Jump to content

Moto Zajednica

Homologacija auspuha procedura, cijene, trajanje sve sto treba znati

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne možeš TI...u smislu, fizičko lice, da RADIŠ homologaciju.

To radi proizvođač.

Kada nešto ima homologaciju (trebalo bi da) znači da je prošlo testove, u laboratoriji i na terenu, da ih je uništeno XY (čega god), utvrđeno od čega je, šta nudi i za šta služi.....da bi se na kraju izdao sertifikat o saobraznosti, kako se kod nas naziva. Taj jedan papir (obično kategorije FT1 ::)) je suma raznih drugih "papira" i dokaz da proizvod poštuje sve zakonske norme koji se na isti odnose. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 26.5.2020. at 7:24, Mc SREMac je napisao:

Pa nisu normalni vise, koji to automobil ima iste zmigavce napred i nazad...treba da radim tehnicki za koji dan i vise nisam siguran hoce me zezati za zmigavce, retrovizore ili auspuh...

U plavoj tacki kod lidla,tamni vizir,yoshimura i nosac kofera bez reci proslo,rekao mi samo da skinem kofer zbog slikanja,prolazis sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
On 5/29/2020 at 11:30 PM, piki said:

U plavoj tacki kod lidla,tamni vizir,yoshimura i nosac kofera bez reci proslo,rekao mi samo da skinem kofer zbog slikanja,prolazis sigurno.

Tamo sam bio...)))

Prošao, skinuo kofer samo, nosač nisam morao da skidam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Da li je moguce da imam dva hondina auspuha od XX na kantasakiju gtr sa homologavcijom i da nece da me puste na tehnickom jel su duzi nego na slikama koje oni poseduju (za debljinu gume). Gde naci auspuhe od motora koji je star 30+godina... ili gde izvrisiti tehniki u BG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ja planiram motor iz uvoza, ali ima GPR prošao je AMSS i sad treba da brinem hoće li mi ovi uraditi tehnički... Koje je to ludilo! Koja je cena homologacije i da li može da se uradi, bilo bi ok jer je to trajno rešenje... Gde sad da kupujem originalni auspuh za Dakara....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja bih voleo da panduri zaustavljaju i sklanjaju van saobracaja ove budale sa otvorenim izduvima,narucito skuterase. Oni se najvise loze da voze neke besne masine ,a ono 300 kubika plastike u vr glave.

Stvarno je iritantan zvuk  otvorenih izduva. Kuca mi je blizu ulice i cujem svaki dan razne motore i skutere. Kad prodju ovi sa otvorenim izduvima bas je neprijatno,nije to dzabe preko zabranjeno. Kod nas se ne zna reda ni u cemu pa ni u tome.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 2 sati, Biker-Boy je napisao:

Nema gore od T-maxa sa otvorenim auspuhom :staa2: :jok: :bljak: :wacko: šampion ružnog zvuka...

Upravo tog stalno i vidjam (cujem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 12 sati, BaneNS je napisao:

Ja planiram motor iz uvoza, ali ima GPR prošao je AMSS i sad treba da brinem hoće li mi ovi uraditi tehnički... Koje je to ludilo! Koja je cena homologacije i da li može da se uradi, bilo bi ok jer je to trajno rešenje... Gde sad da kupujem originalni auspuh za Dakara....

Pa pročitaj temu ako te interesuje...evo ti prvi post na ovoj strani objašnjava to što si ti pitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja bih voleo da panduri zaustavljaju i sklanjaju van saobracaja ove budale sa otvorenim izduvima,narucito skuterase. Oni se najvise loze da voze neke besne masine ,a ono 300 kubika plastike u vr glave.
Stvarno je iritantan zvuk  otvorenih izduva. Kuca mi je blizu ulice i cujem svaki dan razne motore i skutere. Kad prodju ovi sa otvorenim izduvima bas je neprijatno,nije to dzabe preko zabranjeno. Kod nas se ne zna reda ni u cemu pa ni u tome.



Nisu bolan normalni ti umišljeni bijesni jahači skutera a ni ostalih jednocilindraša.

Često sam u Dalmaciji i u Istri, tamo je puno skutera sa kvazi akrapima i akrapima, wingsima itd, ludilo da nemože bit veće.
Toliko iritantno da bih svakog mogao autom prigazit....
A nisam agresivac, ni mrava ne bih zgazija..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja