Jump to content

Moto Zajednica

bahata šoferka i bahati bajker

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Odgledao sam snimak i očigledno je da je ova gospođa (ili gospođica) lujka koja sa vožnjom i sa propisima nema veze, ali je umislila da je baš onako kako ona tumači. Na ovom mestu je ograničenje 80km/h a nije 50 (mada se većina vozila tu kreće sa preko 100km/h, a motoristi i još "malo" preko toga).

Međutim to i dalje ne menja ništa bitno u samom događaju. Šta god da se desilo pre toga on nikako nije smeo da je juri i da joj blokira put i da je silom zaustavlja, a još manje je smeo da je prebije. 

A ima tu još par nejasnih sitnica: Nakoliko je ispred njega ova izašla na put i nakon koliko metara od raskrsnice je on stigao do nje. Po ovome što ona pokazuje on je nju stigao pedesetak metara od raskrsnice i ukoliko je to tačno nema ni govora o isecanju, nego se radi o sustizanju vozila koje se već uključilo i koje se u tom momentu sporije kreće od vozila koje ga sustiže. Mislim da na udaljenosti većoj od 15 metara od raskrsnice više ne važe pravila za raskrsnicu.

A moguće je i da grešim!:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
53 minutes ago, Nightrider Z said:

Mene samo zanima kako je suvozac uspeo da vidi motor u retrovizoru. Nista vise od toga

Nagne se malo naprijed i pogleda u desni retrovizor. Dovoljno je da je automobil malo namotan u desno ili da je blaga krivina na desno pa da može da se vidi ta traka u potpunosti na određenoj udaljenosti iza automobila. A ako je motor išao desnom polovinom trake još i lakše. Siguran sam da je svako od nas barem jednom to uradio kao suvozač u autu uključujući i tebe, samo te mrzi da razmišljaš u pola 12 naveče. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Šta se tačno dogodilo, za sad ne znamo. Ovo je uglavnom njena priča, drugu stranu nismo čuli.  A njena priča je meni za sad čudna i labava.  Kad pogledam njene slike ( ima ih 7 - 8 u galereiji ) , ima ih sa nekoliko zavoja ( različitih ) i bez zavoja, a onda pogledam snimak na kome je sa najvećim zavojem na kojem su tragovi starog krvavljenja  ( braon boje ), ko da ga je namerno stavila radi snimanja. Uz to govori skroz normalno iako joj taj zavoj ide preko i ispod nosa što bi joj otežavalo govor. 

  Bilo bi zanimljivo čuti i drugu stranu . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Gospodo kolege, ovde nema šta više razglabati... Naletela bahata na bahatog. Što bi ona rekla "kraj". Seljančura. 

 

Iz snimka se vidi kakvo je govedo gospodža i najgore od svega je što ona ništa nije naučila već se dodatno osilila zbog medijske pompe i interesovanja za njen lik i delo. A i lik i delo su joj bahati.

 

 

P.S. Najviše se plašim da 'sutra' kad opet naiđe na nekog motociklistu, namerno ne izleti da mu pokaže kako je ona uvek u pravu... Ne daj Bože nikome pa ni njoj.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Gospodža ima znak STOP, ali ga ne spominje u snimku

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 6/4/2020 at 9:06 AM, N.F.S. said:

Ma naprave udes a da ni svesne nisu! Procentualno u odnosu na muskarce bas lose voze...

 

Svakako losiji jesu vozaci, ali statistika kaze da u USA mnogo vise(nekih 1.5 milion) saobracajnih nezgoda prouzrokuju muskarci. Ima vise zena sa vozackom dozvolom, ali muskarci prelaze oko 20% vise km godisnje od zena. Tako da interesantno

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 34 minuta, filipfg je napisao:

Svakako losiji jesu vozaci, ali statistika kaze da u USA mnogo vise(nekih 1.5 milion) saobracajnih nezgoda prouzrokuju muskarci. Ima vise zena sa vozackom dozvolom, ali muskarci prelaze oko 20% vise km godisnje od zena. Tako da interesantno

 

Muškarci su skloni bržoj i agresivnijoj vožnji i svesnom upadanju u rizične situacije, pa je normalno i da izazovu više nezgoda.

Kada bi žene vozile isto tako brzo i agresivno kao muškarci (a sa njihovim psihofizičkim predispozicijama) bila bi to tragedija. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Gde je USA a gde smo mi? Tamo je prosečan auto 5m dug sa 4L V motorom. A ova ovde vozila Jugo, bez serva, kad mu daš gas nastane pauza pa zvuk ubrzanja, bez vidnog ubrzanja... Sposobnost bezbednog uključivanja u saobraćaj ko dupe i oko

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Gospodja je verovatno kriva, izletela mu, isekla ili sta vec. Sto bi rekli kriva sto posto, ali za batine bi trebala da ga tuzi, da mu uzme pare. A gospodin biker ce valjda sledeci put natrcati na nekog krimosa koji ce ga spustiti na zemlju. Da se razumemo mojbrat da  tako nesto radi, opro bi ruke od njega. 

Kod nas je covek robijao lupao samare biciklisti sto je izleteo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Zar šamar nije "uvreda časti, duševni mir i bol"? Nema tu neke fizičke povrede. Bridi obraz, zuji u ušima, i to je to. Sa druge strane, šamar se dobije uglavnom po zasluzi, pa je taj što tuži za šamar velika piiii....čka.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
5 hours ago, zika56 said:

Muškarci su skloni bržoj i agresivnijoj vožnji i svesnom upadanju u rizične situacije, pa je normalno i da izazovu više nezgoda.

Kada bi žene vozile isto tako brzo i agresivno kao muškarci (a sa njihovim psihofizičkim predispozicijama) bila bi to tragedija. 

Slazem se, ali svakako cinjenica je koliko god su 'nesposobnije' od nas, kad se podvuce crta mi smo vise odgovorni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Pre 2 sati, Jozza je napisao:

Zar šamar nije "uvreda časti, duševni mir i bol"? Nema tu neke fizičke povrede. Bridi obraz, zuji u ušima, i to je to. Sa druge strane, šamar se dobije uglavnom po zasluzi, pa je taj što tuži za šamar velika piiii....čka.

Al se kurčite, jel stvarno mislite da ne postoji i nad popom pop. A šta ako se neko nadje sutra tebe da išamara zato što si ga iscimao u saobraćaju. Kako bi se ti osećao. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Pa branio bih se, pa kom opanci, kom obojci

A i nije sramota popiti šamar ako si kriv, sramota je biti kriv i ne prihvatiti to. Polazim od sebe. A koga šamar boli nek se brani.

PS: vodim računa u saobraćaju, propustam čak i one koji nemaju prvenstvo. Taj koji bi mene napao nema osnovu za takav čin. Tako da... Kad me neko iseče opsujem, pikažem prstom u svoju glavu u smislu "imaš li mozga", i to je to

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I krvavi ti hljeb, koga da udari samarom, pa jedan ne bi preteko! To samo panduri i to dok sam vezan

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Moram da reagujem,na početku nije trebao baš toliko da joj objašnjava pravila prterao je ali samo on zna kako se osećao u tom momentu možda mu je život blicnuo pred očima svi koji voze motore to su doživeli nažalost više puta.Sticajem okolnosti živim u tom prigadskom delu Jagodine i ta raskrsnica je do skoro bila užas sada su je sredili tako da izgleda kao aerodrom i kada se uključujete na glavni put i levo i desno po 200m čisto kao na dlanu tako da ne pije vodu da ga nije videla.Ne pravdam čoveka samo jedno želim da kažem momci, pošto imam lep broj godina i još uvek vozim motor zato vam se tako obraćam nas motoriste ne vide i nisu svesni da postojimo samo ako sami ne predvidimo situaciju niko nas neće sačuvati.A osoba koja je nažalost isprebijana na osnovu snimka koji je napravila nije nitiće ikad shvatiti da je mogla nekog da ubije.Izvinite što sam bio ovoliko opširan.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Gotovo sam 100?% siguran da baja ne bi pisnuo da je za volanom bilo lik sa celavom telecom glavom.Ovako je nasao neku nesrecnicu od 50 kg da izbaci sav svoj bes koji je akumulirao jer je pi*ka.

Daleko od toga da branim gospodju ali ko digne ruku na zenu je kukavica i jadnik.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja