Jump to content

Moto Zajednica

Tomos a3 bez snage

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

E ovako... Imam tomosa a3 automatika, bio sam na vožnji i odjednom mi je ostao bez snage. Došao sam kući namestio paljenje, zamenio semeringe kod magneta i kod kvačila, stavio novi karb, očistio filter vazduha, slavinu za gorivo i filter goriva. Uglavnom motor upali na zub bukvalno, dok je na nogarama radi lepo, kad mu navrnem gas ide odlično (na nogarama) ali čim ga spustim dole sa nogara nema šanse da krene (niko ne sedi na njemu). Klip i karike su novi (39mm). Promenio sam 3 karba ali opet ništa, auspuh očitistio. Ako neko zna šta  može biti problem, molim vas pomagajte. ps: baca odličnu varnicu.

Promenio član Stevan Kovačević
Zaboravio sam dodati jedan razlog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može biti:

Da je zapušen auspuh ili prigušivać

Da je ozbiljno zaprljan filter vazduha.

Ako je na njemu Encarwi karb, može biti da plovak lepo ne zatvara, pa u motor ulazi previše goriva. Dešava se i da se centralna dizna pomeri u telu karburatora.

Ako je samo stavljen klip, može biti da je trebalo da se buši cilindar...jer je postao ovalan.

Između cilindra i glave NE IDE dihtung. Zato te dve površine moraju da budu, skoro pa idealno ravne...obrušene.

I još recimo, bez obzira što daje dobru varnicu, može biti da nije u pravom trenutku. Zbog položaja ploče, zazora platina...ili zbog jedne stvari o kojoj se malo vodi računa, a to je da kanal za kajlu u srcu magneta može da bude oštećen i da se prilikom stezanja magnet pomeri = džaba svo štelovanje.

Ako je sve ovo super, provereno, majstori pravili... sve novo extra, extra...

Baci ga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Da je do kvacila, mašina bi imala obrtaje  a jednako stojao u mestu. Ili bi ga ugušio do gašenja. Ako imaš čime, proveri kompresiju. Ako ne otidji kod bilo kog majstora i zamoli da ti provere kompresiju. Ovako možemo da naklapamo u nedogled. Pre par godina sam uzeo jednog u originalnom stanju, palio kao mina al kad ga spustis sa nogara i das pun gas, zadrzis ga rukama bez muke. Zamenio mu klip karike i stublinu. Ništa više, i dizao na zadnji kad kreće. Znaci ako menjaš klip, mora da se radi ili menja stublina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Eo mene opet. Probušena stublina na 38.5mm i stavljen nov klip i karike. Paljenje naštelovano, karb odličan, svećica nova. Problem je što motor upali na zub na ruku bukvalno, nije kasno ni prerano paljenje, motor krene i ide ali neće da prebaci u drugu, i dalje nema tu snagu koji bi trebao. Zamenjeni semerinzi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

i ja imam isti problem ocistio sam auspuh karburator zamenio glavu i dihtung glave svecicu i isto lepo na nogarama pun gas bez problema i probaci super u drugu kako krene da se vozi HOROR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Eo mene opet. Probušena stublina na 38.5mm i stavljen nov klip i karike. Paljenje naštelovano, karb odličan, svećica nova. Problem je što motor upali na zub na ruku bukvalno, nije kasno ni prerano paljenje, motor krene i ide ali neće da prebaci u drugu, i dalje nema tu snagu koji bi trebao. Zamenjeni semerinzi
 
Е не може све да је ОК а мотор не иде. Очисти ауспух, провери ламелу за другу брзину, уље у мењач АТF, никако 10 - 40 за моторцикле и слично као SAE90.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1908 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Rukom guraj kurblu i vidi kakva je kompresija.Auspuh tesko da je naglo zapusio,a i promenio bi zvuk.Dizna za gorivo ?jel cista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja