Jump to content

Moto Zajednica

voznja bez dozvole

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Zaboravih da ti napisem komentar na tvoje prvo pitanje: sve zavisi kakve si srece. Kad panduri tako napisu u svesku ili na papir tvoje podatke, a posto (bar su mi tako neki rekli) imaju normu koliko kazni da napisu dnevno, ako je ispune, ti podaci ce im sluziti da ih podsete da se te vec hvatali za isti ili slican prekrsaj pa ce biti strozi. AKo nemas srece, nisu ispunili normu, pa ce da i tebi napisu kaznu. Jbg...

PS: i ja sam isto to pomislio za gramatiku: "vidi ga, nije se potrudio ni da pravilno napise..." :lol:

Nema veze, cini mi se da si bolji nego sto smo pomislili na prvu loptu. Drzim ti palceve da su ispunili normu pre tebe :lol: mada su mozda dosli kod tvoje majke da vide mogu li da se ogrebu za neku kintu. Posto nisu... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pancevo
pre 16 minuta, LuckyVladano je napisao:

Zaboravih da ti napisem komentar na tvoje prvo pitanje: sve zavisi kakve si srece. Kad panduri tako napisu u svesku ili na papir tvoje podatke, a posto (bar su mi tako neki rekli) imaju normu koliko kazni da napisu dnevno, ako je ispune, ti podaci ce im sluziti da ih podsete da se te vec hvatali za isti ili slican prekrsaj pa ce biti strozi. AKo nemas srece, nisu ispunili normu, pa ce da i tebi napisu kaznu. Jbg...

PS: i ja sam isto to pomislio za gramatiku: "vidi ga, nije se potrudio ni da pravilno napise..." :lol:

Nema veze, cini mi se da si bolji nego sto smo pomislili na prvu loptu. Drzim ti palceve da su ispunili normu pre tebe :lol: mada su mozda dosli kod tvoje majke da vide mogu li da se ogrebu za neku kintu. Posto nisu... :neznam:

Jos jednom hvala,i ja sam cuo za tu normu nadam se da sam imao srece, ne zbog mene vec zbog mojih roditelja.U tom trenutku se para ni ja ni moja majka nismo setili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Ja sam prodao svoj skuter od 50cc da bih imao para da položim za motor, pa sam onda narednih nekoliko godina išao biciklom jer nisam više imao ni skuter ni pare za motor. Al' sam imao dozvolu! E tako se to radi moj omladinac - sve fino po P.S.-u. :D

Dakle, ubuduće da znaš - prvo dozvola pa onda motor, a ne obrnuto. I nek ti je sa srećom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Razumem čoveka. Ja sam prvo upisao moto školu, pa tek onda kupio motor. Međutim zbog velike gužve polaganja i časovi su išli mnogo sporo. Nije bilo šanse da gledam motor i čekam mesecima da ga provozam. Vozio sam ga po ulicama gde sam znao da sigurno nema  policije. Zatim sam pao na polaganju i zbog finansija i zime i korone sam čekao do pre 10 dana za polaganje. Mesecima sam se vozikao bez dozvole. Danas idem po dozvolu.

 

Iako sam imao sreće, sigurno je moja vožnja bez dozvole bila blesava. Ali jebiga, prelepi čoper me gleda i šta da radim? Na sreću imao sam posao i AM i B kategoriju, tako da bih platio kaznu 20-40000 za vožnju bez kategorije.

 

Moj savet je nikako voziti bez dozvole. Ako baš mora, 100 evra u đep i ako baš bude nešto sa policijom, onda se to podmaže.

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ух, какав савет, немој да одговараш прекршајно, боље кривичну да попијеш због узимања и давања мита :)

 

Знам да то може проћи, али јавно некога саветовати да почини кривично дело и тиме потенцијално загорча живот (не само због гоњења, него и после многи раде проверу пре запошљавања) себи за сва времена... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Stvarno loš savet, 100 evra:staa3:

Većina ih gleda da pojede gurmansku:)

Znači dve punjene/gurmanske 600 din, da  se jedna crvena pošto možda nemaju kusur. 

E sad, pošto je crvena propala, 2 soma ko bog. Petaka da ispadneš šmeker i da ti dolaze na slavu posle

:)100 evra, jbt nisi ti Dule Pacov. 

 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Šalim se ja načisto. Ja nekom da dajem savete. Nikad nisam potplatio nikoga, osim brata eurokremom da gadja babu šišarkom iza kuće. 

Ja koliko sam smotan, vozim neregistrovan bez dozvole, izlazim sa nekog parkinga, paf panduri preko ulice i sretnu nam se oči. 

Ladno sam im rekao "Dobar dan" koliko sam se izgubio. Oni samo ćute... 

Ja desno i lagano. Tad sam imao žute table na XT-u. Gledao sam u retrovizor do kuće. 

To je bilo sad u februaru, imam 37 godina.Znači klipeta neopevani.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
On 26.5.2020. at 22:23, LuckyVladano je napisao:

Zaboravih da ti napisem komentar na tvoje prvo pitanje: sve zavisi kakve si srece. Kad panduri tako napisu u svesku ili na papir tvoje podatke, a posto (bar su mi tako neki rekli) imaju normu koliko kazni da napisu dnevno, ako je ispune, ti podaci ce im sluziti da ih podsete da se te vec hvatali za isti ili slican prekrsaj pa ce biti strozi. AKo nemas srece, nisu ispunili normu, pa ce da i tebi napisu kaznu. Jbg...

PS: i ja sam isto to pomislio za gramatiku: "vidi ga, nije se potrudio ni da pravilno napise..." :lol:

Nema veze, cini mi se da si bolji nego sto smo pomislili na prvu loptu. Drzim ti palceve da su ispunili normu pre tebe :lol: mada su mozda dosli kod tvoje majke da vide mogu li da se ogrebu za neku kintu. Posto nisu... :neznam:

@Nikola04Ja mogu da potvrdim ovo sto je @LuckyVladano napisao vezano za normu.Mene zaustavili(napravio sam prekrsaj kolima ali imao sam dozvolu) upisali u svesku podatke ....kazu ako ispunimo normu neces dobiti prijavu....medjutim posle par meseci stigne poziv od sudije(izgleda da nisu ispunili to vece normu:grr:).Srecom sudinica razumna neka zena:) -prodjoh bez kazne....

Cuvaj se i prst na celo....mogao si mnogo gore da prodjes....a sto se kazne tice ...sve sto moze da se kupi ili plati nije skupo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ja sam počeo da vozim Tomos kada nije trebala dozvola za 50 kubika, ali sam zato auto vozio bez dozvole i prešao  oko 1000km po Beogradu.

Sada se to ne isplati jer su kazne visoke.

Želim ti da bude sve OK i manju kaznu ili bez kazne.

Školu si naučio srećom bez psledica.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 10 sati, Aca Strom je napisao:

Ja sam počeo da vozim Tomos kada nije trebala dozvola za 50 kubika, ali sam zato auto vozio bez dozvole i prešao  oko 1000km po Beogradu.

Sada se to ne isplati jer su kazne visoke.

Želim ti da bude sve OK i manju kaznu ili bez kazne.

Školu si naučio srećom bez psledica.

Pozdrav.

moguli ja da znam kad to nije trebala dozvola za vožnju do 50 ccm.I tu ima dve fele,bicikl sa pomoćnim motorom koji je išao na potvrdu -kartončić sa slikom koji je izdavalo udruženje kod kojih si polagao ili se polagalo u školi na opštetehničkom obrazovanju.To je bio kontrolni i ko je dobio peticu išao je u auto školu i izavali su mu katrončić.Posle više nije moglo tako nego je sup izdavao dozvolua polagalo se u autoškoli.

Postojao je i motocikl od 49ccm t-15,bt a i neki strani koji su išli na A kategoriju i tu je bilo klasično polaganje i dozvola ko i sad.Najpametniji su bili oni koji su polagali za B i odma položili vožnju za A pa im se priznavali testovi za A i sve o jednom trošku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 27.5.2020. at 22:32, Bojan82 je napisao:

klipeta

Brate,od kad mi je matori umro nisam cuo tu rec do sad(cetvrta godina vec),tako me je cesto oslovljavao,hvala ti:takoje:odo da popijem rakijicu jednu,malo se i rastuzih jbg,uzdravlje.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Citiraj

moguli ja da znam kad to nije trebala dozvola za vožnju do 50 ccm

73.-76. nije trebala dozvola za 50ccm.

Ja sam položio 77. za A.

Mislim da je od 76. uvedeno da mora A i za Tomosa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Sve ostalo su ti sve vec rekli, a za potencijalnu kaznu nemoj racunati ni u jednom smeru, mozda dobijes poziv, mozda ne. Kao sto vidis, neki u ovoj temi su dobili, ja recimo nisam.

Klepili me pre 11 godina bez tablice, vozacke (nisam imao polozeno), saobracajne, hvala bogu kacigu uvek na glavu, tako i taj put, a bukvalno samo isao da otplatim motor 2 coska dalje u malom mestu (ni kilometar udaljenosti po sporednim ulicicama), isto tako trazio ime, prezime, pitao sta kako i zasto, cak mi trazio i broj sasije i motora, naravno da sam jedva nasao jer sam prvi put vozio taj motor, i nekim cudom nikada nista nije stiglo. Evo sad imam polozeno, al nazalost bez motora, tako da, ako nisi primoran nikakvom situacijom, nemoj prodavati motor kao sto si pomenuo, bice ti zao kad budes imao vozacku, veruj mi. A sad lepo polaganje i da uzivas u carima 2 tocka.

 

Tako da ti je to kao bacanje novcica, samo se nadas da imas srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...
Pre 1 sat, Alexa90 je napisao:

Možda ima razlike u klepanju pre 11g i sad?

 

Iskreno sumnjam, ako te hoce, hoce, ako nece nece. Bilo kako bilo, bolje ovako sto je naucio lekciju nego na neki gori nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja