Jump to content

Moto Zajednica

Povratak na Touring

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Kako mi bandidos polako klizi iz ruku i odlazi novom Vlasniku, mada ih ima više (ko pre devojci - njegova je) 

 

U prilici sam da se opet vratim Touring, Sport&Touring varijanti. 

 

Ova 2020.godina je svakako bila i ostaće u planovima za neke duže ture, što ne znači da treba sedeti skrštenih ruku i čekati neko bolje sutra, već se opremiti na vreme, prvo Motorom, pa onda sve što uz njega ide

 

Tako da na spisak željen, dostižan, moguć stavljam sledeće:

(redom koji bi najviše želeo i zašto) 

 

1. BMW s1000xr 2015+

(crveni - na radost) pa onda ostale boje

ZAŠTO: jer sam ga na kratko davne 2017 probao, ostao željan danas i do dana dok ga ne budem imao. 

Prednosti, odgovara baš mom načinu vožnje, sport, touring, off road, dakle sve kombinacije. Pa kad mi koja zatreba. Umem ponekad da budem težak na gasu a on je baš taj odgovor koji mi je potreban, isto tako laganija vožnja, vožnja sa saputnikom, pa čak i neki blaži off road koji ume da bude prisutan kad - kad. Mnoštvo opreme koje pruža kako bi vožnja bila zabavnija, lekša za preći bez umora nekog preteranog. 

Mane, za 5 godina starosti, poneki na oglasima po nerealnim cenama, gde se stiče utisak, rastegnutii se još ili sačekati godinu, pa uzeti NOVO. čast izuzetcima

 

2. BMW r1200gs 2013+, LC, 2015 - key less

ZAŠTO r1200gs-ovi gore pomenuti:  jer su cenovno, doduše zavisno od stanja i opreme dostižni nama običnim smrtnicima bez da prodajemo bubrege, dupeta i ostalo da bih ih posedovali. 

2015 key less sam takođe probao na deonici baš za njih i prijatno se iznenadio.

Mane, jedino što mi za svoje 33godine baš i nije za njega, možda za nekih 20tak, xaxaxa.... 

Ali svakako pozitivne kritike o ovom modelu

 

3. YAMAHA tracer900/900gt, 2018+ ili pak NOVO

ZAŠTO tracer: jer sam imao 2015, prva serija, RaceBlue, običan. 

Prijatno iznenađen 3 cilindričnim afregatom, malo prgaviji na gasu, a tek u A modu da ne pominjem. 

Wobling koji je bio prisutan od 187+ je znao da bude baš hard core i nimalo prijatan. Rđanje zadnjeg amortizera, tako neka sitnica ali ništa nešto WOW. 

GT varijanta, bolja u standardnoj opremi, ima quockshifer UP samo, šteta što nije i DOWN. Bočne malo teže kofere, LED display bolje ogibljenje što mi je najbitnije. Sve u svemu i običan i GT za ponuđen novac i više nego best - buy. Bar Ja tako msm. 

Mane, nekako pojake cene dodatne opreme što naravno ne poništava gorepomenuto o samom motoru. 

 

4. HONDA VFR1200 model 2010+ ne Automatic već manuelni menjač

ZAŠTO VFR1200: Jer mi izgleda vanvremenski iako je deceniju star (2010) nimalo ne kaska za vremenom, lep i sa komplet koferima, lep i bez njih, sa 173,174ks kolko već ima, zverka na putu, takođe sa pristojnom cenom za ove naše džepove. 

Mane, msm ili me neko lagao da ume da posrče baš dosta goriva 

 

Da napomenem da mi je znanje o gorepomenutim modelima jako šturo, osim vizuelnog

 

O navedenim modelima ukratko neka moja zapažanja, da ne dužim više.... 

 

Post postavljen u svrhu dobijanja informacija o tome na šta obratiti pažnju prilikom gledanja ovih modela, cene delova, opreme, prednosti, mane..... 

 

Skrolujući forumom i čitajući razne komentare vlasnika, a ima ih raznih svestan sam da ne postoji večna stvar i da je sve potrošna roba. Svakako ne bih voleo da udomim neki grob koji će mi posle doći glave 

 

Voleo bih čuti iskustva iz prve ruke, vlasnika gorepomenutih modela. 

 

Unapred hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 5 sati, DarkoČa je napisao:

 

 

Tako da na spisak željen, dostižan, moguć stavljam sledeće:

(redom koji bi najviše želeo i zašto) 

 

1. BMW s1000xr 2015+

(crveni - na radost) pa onda ostale boje

ZAŠTO: jer sam ga na kratko davne 2017 probao, ostao željan danas i do dana dok ga ne budem imao. 

 

 

@DarkoČa kupi BMW s1000xr ...prizeljkujes ga dugo...ispuni zelju sebi .....

A na drugom mestu glasam za Hondu vfr1200 .

Koji god da izaberes ,od svih koje si ti naveo ,nek te dobro sluzi....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gs LC i guštaj blagodati buržoazije.

Komfor i lakoća kojom se vozi su vrhunski.

Kakve veze ima koliko ti je godina.

 

Jebetise, jednom živiš ovozemaljski.

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kao i uvek. Prošetaj se, probaj svaki od tih motora i onda ćeš verovatno znati više nego što mi piskaramo. :zdravo:

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Upravo tako, 

 

S1000xr i gs1200 2015 baš kratko probao, Tracer 900 - GT oko 100tinak km. Običan Tracer sam imao

 

Uvek je bio neki grč, kada probam tuđ Motor da ne bude nešto, ne daj bože, tako da je to veliki hendikep. 

 

Prilikom razgledanja teško da se stekne neki bolji utisak osim vizuelnog, jer retko ko Vam dozvoli baš da akate par sati nečiji Motor. 

Tu mu dođe neka proba, par stotina metara i to je to. I ta stvar oko keširanja cene u celosti prilikom probe, kao neka garancija u slučaju nečega da se desi. 

 

Da li Vam neki motor /  model leži, utisci se ipak javljaju nakon što se udomi i da se u neku ozbilljnu vožnju i sa njim se pređu određeni kilometri.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nedavno sam pazario VFR-a 800 V-tec, koji je jos uvek u fazi sredjivanja. Ubrzo po kupovini sam se cuo i sa prethodnim vlasnikom, koji je trenutno u USA, a koji tamo kotrlja VFR-a 1200. Izmedju ostalog, u prici oko motorina, dotakli smo se i potrosnje, i bezrezervno mi je rekao da mu 1200-ka trosi manje od 800 V-tec. Nisam imao priliku da iole ozbiljnije testiram ni jedan ni drugi model, vec ti samo prenosim informaciju iz prve ruke, sto se zedji 1200-ke tice.

POZZZ!!!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja