Jump to content

Moto Zajednica

KTM 390 Adventure

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pozdrav svima

 

Zelim da otvorim temu za ovog velikog malisana :)

 

Nagledao sam se snimaka po internetu, saslusao dosta iskustava raznih vozaca, i kazu da je motor zaista dobar.

 

Motor je kod nas dostupan po ceni od 6500 evra, a za taj novac nudi ABS, TCS, skroz novi ram, vesanje i dizajn celog motora. Lagan, okretan, ekonomican, i za mene veoma lep.

 

Ako ga je neko probao ili ga poseduje, neka baci neki utisak.

 

WWW.KTM.COM

Adventure, Purity, Performance, Extreme - KTM is READY TO RACE

 

 

KTM-390-Adventure-Thumb-4500-default-large.jpeg

e8bea3f61f54-800x600.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Dobar mališa, nadam se da će izbaciti i 490 adventure, on bi trebao biti pravi pogodak ako bude dobra cena. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Bas sam igrom slucaja prosao pored KTM-a danas i rekoh sebi, hajde da ga vidim.

 

Medjutim nije bio u salonu vec na demo voznji. Kaze gazda jer hocete da probate, bas je interesantan motor.... reko'  vazi moze sledece nedelje kada bude lepse vreme ovde.

 

Tako da javljam utiske posle voznje za 6-7 dana.

 

P.S. Kad sam pogledao vizit kartu, sto mi dade, vidim poznato ime i da je gazda garaze bio trkac do skora.. vozio TT IOM, Northwest 200 i Makao. :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bravo, tvoj entuzijazam sto se tiče ktm-a dobija nastavak. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam odusevljen, mislim da sam odlučio koji bih sledeći motor kupio, nov Bože zdravlja, samo da se skućim :)

Screenshot_20200609-143948_Gallery.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
41 minutes ago, Alp said:

Probao ga u salonu?

Ma da, samo seo, zagledao. Lep, lagan, futuristicki. Ima dosta naprednih resenja. Super motoric

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

I cena je odlična. 490 sa dva cilindra ako izbace za neku normalnu cenu to će biti bolja kupovina od tenere 700 koja je preskupa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 9.6.2020. at 13:22, Markone88 je napisao:

Hocu i ja da idem da vidim :) javljaj utiske

Na zalost nista od probanja ove nedelje.

 

Imaju jedan veliki minus u poslovnosti.

 

Lepo sam zakazao za juce i to jos u ponedeljak, oni sve podatke zapisali, vazi.  

 

Ja se pojavim, a oni tuc muc nije tu, prodavac je dao nekome na ceo dan, ako hocete obican 390. Rekoh da me to ne interesuje nego bas Adventure. 

 

 Posto ste rekli cetvrtak ili petak moze sutra u isto vreme.

 

Nema problema.

 

Rekoh samo me pozovite ujutro da potvrdite, da ne dolazim dzaba.

 

Pozvali 15 minuta pre nego sto je trebalo da probam, a je se vec spremao... izvinite motor nije jos tu, a i bice sigurno odsutan bar jos par dana, pa ako hocete od sredine sledece nedelje.

 

Zao mi je, ja ne mogu sledece nedelje, zovite me od 22. ako bude bio slobodan, a i ja.  Ostade na tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
On 6/9/2020 at 5:46 PM, Overpressure said:

I cena je odlična. 490 sa dva cilindra ako izbace za neku normalnu cenu to će biti bolja kupovina od tenere 700 koja je preskupa. 

Tesko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, Markone88 said:

Ja sam TDM prodao odavno, pa kupio i vozio Z750s, pa i njega prodao, sad vozim BMW f650gs :D

Pratim sve, znam bolje nego ti sta vozis :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Elem probah danas konacno motorin.

 

Iako pokusavam da izbegnem uporedjivanje, ipak sam ga uporedjivao sa mojim bivsim Suzukijem DR650 i sa Hondom CB500X koju sam vozio tri dana na Korzici.

 

Pozicija sedenja je skroz neutralna, sedis pravo i to sedis na motoru, ne u motoru.

 

Ovaj Adventure ima dobre gabarite. Uopste ne deluje kao "mali motor". Probao sam pre par godina KTM 690 Duke i on mi je delovao kao igracka, bio sam bas razocaran.

 

Inace vrlo je okretan i u gradskoj guzvi, a posto je mono lepo poteze kada treba da ubrzas.

 

Ovako...motor je neverovatno lagan, i sto se tice tog osecaja da je lagan, bas je cudno.

 

Uopste ne osecas da ima negde gore ili dole gde mu je centar teze.

 

Recimo kod Honde osetis taj centar teze kada je vozis i kada je bacas levo desno, kao i kod DR-a.

 

To ne znaci da je Honda teska za manevrisanje kada je u pokretu, vec uvek osetis to malo tezine koju prebacujes s jedne na drugu stranu.

 

S KTM-om to nisam osetio, kao da nemam nista izmedju nogu, osetim da sedim na motoru, prebacujem ga levo desno, ali bez ikakve inercije.

 

Kada je na putanji stabilan je, nema parazitskih pokreta sasije ili prednje viljuske.

 

Ja bih naravno podesio za sebe prednju viljusku tvrdje, jer bih ostrije vozio motor, a nisam veliki ljubitelj poniranja na kocenju.

 

Medjutim cak i ovako, uopste nije destabilizujuce, nekako te ne iznenadi.

 

Sto se tice motora, iako je mono, vrlo je linearan do 5000 obrtaja, skoro kao Honda i tu je ipak razlika u odnosu na stare dual sport tipa DR 650.

 

Medjutim kad predjes 5000 obrtaja pocne ono cuveno BRaaaaaP.... sto mnogo volem, a sto mi je nedostajalo na Hondi, koja je za moj ukus suvise linearan motor (mislim CB500X je odlican motor - samo vise volim Braaaap).

 

Od 6000 do 9000 mnogo lepo vuce (za tu kubikazu) i mnogo zanimljiviji je motor od Honde (ali to je druga filozofija motora) i pri probanju nisam izdrzao a da ga ne drljam odmah tako.

 

Inace na 5000 obrtaja u trecoj brzini je lep kruzing na 50km/h u gradu, vrlo prijatno. Kocnice odlicne i odlican osecaj sa njima. Dobro koci.

 

Posto je mono ima uvek malo vibracija na fuzasterima, ali to je onaj tip vibracija koje mi ne bi uopste smetale ni na duzim voznjama, tako da mi je to bilo savim ok - ipak je ovo ziv motor i vrlo zabavan.

 

S druge strene ima par stvari koje su mi zasmetale. Prvo, rucica kvacila je labava, landara gore dole... to me je bas iznerviralo. Ne smeta nista, ali kao da vozim 30 godina star DR koji je imao milion padova, pa vise ni ne moze da se stegne rucica, ali ipak radi.

 

Kad sam se vratio sa probe rekoh im da mi je to zasmetalo, a oni mi kazu da je na zalost to tako, isto je i kod obicnog dukca 390, mogu da vidim ako hocu. To im bas nije nesto cime bi trebalo da se hvale, za motor 2020. godiste.

 

Druga stvar se resava u podesavanjima, a to je treperenje obrtomera kada predjes 6500 obrtaja. To naravno moze da se isljuci, bas me nerviralo, izgleda kao da unistavas motor, a u stvari ga vozis najnormalnije.

 

Treca, koja je i najveca zamerka je nesto sto uopste nisam ocekivao, a to su vibracije na upravaljacu u rucicama. Ne osete se do 5500 obrtaja puno, ali kada predjes onda imas stalno jedan bzzzzz. Na duzim putovanjima i pri konstantnoj brzini i 6000 obrtaja ili vise to bi bas bilo nezgodno. To bzzz je bas neka frekvencija koja prolazi kroz ruke.

 

Ovaj mi je posle rekao da je mozda zbog guma (sto moz da bude), posto su fabricki stavljene TKC, ali cak i sa njima to je steta. Moze da se zaobidje problem ako cesce saltas i prebacis u visi stepen prenosa da ne prelazis 5000 obrtaja, ali to je bez veze.

 

Sto se tice offroad voznje, iako sam probao na par stotina metara, vidi se da je ogibljenje odlicno, ali na zalost opet jedna falinka i to je cetvrta zamerka, a to je nizak upravljac za ozbiljniju offroad voznju (ovde pricam o voznji stojeci - kako se i vecim delom vozi offroad).

 

Kada bi duze potrajalo zbog nagnutosti napred bi brzo nastupio bol u donjem delu ledja. E, sad jos gore je sto sam ja nizak (170cm) tako da za nekog visokog bi bilo jos gore. Da je upravljac bar 10 cm vislji, bilo bi skroz ok.

 

S druge strane lagani offroad tipa voznja poljskim putevima sedecki ne bi predstavljala nikakav problem jer je sasija odlicna.

 

Suma sumarum vrlo zabavan motorcic. Dobar je za pocetnike, koji hoce da se malo i zabave, kada malo ovladaju tehnikom voznje. Za druge.. mozda za motor kuca-posao-vikend zezanje. Servisni intervali 15000km posle prvog na 1000.

 

Evo i snimka voznje kroz vinograde i koji sumarak. Grad mi bilo glupo da snimam. Na 2:02 minuta ima 300-400 metara poljskog puta, kojim sam prosao, a na 7:23 sam uspeo, ne znam kako, da aktiviram kontrolu proklizavanja na izlasku iz krivine. Samo je zasvetlelo, ali nista nisam osetio na motoru. Da nije lampice, ne bih ni provalio. Nisam mogao vise offroad, jer sam uzeo motor samo na sat vremena, ali bar sam prosao tih par stotina metara, cisto da vidim kako se ponasa.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova

Svidja mi se trend poslednjih godina vracanje na manje kubikaze i kao sto mogu primetiti sve vise njih se odlucuje za kupovinu modela do 500 kubika. To je pre 10 godina bilo nepostojece. Kupovali su ljudi 500 kao prvi motor, izvozaju 1-2 sezone i menjaza. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: KTM 390 Adventure

Pozdrav drugovi.
Prije 5 dana kupih gore navedeni motor.

Presao sam tek nesto preko 300km (jbg cekam tablice i vozacku). Neki prvi utisak je da je motor stvarno lagan, kao da sam na biciklo sjeo. Visok sam skoro 2m i uopste mi nije mali. Inace ovo mi je prvi motor tako da neka uporedjivanja ne mogu napraviti.
Kako ga budem vise vozio mogu pisat ovdje ako nekoga nesto interesuje.
1000km je razrada i ne preporucuje se voznja preko 6500 obrtaja.

Ono sto sam za sad primijetio je da mu je sjediste dosta tvrdo. Odradio sam voznju od podgorice do primorja (nekih 60km), bio dolje par sati i nazad i dupe mi je dobro utrnjelo.
Vidim online dosta ljudi se hvali kako su odvozili ture od po 5-6-7 sati bez ikakvih problema. Mozda treba malo da se priviknem..f4e7269e8fee7f46236c1e94839a716c.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova

Tesko da ima sta od tog privikavanja.

 

Nekom lezi bolje jer su verovatno i laksi od tebe pa ne propadnu kroz sediste pa im je mekse. 

 

A to 7 sati na ovom sedistu je prica za malu decu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: KTM 390 Adventure
Tesko da ima sta od tog privikavanja.
 
Nekom lezi bolje jer su verovatno i laksi od tebe pa ne propadnu kroz sediste pa im je mekse. 
 
A to 7 sati na ovom sedistu je prica za malu decu... 
I to ti je tacno.. 2m i 105kg, treba smjestit to.
Uglavnom nesto se mora cinjet po pitanju sjedista.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja