Jump to content

Moto Zajednica

New Delhi - Mukhtinath 5600km u 9 dana

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 50 minuta, Savan je napisao:


Pre ću ja da smrsam 40kg emoji28.png
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Nemoj baš da si toliko siguran (mnogi su se prevarili u sličnim prilkama).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ziko, komentar je bio više šaljivog karaktera, i treba ga videti kao motivacioni izazov.
Iako nepozvan, ja bih vam se rado pridružio ali kako porodične obaveze ne dozvoljavaju toliko odsustvo od kuće, a žurba nije poželjna na takvom putovanju, ja mogu samo da vam zavidim na predstojećoj avanturi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 16 minuta, Savan je napisao:

Ziko, komentar je bio više šaljivog karaktera, i treba ga videti kao motivacioni izazov.
Iako nepozvan, ja bih vam se rado pridružio ali kako porodične obaveze ne dozvoljavaju toliko odsustvo od kuće, a žurba nije poželjna na takvom putovanju, ja mogu samo da vam zavidim na predstojećoj avanturi.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Komentar sam i shvatio kao šaljiv i dobronameran, nego ja već nekoliko godina skupljam informacije i pravim neke planove za par ovakvih putovanja, pa za one koji me znaju ne bi bilo nikakvo iznenađenje da uradim šta mi padne napamet u nekom momentu.

Nego bih morao prethodno da nađem nekog ko bi vodi računa o mojim usvojenim drugarima iz dvorišta, a to je već problem, (mada ne i nerešiv).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ovo je za mene definicija avanture. Našli smo motor, skrpili smo garderobu od dostupnog, uključili srce i krećemo na put od nekoliko hiljada km. Ne čekamo da se pruži prilika, mi je stvaramo!

Bravo!
I hvala ti što si je podelila sa nama. Hvala i Rajku što te nagovorio :-)

Nadam se i lekcijama iz domaćih predmeta uskoro.

Drugarski pozdrav.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
9 hours ago, Savan said:

Ziko, komentar je bio više šaljivog karaktera, i treba ga videti kao motivacioni izazov.
Iako nepozvan, ja bih vam se rado pridružio ali kako porodične obaveze ne dozvoljavaju toliko odsustvo od kuće, a žurba nije poželjna na takvom putovanju, ja mogu samo da vam zavidim na predstojećoj avanturi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Savan, zika56 i Arakisuuu, kakvih bre dva meseca za takvo putovanje, više nego dovoljno je 15dana i to da se na svakoj deonici odmarate po dva dana..:):)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savan, zika56 i Arakisuuu, kakvih bre dva meseca za takvo putovanje, više nego dovoljno je 15dana i to da se na svakoj deonici odmarate po dva dana..
 

Kako ja na to gledam, sednes u avion i stignes na početnu destinaciju. Učekuješ se negde u nekakav smeštaj, aklimatizujes se jedno nedelju ili dve. To vreme iskoristis da upoznaš, omirises narod oko sebe, snadjes se za prevozno sredstvo, napraviš rutu i onda kad legne sve na svoje, zakurblas i gas! A onda je greota protutnjati rutom.

Znaci sabatical od bar mesec, mesec i po.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
4 minutes ago, Savan said:


Kako ja na to gledam, sednes u avion i stignes na početnu destinaciju. Učekuješ se negde u nekakav smeštaj, aklimatizujes se jedno nedelju ili dve. To vreme iskoristis da upoznaš, omirises narod oko sebe, snadjes se za prevozno sredstvo, napraviš rutu i onda kad legne sve na svoje, zakurblas i gas! A onda je greota protutnjati rutom.

Znaci sabatical od bar mesec, mesec i po.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Naravno i to je opcija, aklimatizacija traje jedno dan dva, za naše prilike NewDelhi je sparan i vruć (meni lično vrućina ne smeta te me to nije pogodilo puno, ali mogu reći da jeste trebalo malo vremena da se naviknem da je 38C i noću). Preporuka je da se kontaktiraju ljudi tamo koji inače voze te ture, jako su svi predusretljivi i da se sa njima dogovori ruta i prevozno sredstvo.

A kad ste već u Delhiju, greota bi bilo ne posetiti "Red fort", stari Delhi, Humayun toomb, Qutub minar, i skoknuti do Agre videti Taj Mahal i još neka lepa mesta kao Lotus temple. Jedino onda se i trošak naravno povećava. Za strance je posebna tarifa za ulaz u ta turistička mesta, ja sam imala sreće kad smo tamo išli, da je Sanjay moj divni prijatelj uspeo da ubedi onog na kapiji da sam mu ja sestra iz Londona, i platila sam kartu tipa 3eur umesto 20eur :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa
On 10.6.2020. at 20:35, Kalesin je napisao:

Hajd da vam i ja dodam malo ulja na vatricu. Kad se dogovorite javite se pa možda ponovim turu, mada možda da razmislite o Leh/Ladakh turi i "highest motorable road nekih 14000ft (ali ima puta nije kao Nepal):na_glavi:. A i imam tamo dosta prijatelja pa bi bila veća grupa :)

Ja bih rado postao drugar i priključio se ovoj turi... samo bih morao da znam par meseci unapred (znaci iduća godina bi bila opcija a ne ova)... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Neverovatna avantura,neverovatna devojka. Trebalo je izdržati takve puteve na motoru koji bi trebao da stoji u muzeju.

Svaka čast ,želim ti sve najbolje u životu i očekujem neki sličan putopis iz južne amerike

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Svaka cast za hrabrost i volju da se krene u jednu takvu avanturu sa takvim motorom i opremom  na tu destinaciju, duboko postovanje i respekt sa moje strane.Hvala za fantastican putopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Hvala svima još jednom na lepim rečima i divnoj reakciji.

Misleh da neće biti tako zanimljivo kao neki drugi veliki putopisi, al izgleda pogreših :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Mala žena - velika dela... 

Ovako nešto i sve što dopustimo da nam se desi ili uradimo nam obeleže život :ljubav:

 

Bravissimoooo draga :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
On 6/18/2020 at 7:53 PM, GR 46 said:

 

Ovako nešto i sve što dopustimo da nam se desi ili uradimo nam obeleže život :ljubav:

E Gole, baš tako...nekad ne planirano ispadne potpuno fenomenalno a ono što planiramo nam samo procuri kroz prste zbog ovog il onog...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Svaka čast Kalesin! :care:

Kad sam bio mlađi bio sam u Indiji nekoliko puta (najviše po sjeveru), čak sam maštao isto tako rentat bajk i napravit đir ali kad sam vidio kako se vozi samo po ulicama Delhija (kolektivna svijest na najvišem nivou, bez trube si niko i ništa..) odustao sam momentalno...pussy jbga. :)

Svako putovanje oplemeni čovjeka, a jedina stvar koju sam naučio jest da ne možeš cijeniti svoj dom dok ne otputuješ negdje jako, jako, daleko. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja