Jump to content

Moto Zajednica

Shark openline-ima li ko iskustva sa njom

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kao što napisah u naslovu, interesuju me iskustva sa ovom kacigom (buka, provetravanje, magljenje, trajnost obloge, udobnost, ....).

Danas probao jednu (bele boje) u Barelu i ne deluje mi loše na prvi pogled (mada ne volim kacige izrađene od termoplasta).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Žiko,
Bilo je par nekih tema u vezi sharka.

Ja sam se takodje dvoumio, gledao, probao...
Gledao sam fullface samo i veoma je kvalitetna zavrsna obrada, al odustadoh i uzeh agv.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Imam ja drecavo zelenu kupljenu u barelu.

Plusevi- ima pin lock koji ide uz kacigu i ne magli uopste.

Provetravanje odlicno. Postava se vadi sve komplet iz jednog dela pa je super za odrzavanje. Buka kao kod vecine flipup kaciga. I cena je plus pohotovo sto se dobija i pinlock uz kacigu.

Minus- malo vidno polje. Najmanje vidno polje od svih kaciga koje sam imao.

Nalepnica shark koja je iznad vizira grebe pin lock pa ostaju mali risevi. To je kod svih openline pusti sta ti pricaju u radnji.

Sve u svemu ja sam zadovoljan. Ima boljih ali su skuplje. Meni oblik savrseno odgovara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Puu, pa da pocnemo

Ja se stvarno izvinjavam sto ranije nisam napisao neki utisak ali bolje ikad nego nikad.

Model Shark openline prime kupljen u barelu za 18k dinara

Ono sto mogu da kazem o ovoj kacigi je da koristim skoro pa godinu dana.

I da mogu da preporucim samo neprijatelju da je kupi.

Kao prvo kaciga dolazi u njihovoj kutiji bez vrece za nosenje, za taj novac stvarno je sramota za shark.
Veliki minus, jer sto nema podbradak tako da je luftiranje kao u kabrioletu, leti ne smeta, ali zimi itekako smeta..

Sto se tice buke nisam neki ekspert da pricam o tome, jer do sada sam nosio LS2 flip up model koji je mozda za nijansu tisi..

Udobnost, meni katastrofalna posle pola sata postaje nepodnosljivo je nositi, oni mali sundjercici sto su stavljeni unutar kacige ne vrede ni petobanku a kamoli 18k. To smo resavali stavljanjem neki dodatnih sundjera koji su malo doprineli udobnosti.

Jos jedna mana u nizu je sto nema "ulozak" za usi(kao sto ima LS2 bivsa) pa samim tim buka je veca i neudobnost, jer posle sat vremena usi krecu da optpadaju od bola.

Suncane naocare, koje ne mogu dublje da se spuste, pa u nekim trenucima bukvalno kao da moras malo da nagnes unapred kacigu da bi naocare pokrivale oci, da ne gledas na pola "koplja"

Nalepnica koja grebe vizir...

Ovo su sve mane i nedostaci i stvarno bacen novac 18k

Jedini plus je sto uz kacigu dolazi pisljivi pinlock pa kaciga stvarno ne magli.

Kada uporedim sa starom kacigom LS2, stvarno mi je zao sto sam bacio toliki novac na tu kacigu, jer sam mislio da je Shark mnogo ispred LS2 firme, ali ipak izgleda da je to samo ime i brend nista vise. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Teska i glomazna......

 

Kada se otvori domji deo kacige ne moze da se vozi, tako da ti apsolutno mista ne znači sto je modularna.....

 

Od sada samo full face

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da malo oživimo temu. Gledam ovu kacigu, sada je oko 16k u Barelu, pa me interesuju misljenja onih koji su je nosili.
Ovo sto sam do sada pročitao u ovoj temi ne ide joj bas u prilog, ali je možda neko u međuvremenu jos probao, pa da neko svoje mišljenje. Probao sam je u radnji, doduse broj manju, pa mi nije bas najudobnija, ali u tom cenovnom rangu ne mogu naći ništa bolje. Vredi li kupovati ili juriti nesto polovno, a bolje?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Beži glavom bez obzira od ove kacige.....
Sledeći must have od kacige je:
* obavezno školjke (ili kako se već zovu oni ulošci za uši) jer em mnogo udobnije, em buka manja.
* zaštita od vetra ispod brade(ona roletna~kako se već zove...)
To ova kaciga nema....
Još jednom se pokazalo da brend diktira cenu, ali nažalost ne ide i kvalitet sa tim. Mnoge druge kacige koje nisu sa "zvučnim imenima" je mnogo bolji kvalitet od ove.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja