Jump to content

Moto Zajednica

Boban-sajla

Recommended Posts

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma extra su ja sad za drugi motor nosio sajlu gasa da mi naprave koštalo 640 din,ali vrhunski je i buzir i sajla ima dosta zadtite i elasticno je, tako da mislim da će biti dobra ko i ova prošla koja je još uvek ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Danas mi napravili za 30-40 min sajlu obrtomera za koju mogu slobodno reci da je kao original mozda cak i bolja, definitivno je bolja od ovih koje mogu da se nabave na trzistu.. :D Cena 780din sasvim ok! 

 

Pravio mi je i 2 sajle za kvacilo.. Nove koje sam kupovao za rezervu trajale su veoma kratko(prva 50tak km, a druga se istegla(smanjio burzir) 2cm za 5-6 dana voznje). cena takodje 780din 2 kom. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Jednom mi drugar kupio i morao sam da secem pod automobila zato sto nije bila dobra, a kasnije je i pukla :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Pukla mi je sajla za pinjon na maloj teneri i odneo sam je u taj servis koji se pominje na pocetku teme, Tehno mehanika se zove, u 61. bloku. Naplatili su mi je 1500 dinara pa mi malo nije jasno zasto toliko kad vidim da su sve cene koje se pominju ovde dosta nize?

Necu da gresim dusu, mozda za pinjon i kosta toliko, samo mi malo cudno pa da podelim iskustvo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Juce mi covek iz  N.karlovaca  ili ti Sasa  napravio sajlu za kilometar sat za TDM-850. nisam imao sajlu posto je prethodni vlasnik bacio kad mu je pukla , znaci samo buzir  i kostala me sajla 500 din.inace ima i buzire i sve vrste sajli. ako nekom treba kontak broj  nek pm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa napiši ovde za sve, ne grizu admini toliko  :)

 

Ja sam ove godine pravio sebi jednu sajlu za kvačilo, brzinom sam zadovoljan ali kvalitetom nisam, bužir se polako sabija. To im se ranijih godina nije dešavalo. Zvali su me odmah sutradan da je gotova i da preuzmem. To je bilo proletos, u martu.

 

Onda sam u maju odneo drugarove sajle gasa i kvačila. Za kvačilo su pravili 10 dana uz 2 moja telefoniranja i dva odlaska. Nisu zvali da obaveste.

Sajlu gasa su pravili čitave tri nedelje i nisu je ni pipnuli niti zvali da obaveste. Posle nekoliko zivkanja i tri odlaska, vratili staru sajlu i drsko me odjebali sa obrazloženjem da nemaju delova i vremena da se bave tim sitnim sajlicama jer im oduzima vreme za veće poslove.

To su mogli kulturno da mi kažu i prvi dan kad sam odneo sajle ili da mi sutradan jave da nisu u mogućnosti da je naprave. Uz izvinjenje.

Nimalo poslovno. Sledeći put ako se slično desi, idemo na razgovor sa šefovima i gazdama...

 

Ovaj na Novom Bgd mi je isti dan napravio sajlu za 20 minuta ali je 50% skuplji od gorepomenutih.

 

Siniša iz Ruzveltove ne pravi, samo popravlja.

 

Tako da treba tražiti alternativu van Beograda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Pa napiši ovde za sve, ne grizu admini toliko  :)

 

Ja sam ove godine pravio sebi jednu sajlu za kvačilo, brzinom sam zadovoljan ali kvalitetom nisam, bužir se polako sabija. To im se ranijih godina nije dešavalo. Zvali su me odmah sutradan da je gotova i da preuzmem. To je bilo proletos, u martu.

 

Onda sam u maju odneo drugarove sajle gasa i kvačila. Za kvačilo su pravili 10 dana uz 2 moja telefoniranja i dva odlaska. Nisu zvali da obaveste.

Sajlu gasa su pravili čitave tri nedelje i nisu je ni pipnuli niti zvali da obaveste. Posle nekoliko zivkanja i tri odlaska, vratili staru sajlu i drsko me odjebali sa obrazloženjem da nemaju delova i vremena da se bave tim sitnim sajlicama jer im oduzima vreme za veće poslove.

To su mogli kulturno da mi kažu i prvi dan kad sam odneo sajle ili da mi sutradan jave da nisu u mogućnosti da je naprave. Uz izvinjenje.

Nimalo poslovno. Sledeći put ako se slično desi, idemo na razgovor sa šefovima i gazdama...

 

Ovaj na Novom Bgd mi je isti dan napravio sajlu za 20 minuta ali je 50% skuplji od gorepomenutih.

 

Siniša iz Ruzveltove ne pravi, samo popravlja.

 

Tako da treba tražiti alternativu van Beograda.

A Zika sajla na Karaburmi kod kafane Tri Bika?

Ja sam radio par sajli i korektni su, sto sa cenom sto sa uslugom a i kvalitetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Na samom semaforu iz Mije Kovačevića ka Bulevaru i Višnjičkoj, pre semafora skreneš desno u uličicu i posle 50m sa desne strane veliki servis Stevčević i Žika sajla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja uradio sajlu kvačila u subotu u bloku 61, 1000din, moj bužir, bila gotova za sat i nešto.

E, ali je izgleda malko duža, ima u temi "šta sam uradio danas na motoru".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Siniša iz Ruzveltove ne pravi, samo popravlja.

 

Откуд ти то да Синиша не прави сајле? Синиша ми је сваку сајлу нову направио и никад никаквих проблема нисам имао....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ja koliko znam pravi, baš kada sam ja bio kod njega pravio je nekome sajlu kvačila ili kilometar sata i koliko se sećam reče da ih radi od nekih kvalitetnih sajlica koje su pocinkovane ili sl. pa ne rđaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Meni napravili sajlu bez bužira za 800 din kurcu nije valjala. Aj što je material sajle mlohav i sav kao slina već je bio predebeo i nije mogao da uđe u cajger.

 

Vratio se da reklamiram, majstor uzeo čekić ili šta već izlupao vrh sajle i kao sad je ok.

 

Došao kući, satio u cajger a sajla proklizava jer je pretanka...

 

Bacio govno u đubre i poručio od Sekule sajlu iz Luisa

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Некада давно сам радио у прозваној фирми :) конкретно сам радио и сајле за километар сат :vlajko: , малко да објасним поступак рада ако не смета ;)

Из намотаја одмериш конкретну дужину и пустиш са сваке стране по 5мм , уватиш један крај и туриш у калуп који је из два дела па сајла упадне као у сендвич . Одмериш зависно од дебљине исте колико тежак чекић ће да прихватиш у руке и имаш једну шансу да опалиш по калупу  :jee:е ту је цака ако мало слабије удариш врх сајле неће добити жељени облик четвртке и неиде у сат како ваља . Притом ако ти се малко помери рука или калуп оде накриво па баца ( жаргонски ) казаљку , дрхти . . . . зато се оставља тих пар милиметара дуже да можеш са брусилицом да одереш вишак па удри поново :grr:

Када све урадиш како ваља обрусиш лагано врх четвртке коју си својим рукама направио и даш му по обарању оштрих ивица врха да то све лепо легне у сатић и са осмехом предаш муштерији која нестрпљиво чека да угради и крене негде друмом у сутон ( ехххх колико сам пута само испратио ) мало романтике :lol3:

Надам се да сам малко разбио мистерију километар сајле , малко озбиљније мислим да је у питању аљкавост јер и тада су плате биле канал па се нема ни воље него дај само да се одради иначе је тада материјал био врхунски гарантујем , сада не знам али са више страна људи баш и нису задовољни . 

Ја се расписах ивињавам се ваљда није преопширно , уздравље и :moto3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Tačno 100 % . Aljkavost je u pitanju, nezadovoljstvo i sistem boli me...… Radio sam ko zna koliko kojekakvih sajli u tom servisu unazad 20-tak godina. Nekada nije bilo greške. Sve tip-top. Unazad nekoliko godina.... sreća pa sam poznavao čoveka koji je iz komšiluka pa zna sve majstore. Ja dam njemu šta hoću a on odnese liku u koga ima poverenja i koji će to da odradi kako treba. Žalosno ali je tako. Kao i u svemu danas. Ne možeš da nadješ krštenog majstora bilo šta da radiš ili čekaš zakazano do sledeće godine do otvaranja sezone ili te ošuri ko vepra a ništa ne uradi... jbg. Pa jbm-ti vidim ljudi idu u Osijek po nove gume jer im je jeftinije. Pa da li je to normalno?

Izvinjavam se mali off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja