Jump to content

Moto Zajednica

Kvacilo ne odvaja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Pozdrav ljudi,

Imam problem sa kvacilom na Hondi CBF500. Motor radio sasvim normalno. Vozio pre neki dan i parkirao u garazi. Danas kad sam ga upalio i kada sam probao da ga ubacim u prvu motor mi se ugasi. I ranije je malo trzao pri ubacivanju u prvu ali nikada se nije ugasio. Kad ubacim u brzinu i stisnem kvacilo bez paljenja mogu da pomerim motor ali ide otezano. Kao da kvacilo ne odvaja dovoljno.

Sta bi ovo moglo da bude? Ima li neko ideju ili savet sta bih mogao da probam. Sajla povlaci cini mi se do kraja onu polugu na dekli tako da ne verujem da se sajla olabavila.

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
18 minutes ago, Krokodilo said:

Које си уље ставио?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ulje je Silkolene 15w50. 

 

Gasio mi se tako 10x na kraju sam i akumulator istrosio :D

 

Upalim ga na kablove i ostavio da radi 10ak minuta da malo dopuni akumulator. Motor radio uzasno. Stucao je i nepravilno radio sve vreme u jednom momentu poceo ozbiljno da trokira. Pri jacem gasu je i izbacivao i dim kroz auspuh sto ranije nikada nije radio. Ugasim ga i djavo mi ne da mira upalim ga par minuta kasnije ponovo. Ubacim u prvu i ne ugasi se. Sve se vratilo u normalu. Provozao ga malo i posle par minuta krenuo da stuca i puca u auspuhu :) Rekoh aj da se dovucem bar do garaze ali posle 100m prestao da se gusi i proradi normalno. Obrnuo jos jedan krug oko bloka bez problema i bilo kakvog stucaja. Nema vise ni dima na auspuhu.

 

Razmisljam mozda je do vlage jer je podzemna garaza koja ima problem sa vlagom ali opet kakve veze to ima sa kvacilom? Sta bi bilo tek da je stajao napolju na kisi?

 

Opet neki gremlini u ovom mom motoru :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
6 minutes ago, Motorcyclist said:

Kod pucanja i stucanja, ja uvek pocnem od svecica pa krenem na dalje.

To sam i ja pomislio. Ali pre nego sto sam stigao do garaze on prestade da stuca i da puca. Vidim da sada radi normalno. Ono sto je takodje interesantno je da dok je radio tako lose nije mi se cuo lanac bregaste koji inace zvekece dok motor ne dostigne radnu temperaturu. U drugom postu sam pisao o tom gremlinu :) Ne zvekece kad startujem motor ali pocne kada se motor smlaci. Zatim zveketanje prestane kad dostigne radnu temperaturu. Probacu da to resim novim spanerom za lanac bregaste ali me je vise zabrinulo ovo kvacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
Just now, Krokodilo said:

Шпанер није решење него нови ланац брегасте.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Mislis da ce to resiti problem? Ili mislis da cu morati i jedno i drugo da menjam? Po netu vidim da su ljudi to zveketanje resavali promenom spanera ali ako treba menjacu i lanac. Koliki mu je zivotni vek? Motor je presao 45k. Moguce da je i lanac pri kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Зависи од стила вожње, бар 20ти пут ксжем да је висок пренос на мали обртај смрт за ланац брегасте.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Motor je do prosle godine koriscen u autoskoli tako da je moguce. Na kraju kosta koliko i spaner tako da ce verovatno biti promenjen.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Jel normalno da mi servis trazi 500e za sredjivanje lanca bregaste i spanera?

Kako rekose u cenu bi uslo i stelovanje ventila i karburatora jer to izgleda ide u kompletu.

30k ruke plus delovi = 500e

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ti menjaju svaku stavku sa slike (originalni delovi) onda nije mnogo..

Ako se menjaju samo spaner i lanac koji kostaju (zamenski) ukupno ispod 100e, hmmmm....

 

https://www.bike-parts-honda.com/honda-motorcycle/500-MOTO/CBF/2006/CBF5006/Engine/CAM-CHAIN--TENSIONER/17MET401/E__0400/1/2129

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
Ako ti menjaju svaku stavku sa slike (originalni delovi) onda nije mnogo..
Ako se menjaju samo spaner i lanac koji kostaju (zamenski) ukupno ispod 100e, hmmmm....
 
https://www.bike-parts-honda.com/honda-motorcycle/500-MOTO/CBF/2006/CBF5006/Engine/CAM-CHAIN--TENSIONER/17MET401/E__0400/1/2129
 
Pa spaner i lanac bi trebalo da budu original. Rekose mi da je spaner 100e plus lanac verovatno isto. Ako su ruke 30k ispada da su lanac i spaner preko 200e. Ja nadjoh malo drugacije cene na netu ali nemam opciju da ja nabavim delove u ovom servisu.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Koji majstor je u pitanju? 

 

200 evra materijal jedino ako dobijes i komplet set za reparaciju karburatora novi, sve gumice, dihtung poklopca ventil dekle novi itd. Lanac bregaste nije vise od 50,60 evra za taj motor.

 

Sto se tice ruku uglavnom se za stelovanje ventila i ultrazcucno pranje i sinhronizaciju karbova uzima do 100 evra +/- zavisi. 

 

Da vozis litru pa da das 500 evra za servis neko bi rekao nije mnogo. Al za motor od 500 kubika 500 evra nije malo, naprotiv. Al sve zavisi sta sve radis. Moze i do 1000 da se popne, sve zavisi ko kako odrzava i koliko novih delova i potrosnog materijala stavlja na motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

У промене ланца брегасте нормално је да се санира и проблем вентила. Ја за 500€ рр. рецимо радим цео ремонт.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
2 hours ago, Pingvin37 said:

Koji majstor je u pitanju? 

 

200 evra materijal jedino ako dobijes i komplet set za reparaciju karburatora novi, sve gumice, dihtung poklopca ventil dekle novi itd. Lanac bregaste nije vise od 50,60 evra za taj motor.

 

Sto se tice ruku uglavnom se za stelovanje ventila i ultrazcucno pranje i sinhronizaciju karbova uzima do 100 evra +/- zavisi. 

 

Da vozis litru pa da das 500 evra za servis neko bi rekao nije mnogo. Al za motor od 500 kubika 500 evra nije malo, naprotiv. Al sve zavisi sta sve radis. Moze i do 1000 da se popne, sve zavisi ko kako odrzava i koliko novih delova i potrosnog materijala stavlja na motor.

 

Ne znam koliko je korektno da navodim koji je servis u pitanju (poznat je servis nije neki dundjer svakako) jer nije ideja bila da bilo koga pljujem vec sam samo ostao sokiran cenom za nesto sto sam mislio da je sitnica. Motor ide sasvim korektno nego me nervira to zveketanje lanca bregaste dok se motor ne zagreje pa sam hteo to da resim sto pre. Kapirao sam da je samo spaner lanca bregaste pa sam kontao da to ne moze biti vise od 100e zajedno sa novim spanerom. Sam deo je 70ak evra i moze da se zameni za 3 minuta jer se drzi na 2 srafa i moze mu se prici bez ikakvog rastavljanja morora. Cini mi se da bi mogao i sam da ga zamenim  :) 

 

Ne znam zasto je obavezno raditi i ventile i karburator. Ja sam pocetnik ali ja ne vidim nikakav problem ni sa ventilima ni sa karburatorom pa mi nije jasno zasto sve to mora da se radi zajedno sa ovim. Moguce je da tako mora a moguce je da samo ovaj majstor to tako radi. 

 

Motor ima 42k na satu i po recima coveka vec mu je vreme da se menja i spaner i lanac bregaste. U fazonu je mozes ti to da teras jos 50k tako ali moze se desiti i havarija ako prezupci. Kako rece.. Ako hoces da ti motor bude tip top to je ta cena :) 

 

Svakako mi je previse tako da cu proveriti jos na nekom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
1 hour ago, Krokodilo said:

У промене ланца брегасте нормално је да се санира и проблем вентила. Ја за 500€ рр. рецимо радим цео ремонт.

Kako da znam da moj motor ima problem sa ventilima? Jel to obavezno ide jedno sa drugim ili je samo logicno raditi i to kad vec otvori motor?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Vozi ti to ovu sezonu, pa menjaj servis. Koliko ti vredi motocikli, pa ne mozes dati pola vrednosti motora  na spaner lanac i ciscenje karburatora i stelovanje ventila, koji verovatno i nisu dobili zazor.Ventili se prekontrolisu tek kad se lanac bude menjao, i to nije skupo. Karburator ne moras da diras ako motocikli radi pravilno.

Kupi samo spaner pa zameni, ako se i dalje cuje menjas lanac. Te Honde imaju problem sa spanerom, jer se razloka. Ja sam to sredio bratu na njegovoj Hondi pre 15ak godina, ali se vise ne secam kako je to izgledalo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Kako da znam da moj motor ima problem sa ventilima? Jel to obavezno ide jedno sa drugim ili je samo logicno raditi i to kad vec otvori motor?
 
Овако сад, ако мењаш ланац брегасте мораш да отвориш поклопац код вентила и ништа мене као мајстора не кошта да проверим зазор вентила. Ако су добри ОК ако нису онда среџивање. 500€ је и по мени скупо, нека је ланац 100€(а није), нека је затезач 200€(никако није) и нека је рр. 100€(што по мени је безобразно) то су 400€. А до 500 има још 100ка што је и за роштиљ превише.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
Vozi ti to ovu sezonu, pa menjaj servis. Koliko ti vredi motocikli, pa ne mozes dati pola vrednosti motora  na spaner lanac i ciscenje karburatora i stelovanje ventila, koji verovatno i nisu dobili zazor.Ventili se prekontrolisu tek kad se lanac bude menjao, i to nije skupo. Karburator ne moras da diras ako motocikli radi pravilno.
Kupi samo spaner pa zameni, ako se i dalje cuje menjas lanac. Te Honde imaju problem sa spanerom, jer se razloka. Ja sam to sredio bratu na njegovoj Hondi pre 15ak godina, ali se vise ne secam kako je to izgledalo.
Ja sam nov u moto svetu i jos nemam svog majstora. U ovaj servis sam svratio po preporuci poznanika da proverim kakva je procedura oko zakazivanja da cujem profesionalno misljenje. Slazem se sa tvojom logikom i zamenicu prvo spaner pa ako i dalje zvekece ide na klanje :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
Овако сад, ако мењаш ланац брегасте мораш да отвориш поклопац код вентила и ништа мене као мајстора не кошта да проверим зазор вентила. Ако су добри ОК ако нису онда среџивање. 500€ је и по мени скупо, нека је ланац 100€(а није), нека је затезач 200€(никако није) и нека је рр. 100€(што по мени је безобразно) то су 400€. А до 500 има још 100ка што је и за роштиљ превише.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

30000din je trazio za ruke sto ukljucuje ventile karburator i lanac bregaste. Ostatak su delovi. Nije ni pogledao motor vec onako je dao neku procenu troskova. Covek je bio krajnje ljubazan i rekao je da ostavim motor da pogleda sta sve treba ali mi je 500e delovalo stvarno mnogo pa sam odusatao od te price. Covek ceni svoj rad i to je meni ok samo sto to prevazilazi moj budzet. Da vozim motor od 10k evra mozda bi imalo smisla ovako nikako.

Ako neko moze da mi preporuci majstora u bgu koji bi mi zamenio spaner a pritom nije tako lak na obaracu bio bih mu zahvalan.

BTW potpuno sam promasio temu jer vec imam otvorenu temu za spaner bregaste nego se nastavih na tvoju pricu pa temu kvacila pretvorih u temu spanera/lanca bregaste :)

Kad smo vec kod teme blam me je da priznam ali izgleda da sam pokusavao da ga ubacim u prvu dok je bio na stenderu i kill switch je gasio motor instant. Desilo mi se par puta posle da ponovim istu stvar pa je moguce da kvacilo nikada nije ni bilo problematicno nego sam ja debos :D

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Његова радна рука можда и би била џаба код Цаце у Канади, али за наше прилике које су колко сам упознат веома близу наших у Македонији богами - врло веома(што би циганин реко)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja