Jump to content

Moto Zajednica

Nove gume Dunlop Trailsmart Max

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 13.6.2020. at 22:23, đunta je napisao:

 

Kod Crkve Svetih Apostola Vartomlomeja i Varnave, opština Rakovica, Beograd. Ne skidaju točkove sa motora, to niko mislim da ne radi zbog specifičnosti, a u ostalom, ni ne treba nikom ni prepuštati da se time bavi osim lično ili nekom kvalifikovanom. Ali je besmisleno da potežeš toliko za krajnje jednostavnu operaciju, mora da ima u kraju neko ko sa pažnjom i adekvatnim alatom radi.

 

Ima više tema o montaži pneumatika, ovo je jedna od njih, gde sam naveo neke specifičnosti. Zanimljivo je da sam pre par meseci dobio prvi točak koji je bio apsolutno tačno izbalansiran, retko kad budu ispod 10gr greške u balansiranju, prednji od BMW-a, a zadnji je imao grešku od 68 grama, što je posledica neimanja adekvatnog alata na istoj elektronskoj mašini. Jedino još prošle godine u Sloveniji na off obuci, 4 moja točka su nakon vraćanja putnih guma na mašini pokazala nulu.

 

                  

 

Slobodno te prepuštam bilo kome. A pošto imaš nov motor, nemoj se igrati naokolo, garancija je u pitanju.

 

 

Kad si potego žice, postoji tema koja jeste široka i nerazumljiva većini, moja zasluga, tj. krivnja. Proverava se geometrija, postoje fabričke tolerancije uvek, bude dozvoljeno po obe ose  1,70-2,00mm, međutim, iskustveno i po povratu informacija, ne bi trebalo tolerisati iznad 1,10mm, preko toga pojedini senzitivniji vozači osete razliku, ne svi naravno, a svakako da je što bliže nuli bolje i zbog manjeg habanja pnumatika i svega ostalog našta klaćenje deluje, da ne nabrajam. Takođe, ne projektuje se posledično jednako očitana vrednost  na točku od 17 i 21 col, isto tako, neka prekomerno očitana vrednost, ne znači da je točak baš loš pa udri macolom il preteži žice. 

 

Postavio sam više svojih klipova na YT, mislim da nema ni jedan ičiji posličan, ali ni oni nisu dovoljno razumljivi široj publici. Ono što sam primetio je, ili moja greška, ili pak nečija zabluda, a možda i namerno dezavuisanje. "Sviranje" po žicama, ilustruje jednakomernost zatezanja žica, ali nedovoljno jasno koliko. Vrlo često se susrećem sa tvrdnjama da sve žice zvuče apsolutno jednako kao na mojim klipovima, kad ih proverim, one često budu ujednačene ali u slaboj zategnutosti. Prizvuk koji se čuje udaranjem je čisto kao neka dovoljno jasna ilustracija, zategnutost se gleda drugojačije, a inače, opet po mom iskustvu, sila nosivosti treba da bude veća od fabričkih podataka.

 

Kao neki treći činioc performanse je sama osa točka, svaki pomeraj u stranu čini da se tragovi točkova ne poklapaju međusobno, a ni sa osom samog motora, on onda ne ide pravo ili se nejednako ponaša između levog i desnog nagiba, prostim zatezanjem jedne ili više žica, obično osa izađe iz centra manje ili više pa ko oseti ko ne, al se i to projektuje kao prerano i neravnomerno habanje pneumatika.

 

Četvrto je uniformnost, okruglina, koliko je točak na gumi okrugao. Sam obruč uvek ima neki oblik ovaliteta, guma pogotovu, ali su svi proizvođači počeli i da izostavljaju obaveznu težinsku tačku unazad par godina, retko kad bude oznaka, a po obliku je oduvek bilo zabušavanja a može guma da baci i skoro 1mm, redovno je oko 0,5. O ovome ne treba ni pisnuti kod vulkanizera, pomisliće da se sišlo s uma.

 

 

 

 

Hvala puno Đunta!

Sa zicama vidim da je nauka i da su mnogo bitna stavka, tako da cemo biti u kontaktu. 

On 13.6.2020. at 22:23, đunta je napisao:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 7 sati, doktor je napisao:

Radi nameštanje guma, za žice mislim da ne.

Još jedan drugar takođe radi nameštanje. 

Obojica su serviseri i rade i nameštanje guma. Izgleda da smo mi ovde počastvovani što imamo servisere koji i nameštaju gume (imaju svu potrebnu opremu)...u mnogim gradovima vidim da je to problem.

Kako gde, ali nemaju svi servisi balanserku za moto program... Mnogo dobrih servisa znam koji nemaju balanserku. 

U mom gradu ima ko ima profi masinu, radi balansiranje, ali nemam dobro iskustvo sa njima i vise ne zelim da idem tu. 

Sad sam kupio gume, resen sam da zamenim i izbalansiram, a ujedno bih i da proverim stanje sa zicama kakvo je jer pretpostavljam da to nikada nije diralno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, Bojan Budjevac je napisao:

Sad sam kupio gume, resen sam da zamenim i izbalansiram, a ujedno bih i da proverim stanje sa zicama kakvo je jer pretpostavljam da to nikada nije diralno.

 

Pre 2 sati, Bojan Budjevac je napisao:

Sa zicama vidim da je nauka i da su mnogo bitna stavka

 

Žice se ne diraju baz potrebe, pregled prvo, to je uvek korisno periodično, ali se ne opterećuj previše, na 11.xx su točkovi uglavnom dobri. Nauka ili ne, žice nose svo opterećenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja