Jump to content

Moto Zajednica

2.2K km kruga po Balkanu

Recommended Posts

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Kao sto su neki od Vas ispratili na forumu, sa mojom pricom o pronalasku rodbine u Makedoniji, na pamet mi pala divna ideja, da napravim krug po balkanu krajem juna/pocetkom jula...

naravno, ako se sve granice otvore, plan bi bio sledeci...10 dana, a tacna stajanja sledeca: NS - Vladicin Han (Nile sa foruma) - Shtip - Podgorica - Ugljan (Zadar) - Osijek - Novi Sad...manje vise 2200km...

 

mapa.jpg

 

za sad, neki okviran plan je polazak u petak u toku dana, i nocivanje kod naseg Nileta...subota ujutru pravac kod familije u Stip, i boravak tamo za vikend, do ponedeljka. u ponedeljak polazak za Podgoricu gde ce u tom trenutku da mi bude zena sa klincima i boravak tamo do cetvrtka, kada bih krenuo ka Zadru sa mozda spavanjem npr u Makarskoj...Kod Zadra mi je neka ekipa i kod njih bi bio do nedelje, te u nedelju odlazak za Osijek, i u ponedeljak ujutru iz Osijeka u NS...

 

trenutno sta mi se u glavi mota nejasnoca oko dela ture Stip - Podgorica...google maps kao najbrzu predlaze tu na mapi iznad, a to je ulazak na Kosovo, pa Albaniju,  tj uvelicano:

 

Stip-PG1.jpg

 

ili opcija direkt iz Makedonije u Albaniju...

 

Stip-PG2.jpg

 

Kilometraza je ista, ali je preko Kosova kaze google da je brze...da napomenem, da generalno nemam straha da ce ista lose da se desi, sem ako me neko iz licnog primera ne ubedi u suprotno... :)

 

Elem, svaka sugestija, pomoc, informacija koju podelite sa mnom, za moj prvi solo ozbiljan roadtrip je vise nego dobrodosla!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima moja tema o Jadranskoj magistrali. Tu su saborci dali odlične predloge za taj deo i po tome možeš da urediš "tu stranu" rute. Ovo ostalo, Zagreb - Beograd - Niš, baš puno kilometara autoputem. Ako ti je cilj da što pre prevališ kilometražu i uštediš vreme, O.K ali u suprotnom nema nikakvih senzacija.

 

Ja bih išao autoputem do Smedereva, odatle nekom varijantom kroz istočnu Srbiju do Niša.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Kontam da krenem u petak posle posla, tako da mi odgovara da sto pre isperjam Srbiju i parkiram kod Nileta...onda dalje laganica...takodje i povratak kuci iz Zadra, kontam sto pre da obavim, tako da generalno, ta dva dana voznje nista ne bih komplikovao...sto brze i lakse resiti te deonice...ali sve ostalo je podlozno menjanju, skretanju sa puta..bitno je prvi vikend provesti kod rodbine, drugi vikend provesti sa ekipom...sve izmedju je laganica i bez vijanja vremena i kilomertaze...

 

Sad cu bacim oko na tvoju temu, hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, zlig0r je napisao:

Kao sto su neki od Vas ispratili na forumu, sa mojom pricom o pronalasku rodbine u Makedoniji,...

...

Elem, svaka sugestija, pomoc, informacija koju podelite sa mnom, za moj prvi solo ozbiljan roadtrip je vise nego dobrodosla!

 

Ja ih nisam trazio, ja sam ih dobio. Radoviski sam zet.  :ljubav:

 

Pa AKO ima prostora, jedan deo puta (recimo najdalje do Podgorice i tvoje porodice) bi ti vrlo rado 'pomogao' da ne bude solo... :cirka1:  taman i ja da ne vozam solo.

 

edit: Samo da dodam, kad si vec u Stipu nemoj da propustis da provozas Stip - Negotino. Posle mozes kako hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Debar, samo enduro. Nisam bio, ali sve koje sam pitao mislili da je losa ideja/put kroz taj deo Albanije. 

Kosovo ti je autoput. Ako nisi odvozao, sto da ne. Treba videti. Ja obicno odatle idem za Crnu Goru.

Struga... bio i odatle nekoliko puta... sta znam, ne dopada mi se priroda. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 8 minuta, PremieRacing je napisao:

 

Pa AKO ima prostora, jedan deo puta (recimo najdalje do Podgorice i tvoje porodice) bi ti vrlo rado 'pomogao' da ne bude solo... :cirka1:  taman i ja da ne vozam solo.

 

ako mozemo da se uklopimo, i nadjemo zajednicki jezik u tom dogovoru, naravno - zasto da ne!

 

Petre, hvala za info!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ja ti ne bih preporučio preko Kosova. Ne gledaju blagonaklono na naše motoriste, bar su mi tako rekli u severnom delu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

uzecu taj info u obzir. mada, to je svega 150km autoputa i sat ipo voznje kroz Kosovo...ali i jedno stajanje za tankanje :D

mada moze da se skrati i na 110km te ne moram da stajem nigde...

 

kosoovo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Autoput je bolji izbor, manje policije. Na zadnjoj ruti, lokalni put blizu Prizrena, uzeli vozacku, isao do prve poste da platim kaznu pa nazad po dokumente. Kako god, pazi na radar i znake, to zna da bude na zemlji ili pokriveno... Posle kazne vozio po ogranicenju (gps ogranicenja se ne slazu sa znacima na putu), ubili me sa blicanjem oni kosovari iza mene, ali niko nije hteo da me pretekne :).

Crna Gora zatvorila danas granicu za Makedonce, a planirao ... Onaj deo kroz Nacionalni Park Sar planina je bio u planu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Odavno je to pri kraju :)). 

Nisam bio , valjda ima 7-8 meseci. Tada je bio samo jedan sloj asfalta i bilo je dosta drmusanja. Oznake za radove i "navodjenje"... karastrofa. Nije bas i neki problem, ali za uzivanje u voznji jos je rano. Mozda je bolje ici preko NP Mavrovo, sporije ali i neuporedivo lepse okruzenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Interesantan plan. Ako se nećeš ljutiti, imama primedbu na deonice kroz Hrvatsku. Nije mi jasno zašto si birao autoput, osim ako nisi planirao da što pre projuriš. Preporučujem ti da se posle C.G. spustiš dolinom Neretve i dalje do Zadra produžiš jadranskom magistralom. Pogotovu ove godine jer neće biti gužve zbog virusa. Od Zadra prema Zagrebu je mnogo lepše starim putem preko Plitvica. Od Zagreba do Novog Sada, kad si već uključio Osijek, vozio bi preko Papuka, odn. Požega, Našice do Osijeka. Ove pravce sam više puta prešao. Asfalt je odličan, putevi krivudaju a priroda divna. Verovatno ću i ja ove godine takvu neku turu napraviti jer smo ograničeni u izboru država gde možemo. Trenutno ne možeš ni u C.G. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

potpuno se slazem sa primedbom, ali mi je to bio prvi plan, da se u nedelju sto pre vratim kuci iz Cro...medjutim, kako se stvari razvijaju, najverovatnije cu u povrtaku da spucam autoputom do Zagreba, i prespavam tamo, a onda u ponedeljak laganica bas kako si naveo...

a sto se tice granica, nadam se da ce do tada da se sve resi...inace pada plan u vodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

trenutno, nikako zbog situacije u Makedoniji i situacije sa granicama...sobzirom da se ne zna ni sta ce biti sa Crnom Gorom, zena nije pisala godisnji, jer ne bi da presedi isti kuci ako crnogorci ne otvore granu...

ja nemam problem sa godisnjim, ali mi to sad malo menja planove...i dalje hocu da odem do rodbine i i dalje hocu da budem kod Zadra od 2-5 jula....a kako stvari stoje za sad sa granicama, ne mogu nigde... :(

Makedonci koliko znam ce pustiti samo tranzitni prelaz (do max 5 sati boravka u drzavi) za turiste koji idu u Grcku, braca Crnogorci nas kako stvari stoje sa brojem dnevno zarazenih nece skoro pustiti, a Hrvati cekaju sta ce Evropa da kaze...mada sam nacuo da je moguce preci granicu sa Cro, tako da ako ostane ista ovakva situacija do kraja meseca, kontam da rezervisem smestaj i da probam sa tim papirom da predjem i spustim se na njihovo primorje...

 

bem li ga, generalno nisam optimista trenutno... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Sličan plan sam imao. Doduše prva želja bili Dolomiti, onda sam se orijentisao ka Trebinju, Jadranskom do Pule, pa preko Plitvickih jezera do Banjaluke i nazad za Ue.

Ali ovo sr*njesm sve poremetiti. 

Odmor mi je isto tako, kraj juna/početak jula. Ako se nista ne promeni Rumunija ne gine, do Transalpine. 

U svakom slucaju odmor se ne sme prelezati.

Nadajmo se da ce se ovo srediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Lupio sam, valjda ce moci. :stabre:

Sad izlete vest na nova.rs da će za CG biti otvoreno od ponedeljka.

Negde moram ići, pa šta god bude.

Ilegalno cu da predjem.:jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

realno, nacestitala nam se korona mile nove godine... :(

kako stvari stoje, smatracu uspehom ako od svega planiranog uspem da predjem u Cro pa da obavim taj deo plana....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

palo slovo na Srbiju i duplo manju kilometrazu....makedonija ce za sada morati da saceka...

odo u cetvrtak na produzeni vikend, spavanje u Kladovu, Kragujevcu, Tari, pa kuci...ovako neka verzija ce da bude:
116587308_301798331061859_20590547893630

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja