Jump to content

Moto Zajednica

Motor mi gubi snagu kad je u visokim obrtajima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
22 hours ago, Niko said:

Identičan problem imao pre neki dan, prešpanovana sajla kvačila.

5 hours ago, Niko said:

Bio sam zeznuo sajlu kvacila i imao sam iste simptome samo bez zveckanja, baci pogled na stranicu ako moze pomoci.

Oprosti, ali čini mi se da nisi pažljivo čitao šta je Velimir02 napisao u svojim postovima. Ti si rekao da si imao identičan problem (identičan=potpuno isti bez ikakvih razlika), a u stvarnosti tvoj problem se veoma razlikuje od njegovog.

 

Njegov ne može preko 6k obrtaja kad je zagrijan, automatski gubi odziv gasa (on reče gasi se), čuje se zveckanje, koči i smanjuje broj obrtaja na 2-3k, dok je tvoj samo gubio pogon i ubrzanje preko tog broja obrtaja dok je agregat normalno radio i dosezao 8k obrtaja. Dozvoli da te citiram (iz druge teme):

 

On 5/14/2020 at 9:52 PM, Niko said:

@N.F.S.Kako se čitaju greške, ako mi se pojave mada nemam nikakvih indikatora na tabli,tj nikakve greske se nepojavljuju. Simptomi su isti kao na videu iznad, gubi snagu negde na 6k rpm i spadne na 5,ali sa jacim dodavanjem gasa dodje i na 8k rpm ali nema snagu da povuče,tj. mnogo sporo ubrzava od 120 do 140 i preko neće.

PS sad vidim iz objasnjenja kako se tumače ali nema nikakvih indikatora,sve je ok,start,polazak do 100 ide normalno rekao bih e prca kad hocu preko prilikom preticanja gubi snagu na ovom delu obrtaja.

Nisu baš identična ta 2 problema, zar ne? :)

 

@N.F.S. Neće baš biti tako, nije isto gubljenje pogona (proklizavanje kvačila ili prezategnuto kvačilo) i gubljenje snage i nemogućnost dosezanja preko 6k obrtaja kad je agregat zagrijan. ;) A znam o čemu govoriš naravno, međutim to nije problem ovdje sudeći po opisu simptoma.

 

P.S. Ovoj temi je mjesto u sekciji Garaža, ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

@N.F.S.

Pa i ja sam bio precizan u svojim riječima, ali dobro nema veze sad. Nećemo tjerati mak na konac, razjasnili smo šta jeste a šta nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja