Jump to content

Moto Zajednica

Posao u Austriji

Recommended Posts

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Drustvo, moj dobar prijatelj ima licenciranu agenciju za trazenje posla i obezbedjivanje radnih i boravisnih viza u Austriji, Bec.
Za preko 80 deficitarnih zanimanja su otvoreni konkursi, procedura je jednostavna relativno.
On trazi poslodavca, po vasim kvalifikacijama, i kad potpisete ugovor gde vam je zagarantovana plata po kolektivnom ugovoru (Da ne bi bili manje placeni od Austrijanaca) sa poslodavcem, njegova agencija za najkasnije 8 nedelja vam obezbedjuje radnu i boravisnu vizu na dve godine!
Potrebno je, za nisko kvalifikovane poslove (zidar, magacioner itd) nivo znanja Nemackog A1, to je najosnovnije i mozete da ga savladate za par meseci najvise.
E sad naj interesantniji deo. On NE Uzima ni dinar za svoje usluge. Ni pre ni po obezbedjivanju vize. Izgubio bi licencu kad bi to radio. Njega subvencionise drzava i poslodavci kojima nadje zaposlene, a to nikako ne ide na vasu stetu.
Vas trosak je prevod dokumenata, eventualni kurs Nemackog i takvi troskovi.
Vise informacija cu okaciti kasnije ako je to u redu sa urednistvom. Ako je neki problem posaljite mi poruku sa mejlom pa cu vam proslediti sve sto imam od dokumenata.
Za razliku od Nemacke radne vize, gde se termin za razgovor u Ambasadi ceka do 2 god, ovde je sve mnogo brze i on Vase papire predaje u Becu, direktno u kanelariji za izdavanje viza, pa zbog toga mnogo krace traje cela procedura.
 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Ovde je tabela u kojoj je objasnjeno prikupljanje bodova, minimum je 55 da bi dobili radnu vizu. SVE Austrijanci proveravaju, svaki dokument, tako da nece moci falsifikati da prodju, mogu samo da vam lupe zabranu! U sustini, bitno je da imate neku diplomu za posao koji bi ste radili, da li je to srednja, visa ili prekvalifikacija ne bitno. Ako zelite da radite kao pekar, racuna vam se samo radno iskustvo u toj profesiji (Pod racuna, mislim na prikupljanje bodova).


Stavicu i dva dokumenta koja objasnjavaju proceduru koju radi agencija, kao i spisak deficitarnih zanimanja.
Ako neko sa visokim obrazovanjem (fakultet, master itd) zeli da ide u Austriju, nek mi posalje pp, malo su drugaciji uslovi, za ta zanimanja, prvenstveno u poznavanju jezika, ali smislicemo sve.


Red-White-Red Card = je radna i boravisna viza na dve godine, i sa njom ste vezani za POSLODAVCA i ZANIMANJE. Ako ste je dobili kao pekar ne mozete da trazite posao kao kuvar! Ta prva viza je vezana i za poslodavca, sto znaci da ne mozete u prve dve godine da menjate poslodavce.


Nakon dve godine dobijate Red-White-Red Card+(PLUS), radnu i boravisnu vizu, koja traje tri godine i sa njom NISTE vezani za poslodavca ALI i dalje ste vezani za zanimanje.,
Nakon te tri godine dobijate stalnu radnu i boravisnu vizu (TRAJNU) i mislim da niste vezani ni za zanimanje, al za to nisam 100% siguran!
Agencija se zove PeGO
Otvorio je super momak Goran Sljivic
Sva pitanja mozete slati meni ili direktno njemu na office@pego-austria.at
Ja cu vam generalno brze odgovarati, on je u haosu od posla.


PS. Ni ja nemam nikakav procenat niti proviziju, nego hocu njemu  da pomognem, a i kolegama ako neko hoce da ide za Austriju da radi, da ga ne vara svako vec da prodje sto je lakse i brze moguce!

Ako njemu saljete mejl, samo napisti da vam je kontakt dao Milos Kovac/ JA :-) \
Imamo neki dogovor da svima koji ga kontaktiraju preko mene odgovara najbrze sto moze i da im pomogne sto je vise moguce!
Srecno svima!

 

SHORTAGE OCCUPATIONS
The points calculator test can help you estimate if you would reach the minimum required points for a Red-White-Red Card as a Skilled Worker in a Shortage Occupation.

You may apply for a Red-White-Red Card as a Skilled Worker in a Shortage Occupation if you have completed professional education in a shortage profession and if you have an employer in Austria who is offering you employment matching your qualification and remuneration in compliance with regulations in Austria.

You can reach a total amount of 90 points. For a Red-White-Red Card you need at least 55 points.
 
 

Eligibility criteria for skilled workers

Points

Qualification

Maximum allowable points: 30

Completed vocational education/training in the shortage occupation

20

General eligibility for university admission

25

Completion of a programme of studies with a minimum duration of three years at an institution of tertiary education

30

Work experience matching one's qualification

Maximum allowable points: 20

Work experience (per year)

2

Work experience in Austria (per year) 4

German language skills

Maximum allowable points: 15

Elementary use of the German language on a basic level (A1 level)

5

German language skills for the intensified elementary use of the language (A2 level)

10

German language skills for the independent use of the language (B1 level) 15

English language skills

Maximum allowable points: 10
English language skills for the intensified elementary use of the language (A2 level) 5
English language skills for the independent use of the language (B1 level) 10

Age

Maximum allowable points: 15

Up to 30 years of age

15

Up to 40 years of age 10

Sum total of maximum allowable points:

90

Required minimum:

55

AGB der PeGo Arbeitsvermittlung za kandidate.pdf Fachkräfteverordnung2020.pdf

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Preko 40 godina se ne boduje, tj ne dobijas poene na godine, i dalje mozes na drugim kriterijumima da skupis 55 bodova i da se prijavis za vizu.

Nema starosne granice, samo minimum prikupljenih bodova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Upravo je jedan momak poslao papire za magacionera, plate su od 1500-2500 EUR NETO, u zavisnosti koliko iskustva ima, sta sve zna, dal ume i viljuskar da vozi, kategorije itd.
Vazna napomena.
Ako jedan clan porodice dobije dvogodisnju radnu i boravisnu vizu, moze podneti zahtev za spajanje porodice odmah po dobijanju vize.
Clan porodice (supruznik, deca) ce dobiti RADNU VIZU sa slobodnim pristupom trzistu, bez obzira dal moze da skupi 55 bodova po njihovoj listi.
Samo je bitno da prvi iz porodice koji dobije radnu vizu ima NETO platu vecu od 1472EUR da bi "doveo" i supruznika, i jos za svako dete po 149.15EUR mesecno. Znači da bi neko doveo ženu i dete mora da pokaže platu NETO 1630€. To se ne placa nego je to dokaz da mozete da "izdrzavate" clanove porodice, da nece pasti na teret drzave.
Clanovi porodice samo treba da dokazu diplomom znanje Nemackog jezika, A1 nivo.
Plus da napomenem, da skoro svi poslodavci daju DVE mesecne plate extra, jednu pred letovanje, drugu pred Bozic. U 99% slucajeva imate 14 plata godisnje!
Slika sa oglasa za posao magacionera

0-02-05-ab98361ea9e4e4df60bbd751136b3c2857268720eaddd8b87725e1b040a49423_37efc9ac.thumb.jpg.d617d629696f95a4d7795e8a191682bc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vidi ti oglas za posao kao kad se prodaje auto, sa sve platom, javno. Kod nas se često desi i kad se zaposliš da ne znaš kolika ti je plata dok je ne primiš. Ako pitaš za platu poslodavac se smrtno uvredi u fazonu " samo te.plata interesuje" 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Bravo Aco

Nemas pojma koliko puta sam isao na razgovor, pa mi objasnjavaju da ima tri kruga svaki po dve nedelje razmaka, bla bla bla...

Pa sto ja da gubim 6 nedelja i da na kraju ne pristanem jer mi plata ne odgovara, bar recite budzet, neki raspon pa da se dogovaramo. 

Kod nas je i dalje sistem, ako ti neces ima pun biro ko hoce da radi.

E pa nije tako vise, al nasi poslodavci se ponasaju kao da su samo oni bitni.

Pa sad nek rade bez radnika!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Minimalne bruto plate su obavezne da stoje u oglasima. Ispod toga ne može, a obično se povećava skladno sa kvalifikacijama (nekad i više puta). 

13ta 14ta plata su uglavnom zagarantovane. Računajte da se obično pregovara bruto godišnja plata pa tako morate da pomnozite prikazanu platu iz oglasa sa 14 da znate šta je minimum kao osnova za pregovor. Takođe treba znati koliko bruto/neto odnos i menja se sa povećanjem cifre. 

Procesi selekcije jako dugo traju unutar firme, tako da kad ste pozvani na drugi razgovor to je već 80% sigurica. 

Ako još mogu da pomognem i da otkloni neke nedoumice slobodno pitajte. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

@z ivanivan

Hvala na pojasnjenju, znas daleko vise od mene!

Ovo oko bruto/neto plata, koga interesuje najbolje ce pojasniti moj drug cija je agencija, ja bas nisam upoznat.

 

@ser

Ne vidim razlog zasto ne bi bio priznat. Samo da ga prevedes na Nemacki. 

Ako mi posaljes mejl na pp prosledicu ti sve sto imam od informacija i dokumenata, kao i kontakt momka koji se bavi tim stvarima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Nema na cemu, brzo sam ti poslao mejl al ovde kasnim jer sam pametnjakovic zanlokirao svoj nalog!
Sta god da te interesuje, pusti poruku il mejl. Ako mogu da pomognem tu sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Dobra tema. Masovno ljudi odlaze,za par godina neće imati ko da radi kod nas. Sve više agencija u tu svrhu radi i svi imaju posla. Realno, ko nema ovde neku mogućnost,paljba preko je najbolja opcija.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

JA sam radio i ziveo preko, bez papira, zato sam se i vratio najvise...da sam tad mogao da sredim papire, ne bi se vracao, nazalost nikad...

Mali update
Za medicinske radnike, drzava Austrija pomaze, u vecini slucajeva i finansijski za nostrifikaciju diploma!
I traze medicinske radnike skoro svih struka!

I da pohvalim drugara cija je agencja
Za sad jos ni jednom nije nasao posao, sredio vizu i tu zavrsio komunikaciju.
Sve sto treba pomaze, cima svog advokata za savete da ljudi ne bacaju pare, nekima od prvih kojima je sredio papire, sad im pomaze da dobiju pasose...nije samo saradnja da obavi ovaj deo i to je to, vec sve sto moze on ce da pomogne!
Kao da nije sa Balkana :-)
A i drzava Austrija je odobrila  finansiranje daljih kurseva Nemackog da ne ostanu ljudi uvek na najnizim poslovima, pomazu oko daljeg skolovanja, unapredjivanja znanja itd...
Generalno jedan lep i uredjen sistem koji vodi racuna o svojim gradjanima bez obzira na poreklo!
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Mi cemo za sada u Nemacku, posle kako bude. Pokusacu sto pre savladati jezik ako ne nastekati pa u Irsku, to je destinacija nas kockastih hehe. 

 

Otom potom, prvo da odem. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

"Student", da li ima promena na spisku deficitarnih zanimanja u Austriji?

Vozac kamiona ili bagerista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Poželećeš ti prasića pored Dunava neka, neka......

U svakom slučaju, svako je kovač svoje sreće, sa srećom ti bilo.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
11 minutes ago, shlem said:

Poželećeš ti prasića pored Dunava neka, neka......

U svakom slučaju, svako je kovač svoje sreće, sa srećom ti bilo.

Jedna oprostajna od vikenda :D

IMG_20201018_163738-2.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Antonio sretno!!!!

I nauči taj njemački, postoje škole, tečajevi....gledaj da brzo sklopiš prijateljstvo sa domicilnim stanovnicima, tako se uči najbrže.
Neke ljude je sam Bog nadario oštrim umom pa savladaju strane jezike bez sata provedenog u školi za učenje jezika.





Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
38 minutes ago, el classico said:

Antonio sretno!!!!

I nauči taj njemački, postoje škole, tečajevi....gledaj da brzo sklopiš prijateljstvo sa domicilnim stanovnicima, tako se uči najbrže.
Neke ljude je sam Bog nadario oštrim umom pa savladaju strane jezike bez sata provedenog u školi za učenje jezika.





Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Hvala kolega, potrudicu se :):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso
Pre 13 sati, Simon69 je napisao:

"Student", da li ima promena na spisku deficitarnih zanimanja u Austriji?

Vozac kamiona ili bagerista?

Za sad ne, to se jednom godisnje menja, i dopunjuje. U decembru ili januaru. Javljam svakako ako dodje do promena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
Pre 17 sati, Motorcyclist je napisao:

Evo i ja cu, ako ne umrem do petka ili me spici neka kometa, sa sestrom u petak da se odselim. Moji se nesto opasno skenjali najednom... 

Neka vam je sa srecom. :takoje: Podrzavam svakoga ko zeli da ode odavde...

Nemoj da nas zaboravis kad priustis sebi motor koji ti stoji na profilu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja