Jump to content

Moto Zajednica

Neslaganja broja šasije na motoru sa fabrikom

Recommended Posts

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

@popovich, procitaj pazljivo. Motor je proizveden 2013, uvezen 2014, sa serijskim brojem iz 2016te. Vin broj je iz buducnosti :)

 

Meni pada na pamet (ako ovo nije sprdacina) samo to da taj koji je proveravao ima neku vrljavu bazu sa bagom... Proveri u nekom drugom servisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

@popovichPise joj u potpisu ali je i napisala da gleda da kupi motor ,pa nisam siuran da je taj. U svakom slucaju jedini nacin koji ja znam da se u srbiji verodostojno i sigurno proveri motor je bila medjunarodna agencija DEKRA koja ne znam da li ovde vise i posluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
5 minutes ago, ser said:

@popovich, procitaj pazljivo. Motor je proizveden 2013, uvezen 2014, sa serijskim brojem iz 2016te. Vin broj je iz buducnosti :)

 

Meni pada na pamet (ako ovo nije sprdacina) samo to da taj koji je proveravao ima neku vrljavu bazu sa bagom... Proveri u nekom drugom servisu.

Ja da pročitam pažljivo? :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Pa ono sto si ispisao bi bilo logicno da je motor po podacima iz saobracajne i carinske deklaracije 2016, a po vin broju na ramu od nekog iz 2013, koji je proizveden za USA trziste i prodat negde u Meksiku 2014te...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
8 minutes ago, ser said:

Pa ono sto si ispisao bi bilo logicno da je motor po podacima iz saobracajne i carinske deklaracije 2016, a po vin broju na ramu od nekog iz 2013, koji je proizveden za USA trziste i prodat negde u Meksiku 2014te...

U pravu si, ona je rekla da je motor uvezen kod nas 2014-e. Izvinjavam se, pročitao sam dvaput i pretpostavio da je bio uredno registrovan u Njemačkoj, a "uvezen" mi je potpuno promaklo. :grr:

Ali ako je tako, to samo znači da je promjena šasije urađena kod nas nakon 2017-e umjesto u Njemačkoj. Zar je to kod nas nemoguće uraditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gs 1200

Hvala svima, hvala jednom članu ovde za kontakt doktora za ove stvari....ali koja je ovo profi organizacija odradila da bog sačuva. Pouka samo jedna ovlašćeni servis pri kupovini i ništa drugo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Moj pretprosli motor isto bmw ,nije imao ukucan broj motora nigde. Mnogi su trazili i gledali ali jednostavno ga nije bilo ,nekako sam sve na kraju resio...


Mogao je slovenački carinik da ti ga oduzme na ulasku iz Italije ili hrvatski na izlasku prema BIH. Na tim mestima je najrigoroznija kontrola SRB vozila (sami kažu da svašta ima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 5.6.2020. at 15:38, Olga Milovanov je napisao:

Ljudi ključ nije stavljen na motor...odrasla sam na njima ( da ne bude "et plavuša neka 100%" )....otac zakleti motorista. Mart 2014 carinska deklaracija. U carinskoj i saobraćajnoj brojevi bez omaške, u proveri u mup-u bez greške ali po broju šasije u BMW bazi motor je napravljen 2016 u avgustu i prodat u Meksiku 2017. Po broju šasije ne odgovara ni paket opreme, ni boja, ni broj motora. Znam kad je i doteran iz Nemačke bio pojam. Tip ako je i kada imao vremena da ga vozi...nepunih 20.000 na satu. Ali na poručivanju delova za mali servis tip ispali da je motor 2017 po broju šasije, kod momka koji ima bazu isto i saznam za ostale podatke. Mislila sam eto neko imao ili čuo nešto slično jer osim da je neka mulja direktno iz BMW-a ništa drugo nema logike. Izvinjavam se ako smorih. Poz drugari

Колико знам понркад се деси да северно амерички модели имају исти број шасије као европским, а да је разлика у години производње. Ово само може овлашћени сервис да ти потврди јер само они имају пристип тим информацијама 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 6/7/2020 at 10:47 PM, Mali Caca said:

Колико знам понркад се деси да северно амерички модели имају исти број шасије као европским, а да је разлика у години производње. Ово само може овлашћени сервис да ти потврди јер само они имају пристип тим информацијама 

nista od ovoga sto si napisao nije tacno :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 13 minuta, A.J. je napisao:

nista od ovoga sto si napisao nije tacno :)

 

Да ли си икад живео и радио у Канади или САД?  Ја само причам из личног искуства! Виђао сам да исти број шасије је за Јапанско,  Америчко и Европско тржиште.  Е сад да то никад нисам видео неби ништа написао овде.  

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
1 minute ago, Mali Caca said:

Да ли си икад живео и радио у Канади или САД?  Ја само причам из личног искуства! Виђао сам да исти број шасије је за Јапанско,  Америчко и Европско тржиште.  Е сад да то никад нисам видео неби ништа написао овде.  

jesam, ali to uopste nije bitno. kada je VIN broj uveden 1954 svako je pisao sta je hteo. od 1981 VIN im standardizovan format i jasno je definisan SVAKI znaki u VIN broju i svaki ima svoju funkciju i VIN kodovi se ne ponavljaju ma koliko ti to hteo :) Moze da se ponovi serijski broj vozila unutar VIN koda, moze da se ponovi deo od 4og do 8og znaka ali ceo VIN kod  - ne :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

Elem, ako je to beli GS 1200 sa plavim nalepnicama od GSA i nalazi se u Valjevu (ili se, barem, nalazio u Valjevu pre 2 nedelje kada sam ga ja pregledavao) onda meni nije jasno cemu ove izmisljotine oko porucivanja delova itd....pre 2 nedelje ja sam pregledavao motocikl u Valjevu, ovaj iz opisa vise. VIN koji je na sasiji je kucan naknadno i to se vidi golim okom i ja sam to coveku odmah i rekao. Svak ko zna kako BMW na motociklima kuca brojeve kojih godina odmah vidi da taj VIN nije radjen na fabrici. to je prvo.

 

 

a drugo, trece i cetvrto - duga prica koja je svodi an to da po mom misljenju, ovaj motocikl nije bas.....dobar izbor.
 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 32 minuta, A.J. je napisao:

jesam, ali to uopste nije bitno. kada je VIN broj uveden 1954 svako je pisao sta je hteo. od 1981 VIN im standardizovan format i jasno je definisan SVAKI znaki u VIN broju i svaki ima svoju funkciju i VIN kodovi se ne ponavljaju ma koliko ti to hteo :) Moze da se ponovi serijski broj vozila unutar VIN koda, moze da se ponovi deo od 4og do 8og znaka ali ceo VIN kod  - ne :)

 

Ма то је све супер и теорија је 100% тачна :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 6/6/2020 at 7:49 PM, Olga Milovanov said:

I u proveri stoji da ne postoji potraga za njim u mup-u a oni opet su kako u istom rekoše u bazi sa interpolom i da je nemoguće da za ovolike godine ne bude otkriven. To su mi inf od danas. Takođe imali su sličan primer da se po vinu motor vodi na Novom Zelandu a opet bmw...Cccccc

moguce jer je gledano ono sta je kucano na sasiji i niko nije iscitavao blokove. A takodje jer je moguce da niko nije PROVERAVAO to sto je na sasiji nego je samo gledao ima li ili nema i d ali se slaze sa nekim vec postojecim dokumentom. Pozovi policiju, neka dovedu vestake kriminaliste i neka pregledaju vin tehnickim sredstvima. iznenadices se rezultatima provere. Ili im trazi da provere broj koji je u DME bloku :))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ne ide to baš tako.

Nije policija servis za pomoć pri kupovini polovnih vozila pa se mogu tek tako cimati. Postoji ozbiljna procedura koja se mora ispoštovati da bi se došlo do takve detaljne provere. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
13 hours ago, Darko Floyd said:

Ne ide to baš tako.

Nije policija servis za pomoć pri kupovini polovnih vozila pa se mogu tek tako cimati. Postoji ozbiljna procedura koja se mora ispoštovati da bi se došlo do takve detaljne provere. 

Pa jeste policija servis posto se finansira od nasih para i poreza koje mi, kao gradjani placamo. i cela drzava je servis sa uslugu gradjana. I jedna od njihovih funkcija je i  kontrola sta ima prolazi preko granice. U iole ozbiljnoj drzavi nista ne moze da presece granicu a da se valjano ne proveri. To sto niko od carinskih sluzbenika prilikom prevoza tog motocikla nije obratio paznju na nepostojeci broj i to sto niko od policijskih sluzbenika prilikom registracije uvezenog polovnog motocikla nije obratio paznju an pregledu da je broj veoma surovo ukucan i da ga uopste ne postoji u VN bazi - to je minus i njima i drzavi.
Ja sam ne jedan motocikl (i ne samo motocikl) uvozio u 6 raznih drzava izmedju 1995 i 2018 i svaki put mechku sam rodio dok nisam sve provere prosao. 1998 sam u tadasnju SRJ uvozio GPZ 1100 Horizont, potrosio skoro mesec dana na sve provere i procedure, priselo mi, i ovakav aljkav odnos drzave prema svojoj granici jos nisam video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Vidim da se već iskristalisao odgovor u temi koji će sigurno biti od koristi koleginici, par ljudi sa svojim iskustvima i informacijama i kockice se slože. I opet dolazimo do onog: ako je neka ponuda primamljiva toliko da postoji sumnja da nešto nije u redu, 99% nešto nije u redu, ma koliko se čovek potajno nadao i priželjkivao da jeste, pomislio da je baš on srećan dobitnik da naleti na takvu ponudu, pre ili kasnije se dođe do istine a onda i razočarenja. Onih 1% ili stvarno imaju sreće ili nikad ne dođu u situaciji da je saznaju istinu i plate školu. 

 

E sad ako ste u Srbiji i ako je u pitanju čuveni region ŠA-LO-VA (Šabac-Loznica-Valjevo) onda onih 1% ne važe :) (lično iskustvo iz ŠA od pre mesec dana)

 

Srećno sa pronalaženju pravog dvotočkaša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja