Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem enduro

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: V-strom 650

Pozdrav svima,

Polozio sam za A kategoriju pre par dana i sledeci korak je nabavka nekog motora. Tip motora koji jurim mi je enduro, sto zbog visine (190cm) sto zbog toga sto bih voleo eventualno nekad i da sidjem sa asfalta. Od modela, nekako su mi najmiliji KLE, Pegaso, TA... Naravno, R1200GS je ono cemu tezim, ali novci. Na raspolaganju mi je oko 2500e, jer moram da pazarim i kompletnu opremu.

 

Nasao sam na oglasima par primeraka, pa bi mi znacilo ako neko moze da mi malo analizira odredjene oglase (iz nekih razloga ne mogu da otvorim temu u "Pomoc prijatelja"):

 

ff3d556e1cdf-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki KLE, 2004. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...

 

 

197d0f10e6c7-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki KLE, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...

 

02950f716d35-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Pegaso 650 ie, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...

 

d21cc5533f65-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Transalp, 2002. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...

 

 

Naravno, jos bolje bi bilo ako neko sa foruma ima sta da ponudi iz ove klase.

 

Hvala i nadam se da cemo se uskoro videti na drumu!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Као почетник уздај се у оно што ти оку прија. Уклопичеш се у сваки из листе жеља. Туђа мишљења прими са резервом, ти му дође као да ти други бира жену. Стичи искуство и формирај се као моторциклиста. Ето кад би мене слушао ГС не би примио ни на поклон што не значи да му нешто фали него ми је једноставно одвратан. Поздрав

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Onaj kle 2004 to izgleda lepo. Kle ima istu mašinu ko i ER5 koji sam vozio, jednostavna mašina, lak i jeftin za održavanje i ima 6 brzina što je kod endura retkost. I onaj transalp 2002 go lepo izgleda v motor takodje ne kvarljiv osim reglera . Pegaso je pipav po pitanju struje, tanke žice stavili italijani, ume da zeza i oće da crkne frajlauf. Ima tema o pegazu ovde na forumu pa prečešljaj. Pegaso od 2006 ugradjuje minareli agregat koji je i u yamahi xt660 a to je onda potpuno druga priča i cena ti probija zacrtano. Lično uzeo bih onog KLE 2004 tj što mladji, u što bočjem stanju a da mi se uklapa u budžet. Ističe mu registracija za dva meseca, pogledaj gume da nije padano sa njega, da je agregat suv, ubi cenu za iznos registracije ako može i uživaj. Povedi i nekog iskusnog motoristu/majstora sa sobom da oslušne mašinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

BMW f 650 mozda da dodas u obzir , od ponudjenih modela Honda bi bio moj izbor ne mislim na konkretno ponudjene vec na izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav svima,
Polozio sam za A kategoriju pre par dana i sledeci korak je nabavka nekog motora. Tip motora koji jurim mi je enduro, sto zbog visine (190cm) sto zbog toga sto bih voleo eventualno nekad i da sidjem sa asfalta. Od modela, nekako su mi najmiliji KLE, Pegaso, TA... Naravno, R1200GS je ono cemu tezim, ali novci. Na raspolaganju mi je oko 2500e, jer moram da pazarim i kompletnu opremu.
 
Nasao sam na oglasima par primeraka, pa bi mi znacilo ako neko moze da mi malo analizira odredjene oglase (iz nekih razloga ne mogu da otvorim temu u "Pomoc prijatelja"):
 
ff3d556e1cdf-1920x1080.jpg&key=98e22a43a15397357a0088e5ca47639849db3a6304bc534799e335156c2bad0f WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Kawasaki KLE, 2004. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...  
 
197d0f10e6c7-800x600.jpg&key=98db01e2620d4183079007e0a6912a64d5b2a6fc1ab3257f96ec97b851e1998a WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Kawasaki KLE, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...  
02950f716d35-800x600.jpg&key=3b8b6d64ae4ac1395619b00c140d49b870c21209219f09584719278fcd2d794f WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Aprilia Pegaso 650 ie, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...  
d21cc5533f65-1920x1080.jpg&key=c4768312c0854ce4189d1ed7527ea2bc0422913b44ea36ecbaf9f697e4793121 WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Honda Transalp, 2002. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...  
 
Naravno, jos bolje bi bilo ako neko sa foruma ima sta da ponudi iz ove klase.
 
Hvala i nadam se da cemo se uskoro videti na drumu!
 
 
А да себи наџеш неку Африку.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: V-strom 650

f650gs sam razmatrao, a sto se tice afrike...nekako ne bih bas pazario motor star 25+ godina, nekako sam sumnjicav. iako ih bije glas da su neunistivi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Kle500 mi je prvi motor nakom polaganja za A2, pre toga nisam vozio uopste motor ma ni tomosa i legao mi je kao dupe na nosu sto se kaze, lagan lako upravljiv sa suvozacom vec se oseti njegova snaga, kocnice malo slabe po meni ali sam se navikao, sve u svemu jedan veoma zabavan i zahvalan motora mislim da sa njim svakako nebi pogresio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@srbac @Krokodilo imam jedno pitanje za vas dvojicu :)

 

Po čemu ste zaključili da je Afrika stara 25 godina duplo bolja od Aprilie stare 10 godina? To je tako subjektivan savet. Možda je vama dvojici bolja. Motor je dokazano dobar, to ne sporim. Ali dečko kupuje svoj prvi motor, odabrao je enduro zbog visine, ne zato što će da cepa samo off road. Afrika troši mnogo više, teža je 50 kila, na oko je ružnija daleko od npr Pegasa, treba momak i u grad da je doveze, do kafića, po devojku itd

 

Ne kažem ja da ne Afrika loš motor, ali za te pare moj ti je savet, nešto mladje, lepše, ekonomičnije, ako može ikako sa ABS.

 

Pozdrav i srećna potraga

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Slažem se da je prošlo vreme Afrike (oprosti mi oče, grešio sam:ups:).    KLE500 - XLV650 ti je relacija na koju bi se ja fokusirao. Skromna 2 cilindra, pouzdani modeli, samo biraj očuvan komad i to je to. Teško da neko može sa slike, ili oglasa da ti kaže kakav je komad, dok ne opipaš...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Mogu JA ! (dvojica su mi pokazala isti oglas motora koji su hteli da pogledaju pa kupe. Prepoznao sam da je to bivsi motor kolege/drugara Boki64   :lol:  :lol:  :lol: )

Inace, potpuno se slazem: KLE ili TransAlp. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Od svih njih Aprilija je definitivno najlepsa, ali ima cuvenu boljku sa frajlaufom. Kle im jedan disk napred i redni motor, TA V agregat sa dva diska spreda i ozbiljnim motornim kocenjem, ali "samo" 5 brzina. Kle je uzi od TA pa samim tim ima i uze sediste. Licno vozim TA i mogu da ti kazem da je to jedna obicna mrcina koja trpi sve zivo, povlaci iz niskih obrtaja, mada tad hoce da zatrese (V agregat) i povlaci do nekih 5-6000 obrtaja. Putna brzina mu nije velika, najbolje je oko 110-120 km/h tu negde bas oko 5000 rpm, naravno moze i brze ali nije to to. Inace TA 650 nema problema sa reglerom. Boljku sa reglerom ili bese CDI (ne drzi me za rec) je imao TA 600. Moj mene odlicno sluzi i nemam problema sa njim, niti sam cuo da je neko sa TA 650 imao problema.

Konkretno ovaj TA sa oglasa, fino deluje ovako sa slika, mada mu fale fabricki stitnici rucica, vlasnik kada mu je stavio povisen vizir dodao je jos po jedan sraf sa obe strane direktno kroz plastike, verovatno da ga dodatno ucvrsti, zadnji migavci nisu orginalni, originalni su duzi i vise strce, naravno presvuceno je sediste, fale mu gumice koje zatvaraju rupe na njegovom sivom nosacu/rukohvatu ispod ploce samog kofera. Crashbar je givi/kappa varijanta, nije homemade. To ovako na prvu, mada deluje da vredi da se vidi i uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: V-strom 650

@JohnyBravo, hvala puno na ovoj analizi. Upravo je to ono sto sam trazio. Za sad mi je taj TA favorit i cuo sam se s vlasnikom, tako da cu odluciti u narednih par dana da li cu ga uzimati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
@srbac @Krokodilo imam jedno pitanje za vas dvojicu
 
Po čemu ste zaključili da je Afrika stara 25 godina duplo bolja od Aprilie stare 10 godina? To je tako subjektivan savet. Možda je vama dvojici bolja. Motor je dokazano dobar, to ne sporim. Ali dečko kupuje svoj prvi motor, odabrao je enduro zbog visine, ne zato što će da cepa samo off road. Afrika troši mnogo više, teža je 50 kila, na oko je ružnija daleko od npr Pegasa, treba momak i u grad da je doveze, do kafića, po devojku itd
 
Ne kažem ja da ne Afrika loš motor, ali za te pare moj ti je savet, nešto mladje, lepše, ekonomičnije, ako može ikako sa ABS.
 
Pozdrav i srećna potraga
Ма његова лова, његов избор нек купи шта му воља.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Pozdrav kolega.

Vozio sam Kle-a i mogu ti reci da je to visok motor i da bi ti mozda i najbolje legao zbog visine prvenstveno. Masina je proverena i jednostavna za odrzavanje. Vozi se kao bicikla i jednostavan za odrzavanje.

Drze cenu tako da ces ga lako prodati kad dodje vreme za to.

Dobar motor za pocetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja