Jump to content

Moto Zajednica

Registracija TORI mopeda

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Pretraživao sam po forumu i nikako ne nadjoh način kako da uradim tehnički za TORI moped, baš ovaj sa slike

 

IMG-20200423-154714-325.jpg

 

Obišao sam sve tehničke preglede u KG, i svi su slegali ramenima i nisu znali šta treba, ali tehnički nisu hteli da urade. Moped je kompletno restauriran u fabričko stanje, ima sve papire i staru tablicu i saobraćajnu. Fabrički nema žmigavce i kilometar sat.

 

Pitanje: da li je neko uspeo da uradi tehnički, i ako jeste gde da odem? Potrebne su mi proverene i tačne informacije. 

 

Hvala vam unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ako je sve fabrički i sve po PS u ne vidim razlog zašto da ne urade tehnički?

 

Mislim da je Motoring zastupnik za Tori

 

WWW.MOTORING.RS

Prodaja motora, skutera, ATV, oprema za motocikliste, kacige, koferi, odeca, stitnici, sistemi protiv kradje, lanci, katanci, disk alarmi, rancevi, torbe, jakne, pantalone, rukavice. Povoljne...

 

Ako ti treba neka potvrda možda njih da cimneš. Po novom zakonu mislim da ne mora da ima migavce, ali mora da ima brzinomer (ako se ne varam ili ako nešto nisu izmenili).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 23 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Ako je sve fabrički i sve po PS u ne vidim razlog zašto da ne urade tehnički?

 

Mislim da je Motoring zastupnik za Tori

 

 

Ako ti treba neka potvrda možda njih da cimneš. Po novom zakonu mislim da ne mora da ima migavce, ali mora da ima brzinomer (ako se ne varam ili ako nešto nisu izmenili).

 

Ako treba da ima brzinometar, a on fabrički nema, to znači da moram da ugradim homologovani brzinometar i da uradim atest za prepravku. A to su sulude stvari... Nisam još kontaktirao AMSS, to ću sledeće nedelje.

 

Iako je sve po PS, oni na tehničkom nemaju dovoljno znanja ili obuke da ovo vozilo klasifikuju kao tehnički ispravno. Ono je 100% u fabričkom stanju i 100% ispravno, sa legalnim papirima. Ali ako ga stave u grupu mopeda, ne mogu jer nema km sat... I tako zavrzlame koliko hoćeš.

 

Treba mi neko koje je uspeo da registruje Tori ili Tomos automatik, da ubacim moped u gepek i odo na to isto mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 7 sati, Yanco je napisao:

Ako treba da ima brzinometar, a on fabrički nema, to znači da moram da ugradim homologovani brzinometar i da uradim atest za prepravku. A to su sulude stvari... Nisam još kontaktirao AMSS, to ću sledeće nedelje.

 

Iako je sve po PS, oni na tehničkom nemaju dovoljno znanja ili obuke da ovo vozilo klasifikuju kao tehnički ispravno. Ono je 100% u fabričkom stanju i 100% ispravno, sa legalnim papirima. Ali ako ga stave u grupu mopeda, ne mogu jer nema km sat... I tako zavrzlame koliko hoćeš.

 

Treba mi neko koje je uspeo da registruje Tori ili Tomos automatik, da ubacim moped u gepek i odo na to isto mesto.

Automatika registrovao moj prijatelj u Kikindi. Cimnuću ga sutra da pitam kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja se iskreno nadam, iako znam da nije tako, da bi ljudi trebalo da shvate da će stvari početi da funkcionišu kako treba, onog trenutka kada niko nikome neće "izlaziti u susret". Dal' zbog para il' masnih kolača....nebitno.

Ako je nešto pravilo, to se ima poštovati svugde...ovako na foru, to zaista nema smisla.

Al' srbinu slatko...da se oseti posebnim...i tako će izgleda biti do kraja sveta.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Izaci u susret, ne znaci uvek "podmazati" ili "kumovske veze"

 

Mozda je sluzbenik samo posvetio vreme i nasao tacku ili osnovu, po kojoj se moze ovo registrovati.

 

Mozda to gore nije slucaj, ali ne mora da znaci ono sto si naveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ok.

Zašto drugi ne izlaze u susret po istom osnovu, ako postoji mogućnost za tako nešto....bez podmazivanja?

Znači, ako postoji ispravan PRAVNI osnov tumačenja pravila, bez ikakvog zaobilaženja istih (tu je suština) zašto bilo ko...podmazan ili ne, mora da nekome izlazi u susret?

Pitanje, pomalo retoričko, više puta ponavljano i na drugim mestima...zašto ne postoji konačna procedura, koja važi i u Kikindi, Novom Sadu, Bgu.....ili u nekoj pripizdini?

Moj komentar je suštinski pun revolta, pa zato i tako obojen, jer nailazim na poznati srpski administrativni zid. 

Dal' iza toga stoji kurcobolja ili baš želja za podmazivanjem, tek, ova tematika suviše dugo stoji u zapećku...i sva je prilika da će Tomos(i) na polirung pa na zid za ukras.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Yanco cudo mi je ovo promaklo, ako nisi resio dodji u Šid dobices ozbiljan popust za predjene km. :D

 

Mopedu ne trebaju migavci i brzinomer, jos uvek ni potvrda o max. brzini tako da... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Ja se iskreno nadam, iako znam da nije tako, da bi ljudi trebalo da shvate da će stvari početi da funkcionišu kako treba, onog trenutka kada niko nikome neće "izlaziti u susret". Dal' zbog para il' masnih kolača....nebitno.

Ako je nešto pravilo, to se ima poštovati svugde...ovako na foru, to zaista nema smisla.

Al' srbinu slatko...da se oseti posebnim...i tako će izgleda biti do kraja sveta.

 

 

Nije tema o srbovanju, nego kako legalno ili "nelegalno" uspeti da se registruje skroz legalan Tori

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, bdada je napisao:

@Yanco cudo mi je ovo promaklo, ako nisi resio dodji u Šid dobices ozbiljan popust za predjene km. :D

 

Mopedu ne trebaju migavci i brzinomer, jos uvek ni potvrda o max. brzini tako da... 

Ovo znaci da se tebi obratim. Ako je tako, ostavi mi kontakt u pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
Pre 5 sati, pronto je napisao:

Ja se iskreno nadam, iako znam da nije tako, da bi ljudi trebalo da shvate da će stvari početi da funkcionišu kako treba, onog trenutka kada niko nikome neće "izlaziti u susret". Dal' zbog para il' masnih kolača....nebitno.

Ako je nešto pravilo, to se ima poštovati svugde...ovako na foru, to zaista nema smisla.

Al' srbinu slatko...da se oseti posebnim...i tako će izgleda biti do kraja sveta.

 

 

Nemas pojma

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

?

Budi ljubazan pa podeli informaciju, edukuj sve nas koji nemamo pojma, kako da registrujemo moped.

Ili je to možda poverljiva informacija, pa se i posle ko zna koje otvorene teme "recept" ne nalazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Obrat se teh.pregledu gde se ljudi razumeju u zakon i mopede..jedan od tih je Amss u Zrenjaninu. Zovi pa ih pitaj ljudi ce ti sve objasniti. Jako su ljubazni ne treba da podmazujes a ni kolace da nosis. Kao sto ti rece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

S jedne strane razumem @pronto, ali nije sve podmazivanje nego prvo, kao sto rece kolega, kurcobolja. Drugo, neznanje, koje opet proizilazi iz kurcobolje da nauce ljudi da rade svoj posao. Jer tako su u mogucnosti. Predsednik promeni pravilnik da bi on mogao da upise skolu za trenera, menjaju se zakoni kako kome odgovara itd, ljudi to gledaju i misle sto bi oni radili kako treba kad niko ziv ne radi kako treba u ovoj kori od banane drzavi. Ergo, teh.pr. ne znaju da protumace uopste nove pravilnike, pa onda kod jednog moze ovo, kod drugog ono, sto se sve lomi na nama na kraju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja