Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa izgubljenom saobraćajnom dozvolom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Novala, loša sreća kad nešto neće možeš da dubiš na trepavicama i ništa, stisnes zube i platiš sve tako ti je najlakše ,a čovek od koga si kupio motor ,,njemu da se izvineš ako si bio bezobrazan ,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Hoću ja da platim, nije problem, jer sad sam u fazonu samo da sve bude kako treba, da konačno dođem do te saobraćajne.

Ne kapiram ovo pod navodnicima, ne mislim da treba nešto da se izvinjavam, niti sam bio neljubazan ni nekorektan, naprotiv. Ali kad mi neko kaže da mora da plati 9000 za nešto što sam ja plaćao 3000, normalno da ću proveriti o čemu se radi, pa nisam toliko baš lud.

 

Ne mislim da mi je potreban ugovor o poklonu, uvek sam sve završavao sa kupoprodajnim, zato sam i pitao vas za savet.

 

Kao što sam i pretpostavio, ćuti, plati, i ne radi više ništa "na brzinu" već po pravilu službe, jel.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
6 hours ago, Novola said:

Hiljade informacija, samo slušam koje su to peripetije...

Evo predložio je čovek da napravimo ugovor o poklonu, ako je istekao kupoprodajni, zbog tog poreza, ipak bolje da to ne radim?

I da mi da ovlašćenje, da mogu da završim porez ovde u Sm?

Ne moras nove tablice, samo saobracajnu oko 4000din. Ja sam pre 6 meseci izgubio saobracajnu od auta odnosno zeznuli me u osiguranju vadio sam neko dodatno i nisu mi vratili saobracajnu, tek kada sam izvadio novu oni me zvali da kazu da sam zaboravio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ako dobijem potvrdu da je saobraćajna u procesu izrade, jel mogu da vozim iako nemam tablicu? Nalepnica je uredno zalepljena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Saobraćajna
Registarske tablice
Nalepnica

Uslov za učestvovanje u saobraćaju

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 29 minuta, TAZZ je napisao:

Saobraćajna
Registarske tablice
Nalepnica

Uslov za učestvovanje u saobraćaju

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

Jedino sta moze umesto saobracajne je da vozi sa potvrdom dok ne bude saobracajna. 

 

Ali tablicu i nalepnicu mora imati. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Potvrda menja saobraćajnu, te nije šija nego vrat...

 

Zakon izričito kaže i nalaže da vozila koja se koriste na javnom putu moraju imati te tri stvari koje sam naveo.

 

Ako ćete po trkačkoj stazi, njivi...

Ne mora ...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 6/3/2020 at 7:45 PM, Novola said:

Ako dobijem potvrdu da je saobraćajna u procesu izrade, jel mogu da vozim iako nemam tablicu? Nalepnica je uredno zalepljena

Zalijepljena na šta? Kod nas u Bosni naljepnica mora biti stavljena na tablicu. Zar u Srbiji ne mora? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Nalepnica treba biti nalepljena na donji desni ugao vetrobrana.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
10 minutes ago, TAZZ said:

Nalepnica treba biti nalepljena na donji desni ugao vetrobrana.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

Pričamo o autima ili motociklima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

O svemu.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Onaj masni papir na kome dolazi registraciona nalepnica za motocikl, na njemu se nalazi ilustracija gde je prikazano da se nalepnica lepi na levom boku ispod sedišta. Ja sam je baš tu zalepio:

 

IMG_20200604_212606.thumb.jpg.5dfbe7294691bf5bfe19300b817366cc.jpg

 

Otprilike baš tu pokazuje i ta ilustracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Dobro de...

Ako nema, na ravni deo pored uređaja za osvetljavanje...8ba60bf5cdf33542eb0fc5fca605aba1.jpg

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Hvala na pojašnjenju @vasa.93 i @TAZZ.

 

Kod vas je dosta drugačije i komplikovanije nego kod nas. U Bosni je to maksimalno pojednostavljeno činjenicom da je naljepnica prilično mala i da je za nju ostavljeno dovoljno praznog mjesta na tablici i sa lijeve i sa desne strane. Zato se lijepi na tablicu i samim tim nema nikakvih potencijalnih nedoumica gdje i kako.

 

A i sama tablica nije podložna uticaju elemenata, raznih hemijskih sredstava i pranja kao drugi dijelovi motora (a naročito prednji dio gdje najviše dolazi do jakog zaprljanja insektima) pa tako i naljepnica ostaje u odličnom stanju tokom perioda važenja.

 

Vaša registraciona naljepnica me više podsjeća na slovenačku vinjetu za autoput, samo što se vinjeta lijepi na desnoj strani rezervoara da bi služba DARS-a mogla da ih skenira kad prolazite autoputem. Baš me interesuje šta se postiže tolikom naljepnicom, ionako moraju da vas zaustave da bi je provjerili. Zar ne? Ili vaša policija ima posebne skenere kojima to rade bez zaustavljanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Prilično sam siguran da nemaju nikakve skenere. :D Ako grešim, neka me neko ispravi. Nalepnica je potpuno ista kao za bilo koje drugo motorno vozilo. Kontam da su kod nas na taj način pojednostavili način štampe. Ili je i kod vas isto za sva vozila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 hour ago, vasa.93 said:

Nalepnica je potpuno ista kao za bilo koje drugo motorno vozilo. Kontam da su kod nas na taj način pojednostavili način štampe. Ili je i kod vas isto za sva vozila?

Ne, kod nas su naljepnice prilagođene posebno četvorotočkašima a posebno dvotočkašima, uz poseban način lijepljenja za svaki tip vozila.

Za motocikle i skutere naljepnice su duplo manje veličine nego za četvorotočkaše i idu na tablicu (gornja polovina, lijevo ili desno pored prvog reda alfanumeričkih znakova). Ako je registarski broj npr. K22-E-666, onda ide sa jedne ili druge strane K22 (na donjoj polovini se nalazi -E-666).

 

Za četvorotočkaše je veličina ista (duplo veća nego za dvotočkaše), međutim ne lijepi se na tablicu jer na njima i ne postoji slobodan prostor predviđen za to. Na auta se postavlja u gornji ugao šajbe sa unutrašnje strane (nebitno lijevi ili desni) a na kombije i kamione u donji ugao šajbe (takođe nebitno lijevi ili desni).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 17 sati, popovich je napisao:

Nije Slobodane. :)

Moguće da nije, iskreno prethodne dvije registracije sam zaboravio naljepnicu na šajbu da stavim :) Ali kako se mogu sjetiti, jeste mala, možda je drugačiji print..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 6/5/2020 at 4:54 PM, SlobodanR1 said:

Moguće da nije, iskreno prethodne dvije registracije sam zaboravio naljepnicu na šajbu da stavim :) Ali kako se mogu sjetiti, jeste mala, možda je drugačiji print..

Sigurno nije, vjeruj mi. ;) Uostalom pogledaj malo po šajbama pa vidi sam.

Osim ako si stavio da živiš u Bijeljini, a ustvari ne živiš u Bosni uopšte. :P

Pročitaj dole u sljedećem komentaru detalje o razlikama u veličini i postavljanju stikera.

 

P.S. Pozdravi mi Darka i Krejzija ako naletiš na njih, reci pozdravio ih crni Versys iz Banja Luke. :D

Ako voziš motor u Bijeljini pa još i Yamahu, onda ih vjerovatno znaš. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 6/5/2020 at 3:37 PM, el classico said:

Čemu služe ti stikeri uopće???

Stikeri služe kao dostupan i lako vidljiv dokaz da vozilo posjeduje važeću registraciju, a da službenici zakona ne moraju da uzimaju broj tablice pa pretražuju bazu registrovanih vozila. Na samoj tablici se to ne može vidjeti. Na primjer, ako imaš tablice na vozilu a nemaš važeći stiker ili ga nemaš uopšte (bilo zalijepljen bilo u novčaniku), to automatski znači da ti je registracija istekla i da nosiš nevažeće tablice.

 

Dakle, za policiju vrlo jednostavno i bez potrebe da mrdnu prstom. :D A inače bi moglo i bez stikera. Kod nas u Bosni košta 5KM (2,5€).

Tako da je ono što je @Bigor rekao u suštini tačno - da se uzme još malo para od naroda. :D

 

A evo šta član 29. Pravilnika o registraciji vozila u BiH kaže (u njemu se specifično navodi desni ugao šajbe, tako da ovom prilikom ispravljam moj prethodni komentar da može i lijevi i desni):

Član 29.
(Stiker naljepnica)

(1) Znak kojim se označava rok važnosti registracije vozila, ima oblik stikera
naljepnice i isti izdaje nadležno tijelo sa rokom važenja od najduže godinu dana.

(2) Stiker naljepnica je pravougaonog oblika, izraĎena od providnog materijala, sa
motivima i poljima plavo-žute boje, dimenzija 45 mm x 60 mm i postavlja se:
a) za putničke automobile sa unutrašnje strane prednjeg vjetrobranskog stakla u
gornjem desnom uglu,
b) za ostala vozila koja imaju vozačku kabinu sa unutrašnje strane prednjeg
vjetrobranskog stakla u donjem desnom uglu,

(3) Stiker naljepnica za vozila koja nemaju prednje vjetrobransko staklo je
pravougaonog oblika, izraĎena od providnog materijala, sa motivima i poljima plavožute boje, dimenzija 30 mm x 20 mm i postavlja se na zadnjim registarskim
tablicama iznad prve horizontalne linije.

(4) Vremenski period važenja registracije vozila označava se bušenjem
odgovarajućih polja na stiker naljepnici.

(5) Izuzetno od stava (4) ovog člana, za vozila za koja je propisana obaveza
obavljanja 6-mjesečnog redovnog tehničkog pregleda, nadležno tijelo izdaje stiker
naljepnicu sa rokom važenja od 6 mjeseci a po isteku ovog roka, nakon dostavljenog
dokaza o tehničkoj ispravnosti vozila, izdaje drugu stiker naljepnicu sa rokom
važenja registracije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja