Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 650

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Сериозна је то машина и оправци су сериозни, рецимо за генерално среџивање машине цела мора напоље. Кликтање може бити од вентил/ вентили преко ланац брегасте па до не дај боже нешто страшније. Има три места где се мења уље, уље у машини, у типтроник и у редуктор. На наведену километражу треба да се сервисира CVT пренос и то је исто цела машина напоље и доста пара. Овај мотор се купује у беспрекорно стање да би ти мерак остао, и ја сматрам да треба да га баталиш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da je taj vlasnik već dobio ''dijagnozu'' u servisu, pa zato i spušta cenu toliko. Ako nemaš sam vremena, živaca, znanja i alata da izvedeš potencijalne hirurške zahvate na agregatu, preskoči oglas. Da postoji vozilo 2011.god. ispod 1000e, da se ti i gospođa bezbrižno vozate celu sezonu, niko taj Burgman ne bi plaćao 4-5000e, koliko inače košta. Prosta matematika.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Taj Burger je dobar samo za delove a i to je upitno... Ne treba ti taj sex u zivotu :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala na savetima odustao sam od ovoga, smrdi na rupu bez dna... Pronasao sam drugi 2004 godiste 65800km za 1500eur, prodavac mi je naveo da je uradio brdo stvari, zadnju gumu, kocnice, svecice, ulje i rashaldnu tecnost i CVT. Tvrdi da poseduje servisnu knjizicu koja to opravdava i unazad odradjene servise. Idem u nedelju da ga vidim 100km je od mene. Link koga zanima izgled je ispod. 

 

https://www.leboncoin.fr/motos/1790687792.htm/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Niko ne prodaje tek sredjen motor jer nema logike, vecina je na 5min do 12h pa nek se sledeci bakce sa srafljenjem a ja odo po novi opet.

Nemojte svemu verovati sto se kaze da je uradjeno jer zna biti dosta drugacije kad se rasklopi.

Jedini validan dokaz je slika rada sa sve delovima spakovanim u kesi, sve drugo je "majke mi".

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja uz motor dajem fiskale od kupljenog/ugradjenog... Na njima je i datum, pri kupovini "obicno" moram na rec verovati, kada cujem "majke mi" i slicno preskacem trgovinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sve stoji sto si naveo ali Dare je mislio na oglase motora koji su ispod cene a navedeno kako je sve uradjeno Boze moj pod konac... Ubedjen sam da motore koje si prodavao nisi dao ispod svake trzisne vrednosti sa ulaganjima koje si imao, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odoh u off, izvinjavam se... Obicno prodam koliko sam platio, sav rad, registraciju, nove gume i sve resto sto odradim dam na poklon. (Obicno vizir zamenski, kofer i nosac, sediste preradim).
Kada sve uradim a posto se slabo vozim (to me sredjivanje ispunjava) meni motor dosadi i ja prodam, kada me vec pitas na satelisu sam u minusu oko 600e, kawa koju od Markone88 uzeh je otisla 500e manje nego sto platih (plus sam je registrovao), od srbende sa foruma kupih cbf hondu, na njoj sam dobar, oko 300e sam izgubio.... Bandit je prodat koliko ga i platih (takodje ga reg, zamenio gume, lanac i lancanike)... Ljubljena 1000f me je kostala preko 5000e, da toliko! Keramik lak na njoj 500e, od Roberta izduv karbon, obe gume nove, registrovana... Kada to saberes oko 1000e troska te godine, prodadoh je za 1200e.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uz put a dok sredjujem, "lecim" zateceno i o tome forum obavestavam, predlazem potencijalna resenja i iskreno verujem da koristim zajednici.


Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

OndaK ti nisi baš u vinklu... :na_glavi: Kad budem kupovao sledeci motor, kupiću od tebe :Mina:

 

Malo šale, ne zameri. Da ne off-ujemo dalje, retko - vrlo retko je naleteti na takvog prodavca. Obicno bude ono sto Dare napisa: skarabudzi se sve pred prodaju pa ide prica kako je motor mazen i pazen i naravno sve na vreme i kvalitetno radjeno. Govorim o onima koji su debelo ispod cena naravno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Objavicu u nedelju kako je proslo, inace koje su najbitnije stvari na koje treba da obratim paznju na ovakvom tipu masine? Nisam kupovao motor 10god ispao sam iz forme...Zanimljiva stvar da ga je zena vozila 3godine kaze druga ruka kupljen od prvog vlasnika. Ako ga uzmem u nedelju prvi test drive bice u povratku ka kuci, oko 120km vecinom autoput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja tu ne bih gledao motor, gledao bih prodavca. Ako on/ona izgleda kao neko ko redovno ruča ili večera u restoranu, kupio bih bez razmišljanja.

 

Plus ne zaboravi, kriza je, a tada se ljudi lakše odlučuju. Ja već sada u svom okruženju vidim pad standarda. O motorima pričam. 

 

Ako upali i radi, ne lupa, raspada se i ne zveči, onako na prvu loptu, kupi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 6 sati, nesafox89 je napisao:

Zanimljiva stvar da ga je zena vozila 3godine kaze druga ruka kupljen od prvog vlasnika. 

Ovo mu dodje k'o ono "vozila baba do pijace"... Motor od 270 kg vozila zena... <_< To nije motor kojim se lako manevrise u mestu, treba dosta angazovanja, jake ruke, ledja i butine da se okrene na malom prostoru... Jbm li ga, idi vidi ali budi oprezan...

 

Sve ti vazi  kao inace kad gledas vozilo: opste stanje, potrosenost guma, insistiraj da bude hladan skroz kad dodjes (proveris po auspuhu i agregatu da je skroz hladan), kako pali, da li nesto cangrce u masini i prenosu, kakvi su diskovi, da nije mastan ispod agregata, da li plastike lepo nalezu, da nije krpljen, zafarbavan, da nema lufta u kormanu, trazi da provozas, vidi da li ubrzava linearno, bez "rupa", da ne trza, probaj tiptronic kako radi, proveri instr. tablu da ne izbacuje neke greske... Ima da se gleda ihaj. Srecno :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav Jovice i dobrodosao :takoje:

 

Imas lep podforum Maxi Scooter i u njemu odeljak Maxi Tehnicki kutak. Tu ces naci gomilu tema i medju njima temu o Burgmanu 650. Mozda ima vec napisano nesto o ome, ako ne pitaj - dobices brzo validne odgovore. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ako moze mala pomoc i savet. Hocu da kupim burgmana 650,zivim u de. Godiste je 2002. presao 30 000km.na sta bi trebao da obratim paznju kod motora, dali ima neke mane, i dal je to velika kilometraza koju je presao. I jos jedno, visok sam 193 cm dal je taj motor za moju visinu ili mozda ima neki skuter koji bi mi vise odgovarao. Hvala 

Promenio član Zoran 1983

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Pozdrav svima. Samo da se prijavim u društvo kao novi vlasnik Bugija20210315_181449.thumb.jpg.c01eddd7699d52a0d66c896589b83256.jpgdanas prva vožnja oko 70 km, hladno u pm!

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja