Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje u vezi probne vozacke dozvole a1

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima, polozio sam za a1 i dobio sam probnu vozacku u koji su mu upisane am i a1. E sad, u zakonu nigde ne pise da za am postoji probna vozacka, sto bi nekako znacilo da ukoliko vozim bilo sta na zutu tablicu ogranicenja ne vaze? Da li to ima veze sa vezom i da li je rupa, ili je regulisano nekako? Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

mozda ne pise u zakonu, ali kad te zaustavi saobracajac u dozvoli ti pise :) 

Uvek sam se pitao, sta to vuce coveka da tera mak na konac, i inat zakonu? sta te naginje da krsis neke clanove tog zakona?

piti svejedno ne smes. hoces jurcati, mopedom se vozati nocu posle 23?

pisem iz zainteresovanosti i dobre namere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
pre 28 minuta, srbac je napisao:

Sediš u kafiću sa drugarima, i moraš u 22.50 kući ...

To vazi ako ri je kuca blizu, a ako si 50km od kuce moras u 22h :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
11 hours ago, dusan_11060 said:

Pozdrav svima, polozio sam za a1 i dobio sam probnu vozacku u koji su mu upisane am i a1. E sad, u zakonu nigde ne pise da za am postoji probna vozacka, sto bi nekako znacilo da ukoliko vozim bilo sta na zutu tablicu ogranicenja ne vaze? Da li to ima veze sa vezom i da li je rupa, ili je regulisano nekako? Hvala unapred!

Ako je jedina dozvola koju imas probna za A1 sa upisanom AM onda vazi i za jednu i za drugu kategoriju da je probna. Ako vec posedujes regularnu vozacku za npr B kategoriju uz koju si dobio (po starom zakonu) i AM kategoriju, kad te zaustave pokazi tu vozacku :)

 

6 hours ago, tibor said:

mozda ne pise u zakonu, ali kad te zaustavi saobracajac u dozvoli ti pise :) 

Uvek sam se pitao, sta to vuce coveka da tera mak na konac, i inat zakonu? sta te naginje da krsis neke clanove tog zakona?

piti svejedno ne smes. hoces jurcati, mopedom se vozati nocu posle 23?

pisem iz zainteresovanosti i dobre namere.

Ne mislim da iko tera mak na konac i inati se zakonu ali da je zakon apsolutno sulud to niko racionalan ne moze da ospori. 

Postojanje probne dozvole sam po sebi nije problematicano (sta vise podrzavam u to u potpunosti) ali positovecivanje iskusnih ucesnika u saobracaju sa apsolutnim pocetnicima jeste . Jedini kriterijum koji odredjuje da li ces dobiti probnu ili regularnu dozvolu je to da li si ikada posedovao probnu dozvolu ili ne. Posebno je suluda cinjenica da sa istom tom probnom dozvolom mozes da sednes na motor od 200ks ali samo do 23h. :D  Van svake pameti je ogranicavati nekog ko je 20-30 godina u saobracaju svakodnevno na obavezu da se kuci motorom vrati do 23h ili da isti ostavi do 6h. Ne vidim nikakav smisao svega toga. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

to sto neko 20-30 godina vozi kamion i prvi put polozi za A1 (pa dobije probnu) ne znaci da je iskusan u voznji motora. Smatram da ogranicenja nisu tu zbog saobracaja vec iskustva u voznji odredjenog vozila. Zabrana voznje posle 23h je stavljena zbog umora, sto vozaca sa probnom, sto povecanog umora kod drugih vozaca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
1 hour ago, tibor said:

to sto neko 20-30 godina vozi kamion i prvi put polozi za A1 (pa dobije probnu) ne znaci da je iskusan u voznji motora. Smatram da ogranicenja nisu tu zbog saobracaja vec iskustva u voznji odredjenog vozila. Zabrana voznje posle 23h je stavljena zbog umora, sto vozaca sa probnom, sto povecanog umora kod drugih vozaca.

Sve to stoji sto kazes samo sto to ovde nije slucaj. Dacu ti prost primer. Polozio si za B kategoriju pre godinu dana i dobio probnu dozvolu koju si koristio do juce. Nikada nisi seo na motor i imas ukupno godinu dana kompletnog iskustva u saobracaju i 0 minuta iskustva u voznji motora bilo koje kategorije. Danas polozis za motor i dobijas full dozvolu za razliku od nekog ko je 30 godina u saobracaju koji dobija probnu. Kako to ima smisla? Imalo bi da probnu dobijaju svi vozaci koji prvi put upravljaju odredjenom kategorijom vozila ali to nije slucaj.

 

Sto se tice zabrane posle 23h. Stoji da su vozaci umorniji ali isto tako stoji da je broj vozila na putu jedno 10x manji nego u 17h. Licno smatram da nepaznja i nervoza drugih vozaca u gustom saobracaju pretstavlja vecu opasnost po vozaca motora od umora ali mozda gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
8 hours ago, dusan_11060 said:

Iskreno mislim da je glupo sto probna za a1 traje 5 godina! Ajde da je godinu dana pa okej, ali pet godina da te neko ogranicava vremenski...

Probna dozvola za A1 kategoriju vazi 2 godine ako si za istu kategoriju polozio nakon napunjene 19 godine. 5 godina si ogranicen na probnu dozvolu samo ako si polozio za A1 sa 16 godina odnosno osudjen si na nju dok ne napunis 21. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja