Jump to content

Moto Zajednica

Homologacija auspuha procedura, cijene, trajanje sve sto treba znati

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Skoro sam kupio motor ali ima ugradjen Akrapovic auspuh na njemu, posto sam tek prvi motor kupio nijesam bas znao kako sve funkcionise iako sam danima(mjesecima) citao i iscitavao  ali nijesam dovoljno paznje obratio na to a sada je stvar u tome da ne mogu da prodjem tehnicki nikako. Mada iiskreno cijena motora je bila u mom plateznom rangu u tom momentu i nije mi problem sada da izdvojim dodatni novac ali je problem sto je lijepo vrijeme a ja ne mogu da uzivam u njemu.  

Posto mi je tesko da nadjem u ovom momentu fabricki auspuh za cbf 600s 2004 intresuju me iskustva vas koji ste mozda prosli kroz slicnu situaciju. Koliko i kako funkcionise proces homologacije dijela i koja je cijena te "ekskurzije"? 

A ako neko ima i fabricki od gorepomenutog mozemo da se dogovorimo o kupoprodaji. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хомологација у Србији углавном иде у 7 корака:

 

1) Позајмиш оригинални ауспух

2) Скинеш Акрапа

3) Ставиш оригинал

4) Региструјеш

5) Скинеш оригинал

6) Вратиш Акрапа

7) Возиш. 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 2
  • Haha 6
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Imas dve opcije, prvu je Zuba izneo a druga je 

95224958_5ebc41eb1e3953-33954467IMG_2020
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Nije neko stanje unutra. .idealan za tehnicki. . .. . ...

 

Za dve crvene resavas tehnicki, ovaj sada i svaki naredni dok je kod tebe, uz to mozes i da rentiras :)

 

Jbt eto ideje za biznis, msm da ce mi trebati neka garaza za iznajmljivanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ne razumem sta pises. Mozes da uradis tehnicki u bilo kom gradu u Srbiji i okolini Beograda gde god hoces sa tim auspuhom. Tu platis sve ostalo a u BG podignes reg. nalepnicu. 

 

Mada i u BG imas tehnickih koji pustaju sa takvim auspuhom.

 

Raspitaj se malo, saraj malo. Pronaci ces mesto gde moze da se registruje. Nije lose doduse imati fabricki auspuh, al to nije kraj price ako nemas...Gde postoji volja, postoji i put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

@Pingvin37 bio sam u 2 tehnicka. Kategoricki me odbili da nema govora da prodjem sa tik Akrapom tehnicki. 
@bdada ako je ovo org i pasuje za cbf-a, sad cu da ga narucim za 2 soma mi se ne isplati vise cimati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
pre 45 minuta, bdada je napisao:

Ima Hondinu homologaciju i to ti je dovoljno, narucuj, radim na teh. :takoje:

Odlicno, drago mi je sto smo se upoznali! :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
7 hours ago, bdada said:

Ima Hondinu homologaciju i to ti je dovoljno, narucuj, radim na teh. :takoje:

Kakva je situacija sa zmigavcima, meni rekose na jednom tehnickom da sad vise to gledaju nego auspuh?

Kako je stvarno moguce da negde prodjes a negde ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, Mc SREMac said:

Kakva je situacija sa zmigavcima, meni rekose na jednom tehnickom da sad vise to gledaju nego auspuh?

Kako je stvarno moguce da negde prodjes a negde ne?

Mene je prosle godine pitao da li imam originalne prednje, a ne ove led. Rekao sam da nisu led nego obicni samo providno staklo i da njima ima homologacija. 

Ako te neko ne pusti zbog zmigavaca na kojima postoji homologacija, trazi da ti napismeno daju zasto su te odbili sa sve pecatom....

 

Ta sa zmigavcima je totalna glupost. Zmigavci ne moraju biti istog oblika jer na nekim modelima ni fabricki nisu istog oblika - nazad su npr. standardno ovalni ili okrugli a npr. napred su integrisani u retrovizor ili u prednju masku itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
1 minute ago, Motorcyclist said:

Mene je prosle godine pitao da li imam originalne prednje, a ne ove led. Rekao sam da nisu led nego obicni samo providno staklo i da njima ima homologacija. 

Ako te neko ne pusti zbog zmigavaca na kojima postoji homologacija, trazi da ti napismeno daju zasto su te odbili sa sve pecatom....

 

Ta sa zmigavcima je totalna glupost. Zmigavci ne moraju biti istog oblika jer na nekim modelima ni fabricki nisu istog oblika - nazad su npr. standardno ovalni ili okrugli a npr. napred su integrisani u retrovizor ili u prednju masku itd...

Pa nisu normalni vise, koji to automobil ima iste zmigavce napred i nazad...treba da radim tehnicki za koji dan i vise nisam siguran hoce me zezati za zmigavce, retrovizore ili auspuh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, Mc SREMac said:

Pa nisu normalni vise, koji to automobil ima iste zmigavce napred i nazad...treba da radim tehnicki za koji dan i vise nisam siguran hoce me zezati za zmigavce, retrovizore ili auspuh...

Nisu mi ni retrovizori originalni, stavio sam od ninje 250r i imaju homologaciju takodje. Auspuh je Motad Nexxus 2u1, sa homologacijom mislim bas za moj i jos par modela, extra tih. Nosim papir sa sajta u slucaju da ove godine kazu nesto. 

Skinuo sam jedino nosac kofera koji sam rucno pravio. 

 

Inace otisao sam na tehnicki par dana pre i zvao vlasnika da pogleda motor i kaze sta treba da se skine, jel sve ok, da posle ne bude da se zadnji dan vracam kuci. Popravio sam prednju masku i skinuo nosac i to je bilo to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Mc SREMac stvari stoje ovako, na slici ne moze da se vidi dali su migavci homologovani ili ne, za neke je vazno da zadovolje formu slicnog oblika ali zakon se nije menjao- homologacija i 90+-30 otkucaja u minuti.

Sto se tice auspuha- takodje homologacija + ako odstupa "oblikom" od fabrickog imaju pravo (inspektori) da traze propratnu dokumentaciju da je namenski za taj model. 

Jos uvek se negde moze proci "na foru" ali od 2021 prica o teh. postaje dosta ozbiljnija i bolje se pripremiti na vreme, npr kao sto sam savetovao kolegu iznad a i kontrolore ce nadam se dovesti u red da ne cimaju za vizir a puste led migavce koji zize. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Uz dokumentaciju auspuha, odštampaću im i 

WWW.LAMPA.IT

White lens / amber light. Cables with quick-fit connectors. Rubberized overhang and crack-proof joint

 

Ja koliko vidim po US voze motore bez pola maske, nekad i skoro cele i normalno prolaze tehnički, voze sa jednim retrovizorom itd... 

 

Jedino gde znam da nisam ispravan jeste far koji je iz UK pa bi tu bilo frke da se testira ali podešen je tako da nikoga ne zaslepljuje itd. Ne vidim razliku u poređenju sa starim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Hello Antonio,

 

the exhaust is eg-normed, the number at the pipes is

the homologation.

 

In the EU you need no paper and Motad has no papers

for the user.

 

kind regards,

the MGH-team, fon 0049 521 946440

 

www.mgh-bikes.de

 

MGH Motorradteile GmbH

Eggeweg 166 b

D-33617 Bielefeld

Germany

 

Dobio sam i u word dokumentu nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Vidim ja da ćemo mi opet morati da pravimo papire i da se igramo prljavo zbog motora koje smo pošteno i legalno kupili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
4 hours ago, bdada said:

@Mc SREMac stvari stoje ovako, na slici ne moze da se vidi dali su migavci homologovani ili ne, za neke je vazno da zadovolje formu slicnog oblika ali zakon se nije menjao- homologacija i 90+-30 otkucaja u minuti.

Sto se tice auspuha- takodje homologacija + ako odstupa "oblikom" od fabrickog imaju pravo (inspektori) da traze propratnu dokumentaciju da je namenski za taj model. 

Jos uvek se negde moze proci "na foru" ali od 2021 prica o teh. postaje dosta ozbiljnija i bolje se pripremiti na vreme, npr kao sto sam savetovao kolegu iznad a i kontrolore ce nadam se dovesti u red da ne cimaju za vizir a puste led migavce koji zize. 

A šta spada u homologaciju žmigavca ili auspuha...papir ili oznaka na njemu samom E9 ili EG, ne znam ni šta piše?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

Zdravo svima!
Bas se taman otvorila tema kada meni treba - treba da kupim svoj prvi motor (Honda CBR125) i nasla sam jednu polovnu (2004 godiste)
Trenutno nije registrovana, tako da cim se prenese vlasnistvo treba da je registrujem kako bih mogla sto pre da je vozim.

Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine, da se ne zadesim u istoj situaciji?
Da li ima smisla terati kod nekoga ko inace radi tehnicki, da je pregleda i kaze da li moze da prodje?
Da li mogu tehnicki da radim i pre nego sto se uradi prenos vlasnistva? (ako se ne varam, moze najranije 15 dana pre registracije?)

Da li ima smisla da na dan kada budem sklapala i overavala kupoprodajni ugovor uradim i tehnicki, tj. da li posle moze u roku od 15 dana da se zavrsi sve pre registracije - prenos vlasnistva, porezi, MUP, itd?

Hvala unapred na odgovorima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja