Jump to content

Moto Zajednica

Skuter Derbi GP1 racing/open 50-125-250 cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: U traganju za skuterom

Veliki pozdrav za sve. 
Kao sto vidite nov sam na forumu. Htio bih da kupim skuter i to bas ovaj iz naslova Derbi GT1. Vidio sam ga u NS i odusevljen sam. Posto sam ja malo gabaritniji po kilazi, 110 kg :-), znaci otpada odma 50 cc, i trebalo bi mi malo jaci motor. Da napomenem da nemam polozeno za A kategoriju, ali kad bih našao dobar primjerak motora, vjerovatno bih i polagao za A kategoriju.

Interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim skuterom, da kazu o njemu bilo sta, i naravno da li neko ima na prodaju U NS ili okolina?

8F6A9AAD-AEDF-4DA8-A95A-00E5692B703F.jpeg

BD020EB3-6488-4162-967D-018A867B1384.jpeg

5827FF64-FC39-4D4A-8AE1-DF03A980D627.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Srecno sa potragom. Nisam ga video u oglasima sigurno 10 godina. Onih par sto sam video su bile 50-ce.

Ja licno bih rado terao jednu 250-ku ali mislim da takva ne postoji u Srbiji.

Inace, meni licno jedan od najboljih skutera.

I zar se ne zove GP1?

edit: upravo videh jedan na KP cini mi se iz Zrenjanina. Ne pise cena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: U traganju za skuterom

Definitivno ce mi trebati sreca, jer ni ja je nisam vidio na oglasima. Ovaj sto sam probao je bila 125cc, ali iskreno i ja bih ganjao tu od 250cc, ta mi kubikaza najvise privlaci. A skuter me odusevio iskreno, brutalan je, i kako lezi u voznji. Citao sam da mu je motor postavljen centralno kao kod sportasa, zato je ucentriran wrhunski.. Ima jedan na KP ali je 50cc, to mi je slabo.

U pravu si ja sam pogrijesio u nazivu GP1 je naziv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 26.5.2020. at 20:34, GogyNS je napisao:

Definitivno ce mi trebati sreca, jer ni ja je nisam vidio na oglasima. Ovaj sto sam probao je bila 125cc, ali iskreno i ja bih ganjao tu od 250cc, ta mi kubikaza najvise privlaci. A skuter me odusevio iskreno, brutalan je, i kako lezi u voznji. Citao sam da mu je motor postavljen centralno kao kod sportasa, zato je ucentriran wrhunski.. Ima jedan na KP ali je 50cc, to mi je slabo.

U pravu si ja sam pogrijesio u nazivu GP1 je naziv

Jesi li probao Gileru Runner 180 SP ili FXR? Ili Apriliu SR150? Malo smrduckaju po mesavini, ako ti to nesto znaci...  :-D

A o brutalnosti i o lezanju i centriranosti... ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: U traganju za skuterom

Gileru nisam, ali Apriliu jesam od 50cc i ide kao manita, tako da mogu misliti kako ide ta od 150. Ne smeta mi smrduckanje mjesavine samo nekq przi po gasu :-)..

Iskreno svidja mi se SR ali barem u NS, cijene su po meni prenabudzene za te skutere. Mozda vrijede, mozda ne, ali za 2000 god da vrijedi po 700-1000e mislim da je precijenjeno iskreno. Znam da su to marke renomiranih proizvodjaca, i da ce svi reci vrijede, ali evo ja imam nekih 700e ustekanih i jedino mogu uzeti neki skuter 99’ - 2001’. Po meni je to skupo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Aj da probam da oživim temu, uvek me je intrigirao ovaj skuter jer ima izgled sportskih skutera, ja sam licno pikirao model od 250ccm, msm budimo realni gledao bih i 500ccm da ima, ali nema, čitao sam dosta na ovu temu, upravljivost, ležanje, kočenje-dupli disk napred na skuteru od 250ccm, realno ne moze biti loše. 

Skoro je bio jedan primerak na oglasima ali je cena bila nerealnih 3.000€, tako da pošto se jako teško nalaze ostaje opcija uvoza kao rešenje. Svaki put se obradujem i oduševim kad odem na more u Grčku, grci ih voze dosta.

Agregat bi trebalo da je isti kao kod ostalih u piaggio grupaciji 250ccm. 

Ako je neko imao iskustva sa ovim skuterom neka podeli sa nama :)

 

Edit: Sad tek vidim da je ova tema u kupujem odeljku, pa mozda nije bas adekvatno sto sam ovde komentarisao, ali svakako nisam ni na jednom drugom mestu nasao nikakvih komentara vezanih za ovaj skuter.

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja