Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd

WD nije za podmazivanje, mozes da ga koristis kao odmascivac, ali je bitno da posle operes lanac vodom, WD razgradjuje mast koju posle naneses na lanac da bi podmazao.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

WD nije za podmazivanje nego za odstranjivanje vode.

Ja sam ovo nasao u Gumatiku u NS za 460dinara za sada sam zadovoljan,bar znam da nije falsifikat.

http://www.motip.nl/?page=23&id=766

Nije falsifikat samo sto ti je taj sprej za skutere i biciklove, ako nisi vec primetio da se sa lanca vec posle prvog brzeg kruga preselio na felnu. Imao ja to, nafatao se i ja na bucku i na jeftinocu! Eno ga stoji pun, cekam kome cu ga pokloniti.

 

Koristio sam razne, Motoul i Shell mi se dopali a poslednje sto sam kupio i zbog cega sam u dilemi je SILKOLENE CHAIN LUBE - PRO CHAIN neka RACING varijanta za 2010, 100% silikon. Vidim voda nemoze ni blizu, lepljiv kad se osusio posle nanosenja, ALI nema one beline i debljine kod nanosenja, nego se lanac providi?? Kako nisam ni toliki znalac niti trkac ima li neko neki savet u vezi sa, da li ga cesce mazati ili?

post-8446-12879074497058_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Pozdrav.

Ja sam skoro uzeo Motorex Racing Chain Lube sa teflonom. Ima li ko iskustva sa ovim sprejom ?

Sutra planiram da ga naprskam pa cu i ja javiti utiske  ;)

Motorex_Racing_Chain_Lube_Spray_detail.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam probao ipon sprej, yamahin sprej i jos jedan

 

sve to meni deluje isto SR drugo PK

 

koliko god malo stavio, uvek mi isprlja motor (baca)

 

tako da, kad se vec prlja, stavim neko malo gusce ulje cetkom, lanac je u svakom slucaju podmazan, a baca ulje isto kao i pre... jedina razlika je cena, koja je jedno 10 puta manja za ulje...

 

 

sto se tice ciscenja lanca, patentirao sam miks axela, wd-a, paste za ruke i cifa za odmascivanje sporeta...

 

sve pomesati u casicu po malo, izmutiti cetkom i naneti na lanac, posl e5 minuta kad se ispere vodom, lanac ko nov, a kosta sve zajedno 1000 din i traje 3 godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

http://www.belray.com/consumer/product.fsp?pid=1296

 

Najbolje sto sam do sada probao od sprejeva. Moze da se nanese i na hladan lanac, desetak minuta po nanosenju pun gas, ni mrvica ne spada sa lanca! Cista felna, cista plastika, milina jedna. Ima ga u Moto Landu, mislim da sam ga platio 1400 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

ja koristim motul oba spreja za podmazivanje i ciscenje i zadovoljan sam...uzeo sam skoro neki iz POLO-a i nema veze sa zivotom tako da sam opet motul uzeo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: cogito ergo Taurunum
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F Slingshot

ja isto trošim motul za podmazivanje... super stvar.

dosta je tečan kad se nanosi pa se lepo zavuče unutar lanca..., i posle par minuta postane nekako malko lepljiv tako da ne baca po motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I za cenu 2 spreja namestiš INSIS podmazivač lanca i miran si ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

I za cenu 2 spreja namestiš INSIS podmazivač lanca i miran si ;D

 

Zapravo za cenu jednog (skupljeg) spreja :) Ovih dana sam kompletan materijal za INSIS kupio za 1200 novaca, ostaje jos litar ulja. Moglo je proci i jeftinije da sam isao po buvljacima, ovo sam sve kupio u prvoj radnji na koju sam naisao. Sad jos samo da se montira kako treba :)

 

Inace do sada sam koristio Motul offroad sprej i pre toga kratko vreme neki Castrol. Sto se mene tice sve je to isto, samo je bitno da se redovno maze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

kad se svi postovi sumiraju

 

svaki sprej je dobar

 

osim ako ne poteras motor u obrtaje

 

Poteraj Bel Ray koliko hoces ne spada ni mrvica. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Ja koristim Motul chain libe factory line extra power a pre toga Motul chain lube road plus PTFE.

Mislim da su oba dobra.Prskam na 500km ali je felna necito U..ana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 

sto se tice ciscenja lanca, patentirao sam miks axela, wd-a, paste za ruke i cifa za odmascivanje sporeta...

 

sve pomesati u casicu po malo, izmutiti cetkom i naneti na lanac, posl e5 minuta kad se ispere vodom, lanac ko nov, a kosta sve zajedno 1000 din i traje 3 godine...

hmmmmmmm,postoji le mogucnost da se dodje do dobitne kombinacije tajnih sastojaka te magicne tecnosti??  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Video sam kod druga Motorex racing,to ja savrsenstvo od spreja,koliko god da tera u obrtaje nema ni kap da spadne a lanac se beli vec preko 500 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

ja sam probao ipon sprej, yamahin sprej i jos jedan

 

sve to meni deluje isto SR drugo PK

 

koliko god malo stavio, uvek mi isprlja motor (baca)

 

tako da, kad se vec prlja, stavim neko malo gusce ulje cetkom, lanac je u svakom slucaju podmazan, a baca ulje isto kao i pre... jedina razlika je cena, koja je jedno 10 puta manja za ulje...

 

Pametno. I ja samo SAE 90 i molersku cetkicu i natopim doooobro (posle voznje dok je lanac vruc) I tako vozim 200-600 km zavisi kolko sam brzo vozio i kolko ga zbaci sa lanca.

 

Jbt lanac traje oko 30 000 znaci ja trba da am oko 5000 za podmazivanje lanca? A nov set lanaca i lancanika (za moj motor) je oko 100e!!!

Paz da im ne dam. Ljudi se pre podmazivali lance od motora dok nije bilo ovih fensi trto mudo sprejeva sa istopljenom tovatnom mascu. A znam ljude koji ne podmazuju lanac po 2000 pa im takodje nista ne fali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pishe negde na netu da se lanac bez podmazivanja predje 10% manje , cena lanca i lanchanika npr 200e vek 20.000 npr , znachi bez podmazivanja 18.000km sprej za lanac 10e za 20.000 ti treba sigurno 5-6 komada znachi , em chista felna em si faktichki u plusu .. ako cifre ne lazu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Svaki sprej je dobar ako se stavlja kako treba ;) Ja ih uzimam gde stignem, iskljucivo za podmazivanje lanaca!

Ja licno to radim ovako.Nikad neprskam hladan lanac,uvek pre podmazivanja provozam 30-ak min.pa ga onda sa sprejom ispricam.Onda ostavim motor da se lanac ohladi,po mogucstvu pola dana. I to je to ;) Podmazujem ga svakih otprilike 700km.Lanac je jos uvek kao nov ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Drugari , da ozivimo malo temu .

Kupih juce sprej za lanac i pljunih 2500 din , u pitanju je

WURTH HHS Dry Lube ili ti neki kao suvi podmazivac , kao navodno na bazi voska mada pise i da ima PTFE teflona . Zanima me ima li iko od vas ideju valja li to cemu ili sam bacio 2500din .

post-16996-0-77213100-1443215869.jpg

post-16996-0-18467300-1443215917.jpg

post-16996-0-64486500-1443215929.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja