Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

pishe negde na netu da se lanac bez podmazivanja predje 10% manje , cena lanca i lanchanika npr 200e vek 20.000 npr , znachi bez podmazivanja 18.000km sprej za lanac 10e za 20.000 ti treba sigurno 5-6 komada znachi , em chista felna em si faktichki u plusu .. ako cifre ne lazu ...

Video sam pre par godina, nov motor, preko 20.000 km, nikad nije podmazan lanac.... Kolega sa foruma, poznat....

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Onako laički razmišljano, sem što mu produžavas vek trajanja, jel se možda i uklanja i mogućnost pucanja ako se redovno održava?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo moj fabrički oko 35K i može još dosta. Redovno ga podmazujem. Kad sam u mogućnosti to ide ovako - kad operem lanac provozam malo motor da se ugreje lanac, isprskam i ostavim da prenoći u garaži. Inače ne perem svaki put lanac pre prskanja već na 2-3 prskanje operem lanac jer se vozi samo po asfaltu. Obavezno na kraju sezone ga detaljno operem i podmažem a na početku sezone operem malo ono ulja i naprskam sprej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ja ga podmazujem sa Mol sprejom, kupujem ga na Mol pumpama. Oko 550rsd za 400ml. Ne znam koliko će ovaj lanac izdržati, sad sam na oko 67.000km, zamenjen je na 45.000km Prvi put je dotezan posle 18.000km. Prskam ga posle svakih 500-600 do 1000km, kad se setim u tom intervalu. Poslednje pranje mu je bilo na oko 58.000, kad je danima ceo motor pa i lanac bio u vodi za vreme poplave. Od tad lanac nisam prao, samo podmazujem, malo više te masti otpadne kad vozim po kiši. Bojim se da ne zarđa ako ga često kvasim, a zupčanici su još uvek dobri, ništa ih izgleda ne šmirgla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

@Sasa S, za 2.500dinara 2 X 400ml Bel-Ray Blue Tac, sa besplatnom dostavom na tvoju adresu.

attachicon.gifBel-RayBlue_Tac_Chain_Lubeil.jpg

E što se tiče ovog wurth Suvi podmazivac stvar je stvarno vrhunska jedino što je maksimalno neisplativa u smislu bolje ga zameniti nego bacati tolike pare na podmazivanje . Jedino mi se svidja što lanac nije prljav posle 600km vožnje .

Na ne tu sam nalazio po inostranstvu te suve podmazivace lanca dosta jeftinije tako da po ovoj ceni ga sigurno neću više kupovati a ukoliko bude nešto do 1000din onda je već ok.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

124062d1179717850_x_ring_vs_o_ring_chain

Ono što treba da se podmazuje je u karici a to je valjkasti lager koji je fabrički podmazan i zaštičen O ili X ringom. Kad je nov generalno svrhe podmazivanja nema jedino ako ringovi propadnu posle vremeškom exploatacijom, ali pošto mi ne menjamo lanac po propisu i savetu proizvodjača ovo mu malo produžava vek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Svojevremeno dok sam trenirao biciklizam, bilo je, kao i u motociklizmu, 100 nekih sprejeva, ali se ubedljivo najbolje pokazalo ulje za podmazivanje lanaca motornih testera. Ne znam da li je o tome bilo reci ili da lli neko to koristi, ali je svakako jedna od alternativa. Generalno mislim, da onako ko dnevno vozi 150-200km, svaki cas da staje i na 300-500km prska, to se nikako ne isplati u godinu dana. Licno, prezadovoljan sam scottoilerom i svakako je veca usteda, kako vremenska tako i finansijska, na duze staze i vise kilometara.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 12/10/2015 at 15:29, VukiTA je napisao:

Svojevremeno dok sam trenirao biciklizam, bilo je, kao i u motociklizmu, 100 nekih sprejeva, ali se ubedljivo najbolje pokazalo ulje za podmazivanje lanaca motornih testera. Ne znam da li je o tome bilo reci ili da lli neko to koristi, ali je svakako jedna od alternativa. Generalno mislim, da onako ko dnevno vozi 150-200km, svaki cas da staje i na 300-500km prska, to se nikako ne isplati u godinu dana. Licno, prezadovoljan sam scottoilerom i svakako je veca usteda, kako vremenska tako i finansijska, na duze staze i vise kilometara.
 

Lanci motornih testera podmazuju se prirodnim biljnim uljem od uljane repice i suncokreta, verovali ili ne. Razlog je sto se to ulje rasipa po vocnjacima, parkovima, sumama... pa motorno ulje sa puno zle hemije nije dobrodoslo u nasu ishranu. Mi na motociklima nemamo tu brigu, cak se nauka trudi da razvije novu hemiju za ulja koja drze svojstva i kada je kisa, ili prevruce ili ledeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja