Jump to content

Moto Zajednica

Motosudejan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Kolege je l ima neko da je kupovao motor u motosudejan-u u Subotici? Ne mogu da nađem ništa na forumu. Na oko motori izgledaju dosta očuvano ali naravno to ne mora ništa da znači. U subotu najverovatnije idem do Subotice pa razmišljam da svratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moje je iskustvo vise nego pozitivno!

Vidim Hondu koja mi se svidja na PA oglasima, kontaktirao ga, u 5 min razgovora sam se dogovorio da mi u Kg doveze.

Tehnicki pregled je odradio (o mom trosku) i po dogovoru dovezo motor. Pre kretanja rekoh mu da ako se prica ne slozi sa stanjem motor vraca kuci i da se potrudi da mi sto bolje objasni i predoci sve eventualne defekte i ostecenja.

Nisam nikakvu kaparu dao, dogovor "na rec" sto bi se reklo. 

Kovertu sa novcem je zaboravio na stolu, morao sam ga zvati nazad :D

Sve je po dogovoru proteklo, svaka sitnica!!! Papirologija unapred na moje ime odradjena, otisao sam na teh. pregled i registrovao dok je on u Kg bio.

Coveka ne poznajem, to nam je jedini kontakt...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

@vasa.93 šta li sam ja tražio kada nisam nista našao, sada ukucam ponovo i nađem. :stabre:

Osim vraćanja kilometraže ( što većina radi ) uglavnom su ljudi zadovoljni, kao i kolega @N.F.S. tako da ću verovatno da svratim u subotu ako stignem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Odmah da napomenem da nemam licnog iskustva sa covekom.

 

Ako vise ljudi napise da vraca kilometrazu, verujem da je istina. To dalje implicira da je prevarant. Zasto bi saradjivao sa prevarantom?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja nisam upoznao preprodavca koji ne vraca kilometrazu, kao i svi nakupci, lazu/mazu zarad profita... To se valjda podrazumeva.

Generalno, gledas stanje, slusas zvuke, osecaj... Zanemaris kilometrazu.

Licno poznajem ljude koji na forum ne zele postaviti pitanje o problemu na svom motoru zbog bojazni da se ne sazna eventualni problem koji ce kasniju prodaju usporiti...

Pitaju me svasta na PP, skriveno, tajno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Ma ne pricam ja samo o kilometrazi, to je manje bitna stavka. Hocu da kazem, da ako je neko spreman da prevari za jednu stvar, spreman je i za bilo koju drugu, a prodavac koji je tema razgovora je dobro razradio biznis sto znaci da je u tome dosta vest i da cemo mi za pola sata vrtenja oko motora tesko da nadjemo falinku.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pa niko ne može da 100% da bude u bilo šta što je polovno da bude siguran. Uglavnom kad se prodavcu reklamira neki nedostatak kaže kod mene je sve bilo ok. Ideš na faktor sreće i pravilo obično važe što više gledaš manje ćeš da vidiš. Ako se gleda u sitna crevca samo će šećer na navuče i ništa dobro

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Imao sam sreće da sam pre dve godine kupio sasvim slučajno jedan Ducati od prepodavca iz CH i čovek mi sve izložio pa čak i kontakt sa vlasnikom u CH. Naravno ispostavilo se sve 1/1 pa čak i u Ducati servisu izdali potvrdu da se sve slaže.Tako da ne mora da znači da su svi prevaranti i da vraćaju km. Nekako se to oseti u razgovoru5b19e930ddb6ffb20b2439fc874c80c3.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ako uz motor iz Svice ne dobijete servisnu knjizicu,kilometraza je upitna,prodavci to tamo redovno daju uz motor,jako su uredni po tom pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Jel bese Dejan iz SU i Brana iz Bataje imaju neke veze, zaboravih...

Elem...pre par godina kupih Tandzaru od Brane...uz servisnu knjigu i svu papirologiju + podatke od prethodnog (prvog i jedinog) vlasnika iz Svice (zaboravih grad).Covek u 60-tim, motor bio kao treci u garazi,

isteran dva-tri puta na Sachenring, putovalo se njim do staze u Nemackoj, prava kilometraza, servisiran vrhunski, cak stavise, svaki put posle voznje na stazi.Komunicirao sa vlasnikom putem mail-a, ako on laze mene, ja lazem vas, a ko me zna, zna da je motor bio bukvalno fabrika.Tako da ne mora da znaci da su svi prevaranti...

u 90% slucajeva jesu...ja se uvek trudim da uzmem motor iz onih 10%...:jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Jako je nezahvalno glorifikovati bilo kojeg uvoznika. Kao što je ružno i pljuvati ga. Oni ipak prodaju robu koju su kupili od nekog trećeg (ili četvrtog) lica. Nisu oni vozili te motore, pa da znaju dal je zaribao, prokuvao, padao, itd.... Mogu samo da sagledaju ukupno stanje, kao i ti koji si kupac. Laganim vraćanjem km sata će sebi malo pomoći, i pospešiti opšti utisak o vozilu. I nemoj očekivati da će ti reći "onako, motor nije baš nešto naročito".... Zato što je lepota u oku posmatrača. 

 

Što se Dekija tiče, na moje pitanje o jednom motoru da li je u prvoj boji ili je farban, njegov odgovor je bio: čini mi se da nalepnice nisu originalne. Pošteno. Pametnom dovoljno. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ako je u pitanju samo kilometraža tj. vraćanje onda si na konju... svi vraćaju... 

Na mom TDM-u pisalo oko 27000 kad ga uzeh pre par godina u Vladimircima,my ass je motor star 15-16 godina samo toliko prešao, retkost je pronaći tako nešto... po stanju je super ali može se voziti po gradu i preći 20000 da se ne naruši izgled, ne prelaziš 80km/h i neće se ispeskariti agregat i plastike...mi znamo da je vraćana u 95% slučajeva ali psihološki nam lakše tj. nadamo se da baš na našem nije vraćana... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nemojte gledati kilometražu. Ili je zbunjujuća ili navodi na pogrešan utisak. Navika je kod prodavaca da je smanjuju jer ima psihološki uticaj na lakoću davanja novčanica. Ipak,ume biti motora sa zaista malom kilometražom. Kolega s posla, kupio je motor pre 8 godina. Nov. Neki Kavasaki, ne znam koji jer neće da priča o njemu. Nije ljubitelj, niti voli da vozi već je kupio da ga ima i ono baš, baš ponekad ga provoza. Vikendom, kada mu ke sve po volji. Trenutno ima 3000 na satu. Je l' to sad novo ili nije? Osam godina ali malo vožen. Itekako je novo! Pun je keša i svake godine mu na proleće radi mali servis a akumulator i gume na dve godine, bez obzira na stanje. Hoću reći da motor kupujete srcem, osećanjem prema toj spravi. Sve ostalo, koga briga ako je osmeh pod kacigom od uveta do uveta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Kupio sam ja Caponorda tamo,sta znam,sta me briga za prodavca nisam njega gledao nego motor,a nista ni on nezna o njemu kad ga nije koristio.

Samo vreme koriscenja vozila posle kupovine moze reci stanje vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Onom ko se ne razume u mehaniku je bitna kilometraza.

E,da dobio sam nov akumulator i prednje plocice,na motoru ugradjeno vec.

Verovatno da kupac vidi nesto novo na bajku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
9 minutes ago, Motorcyclist said:

JEZIVO je čitati na ovoj temi koliko je ljudima vraćanje km normalno i OK.

 

Znači WOW!

Pa cekaj, kako mozes znati koliko km ima auto ili motor? Eno ja sam prodao auto sa realnom km, i to jeeeedva. Sad sam uzeo pandu sa 160.000, da, mozda u rikverc. A kako da znam koliko ima? Nikako. Gledam stanje samog vozila. Evo presao vec 10.000 sa njim, kap ulja nije potrosio. Mozda je km prava, mada tesko za auto 2005. Motor sam uzeo sa 50.000, da bih posle skontao da je zakucao na 50.000 i ukupne km uopste ne okrece. Koliko stvarno ima nikad necu saznati. Ja sam ga tokom zime sredio u fulu. Jeste mator al ga pazim. Isto tako kad ga budem prodavao mogu da prilozim link o radovima svim na njemu. A km i dalje stoji ista. Km nije merodavna uopste. Da znas kakva se kola doteruju od gore sa 200.000km a 2018.god auto, pa se spusta i ti poverujes u to jer je auto 2018.god ne moze mnogo preci. Mhm da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, drmilan_ said:

Pa cekaj, kako mozes znati koliko km ima auto ili motor? Eno ja sam prodao auto sa realnom km, i to jeeeedva. Sad sam uzeo pandu sa 160.000, da, mozda u rikverc. A kako da znam koliko ima? Nikako. Gledam stanje samog vozila. Evo presao vec 10.000 sa njim, kap ulja nije potrosio. Mozda je km prava, mada tesko za auto 2005. Motor sam uzeo sa 50.000, da bih posle skontao da je zakucao na 50.000 i ukupne km uopste ne okrece. Koliko stvarno ima nikad necu saznati. Ja sam ga tokom zime sredio u fulu. Jeste mator al ga pazim. Isto tako kad ga budem prodavao mogu da prilozim link o radovima svim na njemu. A km i dalje stoji ista. Km nije merodavna uopste. Da znas kakva se kola doteruju od gore sa 200.000km a 2018.god auto, pa se spusta i ti poverujes u to jer je auto 2018.god ne moze mnogo preci. Mhm da

Nisi razumeo moju poruku.

 

Ja sam napisao da je JEZIVO koliko je to ljudima normalno da je OK vracanje kilometraze umesto da je to nesto za ROBIJU.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Na osnovu ovoga vidim da nisam, no kako god. Mislim da su se svi pomirili sa tim jer je to realnost. Kao sto smo se pomirili ko nam je predsednik. Jbg kako je tako je. Kamo srece da se km ne vraca i da je kaznjivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, drmilan_ said:

Na osnovu ovoga vidim da nisam, no kako god. Mislim da su se svi pomirili sa tim jer je to realnost. Kao sto smo se pomirili ko nam je predsednik. Jbg kako je tako je. Kamo srece da se km ne vraca i da je kaznjivo

To je sve jako zalosno slozices se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja