Jump to content

Moto Zajednica

Motosudejan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Moj brat prodavao auto sa stvarnih 210 hiljada na satu i niko neće jer se na placevima takvi prodaju sa 140 hiljda.

Kada je spustio kilometražu na 130 hiljada odmah ga je prodao.

Mnogo,mnogo lakše se proda kada je manja kilometrža i to prodavci (uvoznici)dobro znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Moje iskustvo sa njim je super.

U petak ga zovem da ga pitam da li mogu da dodjem u subotu da pogledam Versys 650 ili da krenem odmah sad.
Kaze, evo krecem za Bg da isporucim motor, nemoj sad. Tako se dogovorimo da potera i motor koji sam hteo, prihvatio je rizik da ako bilo sta ima sto je sakrio, vrati motor nazad. Motor stigao sa svom opremom, servisnom, manualom, pedatno ociscen i sve je bilo kako je rekao. 

Vise gledam motor i njegovo stanje, nego prodavca. Imas prodavce koji su super, ali se desi da su kupili i prodaju tarabu, a da to i ne znaju..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

U kontaktu sam preko jednog inostranog foruma sa momkom koji vozi isti moj model presao je sa njim 340 000 za sada. On je drugi vlasnik

 Jos lanac ne zvecka (dal ulje trosi ne znam, moj ne trosi), lepo se vozi kaze kao da na satu pise 50 000. Slao mi klipove, neka servisna uputsva, savete. Ja sam uzeo uvezen motor. Sta znam, najbolji je do sada, al ja sam vozio motore od 900-1700 evra pa i nisam nesto verodostojan da pricam o kvalitetu. Meni je ovo najbolje do sad sto sam vozio u svakom smislu.

 

Ja kad sam gledao motor sve sam sa majstorom proverio i sve je bilo dobro na oko. Al recimo ako mi rikne anlaser, il mi se zaprljaju karbovi, oslabi akumulator itd. ne mogu da krivim prodavca. On ga nije prodao novog nego polovnog. Na meni je da to servisiram ako zelim da se vozim i da mi uvek bude ispravan.

 

Gledam kako masina radi i dal je lupan ili mnogo havarisan. Ako je i jedno i drugo ok - uzimam. Ostale potrosne materijale i kvarove, servise, resavam usput. Ne ocekujem da mi neko proda motor u full stanju, ako se desi super, desilo se, ako se ne desi - servisiraj i vozi dalje. 

 

Meni je taj SU Dejan  pre par meseci kad smo se culi oko jednog modela rekao nesto tipa:

 

" Pazi uvozim i prodajem mnogo motora na godisnjem nivou. Sigurno je da se medju njima moze naci neki koji je losiji, to je realno, al prodajem ih polovne a ne nove. Al gledam da biram dobre, na kraju krajeva u interesu mi je da se vecina kupaca vrati ili me preporuci dalje. Da prodajem krseve, ne bi mi vise niko dolazio."

 

I da zakljucim temu da li se vraca kilometraza? Da vraca se. I znam da je to tako. Kad vidim momke kako  naivno veruju da im je motor 10-20 + godina star presao 20-40k kilometara, pogotovo putni il enduro motor...

 

Nekako se rastuzim tada i kazem, ma motor je prva liga kao nov. Ne zelim nikome da kvarim srecu i nadu. Valja se nadati, valja verovati i biti pozitivan. Jer svet je lep, kada sanjamo. Mada uvek postoje i srecnici, i svi bi mi voleli sedmicu na lotou. I u srecu treba verovati...

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da bira motore to je sigurno. Cuo sam na vise strana da uzima samo ocuvane primerke, ima nekog tamo ko mu kupuje a on ide po njih. Kad bacim pogled na oglase stvarno su mu motori extra.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Tema za vecnu diskusiju u SRB. Ne znam ni sam sta da mislim.Ruzno je to sve sa vracanjem km iako mislim da uopste nije presudno za prodaju, jbg svaka roba ima svoga kupca mislim da je to najpravednije ali takav smo narod izgleda (velika vecina) ili se vrati km ili se po nesto precuti itd... standard nam je los i to utice na obraze prodavaca bilo preprodavaca ili vlasnika licno,   opet mislim velika vecina ali ne svi naravno.

Ne menjam vozni park cesto , vezem se za to sto imam ali kada dodje i taj dan moja odluka je licni uvoz, sto kazu kolege na osecaj i srce.

Nadjem preko sta mi se svidja i imam da platim, ako mi legne prodavac i komunikacija , resavam dovoz i spediciju na isti nacin i to je to. Do sada  2  auta i 1 motor i nisam pogresio , prezadovoljan sam i  mnogo bolje sam prosao nego ovde kada sam kupovao  i nikada od preprodavaca vec licno vlasnika. Tako sam se postavljao i kao prodavac, nikome nisam uvalio problem na grbacu.

Poznajem par preprodavaca ,sta da kazem ....  to im je posao nemaju obzira ni srama vec posle par transakcija kada namirisu novac.Do odredjene granice bih mogao da kazem i da ih razumem.(ogradjujem se , verovatno ima i postenijih , ja ih ne poznajem) trude se i oni da imaju sto bolje, konkurencija i reklama su cudo ( dobar glas daleko  se cuje ali los jos dalje)

Cinjenica, budi spreman da ulozis sta god si kupio(nije novo) i kupi srcem sta ti se svidi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
pre 59 minuta, ProMaster je napisao:

Moje iskustvo sa njim je super.

U petak ga zovem da ga pitam da li mogu da dodjem u subotu da pogledam Versys 650 ili da krenem odmah sad.
Kaze, evo krecem za Bg da isporucim motor, nemoj sad. Tako se dogovorimo da potera i motor koji sam hteo, prihvatio je rizik da ako bilo sta ima sto je sakrio, vrati motor nazad. Motor stigao sa svom opremom, servisnom, manualom, pedatno ociscen i sve je bilo kako je rekao. 

Vise gledam motor i njegovo stanje, nego prodavca. Imas prodavce koji su super, ali se desi da su kupili i prodaju tarabu, a da to i ne znaju..

Uzeo si žuću sa koferima? Na slikama je izgledao savršeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ja kupio TDM-a od pomenutog prodavca i od mene samo reci hvale. Culi se telefonom, dogovorili i motor na adresu mi doterao o svom trosku, a sto je najbitnije, ono kako je rekao tako je i bilo. Sto se same opreme tice, moj je imao grejace rucica i rol bar, tako da eto, ako i skida, ne skida bas sve :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Problem je sto i taj momak (licno vlasnik) koji ti je prodao motor u Srbiji - i on ga je uvezao dal sam dal sa placa kupio iz uvoza i pukao u njega 500, 1000 evra il vise da ga dovede u dobro stanje il odlicno stanje. 

 

Znaci jedina prednost kupiti od vlasnika u Srbiji je to sto je covek vec pukao novac tj ulagao vec u njega i sredio ga. Ili on ili njegov neki prethodnik je kupio taj motor iz uvoza. Dal direktno il od preprodavca/uvoznika to je druga prica. 

 

Dakle ustanovili smo da je svaki motor (sem novi) kupljen od vlasnika licno u Srbiji u 90 posto slucajeva nista drugo sem motor iz uvoza

 

Kupiti motor od PRVOG vlasnika dal u Srbiji dal preko je vec druga prica. Al za to moraju da postoje i dokazi. A vecina ih nema (cast izuzetcima). I takvih je malo. Pogotovo za motore starije od 10,15 godina. To je sve uvoz uglavnom, ovakav il onakav...I uglavnom je motor imao vise vlasnika. 

 

 

Na kraju krajeva kad ti se svidi neka gospodjica dal se odmah raspitujes koliko je presla? Ne, prvo ti je drago sto je u tvom drustvu, svidja ti se, malo se lozis na nju, ne vidis joj mane. To je taj trenutak. 

 

Kad krenes da joj otkrivas mane, tad je vec kasno. Na kraju krajeva, cak i da tebi smetaju njene mane, ima muskaraca koji ce je vrlo rado i hitro prihvatiti - kojima ne smeta njena kilometraza. 

 

Neki cak saznaju "tamnu" istoriju gospodjice pa je i dalje drze za sebe, jer prosto momci se zaljube...

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam promenio 12 automobila, 6 motora i 8 skutera u proteklih 15ak godina. Plus sa svim prijateljima idem kada se gleda neko vozilo. Ustanovio sam sledeće:

 

1. Ako neko zna šta valja, dzaba im je vraćanje KM, može da me navuče da dodjem, ali ne i da kupim ukoliko se stanje ne slaže sa KM i sa cenom.

 

2. Nije sve od prvog vlasnika zlatno. Pre bih uzeo motor koji je promenio 5 vlasnika kao sto sam ja, nego jednog vlasnika kao što su neki ljudi, puni para, kupe novo, drndaju, bacaju, ne vole svoje točkove.

 

3. Nikada ne kupuj nesto sto je dosta jeftinije nego sto bi trebalo da bude.

 

4. Naš narod voli da bude nasamaren, i ja isto, i svi mi. Volimo da čujemo da je od prvog vlasnika, da nije pokisao, da nije nikad dizan na zadnji točak.

 

5. Najbolje je gledati što manje vozila, treba da se napravi virtualni izbor (telefoni, tableti, kompjuteri) i da se pogleda što manje vozila. Jer kada sračunaš sve troškove (put, klopa, putarine, kafa) za gledanje 5 vozila ti treba ponekad i 200 evra, bolje da si ih uložio u vozilo, nove gume, servis...

 

P.S. moj BMW je kupljen kod Dejanovog rodjenog brata, u Batajnici. Ja sam druga ruka u Srbiji. Zvao sam čoveka da ga pitam o motoru, njegov sin mi se javio, kaze kupljen od vlasnika, nije sa placa. Ne zna dal je prvi vlasnik. Nije farban, ni havarisan, oni svoje motore rasklapaju pa peru, pa zna sta je "ispod". Ja sam zadovoljan, i da je imao 12 vlasnika, motor je za svoje godine fantastično očuvan.

 

Srećna kupovina

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
10 minutes ago, pilip88 said:

Je l ima Dejanovog brata na PA? Bataja mi je ipak mnogo bliže nego Subotica. :)

Ima, udji ovde, pa idi na sve oglase

 

223120d60026-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW F 650 GS 800, 2011. godište, Touring, vozilo prešlo 67886 km...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Uzeo si žuću sa koferima? Na slikama je izgledao savršeno.
Prošle godine, ne ovaj koji je sad.
Uzeo, navozao se i prodao dalje..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
On 5/29/2020 at 1:06 PM, Markone88 said:

 

 

P.S. moj BMW je kupljen kod Dejanovog rodjenog brata, u Batajnici. Ja sam druga ruka u Srbiji. Zvao sam čoveka da ga pitam o motoru, njegov sin mi se javio, kaze kupljen od vlasnika, nije sa placa. Ne zna dal je prvi vlasnik. Nije farban, ni havarisan, oni svoje motore rasklapaju pa peru, pa zna sta je "ispod". Ja sam zadovoljan, i da je imao 12 vlasnika, motor je za svoje godine fantastično očuvan.

 

Srećna kupovina

Tako je. Ne prodaju uglavnom ni havarisane ni farbane motore. Ni Dejan ni ovaj iz Batajnice ni Denis itd...Stvarno su im motori mnogi lepi, sacuvani i u prvoj boji, vecina...

 

Al su to motori po bar 1500 evra jeftiniji od one cene od koje ih oni ovde prodaju. Jer su presli dosta, i sta je tamo preslo dosta to je i drasticno jeftinije. Cesto ima i ulaganja dosta ko hoce redovno da ih odrzava. 

 

Ne postoji drugi nacin i svrha postojanja auto i moto placeva osim kupovine jeftinijeg vozila tamo, i vŕacanja kilometraze ovde. Dokazano na primerima 1/1 nema greske. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Pingvin37 u pravu si. uglavnom je tako.

 

Da li vraćaju kilometražu ili ne, niko ne može sa sigurnošću da zna. 

 

Zato ja uvek gledam svekupupno stanje vozila. Gledam sledeće stvari: Zvuk agregata i menjaca, tragove korozije na ključnim mestima, da li su farbane plastike, ram ili felne, da li su prave vile, trouglovi, dal je prav ram, dal vuče motor u stranu. Gledam stanje iznutra, kad se skine sve, da li su svi šrafovi i žabice isti, dal je održavano kako treba ili nije. Za sad, 5/5 motora koje sam posedovao, stanje vozila se otprilike poklapa sa kilometražom (kažem otprilike jer kao što rekoh, niko ne zna iz uvoza kad je, kolko je tamo prešao).

 

Inače, prethodni vlasnik mog motora, tu je sa foruma, je promenio sav potrošni materijal: prednja guma, ulje motora, filter ulja motora, kočiona tečnost, filter vazduha, ulje u vilama, lanac, lančanike, stavio je kofer i nosač kofera. Tako prodaju iz uvoza, ispravno u vidjenom stanju, pa ti menjaj potrošne stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
20 hours ago, Markone88 said:

@Pingvin37 u pravu si. uglavnom je tako.

 

Da li vraćaju kilometražu ili ne, niko ne može sa sigurnošću da zna. 

 

Zato ja uvek gledam svekupupno stanje vozila. Gledam sledeće stvari: Zvuk agregata i menjaca, tragove korozije na ključnim mestima, da li su farbane plastike, ram ili felne, da li su prave vile, trouglovi, dal je prav ram, dal vuče motor u stranu. Gledam stanje iznutra, kad se skine sve, da li su svi šrafovi i žabice isti, dal je održavano kako treba ili nije. Za sad, 5/5 motora koje sam posedovao, stanje vozila se otprilike poklapa sa kilometražom (kažem otprilike jer kao što rekoh, niko ne zna iz uvoza kad je, kolko je tamo prešao).

 

Inače, prethodni vlasnik mog motora, tu je sa foruma, je promenio sav potrošni materijal: prednja guma, ulje motora, filter ulja motora, kočiona tečnost, filter vazduha, ulje u vilama, lanac, lančanike, stavio je kofer i nosač kofera. Tako prodaju iz uvoza, ispravno u vidjenom stanju, pa ti menjaj potrošne stvari...

Mozes da saznas. Kad kupujes motor sa placa dobijas njegove papire i saobracajnu iz Svajcarske. Tu pise ime prezime i adresa vlasnika. Kod mene je bio vlasnik covek 1954 godiste. Pise ti i kad je registrovan svake godine ponaosob. Sve pise.

 

E, potom uzmes lepo Svajcarske bele strane ukucas adresu ime i prezime i izbaci ti broj telefona (ako je mladji vlasnik mozes da pokusas preko fejsa i instagrama da ga nadjes). 

 

Ne znaju svi savrseno engleski pa nije lose da neki drugar koji radi preko il ako znas nekoga ko prica nemacki il italijanski, zavisi koji kanton, da porazgovara sa njim. Najbolje da ga zove vec neko iz Svice nas.

 

Uglavnom su i oni ljubitelji motora jel te, isto kao i mi pa kad si uctiv i ljubazan hoce da popricaju. I njih cesto interesuje sta je sa motorom, uglavnom.

 

E onda ti lepo kaze sve. I sta je radio, i gde je isao sa njim, i neki manji istorijat motora i na kraju, ono sto nas Srbe najvise interesuje - Koliko je presao i za koliko ga je novca prodao. 

 

Ako nisi prvi vlasnik u Srbiji nego drugi, treci, ne zaboravi da u arhivi MUP-a u Ljermontovoj uglavnom stoji njegova stara saobracajna (trebalo bi).

 

Ako je se dokopas, otvorices pandorinu kutiju. Mozda ako imas srece :)

 

Al najbitnije je kao sto sam rekao kako je odrzavan ovde, i sta ti napravis od motora. To je mnogo bitnije i to se jedino odrazava na kvalitet voznje i stanje motora...

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja