Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor za visokog vozaca

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima, apsolutni sam pocetnik, medjutim, odlucio sam da kupim prvi motor. Visok sam 194cm i imam 95-100kg, i shvatio sam citajuci forume da je to ogranicenje.

 

Razmisljao sam o Viragu xv 535. Hoce li mi biti premali? Na pocetku sam mislio kupiti nesto sa manje ccm, ali sam ukapirao da nema sanse da cu moci nesto takvo naci sa ovom visinom.

 

Za Viraga sam cuo da je dobar pocetnicki motor i to me privuklo, svidja mi se i kako izgleda. 

 

Koja je generalna preporuka za visokog vozaca, da li je visina sedista najvaznija? Najlepsi su mi naked modeli, coperi najvise. Ali ne mogu kupiti 700+ ccm jer cu zabosti negde. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav svima, apsolutni sam pocetnik, medjutim, odlucio sam da kupim prvi motor. Visok sam 194cm i imam 95-100kg, i shvatio sam citajuci forume da je to ogranicenje.
 
Razmisljao sam o Viragu xv 535. Hoce li mi biti premali? Na pocetku sam mislio kupiti nesto sa manje ccm, ali sam ukapirao da nema sanse da cu moci nesto takvo naci sa ovom visinom.
 
Za Viraga sam cuo da je dobar pocetnicki motor i to me privuklo, svidja mi se i kako izgleda. 
 
Koja je generalna preporuka za visokog vozaca, da li je visina sedista najvaznija? Najlepsi su mi naked modeli, coperi najvise. Ali ne mogu kupiti 700+ ccm jer cu zabosti negde.
Ако немаш кочницу у глави која кочи десну руку онда чеш се забости негде и са 50ком. Иначе неписано правило је да се снага брзо прерасте па се тражи нешто јаче и зато гледај да првим одабиром одложиш тај тренутак.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Pa pogledaj onaj sajtic sto prikaze gabarite vozaca na odredjenom motoru.Ako neko zna kako se zove,ja ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za tvoju konstituciju Transalp! 

I ja sam 194 i težak oko 100 kila i Transalpa sam vozio 5 godina i prošao sa njim oko 65.000km.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Iskreno druže mala je to mašina.  Ja sam visok malo jače od 1.8m i imam oko 95kg, po visini se smestim taman, malo su noge više savijenije, ali ništa strašno. Kilažu vuče za moje potrebe super. 

S obzirom da si viši, mislim da ti ne bi pasovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 25 minuta, MilosRS je napisao:

Gledam Vulcan 750, on i bez produzenih komandi najbolje izgleda na cycle ergo.

 

Nece biti lako pronaci..

Taj "Cycle ergo" samo pokazuje kako ćešda izgledaš na nekom motoru, a ne i kako ćeš da se osećaš na njemu. Ja sam recimo na ovom "programčiću" video da bi mi odgovarali neki motori po gabaratima, a kada sam uživo seo na njima uvideo da od toga nema ništa. Najviše mi recimo bilo krivo kada mi je "cycle ergo" pokazao da bi mi Afrika (RD-04) legla super, a kada sam seo i provozao to bila katastrofa i mučenje. 

Prema tome bez fizičke probe nekog motora nemoj ni da razmišljaš o njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, WoodyRider je napisao:

@zika56 Zašto Afrika nije odgovarala, a Transalp jeste? 

Zato što rezervoar na RD-04 ima u delu prema sedištu dubok "usek" za kolena, a moje noge su dugačke i kolena su prelazila dužinu tog useka i da bih vozio noge su morale ili da mi budu bukvalno "raščepljene", ili da sedim na delu sedišta za suvozača. Sa RD-07 situacija je bila bolja, ali mi Transalp po ergonomiji i dalje bio daleko bolji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ako ti nije problem da je motor kinez i da ima samo 250 cc, pogledaj Sprint Challenger. Ogroman čoper dug 2.4m. Širok je. Samo je potrebno staviti širi korman.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Transalp je za tebe.

Isto kao sto je bio za mene pre 4-5 godina.
Isto sam znao da hocu motor I bio ogranicen svojim dimenzijama (192cm,120kg) i isto mi je padao na pamet Virago, dobro je da se nisam zeznuo.

Probaj Transalpa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja