Jump to content

Moto Zajednica

Podrska rezervnih delova kod ovlascenih distributera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Evo danas sam se jako razocarao naucivsi sledece:

 

Yamaha (Plattner): Moze da se poruci bilo koji deo koji se jos uvek pravi, licno sam porucivao za preko 20god stare motore.

Suzuki (Euro Sumar): Moze da se poruci bilo koji deo koji se jos uvek pravi, licno sam porucivao za preko 20god stare motore.

Honda (Delta Automoto): Moze da se poruci samo od 2006 pa do danas. :( Znaci delove za Transalp moram da dovlacim iz inostranstva.

   EDIT: Za Hondu mogu da se poruce delovi u CentarS

 

Sramota za Deltu...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Bilo bi dobro kada bi negde postojao podatak koliko fabrika zaradi na rezervnim delovima po jednom modelu tokom njegove proizvodnje :D

 

Isto tako, koliko je fabrika duzna da proizvodi iste nakon gasenja proizvodnje tog modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Mogu da kazem samo da se u mojoj kompaniji ocekuje da rezervni delovi u optimalnom veku trajanja masine donesu 10 puta vecu vrednost od same vrednosti prodane masine. I to je tako.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, dusantomic said:

Honda (Delta Automoto): Moze da se poruci samo od 2006 pa do danas. :( 

Od kad su to uveli? Ja sam tražio nešto za VFR-a koji je 90 god. i nije bilo nikakvih problema, čak je i cena bila sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
13 minutes ago, MOTOM said:

Od kad su to uveli? Ja sam tražio nešto za VFR-a koji je 90 god. i nije bilo nikakvih problema, čak je i cena bila sasvim ok.

Danas sam zvao, poceo sam da se smejem, pitam momka da li se sali, kaze ne, ne dobijamo tehnicku podrsku od Honde za starije od 2006 i ne porucujemo delove...

 

Sreca pozovem i Centar S, mogu delovi da se poruce u sustini, cekam sada samo da mi jave cene i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre sat vremena, Motorcyclist je napisao:

Bilo bi dobro kada bi negde postojao podatak koliko fabrika zaradi na rezervnim delovima po jednom modelu tokom njegove proizvodnje :D

 

Isto tako, koliko je fabrika duzna da proizvodi iste nakon gasenja proizvodnje tog modela?

Koliko je meni poznato, fabrike se obavezuju da proizvode rezervne delove (imaju ih na stanju po magacinima) za period maksimalno do 10 godina....nakon prestanka montaže određenog modela.

Što je model uspeliji, prodavaniji, veća je verovatnoća da će rezervnih delova biti i nakon tog perioda...ali ona uglavnom zavisi od raspoloživosti već napravljenog. Ponovo pokretanje proizvodnje je izuzetno redak slučaj.

Suzuki, čini mi se, za razliku od ostalih ima poseban program za snabdevanje delovima starijih modela....mislim da se zove Vintage program...ili tako nešto.

Nije mi poznato da drugi to rade...možda grešim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja