i da možeš ispoštovati pravila grupne vožnje i zahteva organizatora i vođe puta. Ima nas nekoliko "novajlija" u ovakvim turama pa se slobodno prijavi i pripremaj. Navedi samo mesta gde se uključuješ i isključuješ da se zna u kojim sve mestima noćiš...:takoje:

Dobrodošao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 5 sati, nebica933 je napisao:

  Pozdrav drugari, i svaka čast na organizaciji !!! Pratim forum poodavno i iako sam rel,nov u ovom svetu.

Zaista ne poznajem nikoga, ali nisam ni incidentan lik :na_glavi: pa bih voleo makar deo puta i neko poznanstvo da ostvarim sa Vama, pa moram da Vas priupitam, ima li mesta za novajlije u ovoj turi?

 

A ja se bas pitao koga da saljemo po burek  :lol:  :lol:  :lol:

Zezam se, naravno. Dobro ti nama dosao!!! 

Na ovim nasim voznjama si samo u jednoj opasnosti: da ti se vilica ukoci od smejanja i zezanja sa ostatkom BJB-ovaca  :aha:  :lol:

Vidim da si i ti iz Beograda. Par postova iznad sam predlozio za one koji hoce da krenu sa Kopaonika, idemo dan ranije zajedno. Pogledaj i to, pa kazi sta mislis.  :zdravo:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@LuckyVladano

 

Izgleda da ćete morati na Rudnicu (umesto na Biljanovac), što i nije tako loše...

 

 

radovi_put02-nov.jpg
WWW.INFOKOP.NET

Zbog kompletne rekonstrukcije regionalnog puta Jošanička banja - Kopaonik, ovaj prilaz turističkom centru Kopaonik biće zatvoren od 11. maja do 31. jula 2020. godine. Preduzeće za...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
14 minutes ago, LuckyVladano said:

To je ovaj put od Raske na jugo-istok sto ide uz samu administrativnu liniju? Jel` nema problema sa policijom za prolaz?

Ja sam išao tim putem više puta, bez ikakvih problema. :) Mislim, nije bilo ni policije niti bilo kakvih zezancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza NSS 350

Sto se tice predloga @LuckyVladano za nalazenje nas sa severa ja necu moci posto bih se pridruzio dan kasnije u Golupcu, ako se dobro secam plana nocenje mi treba u Ns pa bih se rastajao sa grupom nakon Loznice. Ako sam nesto pomesao sto se tice datuma i mesta slobodno me ispravite.

I jos nesto, koliko se zadrzavate u Golupcu po planu ture?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@LuckyVladano

 

Nema nikakvih problema, to je potpuno regularan put. Malo ispred administrativnog prelaza se skreće levo i dolazi na Kop kroz vikend naselje, baš je lep za vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Obavestenje za one koji dolaze sa severa na Kopaonik -

Kolega >doktor< je u pravu, put od Josanicke banje do Kopa je u prekidu pa se do gore moze stici preko Rudnice ili preko Ploce, Brusa i Brzeca (moguceg mesta prenocista).

Naravno, iz Bg. se do Kopa moze stici na jos nekoliko nacina (autoputem- 2varijante, ibarskom, kao i preko Topole, Kg, Kv, Vrnjacke Banje, Brusa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

I ja sam sada nešto gledao kako stoje smeštaji u tom kraju i ovo mi deluje dosta dobro jer ima dvokrevetne sobe, a cena baš povoljna.

U pretragu sam uneo 6 osoba, ali je nebitno jer su cene 1.881 dinara po sobi (940 din po glavi + 117 din taksa)...

 

13615681.jpg
WWW.BOOKING.COM

Vila Kostić je smeštena na Kopaoniku, na 2 km od najbližih skijaških staza i na 4,5 km od Skijaškog centra Kopaonik.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
On 22.6.2020. at 10:46, drmilan_ je napisao:

Mozemo se ovde sami prijaviti. Kao sto su se nekad prijavljivali za reli oko Srbije.

 

  1. a
  2. b
  3. c
  4. d
  5. e
  6. f
  7. g
  8. h

pa cemo samim tim znati ko sve dolazi i koliko nas ima. 

 

P.s. Molim predstavljanje po nikovima kad se nadjemo :D 

 

Pre 3 sati, aaleksa je napisao:

Sto se tice predloga @LuckyVladano za nalazenje nas sa severa ja necu moci posto bih se pridruzio dan kasnije u Golupcu, ako se dobro secam plana nocenje mi treba u Ns pa bih se rastajao sa grupom nakon Loznice. Ako sam nesto pomesao sto se tice datuma i mesta slobodno me ispravite.

I jos nesto, koliko se zadrzavate u Golupcu po planu ture?

U Golupcu je dovoljno 1h-1,5h. kad to kažem mislim na obilazak tvrđave. Ako ima još šta videti, možemo korigovati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 1 sat, velvetwolf je napisao:

Smestaj u TC Brzece - Kopaonik 

Vila Rankovic - ex hotel Ragione- vecera + nocenje + dorucak -- 2200 din. 

 

 Wolfe, imas li tacan naziv hotela, ili tacnu gmaps lokaciju ?

Ne pokazuje mi nista za "TC Brzece"   :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja