Jump to content

Moto Zajednica

Put 33 Istocna Srbija ili na stranski Route 33 East Serbia,

Recommended Posts

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Verujem da je poznato ali evo ja bi da zabelezim utiske o jednom delu puta kroz istocnu Srbiju.

Naime rec je o putu 33. Ovaj put pocinje u Pozarevcu i u Salakovcu odvaja se levo, put Kucevo - Majdampek.

Nije ovo nepoznat pravac ali ja ga ovom prilikom pominjem zbog veoma dobro odradjenog asfalta ,  (slika 2 Hvala putarima) na deonici Brodica (prodje se Duboka fabrika mineralne vode, pa negde od Karaku Lu Jordan) pa do Rudnika Majdampek. Kazu da se ovaj deo puta zove i "Blagojev kamen" (slika 1).

Koliko je dugacka tj koliko dugo traje zadovoljstvo?

Ja licno nisam merio ali prema topografiji ne vise od 30 km asfalta do rudnika Majdampek.

Ja vozio gore - dole -gore (Z - I - Z - I). jednom sa zenom i koferima a drugi put, tj dupli put bez tereta. JAGODA NA TORTI

Route_33.png

route_33.jpg

Put 33 _extra asfalt.png

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Hah, ja sam se isto vozio tamo juče. Oduševljen sam tim krajem, i što kaže vava - skoro pa prazan put, asfalt odličan, krivine solidne, a ceo doživljaj izvanredan. :)

 

Odličan asfalt ide od mesta Voluja, i do Majdanpeka po mom merenju ima 35km. :)

 

Screenshot_20200524_092255_com.ridewithgps.mobile.thumb.jpg.43990d485ed1f96f1ab18c024ba8b74f.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Kad ste na ovom putu- 33 javljajte see
Ima kod Saleta odlična klopa. Potvrđujem

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
pre 6 minuta, mradomir je napisao:

Ja se sećam da je bio nešto loš asfalt, pa sam ga izbegavao. Biće da su ga asfaltirali. 

Da da.. prosle godine je zavrsen sad je super..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Ima kod Saleta odlična klopa. Potvrđujem

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Sad pises?!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Put je kompletno presvucen prosle godine kada su kinezi kupili rudnik bakra Majdanpek. Mislim da je to bio jedan od uslova pri kupovini rudnika. Pre toga je put bio uzasan sa zakrpama na svakih metar dva. Poznajem taj put kao svoj dzep jer sam rodjen u Majdanpeku i par puta godisnje odlazim tamo. Ono sto bih vam savetovao je da obratite paznju na dve krivine sa kontra nagibom jer se covek vrlo lako prevari pa izleti sa puta. Desava se cesto i automobilima da na istim izlete po vlaznom asfaltu pa verujem da su potencionalno opasne i vozacima motora. Prva je malo pre ulaska u Majdanpek neposredno pre tunela posle koga pocinje rudnik. Krivina je blaga pa se covek lako prevari. Na snimku iznad to je krivina odmah posle izlaska iz tunela (posto je suprotan smer) na 1:55. Druga takodje nezgodna je na snimku na 17:10. Takodje kod mesta Blagojev kamen pripazite na tri krivine i ne zalecite se. Cesto ima vode na putu i stari asfalt je bio jako klizav. Ne znam kako je sa novim ali svakako budite obazrivi (12:12, 12:35 i 12:45). Ako vozite u kasnu jesen/pocetak zime imajte na umu da Majdanpek ima mikroklimu i temperatura je do 10c niza nego u Beogradu. Noci su takodje jako hladne cak i leti pa se opremite dobro :) Za ljubitelje pecina par kilometara od Majdanpeka se nalazi Rajkova pecina koja je jedna od najlepsih pecina u Srbiji. Jedino sto mislim da tura kroz nju mora da se najavi ranije kako bi neko upalio svetlo i otvorio ulaz. Ulaznice su neka simbolicna suma. Takodje jako lepa deonica je izmedju Majdanpeka i Donjeg Milanovca takozvanim starim putem odnosno putem preko brda. Dosta krivina i put je solidan. Jedino sto je put malo uzi a ima lozana koje misle da su Colin McRae. Istina put nije prometan ali imajte i budale na umu. Naci cete ga lako tako sto na prvoj raskrsnici izlasku iz Majdanpeka idete levo umesto desno putem preko Rudne Glave.

Srecna voznja i uzivajte u lepotama istocne Srbije :)

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Inače taj put preko Rudne glave mi je baš teško pao juče. Nije najgori, realno sam vozio i po lošijim putevima, ali i ovaj je zakrpa na zakrpu. Ja sam bio već skoro u tristotom kilometru vožnje, pa sam od Majdanpeka išao baš lagano, a obavezno je bio neki auto zalepljen iza mene, pa sam morao i da ih propuštam. :D Sa te strane je ustvari prometnije nego sa druge koja je i bitnija u ovoj temi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

I ja sam juce namerno okrenuo preko Rudne glave za Zajecar, put 165. Dupe mi se raspalo. Pupa i zakrpa. Lagano i prodje se al' nece me skoro videti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Kazu da se ovaj deo puta zove i "Blagojev kamen" (slika 1).    "Blagojev kamen " je bivsi rudnik zlata,mozda i sada radi ali ja  nisam upoznat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 11 sati, bobbra je napisao:

Hvala bogu da su to asfaltirali  dobio sam lutajuci bubreg od rupa  pre par godina.

tako sam i ja pre par godina svatio da uopšte imam bubrege.Doduše vožnja po Sremu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
6 hours ago, Sveta 5. said:

Kazu da se ovaj deo puta zove i "Blagojev kamen" (slika 1).    "Blagojev kamen " je bivsi rudnik zlata,mozda i sada radi ali ja  nisam upoznat.

Grad duhova, skoro da zive duse tamo nema. Ovde sam postavio neke fotografije sa te rute...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Kod Rudne glave postoje 2 zanimljive lokacije za posetiti, Beli Izvor i Valja prerast.

 

viber_image_2020-05-25_09-05-17.thumb.jpg.116aa09ef4dc9ad0bd86d88146992fd5.jpg

 

viber_image_2020-05-25_09-05-18.thumb.jpg.d2e1faf5c3ed5f996907ded8d1ab3ad6.jpg

 

Do obe lokacije je potrebno prosetati se. Na svu srecu staze nisu zahtevne i obelezene su.

 

viber_image_2020-05-25_09-05-21.thumb.jpg.ef751c42ede8686d58cb2684c504cba3.jpg

 

Tacne lokacije:

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Danas baš u proputovanju kroz te predele odlučili smo da odvozamo od Donjeg Milanovca preko Majdanpeka, Voluje, Kučeva ka Petrovcu na Mlavi. 

 

Od Dunavske magistrale kada se skrene ka Kapetan Mišin-om Bregu i dalje ka Majdanpek-u put katastrofa, nezavršeni radovi, puno iskopanih rupa dubokih po 5cm i više, ne popunjenih asfaltom. 

Priroda je prelepa, uz put do Majdanpeka. Neopisiv prizor kada se prolazi pored rudnika u Majdanpeku. 

 

Sve te loše stvari se zaborave kada se nastavi duž rudnika dalje ka Voluji i Kučevu. Za poželeti samo za vožnju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
On 14.6.2020. at 21:30, DarkoČa je napisao:

Danas baš u proputovanju kroz te predele odlučili smo da odvozamo od Donjeg Milanovca preko Majdanpeka, Voluje, Kučeva ka Petrovcu na Mlavi. 

 

Od Dunavske magistrale kada se skrene ka Kapetan Mišin-om Bregu i dalje ka Majdanpek-u put katastrofa, nezavršeni radovi, puno iskopanih rupa dubokih po 5cm i više, ne popunjenih asfaltom. 

Priroda je prelepa, uz put do Majdanpeka. Neopisiv prizor kada se prolazi pored rudnika u Majdanpeku. 

 

Sve te loše stvari se zaborave kada se nastavi duž rudnika dalje ka Voluji i Kučevu. Za poželeti samo za vožnju

Tacno! Juce gospodja i ja smo vozili tu rutu, samo u suprotnom smeru. Od Petrovca do Kuceva putem 147, koji je u deonicama skroz ok, pa relativno los, a onda 33jkom od Kuceva do Majdanpeka - uzivancija. Jedino sto ostavlja gorak ukus je ogromna kolicina smeca, narocito plasticnih flasa koje su skorasnje bujice nanele i narocito skoncentrisale u Peku, u delovima gde postoje prirodne barijere u vodi. Od Majdanpeka do Donjeg Milanovca, 164ka - plac majke Bozije. Priroda je fantazija, dok je asfalt katastrofa. 

Rudnik u Majdanpeku treba videti.

20200628_113032.thumb.jpg.1f99277df1f2c642ea5b2ebd663d0d20.jpg

Ne treba zaobici ni sladoled preko puta crkve i hotela, a takodje bi trebalo osetiti i prirodu kod Rajkove pecine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Pozdrav kolege,

da li neko može da mi kaže kakav je put od Majdanpeka do Negotina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sareno, 1000 sivih zakrpa, Nije tako strasno.
To se kaže 50 nijansi sive

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja