Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor do 125 kubika

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svima, planirao sam kupovinu Viraga 535, ali sam odustao od toga zbog udesa na kvadu koji sam imao. To je trebalo da mi bude prvi motor, i motor koji bih preradio u bobera. Posto ne postoji mogucnost registracije odustao sam od njega jer je sam po sebi ruznjikav. Zanima me koji bi mi motor bio dobar za nekih 1500e. Jako mi se izgledom svidja Peda TEK 125..ali je, jebiga, peda. Voleo bih motorom da mogu ici i po zemljanim putevima i slicno. Gledao sam po polovnim automobilima, i ima nekih Hondi i Yamahi taj tip, al to je sve 20 godina staro i mogu reci ruznjikavo. Da li je zaista peda toliko los da je motor 20 godina star bolji od njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Honda Varadero 125 ako ga nadjes za tu lovu. Po mom misljenju uklapa se u stvari koje su tebi bitne a to su da moze neki blagi offroad a da pritom nije ruzan motor :) Sad sve je stvar ukusa meni je licno lep motor ali mozda je tvoj ukus drugaciji pa vidi. 

 

Sto se Peda TEK 125 tice.. Stvarno lepo motorce ali kao sto i sam rece... Peda :) Ispasce da hejtujem Peda motore a da pritom nikada nisam ni posedovao ni vozio iste ali licno nikada ne bih kupio kineski motor. Pretrazi malo forum, mislim da ljudi ovde nemaju bas dobro misljenje o Peda motorima. Moguce je da mi je stav pogresan i sam sam pocetnik bez nekog iskustva ali ne ulivaju mi dovoljno poverenja jednostavno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Meni se mota po glavi koliko los on moze da bude. Okej, bice nekih boljki sigurno..a kad se sve to sredi u prvih mesec-dva..sta onda? 
Gledao sam na netu nekog momka, sa x road 2 je otisao na more i nazad bez problema..2500km raznoraznih puteva..pun NS pedinih motora i skutera..

Nekako vise naginjem ka Pedi zbog samog izgleda..bukvalno sam zaljubljen u izgled motora..

Varadero je super motor, vozio sam ga pre 5-6 godina u par navrata..al ih ima slabo po oglasima..I malo su jaci sa cenom, a da cekam jos mesec dana za platu mi bas i ne ide u prilog jer zelim ove sezone sto vise da se vozam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ako sam dobro razumeo problem je to sto su nepouzdani i vrlo kvarljivi motori. Ako ce ti se motor stalno kvariti i biti u servisu neces se njime silno navozati. Mada u prvih mesec dva se ne bi trebalo kvariti bilo sta. Bilo bi stvarno tuzno da se u prvih par meseci nesto pokvari ako je motor nov. Mislim da se taj model pojavio relativno skoro tako da ne verujem da ces naletati na polovnjake. U svakom slucaju imaju garanciju 2 godine pa si sa te neke strane bar obezbedjen. E sad na zivce i vreme nema garancije :)

 

Ovo sto ti govorim nisu rock solid cinjenice vec moje licno misljenje zasnovano na stvarima koje sam procitao na forumima. To apsolutno ne mora da bude ispravno i tacno jer ljudi generalno pisu svasta po netu :)

 

Sto se tice samih marki ja sam uvek pre za renomirane nego za neke kineske kopije. Honda je ipak neko ime za razliku od Pede.

Licno bih pre uzeo Varadera starog 15 godina od nove Pede ali to sam ja i apsolutno zadrzavam pravo da nisam u pravu :D

 

Nova Peda TEK 125 kosta 1650e plus registracija tako da i ona prelazi tih 1500e. Za 1700e moze da se nadje Varadero. To sto je Varadero malo jaci sa cenom sigurno nije bez razloga i iskusniji ljudi od mene ga preporucuju kao najbolji motor tog tipa u klasi do 125cc. Zato i drzi cenu i pored toga sto je vecina njih skoro punoletna. Sutra kada ti dosadi moci ces da ga prodas za istu lovu - 100-200e. Pedu kad izadje iz garancije neces moci da prodas za 800e.

 

Na kraju javice se neko iskusniji od mene da te posavetuje bolje. Ja sam ipak nedovoljno kompetentan da donosim zakljucke. Sve sto sam ti napisao je misljenje jednog pocetnika u svetu motora uz malo logike i racionalnog razmisljanja tako da uzmi sve sa rezervom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Da sam na tvom mestu u ovoj situaciji konsultovao bih i YouTube. Na forumu teško da ces dobiti preporuku da uzmeš Pedu. Međutim, motor je nov, traži po netu peda tek reviews, ako ima solidnih reviewa, ako boljke koje ima nisu toliko teške...
Zašto da ne? Ja bih se bojao motora 20 god starog isto kao i nove Pede. A ovaj je ganc nov, prvi sednes, prvi prdnes na njega. I to ima neku draž.
Sa druge strane, nećeš dati 4000e pa da mu vrednost opadne za 2k u toku 2 god.
Peda 250 za 1850e mi deluje kao bolja kupovina, ali svakako čitaj više, gledaj što više reviewa. Ako ga većina ljudi pljuje, zaobići ces ga naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

 

Na ovakve review-e sam mislio. E sad da li je covek ekspert ili ne u to ne zelim da ulazim ali cinjenica je da je vozio sve i svasta pa mu to daje bar neki kredibilitet. S druge strane obrati paznju i na komentare ispod klipa. Ima dosta ljudi koji se ne slazu sa njim ali ako je istina to sto covek kaze u klipu da mu je kvacilo otislo na 4000km a a da servis nije hteo da uvazi garanciju to je zaista problem.

 

S druge strane isti lik je godinu dana pre toga isti motor proglasavao za best buy tako da i ovo pljuvanje uzmi sa rezervom. Istina je verovatno negde izmedju. 

 

Po nekoj mojoj logici na neki nacin ovo mu dodje slicna relacija kao kad zelis da furas novi iPhone ali nemas dovoljno love ili imas ali ne zelis da puknes tolike pare na telefon pa onda kupis kinesku kopiju koja izgleda gotovo isto. "Jedina" razlika je sto tvoja kopija ima displej 5x manje rezolucije, 3x manji kapacitet baterije i hardware Nokie 3210. Telefon radi 2 meseca kako tako a onda ga zaboravis kaseti i on izvrsi harikiri na 40c i pritom zapali ti auto :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja