Jump to content

Moto Zajednica

Srbija krug 2020

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nije. Ovde sam bio sa Best-om i njegovim drugarima iz Pule kad su obilazili Balkan prosle-pretprosle godine. Nas dvojica smo bili isto tu blizu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 22 sati, brus je napisao:

image.thumb.png.71c1b6c049e80cad069a04dfc4db92d4.png

 

Dopunjen plan aktivnosti kao i izazovi koje ćemo ispunjavati u zavisnosti od prolaznog vremena. Od svih se očekuje da dopune izazove iz svoje okoline, pa nam se obavezno javite.

 

Rodna kuca SS Mokranjca je otvorena do 14.30h (najkasnije 15.00h) dok je g-đa kustos na radnom mestu. Nakon toga se mozete javiti pomocnom radniku na dezurni telefon najkasnije do 18.00h. Vidim da ste u tabeli naveli 18.30 pa mi se cini da ce to biti kasno.

 

Broj dezurne sluzbe: 065/5681688

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Prijatelji nadam se da nećete zameriti da pomenemo nekakva pravila u grupnoj vožnji. Zbog toga sam sa NET-a skinuo nekoliko značajnih tekstova koje naglašavam zbog mogućih početnika u grupnoj vožnji.

VOZITI U KOLONI (Cik-Cak raspored motocikala) prvi levo, drugi desno i tako redom

Voziti na način da motocikli naprave u suštini 2 kolone, „Vodič“ vozi prvi u voznoj traci na levoj strani, prvi iza njega vozi na vremenskoj udaljenosti od 1 (jedne) sekunde i to u desnoj strani iste vozne trake, treći motocikl se kreće na vremenskoj udaljenosti od 2 sekunde od Prvog, odnosno na 1 sekundi od drugog motocikliste i tako redom koliko god da ima motociklista učesnika u grupi.

Prilikom zaustavljanja grupe (kolone) na crvenom svetlu na primer, svi motocikli se grupišu u 2 kolone. Svako ostaje u „svojoj“ strani vozne trake ali približava se motociklu ispred sebe na oko 0,5m i tako čekaju ponovno pokretanje.

Čim se grupa pokrene, opet se formira  kolona tako da bilo koji motociklista ima ispred sebe motocikl na oko 2 sekunde a levo (ili desno, zavisno od toga na kojoj strani vozne trake on vozi) ima motocikl ispred na oko 1 sekundu.

Prilikom vožnje kroz krivine, van naselja kolona se formira u kolonu jedan po jedan jer je zbog sigurnosti svakom motociklisti potrebna cela širina vozne trake.

Čim se kolona (grupa) ponovo nadje na dužem pravcu, formira se kolona 1 levo, 1 desno sa po 1 sekundom razlike

Vodič grupe komunicira sa ostalim učesnicima pomoću znakova. Potrebno je da razumete značenje svakog znaka kako bi vozili u potpunoj sigurnosti i kako bi bili informisani tokom vožnje. Čim vodič grupe pokaže neki (bilo koji) znak, prvi vozač iza njega će ponoviti taj isti znak i tako redom do poslednjeg vozača (koga zovemo čistač).

Ovakva formacija daje dosta prostora sigurnoj vožnji i obeshrabruje ostale vozače (automobiliste) da „upadaju“ u kolonu. Poslednji vozač takozvani „čistač“, može da vozi po želji na levoj, desnoj strani ili po sredini vozne trake i mora biti vrlo iskusan vozač. Njegova uloga je veoma važna, on je osoba koja „kontroliše“ celu kolonu od pozadi jer mu je u vidnom polju i može da reaguju ukoliko je potrebno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

HITNO ZAUSTAVLJANJE

Ukoliko nastane neki nepredvidjeni problem sa vašim motociklom koji zahteva hitno zaustavljanje vozač treba da pokaže znakovima da će stati.

Svi ostali vozači iz grupe će nastaviti vožnju…sem vozača „čistača“ koji će stati i pružiti pomoć (asistenciju) vozaču u nevolji. „Čistač“ je osoba koja ima mogućnost da obavesti „Vodiča grupe“ bilo telefonom, bilo radio vezom (ukoliko je ima).

Vodič će odvesti grupu do prvog sigurnog parkinga gde će zaustaviti grupu i sačekati da se vidi kako otkloniti razlog zaustavljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

STROGO JE ZABRANJENO PRETICANJE MOTOCIKLA KOJI JE ISPRED VAS

(sem kada motocikl ispred vas daje znak da staje iz njemu znanog razloga, vi nastavljate)

Ukoliko se grupa na semaforu, raskrsnici, znaku stop  podeli u dve grupe. Prvi u delu grupe koja je zaostala preuzima privremeno ulogu VODIČA GRUPE. Prvi deo grupe će voziti usporeno sve dok ih ne sustigne drugi deo grupe i nastaviće vožnju kao i pre.

Pozicioniranje manje iskusnih vozača (početnika) će biti takvo da će ih VODIČ GRUPE pozicionirati bliže čelu grupe da bi efekat zvani „lastiš“ bio što manji.

Nema nikakve sramote reći da nikada niste vozili u grupi, uvek postoji „prvi put“, zato saslušajte savete iskusnijih motociklista koji će voditi grupu i problema neće biti.

Ukoliko imate hitnu potrebu da napustite grupu …. učinite to sa strane na kojoj vozite, upoznajte najbližeg vozača sa vašom namerom i on će je preneti „vodiču“ na sledećem planiranom odmoru. Najbolji način je napustiti grupu na predvidjenom stajalištu kada možete lično obavestiti „vodiča grupe“ o vašem napuštanju vožnje (ture).

Tokom vožnje izbegavajte nagla dodavanja gasa i isto tako nagla kočenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Gledam malo ovu listu...ručak u Dugoj Poljani kod Benka je stvarno posebno iskustvo i treba ga doživeti. Nisam bio par godina, pa se možda nešto u medjuvremenu promenilo, ali ako nije:

-u pitanju je (bila) mala starinska pečenjara, daleko od bilo kakvog restorana, sa svega par stolova unutra. Obzirom na veličinu grupe može da bude problem. Higijenski standardi u skladu sa okolnostima. Predlažem da svratite, ali da imate neku rezervnu varijantu, npr. Novi Pazar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Hvala na tekstu. Citao sam vec te stvari al dobro mi doslo sad da se podsetim. Evo ja sam pocetnik u grupnoj voznji. Imao sam nameru to reci kad se nadjemo, al posto se pokrenula tema o tome eto. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA
pre 38 minuta, LuckyVladano je napisao:

Milane, opusteno, nece te niko ostaviti. Nismo mi ona trojica engleza iz TOP GEAR  :lol:

Milane, napustićeš sam grupu... 

:P:P:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Daklem, čekam spisak ljudi zainteresovane za vožnju kako bi vam pojurio smeštaj u Kladovu. Dvojac na motoru, odnosno parovi će biti u dvokrevetnim sobama, a ostali, bilo bi ok da se jave ako imaju želju sa nekim da dele dvokrevetnu sobu, ako ne mogu da idu u višekrevetnu. Znate da to diriguje i cenu smeštaja.

 

Ima par opcija za smeštaj, već zvao i pitao na par mesta, čekam još par raspoloživih kreveta pa da vam iznesem. Tražim smeštaj sa što većim kapacitetim kako bi svi ili većina bila na istom mestu.

Druženje ćemo organizovati u lokalu moto zajednice, MF Kladovo( Motorcycling Friends). Dogovorićemo se, vi ćete reći koja su vam očekivanja, mi ćemo izneti naše mogućnosti pa ćemo shodno tome i organizovati vaš boravak u Kladovu.

 

 Kao što sam u nekoj od prethodnih poruka naveo, vodim vas da vidite ostatke Trajanovog mosta, i neke znamenitosti u gradu. Sve zavisi od vremena vašeg dolaska.

 

Za sve se dogovaramo...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Iscitao sam ovo sto je Brus postavio i u principu imam samo jednu zamerku, ali povecu: apsolutno nije obavezno da drzite rastojanje od onog ispred sebe 1 ili 2 sekunde. Neophodno je da drzite takvo rastojanje da se osecate OPUSTENO, a ne da ceo put strahujete hocete li se zakucati u onog ispred ako on bude morao naglo da zakoci. Tako dajete sebi i malo vise vremena za reakciju ako vidite na putu rupu, sljunak itd.

Uz to tako necete praviti nervoznim vozaca ispred, pa ni on nece stalno razmisljati o tome hocete li mu se zabiti u pozadinu ili necete

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

E, da, jos jedan savet neiskusnima (ako ih bude u grupi): ne skidajte ruke sa volana da bi dali bilo kakav znak ako niste potpuno sigurni da to nece izazvati vas pad. Osigurajte prvo vasu bezbednost, a tek onda mislite o tudjoj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ako ne stignemo natenane da obidjemo meandre, ja bi mozda prespavao negde u Sijenici pa sutra ujutru lagano...

Uglavnom, sutradan dolinom jorgovana pa uzbrdo

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Dogovaracemo se o nekim detaljima u hodu, ne moramo se bas uvek drzati plana ko pijan plota, mada ce uvek zadnju rec imati direktor ture > mr.Brus (cika Misa)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Kao što reče @chuky bilo bi dobro napraviti neki spisak da se zna koliko ljudi će noćiti u kom mestu. Mogu se eventualno navesti i zahtevi po pitanju smeštaja (kreveta) jer će možda biti parova pa će trebati bračni kreveti, a neko zahteva isključivo singl krevet ili čak sobu...

Mislim da niko ne zahteva neki ekskluzivni smeštaj, ali isto tako cene smeštaja kod nas nisu tako visoke da bi se uzimao najjeftiniji i time značajno urušavao komfor. Mislim da je svima bitno i da motor ima siguran "smeštaj" odnosno da nije na ulici ako već ima mogućnost izbora. Ako ima dobro dvorište, ja bočne kofere ne bih ni skidao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
35 minutes ago, ZoraNS said:

Kao što reče @chuky bilo bi dobro napraviti neki spisak da se zna koliko ljudi će noćiti u kom mestu. Mogu se eventualno navesti i zahtevi po pitanju smeštaja (kreveta) jer će možda biti parova pa će trebati bračni kreveti, a neko zahteva isključivo singl krevet ili čak sobu...

Mislim da niko ne zahteva neki ekskluzivni smeštaj, ali isto tako cene smeštaja kod nas nisu tako visoke da bi se uzimao najjeftiniji i time značajno urušavao komfor. Mislim da je svima bitno i da motor ima siguran "smeštaj" odnosno da nije na ulici ako već ima mogućnost izbora. Ako ima dobro dvorište, ja bočne kofere ne bih ni skidao...

Evo nas 2 (par) spavamo samo u BB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600ccm

Zvanicno se prikljucujem ekipi na voznji  :jee1: Lupio sam rukom o sto i rekao devojci da idem iako ona ne moze da ide sa nama zbog privatnih obaveza (citaj pustila me nakon 2 sata molbe :P)

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600ccm
3 hours ago, LuckyVladano said:

E, da, jos jedan savet neiskusnima (ako ih bude u grupi): ne skidajte ruke sa volana da bi dali bilo kakav znak ako niste potpuno sigurni da to nece izazvati vas pad. Osigurajte prvo vasu bezbednost, a tek onda mislite o tudjoj!

Da ne bi zavrsili na travi kao ja u Kuli :grr:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Zvanicno se prikljucujem ekipi na voznji  default_2jee1.gif Lupio sam rukom o sto i rekao devojci da idem iako ona ne moze da ide sa nama zbog privatnih obaveza (citaj pustila me nakon 2 sata molbe 

Ko zna sta si sve morao da joj obecas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Oglasnu tablu ce metnemo 7 dana pre polaska, tj u nedelju, eventualno u ponedeljak.

Zamolio bih kolege da se ne stavljaju olako na spisak, tj. da prvo obezbede sve pristanke i dozvole.. pa ondaK:aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja