Jump to content

Moto Zajednica

Najverovatnije kompjuter

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Aprilia pegaso 650 ie, 2002, zamenjeno: pumpa goriva, filter goriva, regulator pritiska goriva, svećica( ngk iridijum), kabl svećice, akumulator skoro nov, dizne očišćene u ultrazvučnoj kadi, provereni svi osigurači, relej injectiona,  fall senzor, bobina.... baca varnicu i posle nekoliko verglanja svećica mokra (baca gorivo),OSTAJE jedino kompjuter.

Ima li neko još neku ideju, ili kompjuter za proveru (Prodaju) ili ovakav model motora (doneo bih svoj kompjuter da prikopčam i proverim - Vojvodina samo zbog daljine)

sag1.jpg

sag2.jpg

sag3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

prilikom daljeg pregleda video sam da na ovoj gumi koja ide sa desne strane iza dizne prema cilindru postoji velika rupa oko 4 cm gde ulazi falš vazduh. da li je to možda razlog što ne može motor da startuje, a ranije kad je mogo da upali radio je neravnomerno, trokirao, povećavao broj obrtaja i gasio se pri svakom zaustavljanju....??

A1.jpg

A2.jpg

A3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Zamenjena ova guma, upalio na trenutak, radio par minuta i opet se ugasio. Sad kad sam probao da li baca varnicu na svecici, čas baca varnicu čas ne, stavljena druga svecica i kabl, isto, ne baca varnicu nikako... Ima li neko ideju šta sad da gledam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nekad davno, na jednom mnogo većem i ozbiljnijem motoru - slična patnja, motor čas radi na četiri, čas na dva cilindra. Probali i drugi CDI ( kompjuter ) sa drugog motora - ista stvar, a oba CDI-a rade na tom drugom motoru. 

 Na kraju se ispostavilo da je žica koja sa CDI -a išla na obrtomer od vibracija mrda i dodiruje masu.  Proveri . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

novi momenti.....

bobina ne baca varnicu, ranije je radila kad sam proveravao, sad jednom baci varnicu, pa onda ponovo ništa .... kad sam je skinuo i premerio , naprimarnom delu pokazuje 0.8 Oma, a na sekundarnom (slika ispod) 16,44 MOma....

IMG_20200602_132043.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
On 1.6.2020. at 19:59, СајберГастарбајтер je napisao:

Nisam mehanicar, ali proveri i kontakt za copavu. Ume da zeza i da prekida paljenje.

nažalost nije ćopava, proverio sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

REŠENO.

pored neophodne zamene one gume gde je motor vukao falš vazduh, zamenjena je i bobina, koja se ispostavilo da je neispravna. stavio sam bobinu od citroena C5 3.0V6, marke delphi sa potpuno istim konektorom kao i kod aprilije.DELPHI Ignition Coil For CITROEN PEUGEOT RENAULT FIAT LANCIA C5 I ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja