Jump to content

Moto Zajednica

Sw Motech EVO - zakljucavanje torbice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Prilicno sitna stvar, ali mi je prilicno podigla upotrebnu vrednost torbice. Torbica je Yamaha, stigla je uz motor, ali u sustini to je rebrendirana SW Motech torbica, sa EVO sistemom kacenja.

torbica1.jpg.a09ac78e9e6ed652041b4cf909e06b57.jpg

torbica2.jpg.809315f6f247f1a7bd26dc6bdef01020.jpg

 

EVO sistem ima opciju zakljucanja torbice na rezervoaru. Uz ovu torbicu to nije doslo. Koliko sam video na internetu, u inostranstvu to kosta oko 20e. Za te novce dobijete metalni pin (stift) sa priveskom i katancic koji je toliko kvalitetan da nicemu ne sluzi.

Prvo, ne znam gde bih to kupio kod nas, drugo budalasto mi je da dam 20e za parce metala i gluposti koje mi ne trebaju i trece, ne dopada mi se kako izgleda taj fabricki sigurnosni pin. Ima glavu tek nesto veceg precnika od tela, ali zato je jako visoka glava. Obzirom da se to ubacuje kroz dno torbice, ne dopada mi se da mi unutra viri ta glava tako visoko.

Zato, aj kod strugara, pa lagano...

Pisacu detaljno, da to svako moze da uradi sam.

Skine se mehanizam kacenja sa torbice (odvrnu se 4 inbus srafa u unutrasnjosti torbice). Na plasticnoj ploci koja se nalazi izmedju same torbice i mehanizma kacenja postoji rupa koja je oznacena kao rupa za sigurnosni pin. Na osnovu nje se obelezi dno torbice, burgija 6mm i probusi se dno torbice. Ono sto ostane malo da zeza je sloj postave koji se nalazi ispod plasticnog dna torbice. Njega burgija nece bas da pojede. Ja sam to resio tako sto sam ga upaljacem spalio kroz rupu sa unutrasnje strane torbice. Tu je plastika, pa samo treba biti oprezan da se ne otopi. Sklopi se sve nazad i treba jos samo napraviti pin.

Moj je od durala, ali sta god da imate pri ruci, radice posao. Neku desetu ispod 6mm, cisto da malo lakse ulazi i izlazi iz rupe. Duzina pina je ako se ne varam nekih 32-34mm. Nemojte me drzati za rec, premerite. Sirinu glave mozete po slobodnom nahodjenju. Moja je dovoljno siroka da moze da se probusi i rupica od 2mm kroz nju, da vezem koncic kojim cu izvlaciti pin. Neuporedivo je lakse izvuci ga sa tim koncicem, nego bez njega. Pogotovu zbog toga sto sam zeleo plitku glavu i zaobljenu, kako ne bi grebala stvari koje ubacim u torbicu ili cepala postavu.

Postavu koja ide preko dna torbice nisam zeleo da busim, nego pin ostaje ispod nje. Prvo, ona ce da mi stiti stvari u torbici od pina. Drugi, cak i ako neko uspe nesto da zavuce izmedju torbice i rezervoara i pokusa da izgura pin na gore, postava ce ga drzati, da to ne moze da se uradi.

I to je to, torbica se ne moze skinut sa rezervoara bez da se prvo otvori i izvadi pin. Stavi se katacncic na rajsferslus i mirna backa.

 

torbica4.jpg.d9a1776337df2eb305df08b401721c5f.jpgtorbica3.jpg.d397b0dcb25d81f7201752df8ed6ee15.jpg

torbica5.thumb.jpg.f4059287ae72a926db7d6c66cf245465.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

SW MOTECH ima u Platneru i DUCATI Burnout-u, ponesi sa sobom torbicu pa pokušaj se raspitati kod njih da li ima nekih rezervnih delova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
On 3.6.2020. at 13:07, MilanS je napisao:

I to je to, torbica se ne moze skinut sa rezervoara bez da se prvo otvori i izvadi pin. Stavi se katacncic na rajsferslus i mirna backa.

 

Немој да се љутиш али то је :ups: мислим онако много цимања а немаш заштиту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Da je sigurno, svakako da nije. Givi TanklockED deluje bezbednije, ali opet se sadrzaj moze izvaditi na isti nacin.

 

Cimanje nije veliko, jedna rupa i pravljenje pina - 5 minuta na strugu. 

 

Ne planiram da ostavljam torbicu sa vrednim stvarima unutra, ali ovako bar mogu da utrcim u radnju, sednem negde, bez da razmisljam da mi neko moze skinuti torbicu za bukvalno dve sekunde. Ovde ipak mora malo vremena potrositi da je otvori, dodje do pina i izvadi njega. Pod uslovom da zna treba da uradi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja