Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fz6 iz S u N i tehnički pregled (registracija)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Pozdrav svima. Pokušao sam da pronađem odgovor na forumu ili u razgovoru sa ljudima iz okruženja ali nikako da dobijem definitivan i precizan odgovor pa zato otvaram ovu temu.

 

Preradio bih svog Fazera iz S u N varijantu. Odustao sam od pravljenja skroz custom motora kao što je recimo OVAJ jer su mi svi rekli da nema šanse da se registruje, ali bar da probam neke osnovne izmene da uradim. 

 

Okviran cilj je preći iz ovoga 01.thumb.jpg.ebeae7143340550679a6da8bfd863294.jpg u nešto ovako 1ZyvK_Z5uyhnM6MPg11Hv0lTs0h5uVZZmGnFdCPS37Q.jpg?auto=webp&s=c1c57e5b86b7b2aad015978d2429f4d34e17c04e

 

Konkretno pitanje je, da li sa izmenama i novim delovima koje ću postaviti dole, mogu da prođem tehnički pregled uzimajući u obzir info sa sajta Agencije za bezbednost saobraćaja? Video sam da neke kolege sa foruma čuvaju originalne delove pa ih vraćaju pred registraciju, to ne bih voleo da radim.

 

Recimo da bih zamenio:

 

Čitao sam na sajtu Agencije za bezbednost saobraćaja da postoji opcija da se prepravke vozila testiraju i da se izda potvrda. Nije mi problem da prođem kroz proces i platim, ukoliko to važi za ove izmene recimo. Dodao bih da ne bih menjao ništa što utiče na samu vožnju, tipa prepravke rama i slično. Samo kozmetika.

 

Kompletna info:

WWW.ABS.GOV.RS

Uplate i za naknadu i za republičku administrativnu taksu, vršiti nakon podnošenja zahteva za ispitivanje prepravljenih vozila u ovlašćenim organizacija...

 

Bitan deo

Quote

изјаву произвођача, надграђивача, или извршиоца преправке о усаглашености преправке са прилогом произвођача возила или уграђених елемената,

уколико је вршилац преправке грађанин, потребно је да достави одобрење Агенције за безбедност саобраћаја и изјаву да је преправка за сопствене потребе, и да се таквом преправком унапређује безбедност возила, техничка култура и проналазаштво, односно омогућава обављање одређених делатности за које се возило посебно не производи,

 

Deo iz Zakona o bezbednosti saobraćaja član 250

 

Quote

Агенција може одобрити да преправку возила на основу одобрене техничке документације, изврши и грађанин, само ако то чини за сопствене потребе, када се таквим преправкама унапређује безбедност возила, техничка култура и проналазаштво, односно омогућава обављање одређених делатности за које се возило посебно не производи.

 

Da li ovo sve znači da ako im priložim tehničke karakteristike kupljenih delova, da oni unapređuju vozilo (jer se od 2004 do sada svašta novo napravilo) i podnesem taj zahtev, mogu da  dobijem potvrdu i od tog trenutka bez problema radim tehnički svake godine?

 

Hvala unapred!

Ivan

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Prvi i osnovni korak je da trazis saglasnost predstavnika proizvodjaca, sve sto oni dozvole tj napisu u saglasnosti se ispituje (atestira) bez problema. 

Moj savet ti je da za sve sto zelis da ugradis na vozilo prvo skines tehnicku dokumentaciju sa neta, odes u Platner npr i posavetujes se sa njima dali ce ti izdati, ukoliko od njih dobijes potvrdu da ces dobiti saglasnost ti si prakticno zavrsio posao. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

da li je ikad iko dobio tu famoznu potvrdu proizvodjaca i tako resio ovaj problem? ja imam do pola sredjen cb400n, prebacivao sam ga u scrambler, i evo vec drugu godinu stoji u uglu garaze i ceka bolja vremena, jer ne znam kako pravno da resim sve to... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ponovo sam se raspitivao, nase dve firme su zvanicni dileri te ne mogu izdavati saglasnosti, jedino Slovenci, izvesni g. Ivancic kome sam poslao mail sa detaljnim objasnjenjem sta nam treba (saglasnost za kres bar, nosac kof. maglenke..) ali od prosle godine nisam dobio odgovor. 

Pretpostavljam da coveku nije jasno sta se "trpamo" izmedju Yamaha i Givi npr a opet zvanicni stav ABS je "sta fabrika dozvoli, mi naplacujemo" malo sam se i iznervirao sada, opet ... :maloljut:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

drzava se ogradila uslovom koji ne moze da se ispuni a da je pritom ispala "fer i korektna". ako proizvodjac dozvoli, mi cemo odobriti.  a ni jedan proizvodjac ti nece reci - mi ti dopustamo da mozes da seces ram i nesto menjas.. jer ako se nesto desi, pa grune tuzba sto su oni rekli da moze...

nista tu nema logike...ja moram da imam krsh far star 30 godina,a ne smem da stavim drugi nov dobar far iste fabrike...

 

prvi bih platio da neka institucija pregleda moj rad...jer cu ja da ga vozim, i moja glava je u pitanju... i voleo bih da mi neko kaze ovaj var ti ne valja, popravi, ovde ti je povukao var pa moras da ispravis, resi to pa dodji ponovo...platim, dobijem papir da je sve kako treba i registrujem...ja srecan, drzavi kanulo nesto u budzet, plus dobili pare za registraciju....

 

izvinjavam se sto sam rasirio pricu, ali mi ova tema vazda digne pritisak...shodno tome, da se vratimo na konkrentnu temu...

ja sam sredio tako vmaxa...ali sam sacuvao svaki originalni deo...te ga vratim u fabricko stanje, odem registrujem, pa odmah skinem sve to i vratim mt far, druge migavce, okacim maglenke...par sati posla ali nema glavobolje..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Hvala puno na odogovorima do sada.

 

Najviše me kopka deo o fizičkom licu koje radi prerade. Pokušaću da pišem agenciji direktno da probam da dobijem i od njih odgovor. 

 

On 6/5/2020 at 11:26 AM, bdada said:

jedino Slovenci, izvesni g. Ivancic kome sam poslao mail sa detaljnim objasnjenjem sta nam treba (saglasnost za kres bar, nosac kof. maglenke..) ali od prosle godine nisam dobio odgovor. 

Postoji šansa da ću za dve nedelje ići u Slo, pa možda mogu u njihovom salonu uživo da pitam. Taman su mi rekli u Platneru da tamo imaju xsr 700 koji mi je interesantan ako nemogu da preradim svog Fazera.

 

 

On 6/5/2020 at 12:05 PM, zlig0r said:

prvi bih platio da neka institucija pregleda moj rad...jer cu ja da ga vozim, i moja glava je u pitanju... i voleo bih da mi neko kaze ovaj var ti ne valja, popravi, ovde ti je povukao var pa moras da ispravis, resi to pa dodji ponovo...platim, dobijem papir da je sve kako treba i registrujem...ja srecan, drzavi kanulo nesto u budzet, plus dobili pare za registraciju....

Apsolutno moje mišljenje. Pogotovo što modifikacije ne idu u extrem u mom slučaju, samo da poboljšaju malo vidljvost i slično.

 

On 6/5/2020 at 9:23 AM, Motorcyclist said:

Moram reci da konverzija sa tim farom na fazeru stoji ko piletu sise. :neznam:

Ako moraš, moraš. 

 

 

Javljam ako bilo šta konkretno ili pozitivno saznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, iKoren je napisao:

Postoji šansa da ću za dve nedelje ići u Slo, pa možda mogu u njihovom salonu uživo da pitam. Taman su mi rekli u Platneru da tamo imaju xsr 700 koji mi je interesantan ako nemogu da preradim svog Fazera.

Adolf Ivancic je zaduzen za balkan sto se Yamahe tice, ako bi sa njim stupio u kontakt i "uzivo" mu objasnio o cemu se radi msm da bi bilo neke vajde, ili bar da ovlaste Platner za izdavanje saglasnosti bila bi ogromna pomoc. 

Posle 2021 tehnicki ce biti rigorozni a ABS nema sanse da menja pravilnik tako da su nam oni jedina sansa a nista ih ne kosta, sta vise uzece neki dinar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja