Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Bilo je dosta price oko vrsta i nacina koriscenja spreja ali mene interesuje koliko dugo traje.Ako uzmemo u obzir sa prskam lanac na 500km i da sam ga istrosio na 3.000km odnosno koristio sam ga sedam puta,jel to malo ili mnogo ili mozda dovoljno za 900 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Kupi litar ulja SAE 90 za menjace za 300 dinara i trajace ti 20.000 Km a podmazuje lanac bolje od svakog spreja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

E, vala, dodje mi da predjem na kolomast  :-\

Uzeo sam Ipona za lanac, onaj kao sto ne lepi pesak, sa telefonom (teflonom- prim.prev.  ;D) i nije los sto se tice toga, ali imam utisak da ga i vetar oduva sa lanca, a kamoli kisha!

Spere se dok si reko keks!  >:(

A vrhunac je to sto mi TAKO ZASERE FELNU, da ne mogu ni nitrom da je ocistim!  >:(

 

Znaci, kolomast je mama. Ili sto rece ovaj drugar iznad - SAE 90 za menjache i pichi!

 

Kazu da je Wuerth zakon, ne znam samo kolko mu je cena zakonska...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako razmisljas o automatkom podmazivacu lanca, prvo sto treba da ti padne na um je tvoj stil voznje. Ako po gradu vozas 50-60 i onda izadjes na auto put i peglas motor xxxkm/h onda moras stati da bi prestelovao pdomazivac lanca. Prostiji podmazivaci lanca koji nemere brzinu kretanja su prakticno ne upotrebljivi na motorima koji razvijaju velike brzine. jer ako ga ti nasteljues da bude podmazan taman kako treba na 40km/h kad ga sprasisis 160 posle nekog vremena na ovoj brzini lanac ce ti ostati suv jer nece dobiti dovoljno ulja da ga podmaze. Pre nego sto se odlucis za ovo resenje ramisli o stilu svoje voznje, meni podmazvac odlicno radi isto nastelovan od 60 do 110 za brze moram da stanem i malo odvrenem protok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Trenutno koristim Fuchs Silcolene ili tako nesto. Ostavlja prepoznatljivo bijel lanac posle nanosenja. Jaaaako sam skeptican prema njemu, cuje mi se lanac a usput se desavaju i neke cudne koncidencije. Stari lanac je bio pri kraju kad sam ga poceo mazati time i ubrzo sam ga i promijenio. Medjutim Vanja (GS) mi kaze da mu se cini da se lanac (takodje pri kraju) poceo brze istezati otkad ga koristi, a naveo mi je primjer jos jednog zajednickog poznanika sa istom simptomatikom. Ima li neko iskustva s ovim i sta su preporuke?

Cini mi se da je ipak SAE90 zakon....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Ja bas koristim taj FUCHS Silkolene TITANIUM.Tacno da ostavlja belu boju,tacno da se lanac cuje,tacno da se lanac istegao ali kad sam ga dotegao nije se vise mrdao.Bas mi se on istrosio.Kako se koristi SAE moguce da cu da se preorjentisem,a sto se tice podmazivaca ne mogu da se petljam oko stelovanja i da mislim da li maze dovoljno ili ne.Ja sam sve svoje motore podmazivao tovatnom mascu i sve je bilo ok,sad kazu da to ne valja jer skuplja prasinu.Pa sta ako skuplja prasinu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

U manualu za mog kineya pise da se koristi samo sprej ya lanac, nikako ulja, pa sad verovatno mu nece nista faliti ako ga podmayem sa SAE 90, a i vreme mu je za podmazivanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ja bas koristim taj FUCHS Silkolene TITANIUM.Tacno da ostavlja belu boju,tacno da se lanac cuje,tacno da se lanac istegao ali kad sam ga dotegao nije se vise mrdao.Bas mi se on istrosio.Kako se koristi SAE moguce da cu da se preorjentisem,a sto se tice podmazivaca ne mogu da se petljam oko stelovanja i da mislim da li maze dovoljno ili ne.Ja sam sve svoje motore podmazivao tovatnom mascu i sve je bilo ok,sad kazu da to ne valja jer skuplja prasinu.Pa sta ako skuplja prasinu!!!

 

SAE90 je najobicnije ulje za hipoidne zupcanike, gusce je od obicnog ulja pa time i zgodnije za lanac. U Hondinom manualu pise da se time i podmazuje. Znaci spric kantica, pa lagano od clanka do clanka...i drzi brate dugo. Ni malo nisam bio nezadovoljan dok sam ga koristio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Mazivo naneto raspršeno i pod pritiskom najbolje prodre u unutrašnjost lanca gde je i naj bitnije da bude. Potom se sačeka da ispari rastvarač i mazivo polako dobije lepljivo svojstvo koje ga zadržava na lancu.

Svi sistemi podmazivanja uljem, kapavcima i sl. moraju veoma pažljivo i konstantno da se koriste, jer u slučaju ostanka bez istog lanac trpi veliko opterećenje, što nije slučaj sa upotrebom sprejeva koji stvaraju zaštitni film i imaju lepljiva svojstva.

Sve su svemu - obe stvari imaju i dobrih i loših karakteristika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

onaj procycle iz luis kataloga kosta nesto oko 8e od 750ml i sa tim sprejom predejem oko 4000 4500km jedino kada sa njim podmazes nemozes voziti dva dana odnosno mozes ali pre ce sprej sa lanca biti zbacen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing
Trenutno koristim Fuchs Silcolene ili tako nesto. Ostavlja prepoznatljivo bijel lanac posle nanosenja. Jaaaako sam skeptican prema njemu, cuje mi se lanac a usput se desavaju i neke cudne koncidencije. Stari lanac je bio pri kraju kad sam ga poceo mazati time i ubrzo sam ga i promijenio. Medjutim Vanja (GS) mi kaze da mu se cini da se lanac (takodje pri kraju) poceo brze istezati otkad ga koristi, a naveo mi je primjer jos jednog zajednickog poznanika sa istom simptomatikom. Ima li neko iskustva s ovim i sta su preporuke?

Cini mi se da je ipak SAE90 zakon....

Ja bas koristim taj FUCHS Silkolene TITANIUM.Tacno da ostavlja belu boju,tacno da se lanac cuje,tacno da se lanac istegao ali kad sam ga dotegao nije se vise mrdao.Bas mi se on istrosio.Kako se koristi SAE moguce da cu da se preorjentisem,a sto se tice podmazivaca ne mogu da se petljam oko stelovanja i da mislim da li maze dovoljno ili ne.Ja sam sve svoje motore podmazivao tovatnom mascu i sve je bilo ok,sad kazu da to ne valja jer skuplja prasinu.Pa sta ako skuplja prasinu!!!

 

Objasnite mi molim vas uzročno-posljedičnu vezu sredstva za podmazivanje i istezanja lanca ?

Odgovorno tvrdim da nenormalno i prerano istezanje lanca ovisi o stilu vožnje i (ili) neadekvatno dimenzioniranom lancu i lančanicima (ugradnja nespecificirane kvalitete lanca)

 

 

A sad malo o podmazivanju lanaca

 

1)Funkcije sredstva za podmazivanje lanca su kod lanaca sa O;X ili Z-ringovima antikorozivna zaštita i smanjenje trenja i otpora između lanca i lančanika , a podmazivanje osovinica i čahura u segmentima je trajno (i nema veze sa čime podmazuješ ili tretiraš lanac izvana) ili dok  O;X ili Z-ringovi ne popucaju i ne propuste vlagu i nečistoće pa tako počne pojačano trošenje .

 

2)Lance bez O;X ili Z-ringova potrebno je češće podmazivati i to penetrirajućim mazivima za što sprejevi u obliku zaštitnog sloja (bijeli,crveni ,zeleni itd.) nisu adekvatni , već je za takve lance potrebno koristiti sprejeve u vidu ulja , a većina se motorista žali da te sprejeve lanac jako "baca" , no kod pravilne upotrebe  ne razbacuje ga se previše , a i razbacivanje je korisno jer ima funkciju čišćenja lanca jer se tim putem sa lanca "zbacaju" i nečistoće (prašina , pjesak i slično)

 

3)reduktorska , mjenjačka i ina ulja koja spominjete u predhodnim postovima imaju odlična maziva svojstva , ali kod lanaca sa O;X ili Z-ringovima moraju biti nanešena u tankom sloju i obrisana krpom da se nebi razbacala , a trajnost im je kratka i imaju svojstvo ljepljenja prljavštine na sebe , a samim tim i pojačanu abraziju između metalnih dijelova jer se udjelom zaljepljene prašine i pjeska dobiva efekt šmirgl papira i pojačanog trošenja lančanika i glidni .

Kod lanaca bez O;X ili Z-ringova su pregusta da bi prodrla između bolcni i čahurica pa lanac ionako ostaje "suh" gdje mu je mazanje najpotrebnije .

 

4) "tovatna" mast  :D :D :D samo toliko za komentar objašnjavanje bi trajalo satima .

 

I za kraj 

Svaki mehanički sklop ima svoje zahtjeve , a kada se oslobodite razmišljanja da je na tržištu roba koja služi samo da bi vama namamila pare iz džepova i kada shvatite da je nešto razvijeno , testirano proizvedeno i Vama ponuđeno da bi Vam smanjilo brigu , trošak i produžilo vijek trajanja sklopa kojemu je namjenjeno , onda možete razumno raspravljati o ovakvim stvarima .

 

Od mene toliko

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koristio sam skoro sve sprejeve koji se mogu naci kod nas na trzistu. Ovi gusci-Silkolene ili Ipon cini mi se pri nanosenju ne prodiru dovoljno i brzo otpadaju. Prosto mnogo su gusti. Zadovoljan sam Motulom jer dobro prodire, lepo traje i manje se cuje lanac. Jos jedan koji mi se nevidjeno svideo je RK, ista firma kao i za lance, a bio je pre 2-3 sezone da se kupi u 3T-racing.

Razmisljam da ugradim automatski podmazivac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Bilo je dosta price oko vrsta i nacina koriscenja spreja ali mene interesuje koliko dugo traje...

To ti zavisi iskljucivo od toga koliko cesto cistis lanac, koliko ti je prljav kada podmazujes i koliko cesto vozis po putu koji ima pijeska i ostalih necistoca. Svi ti sprejevi otprilike isto traju. Ja svaki put kada podmazujem prvo operem lanac, na taj nacin sa jednim podmazivanjem izdrzi 700-900 km i jos uvijek nije potpuno suv... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

:D :D :D Ako je odgovor zasto se ne stavlja tovatna mast onda sam shvatio!!!

E necu je staviti nikad u zivotu (mada je nisam ni do sad koristio ne znam koliko).

Koliko znam lanac se prilikom voznje zagreje i sve sto je stavljeno na njega se topi i ulazi u svaku poru lanca,makar to bio i sprej na bazi silikona.Pitanje je koliko je pouzdano mazivo i koliko dugo se iskoriscava.Za svaki mehanicki sklop se koristi neko mazivo samo sto za razlicite rezime rada se koriste razlicita maziva.Po nekoj podeli za lanac bi najbolje odgovarao kolomaz,ali racunam da smo bar toliko napredovali u tehnologiji pa sad koristimo sprej.Jedino ne znam koliko je to adekvatna zamena!!!

I jos nesto Sto se tice m9000 sve je lepo to sto si prepisao iz neke brosure ali u mojoj praksi to ne pije vodu:Niti je lanac loseg kvaliteta niti ja menjam nacin voznje jedina je razlika u spreju i to bas fuchs koji je pomenuo Boban a imamo iste simptome, a da ne ulazim u pricu da npr.SAE 90 ima bar 10 proizvidjaca na nasem trzistu i svaki bi morao da se razlikuje po sastavu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

:D :D :D Ako je odgovor zasto se ne stavlja tovatna mast onda sam shvatio!!!

E necu je staviti nikad u zivotu (mada je nisam ni do sad koristio ne znam koliko).

Koliko znam lanac se prilikom voznje zagreje i sve sto je stavljeno na njega se topi i ulazi u svaku poru lanca,makar to bio i sprej na bazi silikona.Pitanje je koliko je pouzdano mazivo i koliko dugo se iskoriscava.Za svaki mehanicki sklop se koristi neko mazivo samo sto za razlicite rezime rada se koriste razlicita maziva.Po nekoj podeli za lanac bi najbolje odgovarao kolomaz,ali racunam da smo bar toliko napredovali u tehnologiji pa sad koristimo sprej.Jedino ne znam koliko je to adekvatna zamena!!!

I jos nesto Sto se tice m9000 sve je lepo to sto si prepisao iz neke brosure ali u mojoj praksi to ne pije vodu:Niti je lanac loseg kvaliteta niti ja menjam nacin voznje jedina je razlika u spreju i to bas fuchs koji je pomenuo Boban a imamo iste simptome, a da ne ulazim u pricu da npr.SAE 90 ima bar 10 proizvidjaca na nasem trzistu i svaki bi morao da se razlikuje po sastavu!!!

 

Ja ne prepisujem , a pogotovo ne iz "brošura"

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Ma nemoj da izbegavas odgovor!!!

Zasto ne dolazi u obzir Tovatna mast.

 

Prvo mi objasni što znači "tovatna"  ;D , a mast je kompleksno mazivo koje se sastoji od sapuna(ugušćivača) i ulja (maziva) , a u ugušćivaču se mazivo nalazi u postotcima , ako definiciju temeljimo na recepturama, onda su to mješavine tekućina za podmazivanje ili ulja s 5-25% i drugih tvari koje nazivamo ugušćivačima.

Klasični ugušćivači su sapuni na osnovi soli metala,kao npr. sol litija , kalcija, natrija , barija i aluminija i hidroksistearata (masnoća životinjskog porijekla).

Noviji ugušćivači su silika-gel , organofilni bentoniti,aril-urea , politetrafluoretilen i dr.

 

Eto ti ovo je prepisano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pogledaj malo na tu temu i ovo:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18864.0

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10669.0

 

Tu imaš komplet uvod i razradu teme o Scottoileru... zaključak se sam nameće.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ево мој "low cost" (пошто је и ланац такав - клот, ништа типа О или Х, а и моторин ми је такав: "low cost") начин одржавања ланца: скинем га и очистим у неком разређивачу (од нитроа до нафте, није битно) и осушим. Онда га умотам, положим у једно старо грил-тигањче, налијем хипоидно уље да ланац огрезне, па на шпорет, док се уље на разбистри. Потом промуљам ланац да уље што боље продре у ролнице ланца, па оставим да се потпуно охлади (тј. уље потпуно поврати своју густину). Онда ланац окачим да се потпуно оцеди, овлаш пребришем евентуални вишак уља и врнем где је био. Траје колико траје, зависи и по каквој џади возиш, али јефтиније не мере.

 

Наравно, за оне новце које сам си уштедео на куповини спреја, зовнем туру другарима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja