Jump to content

Moto Zajednica

New Delhi - Mukhtinath 5600km u 9 dana

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Sjajna avantura! Citam i razmisljam kako se ne bih smeo nikada upustiti u ovako nesto, suvise veliki sam komformista. Vama skidam kapu i naklon do zemlje!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

..pa da nastavimo...

 

život na Nepalu je težak i ne štedi nikog.

zivot.thumb.jpg.cfccce3e12db02b3f588cd33f77e511a.jpg

 

Dogovorismo se da krenemo rano ujutru za Lumbini, da budemo tamo pre nego upeče sunce i pre nego se sjati gomila ljudi tamo. Bili smo lepo ispraćeni od strane naših novih prijatelja, spakovali su nam malo klope i vodu. Dok smo se spuštali do podnožja i ravnice onim divnim zavojitim putem, uspeh da napravim i po koju fotografiju. 

ideeeemooo.jpg.b6066049b5ca10352a75332ffee960c6.jpg

nismo žurili ali se nismo ni preterano razvlačili, stajali smo par puta i u nekom malenom zaseoku naletesmo na još jednog motoristu. Dečka iz nemačke, pošao motorom po aziji, iz Nemačke preko kojekude do Malezije pa preko Burme do Nepala pa je išao u Pakistan i dosta žurio, imalo je veze sa vizom koja mu je isticala za 3 dana. 

nemac.thumb.jpg.c07d7be6e07a314423f41d451bb095a3.jpg

ako se dobro sećam motor mu je bio neki VStrom, pozvali smo ga da sa nama ide deo puta koji smo dobro znali te smo tako imali društvo, ubrzo ga je smorio tempo kojim je išao naš Enfield i nestao je u izmaglici prašine. 

Na tom odmorištu gde smo sreli Nemca, kupismo limetu i vodu, te napravih limunadu, jer je postajalo jako vruće i sparno. I tako limunada nam se mućkala i bućkala vezana iznad alata na repnom nosaču sve dok nismo stali na jednoj raskrsnici da pitamo kuda do Lumbinija.

predeli.jpg.c07bc2110c062cd640fba50d06f95d4f.jpg

Pošto sam bila jako žedna navrnuh tu flašu mlake mućkane limetunade i sedoh voziti do Lumbinija. Distanca od Pokhare do Lumbinija je u zavisnosti od puta kojim se ide od 150 do 260km. Mi smo napravili nekih 200tinjak km, jer smo slušali savete da zaobiđemo kojekakve puteve, radove i itd. U Lumbini smo stigli oko 13h, upekla zvezda...svuda prašina, nigde da se kupi voda, svuda ljudi kao mravi. Sitni prodavci raznih džidžabidža i gluposti.

Lumbini je rodno mesto Gautam Buddh-e, i kuća u kojoj se navodno rodio je posebno ograđena i naplaćuje se ulaz i to poprilično, zaobišli smo taj detalj, posle smo saznali čitajući razne table i natpise da je tu blizu i drvo pod kojim je on doživeo prosvetljenje. Te kretosmo do tamo, ali ne lezi vraže...ona limunada koju sam tako žedno popila je napravila džumbus, gorušica da ubije, stomak krenuo da boli i da se javljaju grčevi.

Opsovah sebi svu familiju i širu i užu...međutim, kad opisah Abhiju šta mi je, kaže on ima neki stari Aryuveda lek, sad ću ti to donesem. Ode čovek do neke sklepane prodavnice (to se ispostavilo da je Aryuveda apoteka), i donese jednu kesicu nekog praha. Iskukasmo plastičnu čašu i napunismo je česmovačom. Kako je sasuo taj prah u vodu tako je on krenuo da bućka i da stvara zelene balončiće.

Tečnost u beloj čaši koja je podsećala na najgrđu žabokrečinu, o mirisu neću detaljisati. Kaže mi on ako hoćeš da ti to odmah prođe, popij ga sad i ne gunđaj.

Gledam ja čašicu gleda ona mene...kao da mi je namignula..i ohrabrim se tako, rekoh ne može biti gore od onog kako mi je. Popih to i preživeh. Bukvalno posle 30tak sekundi kao da gorušice nije ni bilo, i stomak se smirio. Gledam i ne verujem, usudih se pitati a šta je to...i dobih odgovor da je to neki prašak koji koriste njihovi pijanci kad prepiju, i kad im se javi gorušica. Trepnuh par puta..reko' ti mene zezaš...a Abhi mrtav hladan...jok, istina je. 

lumbini.jpg.1eaa596ee819a0b12e6d671c2b65f73b.jpg

Da bi ušli u kompleks tog mesta morali smo se izuti i ostaviti našu obuću na čuvanje kod nekog čoveka na vratima (za veoma malu sumu), mogli smo takođe iznajmiti i posebne papuče ali odustasmo od toga, bolje malo tabanati po prašini, pa posle oprati noge. 

buda.thumb.jpg.02e61671e93a33b4a3a16f000acb5bdb.jpg

Statua bude na krovu kuće u kojoj se navodno rodio.

1629563780_dvaidiota.thumb.jpg.7eef88201e18afec0a72ce04e3d003f9.jpg

ove zastavice iza nas su "molitve" koje su ljudi kačili, ceo kompleks je ispresecan kanapima sa kojih vise te krpice. 

 

zelje.jpg.9616a391208a63641359caaf421e3978.jpg

 

oltar.thumb.jpg.5ecf5861ba719b632286456f8e2136e2.jpg

ovo je neki oltar za prinošenje žrtava ( ne ljudskih nit životinjskih) već u hrani i nekim obojenim tečnostima. To se nalazi u blizini drveta oko kojeg sede sveštenici budistički i meditiraju il pričaju sa ljudima deleći savete, i nadajući se da će i oni doživeti prosvetljenje. 

 

lumbini1.jpg.71483ab6b1616f638c17da7500db2018.jpg

ljudi ih uglavnom daruju nečim, ili ostave pare. 

mirisni štapići

685100512_asadmalomirisa.jpg.de58a59808d4404412cd72825095aa29.jpg

Tu među budističkim sveštenicima ugledah i jednog Hindu sadhu-a. Malo se ljutnuo što sam ga slikala a nisam mu dala parice.

sadhu.thumb.jpg.3eda075fdfdbe0bce7aa03cf769fb657.jpg

 

 

Još neko vreme smo se vrteli tu i odlučili da idemo dalje, i počeli razmišljati gde ćemo da prenoćimo. Butwal je blizu ali nije nam bio zanimljiv, razmišljali smo da prenoćimo negde drugde i naravno još jedna u nizu grešaka.

2119077205_dovidjenjalumbini.thumb.jpg.fc2d9b1f83dc2c75d419c8d5864036dd.jpg

Doviđenja Lumbini, možda se nekad opet sretnemo...

Pošli smo drugim putem da ne bi išli kroz Butwal

181849423_ovimputemmozda.jpg.2860c4a3df2f8d154870f4d7b7b27449.jpg

mnogo lepši (na oko) put, mnogo zeleniji i mnooogo duži, ide kroz nacionalni park. Desilo se to da nismo imali apsolutno nigde da stanemo, a još dok smo silazili do Lumbinija nas je pratio jedan sivi oblak, na koji smo opet naleteli, u daljini smo videli munje i gromove i ni malo nam se nije svidela ideja da nas taj prolom uhvati na putu u sred ničeg. Dodali smo gas i vozili pravo...Butwal koji nam je sad bio skroz dobra opcija je ostao daleko iza nas, već smo počeli gledati gde bi mogli da se "ulogorimo" a počeo je i mrak da se spušta i to rapidno.

345972884_hvatanasmrak.jpg.1d94010053b08720cce807ef3391c19d.jpg

i tako bežeći od kiše po mraku u sred nedođije žurismo sve dok nismo naišli na jedno odmorište za kamiondžije. Jedva smo uspeli da ih nagovorimo da nas prime. Bukvalno kako smo uterali motor u ogromnu kamionsku garažu tako je ljuljnula kiša kao da je čekala da se mi sklonimo. Dogovorili smo se oko cene noćenja i naravno ugovorili klopu sa njima.

Bili su izuzetno iznenađeni što jedna devojka vozi motor, i bilo im je više nego neprijatno jer su imali samo jednu ogromnu prljavu sobu sa nekim nazovi ogromnim krevetom. Stvari nismo raspakivali samo smo ih spustili u ćošak sobe, tuša naravno nije bilo, samo jedan smrdljivi poljski WC. Beggars cant be choosers..jbg.

 

Kiša je padala celu noć, Abhi i ja smo u istoj odeći u kojoj smo putovali  minus jakne, cipele rukavice...ležali na krevetu slušajući kako napolju pucaju gromovi i govoreći kako smo imali ludačku sreću da nas ovde prime da prenoćimo.

Negde u sred noći oko 2-3am smo čuli izuzetno jak prasak. Oboje smo skočili kao dva federa sa kreveta, ovo nije bio grom. Abhi je izašao da vidi šta se desilo, i ubrzo se vratio. Vlasnici odmorišta su nam rekli da nikako ne smemo da izađemo jer će oni biti u velikoj nevolji zbog toga što mi noćimo kod njih.

Desio se grozan sudar, turistički lokalni autobus je udario u kamion parkiran pola na ulici pola van ulice... pola autobusa jednostavno bilo zbrisano. Rekoh Abhiju, kaži da ako treba pomoć ja sam završila medicinsku i mogu bar osnovno pomoći, ljudski je jebeš kazne. Vlasnici i policajci koji su se tu stvorili skoro pa niodkud su se zahvalili i rekli da nema potrebe i da će brzo to biti rešeno. Sad su u noći odzvanjali krici i plač ljudi  uz tuču gromova i kiše koja je i dalje lila kao luda. Uto smo čuli zvuk helihoptera i sirene, i ubrzo je sve utihnulo.

Epilog...jedno 10tak mrtvih ljudi, mnogo povređenih i sve ih je vojna policija, helihopteri i vojna medicinska služba prebacila u bolnice, sve su rasčistili u roku od 30-45minuta. Shvatismo da od spavanja nema više ništa te samo žmuresmo na krevetu čekajući da svane. U 5.30am popakovasmo se, poželesmo sreću našim dobročiniteljima i put pod noge. Ugledasmo i autobus iz sinoćne ludnice, bio je zgužvan kao komad kartona, a ogromni višetonski kamion je stajao blago nakrivljen skoro pa na istom mestu gde je i bio parkiran. Napolju je bilo sveže i divno. Vazduh pun kiseonika. Dogovorismo se da odemo što je moguće dalje odatle pre nego napravimo pauzu za doručak. Posle dobrih 3h vožnje smo stali na sad već poznatom pravom putu kojim smo i došli, da doručkujemo. Paradajz i omlet..raskoš. 

1531973787_adanestoklopamo.jpg.08d76b6bb7dfe19f8f05495d59954c01.jpg

ovako se kuva na Nepalu. 

devojce.thumb.jpg.42511d4fb4b9d42282a05e175d90fba9.jpg

mala pomoćnica..

Posle doručka smo se dogovorili da vozimo i da ne stajemo sve do granice...veoma hrabra ali i jedna od pametnijih odluka. Već smo imali oko 5000km pređenih, prema našim preračunima i iskreno bilo nam je preko glave putovanja, a gde je Delhi odatle..uhh..

I tako dok smo jezdili čitavih 60-80kmh na pravom putu, suviše smoreni da bi nam bilo dosadno, videh da Abhi usporava, i da skoro pa stajemo. Ugledasmo ogromnu ženku sivog bivola kako lagano prelazi put, dok je seljak na nekoj uzici držao njeno tele. Sivi bivo je ogromna životinja, njihova telad su od prilike veličine naših goveda. I tako se mi lagano približavasmo, i tu Abhi odluči da doda malo gasa, ko veli, drži seljak to tele, neće ono na put. I onda se u par sekundi izdešavalo to da je seljak šljapio tele po dupetu i ono potrčalo da se pridruži majci a mi mu se nađosmo na putu. Otreslo nas je kao slinu o put, i nastavilo kud je naumilo. Škripa onih ogromnih krešbarova, kočnica, tresak na asfalt i jedna super ljuta i besna ja. Izvlačim se od ispod motora, srećom naše stvari -nosači kofera i kreš barovi su nas fenomenalno zaštitili, te smo bili samo blago ugruvani, i sa sve kacigom na glavi krećem ka izbezumljenom seljaku psujući ga na našem čistom srpskom jeziku.

Uto čujem Abhija kako me doziva i moli da se vratim, dolazim do seljaka gledam ga...on pozeleneo...okrećem se tu pred njim frknuvši kao besan pas i otrčah do Abhija da vidim jel sve ok. Podigosmo motor, i tad se već skupila gomila ljudi na ulici, gledam asfalt..naš krešbar i nosač kofera ostaviše dubokih par brazdi...rekoh u sebi eto potpisasmo se. Svi tamo nešto u glas govore, nama pukao far..nemamo svetlo...uto se seti Abhi da imamo rezervnu sijalicu negde..te iskopasmo to, uklonismo stakliće i zamenismo sijalicu. 

Ništa nismo naplatili niti rekli seljaku koji je uradio to što je uradio...jer možda da Abhi nije bio tako umoran ne bi krenuo i mnogo je tu bilo možda..a tom seljaku su ta krava i to tele sve što ima. Sedosmo na motor, preuzedoh kormilo i bogme ga nagazih. Bilo je negde oko 20h i mrak kad smo stigli na prelaz, u međuvremenu Abhi je zvao nekog svog rođaka i rekao mu da kako zna nađe novo staklo za far za naš motor i da nas čeka blizu granice. U 22h smo već bili kod rođaka, napokon svako u svojoj sobi i napokon topla voda za tuširanje. Posle obilne večere, dogovorismo da sutra idemo u potragu za staklom, ne sme se u Indiji voziti motor bez stakla na faru, i dogovorismo se da ćemo im ispričati kako nam je bilo. Tu smo ostali cela dva dana isključivo zbog toga što nismo imali far.

Tad nam je palo na pamet da bi mogli otići u Haldwani, Abhijevo rodno mesto i posetiti njegovu majku i sestre kad smo već tako blizu (250km). U Haldwani smo stigli oko podneva i dogovorili se da prenoćimo tamo.

Abhijeva majka nam je spremila njegovo omiljeno jelo i naravno po ko zna koji put smo pričali kako je bilo na putu. Rano ujutru smo krenuli nazad za Delhi i tamo stigli posle 20h. Naravno celo društvo nas je čekalo sa klopom i pićem i naravno hteli su da čuju sve do detalja. Nedelju dana posle toga sam se spakovala i vratila za Beograd. To je bila moja poslednja četvrta poseta Indiji.

Divna zemlja i divni ljudi. Obišla sam je od Severa do Juga, ali ne turistički, i mogu samo reći reči hvale. Jeste prljavo, jeste prašnjavo ali se to mora pogledati iz drugog ugla, NewDelhi je ogroman grad u njemu živi 23miliona stanovnika, Mumbai (Bombaj) je grad od 36miliona stanovnika, dovoljno je da svaki peti baci neki papirić...khmm. Inače Indijci su opsednuti čistoćom, pranjem ruku, čišćenjem kuće i bla bla. Ono što je nama predstavljeno preko serija i na TVu je poluistina koja vuče na neistinu. 

E sad, ceo put od New Delhija do Muktinatha i nazad je izašao na nekih 5600km (sa svim gubljenjima skretanjima i itd), kilometražu smo zapisivali, ali nismo vodili evidenciju o količini goriva. Sve ukupno za nas oboje sa sve noćenjem, kartama, dozvolama i svime nam je izašlo oko 200eur. Smešna cena..da smo išli sa dva motora bilo bi skoro duplo. Takođe, mene je karta do Indije preko Aeroflota koštala na nekom popustu 540eur. Inače kad se bukira online, i biraju datumi tipa sreda-četvrtak cene su izrazito niže. 

Indija kao destinacija mi nije više toliko interesantna, mada ima mesta koja bih rado posetila, možda jednog dana, ko zna. Sad sam malo orijentisana ka Peruu. Mnogo mi je zanimljiva cela priča vožnje motora tamo...pa eto rekla sam sebi da prvo moram naučiti Španski pa onda mogu da idem..

The end.

 

  • Sviđa mi se 29
  • Hvala 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Svaka cast! Pre svega ozbiljno iskustvo i nesvakidasnja avantura! Zavidim!
Nadam se da ce se i Peruu ostvariti i biti jos zanimljivije. Uzivao sam! Bravo!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Bravo za putopis i avanturu :takoje:

Nadam se da ćeš nas uskoro obradovati još nekom ovako lepom i zanimljivom pričom iz dalekih krajeva , možda baš tom iz Perua.

Za osobu sa ovakvim avanturističkim duhom granice ne postoje. 

Želim ti da ostvariš svaku avanturu i putovanje koje zamisliš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jeco, naklon do poda! I za avanturu i za lep stil pisanja i za mnoštvo detalja. Približila si nam jednu veliku, tajanstvenu zemlju koja nam je prijatelj i koju 99% bajkera iz Srbije neće posetiti. 

Hvala :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Žiko, 'ajmo nas dvojica pre penzije da se provozamo po Indiji i Nepalu, možda se popnemo motorima i na Himalaje... Ko zna ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

"Indija kao destinacija mi nije više toliko interesantna, mada ima mesta koja bih rado posetila, možda jednog dana, ko zna. Sad sam malo orijentisana ka Peruu. Mnogo mi je zanimljiva cela priča vožnje motora tamo...pa eto rekla sam sebi da prvo moram naučiti Španski pa onda mogu da idem.."

Bravo, bravo!

Nemoj čekati da naučiš španski jer onda nećeš ni ići. Uostalom najveći deo stanovništva u Peru-u govori kečua jezikom, ne španskim. Moja iskustva sa Peruom su pandam sa Nepalom (higijena, hrana na ulici, cene hostela, odnos prema vremenu i životu..), pa nećeš imati kulturološki šok.

Tokom devedesetih sam više puta bio u Nepalu (uglavnom penjući se po nekim "čukama"). 91. godine mi je od Katmandua do Pohare (oko 200 km), trebalo od jutra do mraka, tj 12 h.

Fascinantna prelepa zemlja, čim spustiš svoje "zapadnjačke" predrasude i barijere, otvori se druga dimenzija bitisanja.

Znači čekamo putopis iz Perua?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Još jednom BRAVO!!! Nažalost mogi ovome nećemo ni blizu prići, veliko ti hvala što si nam približila iz prve ruke taj deo plave planete. :care::sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Fenomenalan i egzotičan putopis.Pravo osveženje na forumu. 

 

"Inače Indijci su opsednuti čistoćom, pranjem ruku, čišćenjem kuće i bla bla. Ono što je nama predstavljeno preko serija i na TVu je poluistina koja vuče na neistinu. "

Sa ovim se ne bih baš složio, radim na brodu gde je dosta Indijaca, posao mi je takav da često ulazim u njihove (izmedju ostalih) kabine i ubedljivo su najprljavija nacija. Nekad se pitam kako uopste mogu da žive u onolikoj prljavštini, meni pripadne muka kad udjem u neku od njihovih kabina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

 

 

 

"Inače Indijci su opsednuti čistoćom, pranjem ruku, čišćenjem kuće i bla bla. Ono što je nama predstavljeno preko serija i na TVu je poluistina koja vuče na neistinu." Sa ovim se ne bih baš složio... i ubedljivo su najprljavija nacija. Nekad se pitam kako uopste mogu da žive u onolikoj prljavštini, meni pripadne muka...

Potpisujem ovo. Citiram da ne kucam ponovo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Hvala svima na lepim rečima :), bila je to jedna potpuno spontana i neplanirana avantura koja je meni puno značila (shvatila sam da mi ni malo nije zabavno bez motora).

 

Po pitanju higijene, naravno da svuda ima prljavaca, ja govoreh o njihovim kućama, dom je za njih svetinja. Takodje pošto su jako patrijarhalni specijalno u severnoj Indiji, uglavnom žene održavaju higijenu (i sluge), tako da me uopšte ne čudi da su vrv mladji muškarci jako nemarni. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, Arakis je napisao:

Žiko, 'ajmo nas dvojica pre penzije da se provozamo po Indiji i Nepalu, možda se popnemo motorima i na Himalaje... Ko zna ;)

Nemoj da se zadevaš i da izazivaš, nisam baš neko ko razmišlja racionalno, (pa mi tvoj predlog izgleda sasvim prihvatljiv). Ovi moji kucovi mi prave najveći problem (nema ko o njima da vodi računa dva meseca).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
32 minutes ago, zika56 said:

Nemoj da se zadevaš i da izazivaš, nisam baš neko ko razmišlja racionalno, (pa mi tvoj predlog izgleda sasvim prihvatljiv). Ovi moji kucovi mi prave najveći problem (nema ko o njima da vodi računa dva meseca).

Hajd da vam i ja dodam malo ulja na vatricu. Kad se dogovorite javite se pa možda ponovim turu, mada možda da razmislite o Leh/Ladakh turi i "highest motorable road nekih 14000ft (ali ima puta nije kao Nepal):na_glavi:. A i imam tamo dosta prijatelja pa bi bila veća grupa :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: koprivnica
  • Motocikl: shiver 750

Teta prvo svaka cast na odvaznosti i hrabrosti da se upustis na putovanje.

Nazalost ja sam previse komforan da bi se odrekao tople vode i asvalta

Puno srece u Peru-u ne sumnjam da necemo docekati i taj putopis.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Hajd da vam i ja dodam malo ulja na vatricu. Kad se dogovorite javite se pa možda ponovim turu, mada možda da razmislite o Leh/Ladakh turi i "highest motorable road nekih 14000ft (ali ima puta nije kao Nepal):na_glavi:. A i imam tamo dosta prijatelja pa bi bila veća grupa 

Pre ću ja da smrsam 40kg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja