Jump to content

Moto Zajednica

Nove gume Dunlop Trailsmart Max

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Kolege, zbog kupovine novog motora prodajem u martu nabavljene nove i naravno ne korišćene gume Dunlop Trailsmart max (110/80 R19 59V prednja i 150/70 R17 69V)... placene 240 eur... za kolege forumase 200 eur... gume se nalaze u Kraljevu kod drugara (@doktor) 

Inace vrhunska guma... jedna od boljih koju sam vozio pa sam odlučio da ponovo kupim iste sto sam i uradio ali u međuvremenu prodao motor....

Srećna kupovina i vrhunska vožnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Muke... Odneo ih na montazu u Michelin Djordjevic, namazali felne nekom kiselinom i unistili sjaj,sad je matirana i zgleda kao da da je iz rerene izasla. I naravno "majstori" sto su sjebali stvar se prave ludi.....

Joj.......:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Eee jbg baš bezveze.

Sad lagano u dogovor oko sanacije štete.... demontaža - farbanje - motaža - račun - keš i svi zadovoljni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
30 minutes ago, el_marco said:

Muke... Odneo ih na montazu u Michelin Djordjevic, namazali felne nekom kiselinom i unistili sjaj,sad je matirana i zgleda kao da da je iz rerene izasla. I naravno "majstori" sto su sjebali stvar se prave ludi.....

Joj.......:tras2:

Pa što ti Bole nije namestio?

A mogao si i kod Kalča...

Jesi ih probao, kako ti se čine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa
pre 46 minuta, Satelis je napisao:

Eee jbg baš bezveze.

Sad lagano u dogovor oko sanacije štete.... demontaža - farbanje - motaža - račun - keš i svi zadovoljni.

Ako ti zatreba pomoc oko naplate štete javi se... time se bavim... 0658855550 Aleksa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
1 hour ago, doktor said:

Pa što ti Bole nije namestio?

Uvek sam kod njih nosio zbog balansiranja,eto sad sta se dogodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
1 hour ago, nevoljica said:

Ako ti zatreba pomoc

Lomim se,ne znam sta je pametno uraditi a da ne poremetim svoj mir. Besan sam sto su napravili grsku koju ne priznaju, sta dalje stvarno neznam, nisam pametan. Ranije bih se sukobio bez problema,sada ne znam sta treba raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

U ovakvim situacijama moras da brzo doneses odluku... ili zaboravis I prestanes da se nerviras ili napadas za odstetu....

Ne znam ni kolika je odstete ali mose da se desi da obe felne moraju da plate nove... ne znam sta si mislio da ne priznaju gresku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zaboravio ne bi nikako, posebno ne ako su bezobrazni jer se prave ludi.

Nove ne bi tražio sigurno al da ofarbaju to da.

El marco baci neku sliku oštećenja, ako je samo po obodu to se lako i brzo reši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ovo je od danas nakon blagog poliranja, mat se skinuo 80%,vide se jos uvek neke bele tacke i linije, kao da su od nastale rasipanjem aluminijuma

IMG_20200611_161513.jpg

IMG_20200611_161456.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Video je Boki Rauš, probao i on sa nekim pastama da popravi, ma prvi utisak je bio katastrofalan,a info za gume, tek 50 km presle, tihe, skoro pa nečujne, pre njih su bile metzeler 01,ukockale se na 14000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Ove ces da voziš bar 18.000 km... odlične su gume... ja sam prodao motor sa ovim gumama koje su prošle 18k km i nisu jos morale da se menjaju... nisu bile za turu od 5000 km ali su lepo mogle da se vozaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Točak od BMW-a košta oko 1.400€ i kao i prema svakom žičanom točku, mora se ophoditi sa posebnom pažnjom i umećem a ne kao da je u pitanju točak od Jugića ili bicikla. Koristim usluge iste vulkanizerske radionice već godinama i uvek je po jedan momak obučen i naučen da radi specifične točkove, kad se desi da nije tu, jednostavno ne radim. Plaćam relativno skupo uslugu, plus moja danguba, pre neki dan oko sat vremena premontiranje dva pneumatika, narvno bez balansiranja, no, to tako mora jer sam video kamaru točkova pogrebanih i oštećenih za 200 Dinara kolko je inače neka tarifa.

 

Točak je eloksiran, estetska reparacija je u samom startu skupa, rasklapanje i ponovno komfekcioniranje u punu tehničku performansu košta i ume da bude vrlo rizično, to što pojedini rade za par destina jevrića nije točak nego kišobran, samo farbanje je diskutabilno u pogledu trajnosti bez obzira na pripremu podloge, a i ono košta, plastifikacija, kao jeftin način, tek nije prihvatljiva jer zbog visoke temperature dolazi do strukturnog omekšavanja.

 

Eloksirani aluminijum dobija sjaj u samo procesu eloksaže i ne može se naknadno poliranjem izvući gotovo ništa ko što može kod golog aluminijuma i legura, sloj je deobeo 8 do 15 mikrona i očas posla se abrazivom probije. Jedini način da se usahli mat izgled ublaži kolko tolko je nanošenje neke namenske paste sa malo abraziva ili potpuno bez i sa dosta "voska" koji će oformiti sloj i dati masnoću i samim tim povećati intenzitet boje i neku sjajnost. To će trajati kraće ili duže jer se pranjem uklanja, pa se onda obnavlja i tako stalno, dok se ne navikne, dosadi i preboli.

 

Ne vidim na slici kakva su oštećenja te bele tačkice, izmenjali smo el_marco i ja pp, ne znam da li su kraterčići proboja do čiste legure, ako je tako, ostaće trajno i vremenom će se pogoršavati jer piting korozija ide u dubinu. Jedini način  da se uradi barem nešto, air brushom, miksovanjem boje i načinom špricanja, da se osenče oštećenja ili cela ivica do pregiba i postigne što približniji vizuelni zgled originalu prihvatljiv oku na neku razdaljinu.

 

Obruč je imao svud u krug oštećenja od kamemčića, hemijski prajmovan i segmentno senčen, jasno se vide ušpricavane zone na prvoj slici,  na drugoj slici je doradom sve ujednačeno, ja vidim ali je vlasnik prezadovoljan, pa sam zato nagrabusio, morao sam i zadnji da doteram nakon servisa točka, a on je tek bio ruiniran pa sam ušao i do središta, treća slika.  Održivost boje vremenom na zdravoj eloksaži  je meni nepoznata, ali na ogoljenoj površini sasvim sigurno jeste i neće doći do samoodvajanja jer je adhezija jako čvrsta kad se uradi postupkom koji se koristi u avijaciji. Odbijam ovakve zahvate, tek ponekad da me mine želja i da održim formu, nema ljutiš.

 

 

001.jpg.df5f6b827fd31eb7cdfa5eb6161fbf6e.jpg

 

002.jpg.c7474f0f3ae5a267f9100795fa21472f.jpg

 

003.jpg.72e474e6ca421c84fcc4ee9389d9568b.jpg

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
4 hours ago, đunta said:

Ne vidim na slici kakva su oštećenja te bele tačkice,

Da se prosto izrazim,izgleda kao da je prosuta bronza pa se razlila,negde linija negde tacke. Nema dubinskih ostecenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Acetonom se odlično čisti eloksiran aluminijum.Ako je pokapljan nekom bojom, to će da spadne, mada bi i neka politura to uklonila. E sad, ako je reakcija neke agresivne hemikalije, ne mora da bude krater već bude eloksirajući sloj degradiran,tj. pojeden i pojavi se belilo osnovne legure. Umeju perači da koriste razblaaženu sonu kiselinu da očiste naslage kamenca i kočionog praha po alu felnama, ko zna, možda i vulkanizeri čiste unutrašnje ivice zbog zaptivanja pa ti slučajno poprskani točkovi, ništa u ovoj zemlji nije nemoguće i za iznenađenje, naprotiv.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Djunta da ti kaze nesto drug.... stvarno si DOKTOR i VELIKI MAJSTOR.... svaki komentar ti je najstrucniji mogući i vrlo detaljan i precizan.... svaka čast po 100ti put

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala, to je zato što nisam majstor, ko shvati, razumeće. Nego, ti vodi računa sa svojom novim raster točkovima, osetljivi su do zla Boga, a popravaka problematična, nagledo sam ih se izguljenih od raznoraznih vulkanizera, samo tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pozdrav svima. 

@đunta, jel možeš da preporučiš gde da odnesemo tockove na zamenu guma? Treba da menjam sledece nedelje, pa ne bih da grešim. Pre dve godine sam nosio aluminijumski točak od Suzukija i "stručnjaci" su mi oštetili felnu... Sad žicani točak ne dam da mi unište. 

Viđao sam u nekoj temi da si spominjao gde ti nosiš, da imaju i plasticne hvatace za felnu da je ne oštete negde itd. Ali ne mogu da nađem sad temu.

Video sam da i Suzuki Euro Sumar ima balansiranje i zamenu moto guma, ali bih ipak odneo na provereno mesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa
Pre 19 sati, đunta je napisao:

Hvala, to je zato što nisam majstor, ko shvati, razumeće. Nego, ti vodi računa sa svojom novim raster točkovima, osetljivi su do zla Boga, a popravaka problematična, nagledo sam ih se izguljenih od raznoraznih vulkanizera, samo tako. 

Ja druze samo kod tebe i Aleksandra Japranina vozim motor... juce sam otkazao zakazani servis.... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 10.6.2020. at 8:48, doktor je napisao:

Pa što ti Bole nije namestio?

A mogao si i kod Kalča...

Jesi ih probao, kako ti se čine?

Jel radi Bole namestanje i balansiranje? Proveru žica itd.? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 13 sati, Bojan Budjevac je napisao:

Pozdrav svima. 

@đunta, jel možeš da preporučiš gde da odnesemo tockove na zamenu guma? Treba da menjam sledece nedelje, pa ne bih da grešim. Pre dve godine sam nosio aluminijumski točak od Suzukija i "stručnjaci" su mi oštetili felnu... Sad žicani točak ne dam da mi unište. 

Viđao sam u nekoj temi da si spominjao gde ti nosiš, da imaju i plasticne hvatace za felnu da je ne oštete negde itd. Ali ne mogu da nađem sad temu.

Video sam da i Suzuki Euro Sumar ima balansiranje i zamenu moto guma, ali bih ipak odneo na provereno mesto...

 

Kod Crkve Svetih Apostola Vartomlomeja i Varnave, opština Rakovica, Beograd. Ne skidaju točkove sa motora, to niko mislim da ne radi zbog specifičnosti, a u ostalom, ni ne treba nikom ni prepuštati da se time bavi osim lično ili nekom kvalifikovanom. Ali je besmisleno da potežeš toliko za krajnje jednostavnu operaciju, mora da ima u kraju neko ko sa pažnjom i adekvatnim alatom radi.

 

Ima više tema o montaži pneumatika, ovo je jedna od njih, gde sam naveo neke specifičnosti. Zanimljivo je da sam pre par meseci dobio prvi točak koji je bio apsolutno tačno izbalansiran, retko kad budu ispod 10gr greške u balansiranju, prednji od BMW-a, a zadnji je imao grešku od 68 grama, što je posledica neimanja adekvatnog alata na istoj elektronskoj mašini. Jedino još prošle godine u Sloveniji na off obuci, 4 moja točka su nakon vraćanja putnih guma na mašini pokazala nulu.

 

                  

Pre 1 sat, nevoljica je napisao:

Ja druze samo kod tebe i Aleksandra Japranina vozim motor... juce sam otkazao zakazani servis.... 

 

Slobodno te prepuštam bilo kome. A pošto imaš nov motor, nemoj se igrati naokolo, garancija je u pitanju.

 

Pre 1 sat, Bojan Budjevac je napisao:

Jel radi Bole namestanje i balansiranje? Proveru žica itd.?

 

Kad si potego žice, postoji tema koja jeste široka i nerazumljiva većini, moja zasluga, tj. krivnja. Proverava se geometrija, postoje fabričke tolerancije uvek, bude dozvoljeno po obe ose  1,70-2,00mm, međutim, iskustveno i po povratu informacija, ne bi trebalo tolerisati iznad 1,10mm, preko toga pojedini senzitivniji vozači osete razliku, ne svi naravno, a svakako da je što bliže nuli bolje i zbog manjeg habanja pnumatika i svega ostalog našta klaćenje deluje, da ne nabrajam. Takođe, ne projektuje se posledično jednako očitana vrednost  na točku od 17 i 21 col, isto tako, neka prekomerno očitana vrednost, ne znači da je točak baš loš pa udri macolom il preteži žice. 

 

Postavio sam više svojih klipova na YT, mislim da nema ni jedan ičiji posličan, ali ni oni nisu dovoljno razumljivi široj publici. Ono što sam primetio je, ili moja greška, ili pak nečija zabluda, a možda i namerno dezavuisanje. "Sviranje" po žicama, ilustruje jednakomernost zatezanja žica, ali nedovoljno jasno koliko. Vrlo često se susrećem sa tvrdnjama da sve žice zvuče apsolutno jednako kao na mojim klipovima, kad ih proverim, one često budu ujednačene ali u slaboj zategnutosti. Prizvuk koji se čuje udaranjem je čisto kao neka dovoljno jasna ilustracija, zategnutost se gleda drugojačije, a inače, opet po mom iskustvu, sila nosivosti treba da bude veća od fabričkih podataka.

 

Kao neki treći činioc performanse je sama osa točka, svaki pomeraj u stranu čini da se tragovi točkova ne poklapaju međusobno, a ni sa osom samog motora, on onda ne ide pravo ili se nejednako ponaša između levog i desnog nagiba, prostim zatezanjem jedne ili više žica, obično osa izađe iz centra manje ili više pa ko oseti ko ne, al se i to projektuje kao prerano i neravnomerno habanje pneumatika.

 

Četvrto je uniformnost, okruglina, koliko je točak na gumi okrugao. Sam obruč uvek ima neki oblik ovaliteta, guma pogotovu, ali su svi proizvođači počeli i da izostavljaju obaveznu težinsku tačku unazad par godina, retko kad bude oznaka, a po obliku je oduvek bilo zabušavanja a može guma da baci i skoro 1mm, redovno je oko 0,5. O ovome ne treba ni pisnuti kod vulkanizera, pomisliće da se sišlo s uma.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 6/13/2020 at 8:44 PM, Bojan Budjevac said:

Jel radi Bole namestanje i balansiranje? Proveru žica itd.? 

Radi nameštanje guma, za žice mislim da ne.

Još jedan drugar takođe radi nameštanje. 

Obojica su serviseri i rade i nameštanje guma. Izgleda da smo mi ovde počastvovani što imamo servisere koji i nameštaju gume (imaju svu potrebnu opremu)...u mnogim gradovima vidim da je to problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja