Jump to content

Moto Zajednica

Poklanjam gume i plocice TDM900

Recommended Posts

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Gume su 2017, zadnja se "izlistala" pa je sa njom u paketu kao kolateralna steta zamenjena i prednja, koja moze nekom da posluzi.

120-70/18

160-60/17

Tom prilikom primetim da su na prednjim diskovima razlicite plocice:staa2:, da li je u pitanju neki trkacki trik starih asova motorciklizma ili nesto drugo, narucene su nove(ali ovaj put oba para). Pa od ovih starih mozda moze da se sklopi jedan valjan par ili nesto tako("zlatne" su mesnate bas) :ups:

IMG_20200604_115055.jpg

IMG_20200604_115104.jpg

IMG_20200604_115100.jpg

IMG_20200604_114943.jpg

IMG_20200604_114925.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, ja sam ih kombinovao...

Sumitomo full sinter i nissin semi ako se dobro secam... Nije to fora asova vec dobar ugriz i po suvom i po mokrom.

 

P.S. Nisi bio zadovoljan kocnicom?

Po slikama bih rekao da se trose ravno, kao ziletom, dve godine od kako zamenih i deluje da je kombinacija dobra (bar je meni osecaj bio super).

Bacices novac zato sto su razlicite boje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Da, ja sam ih kombinovao...

Sumitomo full sinter i nissin semi ako se dobro secam... Nije to fora asova vec dobar ugriz i po suvom i po mokrom.

 

P.S. Nisi bio zadovoljan kocnicom?

Po slikama bih rekao da se trose ravno, kao ziletom, dve godine od kako zamenih i deluje da je kombinacija dobra (bar je meni osecaj bio super).

Bacices novac zato sto su razlicite boje? 

ne bih trosio reci...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prihvatam, ne zele svi eksperimentisati, to je potrosni materijal, svako po ukusu neka stavi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
On 7.6.2020. at 10:02, N.F.S. je napisao:

Prihvatam, ne zele svi eksperimentisati, to je potrosni materijal, svako po ukusu neka stavi...

Moram da se izvinim Nenadu ovom prilikom, posto su mi neki ljudi koje smatram pametnijim od sebe u ovoj prici o motorima,objasnili da je kombinovanje plocica na ovaj nacin  legitiman potez, dakle ipak sam donekle pogodio onom opaskom "trik asova motorciklizma".

Motor koci odlicno, disk i plocice ne pokazuju nikakvu nus pojavu, osim normalnog trosenja.

Stoga mi ne ostaje nista drugo nego da ne diram nista i povucem plocke iz "oglasa". Imajuci u vidu da su gume nasle novi dom, pricu zatvaram.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drago mi je da si se urazumio, mene je to eksperimentisanje kostalo 100tinak eura druze (par kompleta plocica) i zaista sam bio zadovoljan snagom i doziranjem kocnice. Ti si treci vlasnik posle mene a vidi stanje plocica!
Stavicu ti slike ako zelis u ovu temu, kljesta su na pola rasturana i svaka gumica je u njima nova.
Da ne pricam pomisao da si hteo baciti jedne od najteze marke za nabaviti.
Kao sto rekoh, drugi par tih zutih su kod naseg drugara kande na dukcu nazad, i dalje debele, disk bez riseva.
I da, jeste mi bilo krivo sto me odgovora nisi hteo udostojiti.
Uzivaj i neka te gume drze, uzdravlje.


Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sumitomo su vrhunske pločice. Moje su bile na 50% ali svakako sam ih zamenio jer sam nabavio crveni Brembo. Sline istresa iz nosa kako koči. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
47 minutes ago, Alekre said:

Sumitomo su vrhunske pločice. Moje su bile na 50% ali svakako sam ih zamenio jer sam nabavio crveni Brembo. Sline istresa iz nosa kako koči. 

Da li je dobro da baš jako koči ako nema ABS? Mislim da ne prokliza, zar nije bolje neko malo "slabije" rešenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Naravno da nije. Svaka kočnica može da zakove točak ako vozač ne poseduje veštinu kočenja.

 

Ja sam u početku bio traumiran kočnicama kada sam prešao sa ER5. Prve serija TDMa imaju jače kočnice od novijih. Međutim, onda kad smo seli nas dvoje u full opremi sa tri kofera, shvatio sam šta znači kvalitetna kočnica i zašto je takva kakva jeste. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

nikako mi nije jasno zašto je dobro da jedna strana diska različito koči od druge strane diska ber ne na motoru i sa tako različitom pločicom.

Moje iskustvo ali sa autopločicama koje su bile sve organske ali opet nisu iste je da sam na 2 diska imao 4 različite pločice.Vozi sam jedno 30000 km bez problema.To sam stavio na jako star auto koji se nije brzo vozio i bili su mi ostaci od ranijih setova jer se jedna strana mnogo više trošila od druge pa sam ukombinovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Drago mi je da si se urazumio, mene je to eksperimentisanje kostalo 100tinak eura druze (par kompleta plocica) i zaista sam bio zadovoljan snagom i doziranjem kocnice. Ti si treci vlasnik posle mene a vidi stanje plocica!
Stavicu ti slike ako zelis u ovu temu, kljesta su na pola rasturana i svaka gumica je u njima nova.
Da ne pricam pomisao da si hteo baciti jedne od najteze marke za nabaviti.
Kao sto rekoh, drugi par tih zutih su kod naseg drugara kande na dukcu nazad, i dalje debele, disk bez riseva.
I da, jeste mi bilo krivo sto me odgovora nisi hteo udostojiti.
Uzivaj i neka te gume drze, uzdravlje.


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Ima jos nekih tvojih majstorija koje me iznenadjuju kako sredjujem motor, pa cu biti slobodan da pitam za razjasnjenje na p.p

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koliko se secam a van fabrickog su dve plocice prohroma na krajevima plastika rezervoara i M7 mesto M6 sraf koji centralno drzi izduvne grane... Resto je original sve...

 

P.s. i preventivno od vlage zasticene bobine i kablovi.

Da " ne trosim reci" na PP, ipak je 2 vlasnika posle mene a pre tebe promenio motor.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za Sasu, razlicita frikcija po strani ne smeta kocionom sistemu, gledas ukupni ucinak.
Ne stipa iznenadno i silovito a opet ne "pusti" kada se pokvasi, da se narodski izrazim.
Sinter jednog proizvodjaca moze imati manje metalnih opiljaka od polu sinter drugog, da sam ovu plocicu ofarbao u crno vecina bi mirne glave motor zaustavljala.
Ja uvek idem logikom da ce svaki novi vlasnik vozila po svojim prohtevima a u okviru propisa naduvati gume, nastelovati ogibljenje i guvernal, visinu kvacila, sipati proizvodjaca ulja koje preferira, plocice cije performanse ga zadovoljavaju i resto po svojim prohtevima/navikama.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Koliko se secam a van fabrickog su dve plocice prohroma na krajevima plastika rezervoara i M7 mesto M6 sraf koji centralno drzi izduvne grane... Resto je original sve...

 

P.s. i preventivno od vlage zasticene bobine i kablovi.

Da " ne trosim reci" na PP, ipak je 2 vlasnika posle mene a pre tebe promenio motor.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Steta sto tako mislis, ali dobro, znas kako kazu za male tajne velikih "majstora"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Majstor je onaj koji svoje znanje i rad naplati dok tudje radi, ja sebe kao entuzijastu vidim i iskljucivo svoje motore prema svojim potrebama radim.

Posle mene se vise novih vlasnika samo voze, bez da menjaju nesto sto potrosno nije. Uvek rado izadjem u susret i onom "trecem" koji od mene nista kupio nije.

Sto se tdm900 koji je kod tebe tice, sve sto radih, do detalja opisah u tdm temi, ne bih ponavljao.

Po mojim merilima izuzetno je zdrav, u stapovima wilbers zero friction ulje, sagorevanje i vreme brizganja (opet) po mojim merilima ustelovani dobro, liPo akumulator pali na dodir...

Kada sam rekao da si treci posle mene time sam se hteo ograditi od radova koji nisu mojih ruku delo, dve se god vozio taj motor...

Dosta bih usluzniji bio bez onog "ne bih reci trosio", ne vredjam se ali i ovo sto kucam posle toga je "poklon"

Uzdravlju se vozio i da te motor dobro sluzi :takoje:

20181013_122142.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

sve vreme posle "izvini" se zezam, ali vidim da su tu ipak povredjena osecanja. sto je legitimno, pokusao sam malo sa "majstor" da ti dam vetra u krila, ali ti vec ode u krajnost. nisam zakljucavao temu upravo da ti dam prostora da se izduvas...

sto se samog motora tice, ima mnogo tvojih radova na njemu koje sam propratio ovde na forumu, nesto mi je i Mare preneo... na svu srecu sve je manje-vise reverzibilno, time i benigno kao i ova cela prica ovde, bar za mene. Uzdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja