Jump to content

Moto Zajednica

KORPA LAMELE! POMOC!!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

a jebiga znam da izgleda dosta dobro ma nek jos vozi ko sto si reko" na pastetama "

ak bude to oslo onda ce mo vidi sa cu radit al ono sad mi radi ko bog sto se tice kvacila a nadam se da ce tako i ostat duze vrime ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

I meni je potrebna pomoc!

Kako da izvadim korpu kvacila,navrnuo sam radapciger i kad sam poceo da odvijam pojeo je navoj na korpi ili kako se vec to zove (ono na sta se navija radapciger) kako da je izvadim???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Najbolje je u tom slucaju da nadjes onaj trokraki radapciger i probas njime. Ja sa menjao lamele pre desetak dana i vrlo tvrdoglav konus je popustio pod opterecenjem trokrakog  radapcigera. Jedino moras paziti, jer kada koristis ovaj neoriginalni radapciger sila se prenosi preko korpe lamele na konus pa hoce da odjednom izleti sa radilice, a ne bi bilo pozeljno da se u tom trenutku nadjes na putu tom "lamela projektilu", jer to moze prilicno da boli (govorim iz iskustva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja uvek i koristim trokraki radapciger, ali pre nego sto ga stavim - na radilicu navrnem sraf ( onaj sto je ujedno pogon obrtomera) - imam jedan stari koji mi samo za to sluzi .  Namena tog srafa je dvostruka - kad se otkaci korpa, ne moze da izleti i da povredi mene ili nekog u blizini, i bolje je da radapciger upire u taj sraf nego u radilicu, jer radilica zna da se raspadne na kraju od pritiska radapcigera - ode onaj deo radilice na kojem je navoj za ovaj sraf , pa posle nemas za sta da ga zasrafis !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

Probao sam sa trokrakim radapcigerom i niisam nasao odgovarajuci,ili je jako mali pa ne moze da ga obuhvati,ili je velik pa ne moze da udje.Razgovarao sam sa nekim majstorom sto radi mz-e,kaze da mu se to desavalo da ode navoj par puta,rekao je da mu odnesem,ali tek ponedeljak-utorak.

Ja sam se sinoc uplasio kada sam napisao poruku,mislio sam da se to samo meni desilo. ;D

U subotu bi trebalo da odem na buvljak pa cu kupiti taj trokraki radapciger,pa cu ga makar i preraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

   Ja uvek i koristim trokraki radapciger, ali pre nego sto ga stavim - na radilicu navrnem sraf ( onaj sto je ujedno pogon obrtomera) - imam jedan stari koji mi samo za to sluzi .  Namena tog srafa je dvostruka - kad se otkaci korpa, ne moze da izleti i da povredi mene ili nekog u blizini, i bolje je da radapciger upire u taj sraf nego u radilicu, jer radilica zna da se raspadne na kraju od pritiska radapcigera - ode onaj deo radilice na kojem je navoj za ovaj sraf , pa posle nemas za sta da ga zasrafis !

To jeste, moze da se osigura srafom ali nije neophodno ako takav sraf nemamo pri ruci. Radilica ima suzenje na kraju i malu rupicu u koju udje vrh radapcigera, pa i ako se malo izdeformise vrh radilice, opet moze da se stegne sraf. Naravno ako imas rezervnu navrtku bolje je zasrafi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Tacno je da trokraki radapciger koji je dovoljno veliki da obuhvati korpu - ne moze da udje, al malo obrusis jedan krak ( problematicni ) i onda je ok.  Mada, par puta sam rasturao neke MZ-e koji su imali po 20 - 30 godina, a ja im prvi put skido kvacilo. E tu je pored radapcigera morao da radi i brener da bi kvacilo sletelo. Jedino pre grejanja je potrebno skinuti zvezdu sa korpe jer je ona aluminijumska - da se ne bi istopila !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

ima jedna budz fora.... iseci limenku od puva, jednu slajfnu, ubaci na radilicu, kao neku vrstu prstena i stegni.

Garant ces da se navozas, ako ljudski stegnes, ali ces da poludis da skines ponovo korpu.

ja sam to nekad vario i sluzilo me je dugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma napravis na strugu ko sto sam ja napravio originalni radapciger koji se navija na korpu,kroz njegovu sredinu sraf,i skdas korpu za 15 sekundi,retko koja da nije htela sa njim da se skine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

ma napravis na strugu ko sto sam ja napravio originalni radapciger koji se navija na korpu,kroz njegovu sredinu sraf,i skdas korpu za 15 sekundi,retko koja da nije htela sa njim da se skine...

Cuvam ga i dan danas!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Banja Luka, Loznica

E pa ljudi evo i mene nakon par meseci. Nije me bilo poduze a i komp mi bio u defektu. Ovako, od drugara sam kupio polovnu radilicu sa odlicnim konusom, kupio novu klipnjacu i lezajeve i on je to sve dao na remont negde u Pancevu posto je on odatle. Takodje sam kupio i novi disk kvacila, zagrejao stavio i navrnuo do kraja kao sto ste mi rekli ovde na forumu. Ja se nadam da ce sve to da drzi, jer posle svih tih zezanja oko motora polako sam poceo da gubim poverenje u njega. Cak i sad mi nije nesto ok jer kad smo sve sklopili ja sav srecan i zadovoljan jer se cele godine tj od aprila kad sam uzeo emzu samo nesto popravlja i nisam presao ni par stotina kilometara, nekako nesto uvuklo ili u cilindar i zakovalo. E tad kad nisam poceo da placem od muke a ni sad ne mogu da se opasuljim. Celo leto sam radio da ga sredim i sve izmenjam i taman kad sam mislio da je sve ok ono se dogodi to!!! Sinoc smo skinuli cilindar i nasli neko parce metala koje nemam pojma odakle je i kako doslo tu. Cilindar nije ostecen a ni klip ni karike. Kaze mi drug da sam srecan a meni pao mrak na oci. Naime radilica ni da se makne, tj klipnjaca. Razradjivao sam je nekako rukom jedno sat dva, pa onda kurblom da samelje to nesto ako ima. Jer vise mi se neskida radilica, ni ne rastura masina, pa smo sve to lepo sklopili i upalili motor. Ili ce da ga samelje ili ce da opet zakuca. NE znam ni sam sta vise da radim!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mogu da budu samo dve stvari : Ili ti je nesto upalo u cilindar pre sklapanja ( mozda si sklopio motor, a nisi zavrnuo svecicu, pa dok si montirao masinu na ram . . . ) , Ili su stvar zeznuli ti sto su remontovali radilicu ( kad su je radili da im je nesto zaostalo, ili su nesto lose sastavili ), a mozda ti je upalo i nesto pored radilice dok si sklapao dekle.

  U svakom slucaju ja bih ipak opet rastavio motor da sve proverim - ovako dal ce se to samleti ili nece, ako se i samelje - dal ce napraviti jos vecu stetu ? ? ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sinoc smo skinuli cilindar i nasli neko parce metala koje nemam pojma odakle je i kako doslo tu. Cilindar nije ostecen a ni klip ni karike. Kaze mi drug da sam srecan a meni pao mrak na oci. Naime radilica ni da se makne, tj klipnjaca.

 

Ne bih da te plasim, ali meni to nesto "mirise" da radilica nije lepo upakovana... :-\

 

..........

Jer vise mi se neskida radilica, ni ne rastura masina, pa smo sve to lepo sklopili i upalili motor. Ili ce da ga samelje ili ce da opet zakuca. NE znam ni sam sta vise da radim!!!

Bolje rasturite ponov nego na "silu" da gazite po kurbli. Ukoliko nesto sa radilicom nije u redu to ces svakako morati da skine, ako gazis na silu kurblu mozes da poje**es jos stosta uz put...!

Razmisli, ali ja bih nanovo sve skinuo i proverio...Gde sme novomontirana radilica da se razradjuje?!?!?!

To je mehanika ako ne radi danas nece ni sutra...nije to racunar, restartujes i "mozda proradi"!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Sto se tice radilice vjerovatno je upitanj lezaj u donjoj pesnici moj drug ima isti problem stavio je tajvanski lezaj kad je mjenjao klipnjacu i otkazao je posle 500 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Šta god da je unutra ne treba da se melje, mora da se izvadi.

 

Jebi ga, najbolje je za mašinu, šta da radiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

verovatno ti je zakovala radilica,,,doduse znam par slucajeva gde su ljudi pakovali radilice,pakovali masinu pa su nabijali cekicem lamelu,,pa su spljeskali radilicu i tesko se okretala...............tako da,,,,,,,mada moze da se desi i da je lose spakovana radilica,,pa da je crkla..........a parce necega u stublini,,,,,,mozda je od radilice,,a mozda je i kroz karburator nesto upalo.....sve u svemu rasturi ti to lepo.....da ne napravis jos vecu stetu.... :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Banja Luka, Loznica

Sto se tice radilice vjerovatno je upitanj lezaj u donjoj pesnici moj drug ima isti problem stavio je tajvanski lezaj kad je mjenjao klipnjacu i otkazao je posle 500 km

E upravo to je bio problem, je*eni tajvanski lezaj, dosta je slabiji od originalnog. Sve se pokrivilo u njemu! A da jos nesto pride sam nasao jednu podloskicu koja je ne znam kako upala ali nije napravila nikakvu stetu. Kasnije razmisljam kako je mogla da upadne i setim se da je drugu falila podloska kad smo vracali masinu ali ja onako ne razmisljajuci nadjem drugu i eto! Sad sam stavio polovan lezaj i bolji je od onog tajvanskog posto nemam kako da narucim delove odavde iz Bosne malo je procedura. Bilo kako bilo radilica je sastavljena i sa velikim oprezom vracena, i motor upalio odmah. E sad jedino mene sto brine je ta korpa sto sam je vec stavio pa skinuo pa opet stavio da li zbog toga postoji mogucnost da opet prokliza sto stvarno ne bi bilo lepo posle ovolikoh sarafanja, delova, vremena, zivaca i td!!!??? Naravno grejana je i onda stavljena i nabijena do kraja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Nevjerujem da ces imati problema sa korpom ako si je stavio kako treba, sto se delova idem na ebay pa narucujem delove imaju skoro sve za etz i ts modele ali za kanunija nemogu da nadjem nista sto mi treba.Jeste da djelovi dodju dosta skuplje ali bar ima sve na jednom mjestu i slaju ih postom na kucnu adresu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Bileca

e ovako bro ja ti malo kasnim na temu ali nema veze.meni se desilo da sam mjenjao klipnjacu i dobro je bila sastavljiena nije bjezala nego 1 stotu i to je ja mislim ok ali mi je lezaj na njoj crkao posle jedno 2000 km i blokovala mi radilica onako na 80 srecom nije u krivini a i tako sam ga jedva odrzao da ne padnem pa ne vozi dok ne proradi a nekada mi je i kurbla zapinjala pri paljenju.e to sto si ti brate nasao u cilindru je komad lezaja na klipnjaci i to onog dojnjeg,zato rastavljaj pa na e bay imas nove kompletne po njemackoj za oko 150 evra znam da je skupo ali ne vozi tako mene umalo da kosta djelova ovako mene ko j... bajk to se napravi samo strpljenja.mjenjanje klipnjace se stvarno ne isplati bez njemackog lezaja i dobrog majstora za to jer treba tegove upucati u stoti dio milimetra da bude okaj,a sto se korpe tice ja sam moju samo dobro stegao kad sam je stavljao i nije klizala pa nece nitvoja a jos ako si je ugrijao nema sanse da prokliza ali ta radilica ti nevalja brate...pozzzzzzzzzzz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da utesim sve koji imaju problema sa kvacilom. Prosle godine mi dotera covek MZ 250 da mu namestim kvacilo, kaze kupio motor povoljno, samo je kvacilo spalo sa radilice. Reko kako si uzeo motor, a ne znas ni dal radi ? - ( svi ovde znate da kad MZ-u spadne kvacilo - ne moze se ni upaliti ) - kaze on da ga pali na gurku, i posle vozi i menja brzine bez kvacila.  Bilo mi to sumnjivo, pa mu odmah skinem deklu, i evo sta nadjem: Kvacilo uopste ne postoji, a zupcanik su majstori zavarili direktno za radilicu ! Popravak ga je izasao skuplje nego motor !

post-3891-12879012914374_thumb.jpg

post-3891-12879012914768_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: batajnica
  • Motocikl: aprilija 650 pegaso

ljudi imam jedno pitanje gde mogu naci maticu korpe kvacila restaurirao sam etz 150 koji je za malo zavrsio na odpadu hvali mi samo ta matica i sema vezivanja instalacije na statoru unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

sema vezivanja instalacije na statoru unapred hvala

 

ovo imas u elektrici, svaki etz ima isto povezan stator.. 2 zice cetkice(cetkica +(zeleno plava) i cetkica - (masa braon)) 3 zice za 3 faze(crne) i 1 zica za kondenzator-platinu(zelena) 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ljudi imam jedno pitanje gde mogu naci maticu korpe kvacila restaurirao sam etz 150 koji je za malo zavrsio na odpadu hvali mi samo ta matica

 

 

Javice ti se vec neko ko to ima.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

ljudi imam jedno pitanje gde mogu naci maticu korpe kvacila restaurirao sam etz 150 koji je za malo zavrsio na odpadu hvali mi samo ta matica i sema vezivanja instalacije na statoru unapred hvala

Matica sa levim navojem , M12x1,5 , 168 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja