Jump to content

Moto Zajednica

Kart Moto - Ljuba Bugarski

Recommended Posts

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto opet mene sa dilemom, treba da odvezem motor(Aprilia RS) kod nekog majstora koji se razume  da ga lepo pregleda i proveri sve sta treba, posto cu mozda na prolece da ga stavim u oglase, a necu da to bude macka u dzaku, neka bar jos nekom Aprilia bude pouzdana. A i ako ga ne prodam bar i ja da ne razmisljam hoce li nesto da otkaze

Pitanje je da li ici kod Ljube, ili preporucujete nekog boljeg majstora koji zna sta radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

kod bugarskog idite jedino ako želite da vam pokvari motor. istina, nije skup, brzo radi ali da li to rade njegovi radnici ili on, ti dobiješ motor u gorem stanju nego pre. šta reći kada samo dan nakon servisa nisam mogao da upalim mašinu koja nikada nije imala takvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ja sam odradio kod njega servis na 5000km na Derbi GP1. Korektno skroz, ostavio sam skuter rekao je dodji za 2 sata, posto sam dovezao kombijem. Kada sam se vratio dobio sam servisnu knjizicu, skuter je fino slozen, kao da nista nije menjao. Rekao mi je da mi je stavio novu svecicu rekao sam u redu. Dosao sam kuci, skuter je poceo da se gasi na leru, i isao je dosta dosta slabije. Krenuo sam da gledam sta je radio, video sam da nista nije otvarao da je sve fabricki stegnuto! I na kraju da stvar bude jos gora problem ovaj je prouzrokovala svecica!!! Meni je propisana NKG BR10ES a on verovatno zato sto je nije imao, stavio mi je NKG BR7ES!!! Ajde bar da mi je rekao nisam imao stavio sam ti ovu nego je precutao i vise nemam nameru da radim servis kod njega.

 

Covek od koga sam kupio motor kaze da mu je majstor Bug ugradio Bosna super svecicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Imam ih...

kod bugarskog idite jedino ako želite da vam pokvari motor. istina, nije skup, brzo radi ali da li to rade njegovi radnici ili on, ti dobiješ motor u gorem stanju nego pre. šta reći kada samo dan nakon servisa nisam mogao da upalim mašinu koja nikada nije imala takvih problema.

 

Hmm, iako smo razgovarali telefonom, utvrdio sam da je tezak covek blaga rec (postujem BJ pravila i jedva se suzdrzavam da ne vredjam, pomen ovog...)

Ne bih ni komentarisao njegov pomen da me nije toliko tada isprovocirao i tada sam mu rekao ''Da stojim ispred tebe, ne bih garantovao za sebe!''.

BR 1: a taj motor uf mnogo je bre to tesko za odrzavanje (pipavo bre to mnogo, spakovan ko svaka trkalica)

BR 2: evo da ti Ja kazem on ide, ide al se kvari (ti ces da me ucis kao idu brzine, xaxaxa, pa kvari se svaki kad tad)

BR 3: tu se sve menja (ne znam, Ja ne trazim uzrok i sitan kvar, samo ako mi doneses drugi agregat ili sve delove, Ja cu zavrnuti 5 srafova umesto tebe, pa sta ce mi on kad sam dodjem do delova, Boze, Boze)

BR 4: kad uradim generalnu (kakva generalna manijace-alo bre, promena dihtunga, semeringa i lezajeva) od oko 2500eura minimum dajem garancju od mozda 50km (ogradjujem se ako nesto ne valja ili ne uradim kako treba ili ne znam da uradim)

Ej trazis u startu musteriji za zamenu dela, i ruke umesto max 500, a ti 2500, i jos takvoj musteriji kao ne znam, ne znam, da vidim nisam raspolozen, da ne nabrajam vishe, njegove nebuloze me ne interesuju, porazgovarali smo o par stvari, video sam koliko se razume u SXV za koji ga preporucuju.

Posto radim kod privatnika, da se Ja tako ophodim odavno bih izleteo, ili bi stavili kjuc u bravu.

Ne postuje musterje itd, coveku treba strucna medicinska pomoc!

Zakljucak, KO MU DADE LICENCU! :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Imam ih...

Ok momci, NE BUGARSKI! dajte nekog normalnog majstora za Aprilie u Bgdu :neznam:

 

HMMMM daj mi majstora uopste za SXV u srbiji uopste (pazi ne trazim normalnog-hocu samo da zna to sto radi).

Unapred se ogradjujem od varijanti skuter centar, PGS...

Da imaju majstora ili delove ne bi se prepucavali 3 meseca telefonom ''javicemo vam ako uopsete budemo u mogucnosti da nadjemo delove''. Ne bi jurio delove po inostranstvu. CCCC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja sam svojevremeno odvezao Jonway skuteric kod njega...2 puta mu je bio na servisu i nije uspeo da resi problem. Da upola ima znanja koliko je prepotentan, valjda bi resio problem. Sta bi bilo da je neka komplikovanija masina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: dorcol

zvao sam da mi dotegne lanac,covek mi je mrtav hladan rekao da dodjem za 10 dana....toliko od tome. za deset dana cu da sam naucim kako se to radi pa mi on nece ni trebati.sada sam razocaran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Kod Ljube sam bio dva puta. Jednom Aprilia SportCity 125 nov i Peugeot Elystar 50ccm 2004 godiste. Apriliu sam imao redovan servis i kada mi se upali pampica za servis i kada odvezem u servis covjek me pozove i kaze gotov ti je motor ali medjutim lampica i dalje trepce. Kaze da je to normalno :-) . Drugi servis redovan kada je radio motor ima piskav zvuk. Ja ga pitam sta se desava sa motorom Bugarski govori to ti je tako normalno :zbunjen:. Odvezem Elystara rekoh ajde odrzavam motore kod istog covjeka. Bio je mart izvukao motor iz garaze da ga sredim ne moze motor da upali (kurblao palio na kablove nema sanse) . Pitam Ljubu jel moze ovo da se popravi ne znam sta je u pitanju. Ostavi motor zavrsicemo nesto. Motor ima elektronski saug koji je crkao. I ja se vracam sa puta donosim majstorima cokolade iz Njemacke i zovem Ljubu i pitam jel gotov posao. Ljuba : Dodji po motor pedeset evra. JA :OK. Odem po motor motor trokira reko staro gorivo. Odem od servisa do Francuske ulice (cirka 400m) motor se dva puta ugasi. Ne mozes da krenes sa motorom, kada krenes i drzis pun gas ide, kada stanes na semafor ne mozes da krenes. I sa takvim motorom krenem i stignem do Njegoseve ulice i motor zakovao. Okrenem Ljubu on kaze promeni svecicu. Ja zamjenim radi motor isto kao pre samo sto sada mogu da upalim. Temperatura u meni raste. Okrenem ponovo Ljubu posle 500 m motor opet stao. Ovde vec gorim. I kazem mu da slobodno dodje po motor!!! Sutradan ga pitam sta je uradio kada sam dosao u servis on mi fimo objasni dje je bio problem u pocetku: Tvoj karburator ima elek. saug i to je crklo. I ja kazem dobro sta ste vi uradili . Zapusio sam tu rupu na karburatoru.>:( . Tako da corba konstantno preliva i kvasi svecicu. Da covjek posle toda uzme i popravi motor i naravno naplati ponovo 3000 dinara. i rikne i ta bjedna svijecica. Covjek mi naplati i svijecicu koju je zavrno i ostavi odvrnut auspuh.

DOBRO MI NIJE I FRANCUSKI KLJUC OSTAVIO U MOTORU!!!

 

NIKAKO. VJERUJTE DA MI JE APRILIJA SPORTCITY PRODUVALA POSLE 15000 SA SERVISOM KOD LJUBE. A SA PEUGEOTOM SAM PRESAO 35000 SAMO STO SAM NA VREME PROMENIO MAJSTORA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

15 godina sam kod Ljube i nemam jednu ružnu reč. Kad nisi arogantan odmah ti se Ljuba pokaže ne samo kao odličan majstor nego i kao pošten čovek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

Verovatno sa nečim što nije mnogo kompleksnije od Tomosa.

Ma u stvari i nemam motor, Ljuba mi popravlja trokolicu.

 

Hvala što ti bolje znaš i što si me podučio! Mogu da ti se javim kad još nešto u životu ne budem znao, recimo da izaberem rotkvice na pijaci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja