Jump to content

Moto Zajednica

Potrebno misljenje o jakni

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Juce sam je probao uvoznji. Vozim suzuki burgman i on ima jako dobru zastitu od vetra. Medjutim, kad smo krenuli na djir, bilo je suncano i bilo je ok. Ali, kad smo se vracali, bio je sumrak i bez obzira na kisnu postavu bilo je hladno. Ali i nisam je uzeo za ovo vreme, ovo je samo bio neizdrz da je probam :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

rupičasta jakna je samo za leto .Zato treba imati 2 jakne,još bolje i vindstoper i to 2 komada jedan knap kako treba za toplo a drugi kako treba preko njega za umereno hladno jer kad staneš možeš da ga skineš gornji pa si komotan i nit ti je toplo nit hladno.I još i kožnu i još neku čisto radi modiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Vozim skuter po gradu ali sve vreme nosim mesh jaknu ispod jesenje ili zimske. Obična crna mesh jakna bez nekih vidljivih oznaka (cela crna) i nosio sam je u avgustu preko majice i sad preko zime ispod jesenje jakne tanke one poliesterske. Jedino je problem što nije vodonepropusna pa kad je bilo kišno vreme nosio sam spoljni waterproof deo od druge jakne, isto jesen/proleće.
A sad kad je hladno imam zimsku jaknu ovakvu, windstop i waterepelent (nije waterproof ali ni ne treba mi)


35500_GRY-01_1.jpg

RS.BEOSPORT.COM


Isto nosim ispod tu laganu mesh jaknu.

Ovakvu

WWW.PLATTNER-MOTOSHOP.RS

I samo sam ubacio leđni protektor i miran sam.


Deluje komplikovano, znam... ali sam sve završio sa jednom jaknicom default_1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav ekipa. Htio sam pitati za savjet u vezi jakne. Ne bih da otvaram novu temu da ne zatrpavam forum pa cu se prikljuciti ovoj ako nije problem.

 

Na raspolaganju mi je max. 500 eura za jaknu (moze i manje, nista ne smeta  :) ). Volio bih uzeti koznu jaknu za nesto hladnije vrijeme kada jos nema snijega (ne za zimu, ne vozim zimi). Za visoke temperature vec imam jednu jaknu s kojom sam jako zadovoljan, tako da mi bas treba druga jakna za uslove u kojima se sa ovom ljetnom jaknom smrzavam. 

 

Ako imate kakav prijedlog, bio bih vam zahvalan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

За те паре мислим да има Ревит одличну кожну јакну. Погледај то.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 2/7/2021 at 4:23 PM, MaxiS said:

Ali, kad smo se vracali, bio je sumrak i bez obzira na kisnu postavu bilo je hladno.

:) Kao što joj samo ime govori, kišna postava je namenjena zaštiti od kiše a ne od hladnoće, nedostaje ti termo postava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@rast

 

Znam da nije, ali kisna postava ne dozboljava mnogo vetru da probija mash... 

 

Kupio sam i softshell prsluk koji mi je knap za ispod.

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@r_faruk

Ja se bas nesto ne razumem u moto opremu, ali imas u Sarajevu dobrih radnji, i povoljnijih nego kod nas, npr. aktivni ves sam uzeo u nekoj sportskoj radnji u sklopu Merkatora na Dobrinji, za te pare kod nas samo jedan deo. U Tom-u na spratu (Lukavica) ima radnja nesto kao usa second hand. Dooduse, nisam nista polovno video, samo nove stvari, a bio sam dosta puta i dosta stvari uzeo. Npr kozna jakna Harli Dav. prava, debela koza, bude 500 km, vise modela. Prosle god bile na akciji za 350 km...kod nas ispod 54.000 din (400 € / 790 km) nema, a ni prici ovoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Da da, nasao sam i ovdje nekih modela. Svakako cu jos da pogledam cim se vrijeme malo popravi pa se malo provozati po radnjama u BiH. Ali eto, generalno me zanimaju kozne jakne. Ovdje bih mogao uzeti modeku, oxford i macnu. Ne bjezim ni od jednog proizvodjaca. Probao sam ih par, i koznih i mesh, ali kratki rukavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 24.3.2021. at 8:56, boki.64 je napisao:

За те паре мислим да има Ревит одличну кожну јакну. Погледај то.

I ja se slazem za Revit jaknu. Za te pare imas da je kupis. Ja imam Revit Sand, i odlicna je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pozdrav svim, nisam hteo da otvaram novu temu, nadam se da ne smeta da iskoristim ovu. 

 

Da li neko ima iskustva sa Acerbis X tour jaknom ? Ili uopsteno njihovim jaknama. Na forumu se pominje tek po negde Acerbis, a na netu nema mnogo testova i iskustava ljudi. Vidim da je sad snizena na 33000, lv2 protektori, cak je testiran i sam materijal jakne (upao u AA rangiranje). Ima i dodatne uloske, termo i kisni. Jedino dolazi bez protektora na ledjima, mada se i on moze uzeti za par hiljada. 

Konkretno bih s njom pokrio hladnije  vreme, za leto bih koristio mesh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa ako ces samo za hladnije vreme imaš boljih varijanti, uzmi neku laminiranu jaknu. Ova je više jakna za sva godišnja doba, ima velike mesh panele na grudima, leđima i rukavima, tako da može da se koristi umesto mesh jakne, naravno kad se ubaci kišna i termo postava može da se vozi i po hladnom vremenu, ali je kabasta sa tim postavama. 

Ja sam letos otišao da je kupim, najviše zbog tih velikih mesh panela, međutim kad sam je probao odustao sam. Jakna je prekratka, tj dužine je kao kratke jakne iako to na slikama ne izgleda tako. Oni bočni džepovi dodju maltene na stomaku. Da je normalne dužine kao druge Enduro jakne uzeo bi je sigurno. Mada i bolje što nisam, posle sam uzeo u Grčkoj bolju jaknu za dosta manje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 9 minuta, aca-pn je napisao:

Pa ako ces samo za hladnije vreme imaš boljih varijanti, uzmi neku laminiranu jaknu. Ova je više jakna za sva godišnja doba, ima velike mesh panele na grudima, leđima i rukavima, tako da može da se koristi umesto mesh jakne, naravno kad se ubaci kišna i termo postava može da se vozi i po hladnom vremenu, ali je kabasta sa tim postavama. 

Ja sam letos otišao da je kupim, najviše zbog tih velikih mesh panela, međutim kad sam je probao odustao sam. Jakna je prekratka, tj dužine je kao kratke jakne iako to na slikama ne izgleda tako. Oni bočni džepovi dodju maltene na stomaku. Da je normalne dužine kao druge Enduro jakne uzeo bi je sigurno. Mada i bolje što nisam, posle sam uzeo u Grčkoj bolju jaknu za dosta manje para.

U slucaju da moze da pokrije leto, jos bolje. Uzeo bih je mahom za voznju po gradu, i povremene relacije do 100-200km. Privukla me je zbog testova na samom materijalu jakne i lv 2 protektora. Za opremu mi je najbitniji prvo nivo zastite, pa potom funkcionalnost. Estetike nemam ni u prici. Da li ti pokriva ledja do kraja ? Ja sam sto bi se reklo vise nabijen i kockast, nego dugacak :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Ako imate nekog u inostranstvu,bacite oko na Ceski sajt www.bonmoto.sk ima zanimljivih jakni,trebalo bi da je postarina besplatna za eu..ja sam uzeo koznu jaknu,kostala je na snizenju 140e,i mogu vam reci da dosta kvalitetno izgleda :) 

271330446_986301638968639_2669722125388302182_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

bacite oko na Ceski sajt www.bonmoto.sk
271330446_986301638968639_2669722125388302182_n.thumb.jpg.55092d05e1438a3d2e5fc3727c330848.jpg


Za protokol:
SK je Slovačka a ne Češka.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
Pre 2 sati, el classico je napisao:


Za protokol:
SK je Slovačka a ne Češka.

 

Imas gore u desnom cosku da biras Ceska ili Slovacka,verovatno imaju radnje u obe zemlje,jakna koju sam uzeo je stigla iz Ceske..Sestrin klinac zivi u Slovackoj i prilikom porucivanja jakne pristigao mu mail da je jakna poslata iz nekog mesta iz Cz :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 15.1.2022. at 22:24, Savamalac je napisao:

Da li si kupio jaknu? 

Izvini na kasnom odgovoru. Ne znam gde se dede post od proslog kucanja. 

 

Uzeo sam jaknu. Nisam je isprobao jos zbog promene planova. Jakna ovako deluje extra kvalitetno. Kvalitetni cibzari, stepovi i materijal deluju odlicno. Uzeo sam belu varijantu i zbog leta. Ima zimski dodatak + windatoper- vodootproni dodatak. Ono sto je mene odusevilo, jeste mogucnost kombimovanja svih delova kako ti volja. Debeli dodatak+kisni deo moze ispod jakne, mogu oba preko jakne, moze debeli deo ispod, kisni preko. Svaka kombimacija je udobna skroz. 

 

Ja sam uzeo M. Moja visina 174cm, 88-90kg. Nisam debeljko, al ni nesto isklesan. Sto bi rekli nabijen. Jakna stoji super. Drugar 185-188cm, 75-80kg. Visok a mrsav, jakna mu stoji takodje dobro. Tako da je najbolje probati. Dolazi sa stitnicima na laktovima i ramenima, CE 2 level. Materijal je ocenjen sa CE AA i dokupio sam ledjni jos. On ne ide uz nju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja