Jump to content

Moto Zajednica

Mišljenje za mene kao pocetnika

Recommended Posts

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Sto se odabira motocikla tice mislim da nema greske,a sto se tice visine i tvog osecaja da li ti taj motocikl odgovara, to ne moze niko da ti pomogne, moras da probas taj motocikl, provozas malo pa vidis kako ti lezi.. Svakako ako taj ne bude pravi za tebe ima jos dosta motocikala 250-300ccm naci ces nesto.. ali ono najbitnije kod kupovine prvog motocikla je da kupis kompletnu opremu i da se edukujes malo, a motocikl se najlakse kupi :takoje:

Dobro nam dosao na forum! :jee1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Како то мислиш, огроман си? :lol3:

Просечна висина и перо лака категорија :)

Пробај мотор, 300 кубика није превише за почетак, ал' ако дивљаш, и 49 може бити погубно... 

 

Свакако ћеш имати проблем да се сместиш на већину тркалица, али не дај да те то омете, ако већ волиш. Трпи мало :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 9 sati, Lošmi_WayOfLife je napisao:

Sto se odabira motocikla tice mislim da nema greske,a sto se tice visine i tvog osecaja da li ti taj motocikl odgovara, to ne moze niko da ti pomogne, moras da probas taj motocikl, provozas malo pa vidis kako ti lezi.. Svakako ako taj ne bude pravi za tebe ima jos dosta motocikala 250-300ccm naci ces nesto.. ali ono najbitnije kod kupovine prvog motocikla je da kupis kompletnu opremu i da se edukujes malo, a motocikl se najlakse kupi :takoje:

Dobro nam dosao na forum! :jee1:

Hvala ti!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 1 sat, Zuba87 je napisao:

Како то мислиш, огроман си? :lol3:

Просечна висина и перо лака категорија :)

Пробај мотор, 300 кубика није превише за почетак, ал' ако дивљаш, и 49 може бити погубно... 

 

Свакако ћеш имати проблем да се сместиш на већину тркалица, али не дај да те то омете, ако већ волиш. Трпи мало .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Sa 192 visinom samo točkovi od trkalice će ti viriti iz dupeta :jee:.Mislim da ti je neki skuter idealan ili neki kros od 125 ccm dok se malo ne naučiš pa onda polako ka onom što ti se sviđa. Trkalica po meni nije dobar izbor za početnika. Mi malo stariji smo išli nekim redom krenuvši od automatika pa apenca il petnajske pa polako gore a vi sad s' neba pa u rebra, odmah da budete baje. Opasna je to rabota... Želim ti svu sreću u odabiru i vožnji al pamet u glavu i polako. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre sat vremena, Papisha je napisao:

Sa 192 visinom samo točkovi od trkalice će ti viriti iz dupeta :jee:.Mislim da ti je neki skuter idealan ili neki kros od 125 ccm dok se malo ne naučiš pa onda polako ka onom što ti se sviđa. Trkalica po meni nije dobar izbor za početnika. Mi malo stariji smo išli nekim redom krenuvši od automatika pa apenca il petnajske pa polako gore a vi sad s' neba pa u rebra, odmah da budete baje. Opasna je to rabota... Želim ti svu sreću u odabiru i vožnji al pamet u glavu i polako. 

Da ali ja sam vozio mini kross od svoje 6 pa do 12 13 GOD., onda sam od svoje 16 pa sve do danas vozim skuter 125cc.I bas bi mi tako stajala svaka trkalica od 300cc?A ja bi tako volio vozit jednu takvu jer stvarno otkad znam za sebe imam motor i volim ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Свака ће ти бити мала. Нема ту сумње. Биће ти мале и неке од литре, а камоли од 300 кубика :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 11 sati, drmilan_ je napisao:

Nama visokima trkalice stoje ko piletu sise

Šta se vama čini koji Naked za početak bi bio dobar?Možda yamaha mt03,ili kawasaki z300 ili su i oni  mali haahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
Pre 21 sati, Harley D je napisao:

Da ali ja sam vozio mini kross od svoje 6 pa do 12 13 GOD., onda sam od svoje 16 pa sve do danas vozim skuter 125cc.I bas bi mi tako stajala svaka trkalica od 300cc?A ja bi tako volio vozit jednu takvu jer stvarno otkad znam za sebe imam motor i volim ih.

Ako toliko želiš ti kupi sebi to nije zabranjeno, svako ima pravo na izbor. Kad budeš kupovao ti se prvo slikaj na trkalici pa probaj voziti bar dvadesetak kilometara da vidiš kako ti leži i ne zameri saveti su iz najbolje namere a ti kako ti volja. :takoje: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

I ja sam visok 198 cm i najbolje probaj, sjedni na  koji god mozes , svi su razliciti , 

Ne slusaj niže ljude   :jee:ako ti je mal motor nemoj kupovati , nije dukserica pa da ce se istegnuti :vlajko:

Samo gledaj :)

 

 

download (6).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 6 sati, Papisha je napisao:

Ako toliko želiš ti kupi sebi to nije zabranjeno, svako ima pravo na izbor. Kad budeš kupovao ti se prvo slikaj na trkalici pa probaj voziti bar dvadesetak kilometara da vidiš kako ti leži i ne zameri saveti su iz najbolje namere a ti kako ti volja. :takoje: 

Naravno hvala tebi na savjetima ja ću probat i trkalice ali Boze moj ako ne bude išlo ima dobrih nakeda pa da se uhodam i kasnije na jače i veće trkalice kad položim za A.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre sat vremena, Gagiii je napisao:

I ja sam visok 198 cm i najbolje probaj, sjedni na  koji god mozes , svi su razliciti , 

Ne slusaj niže ljude   :jee:ako ti je mal motor nemoj kupovati , nije dukserica pa da ce se istegnuti :vlajko:

Samo gledaj :)

 

 

download (6).jpg

Hvala!Vidim da tipiše da vozis 650 kawasaki koji ako smijem znati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 5/20/2020 at 12:27 PM, Harley D said:

Šta se vama čini koji Naked za početak bi bio dobar?Možda yamaha mt03,ili kawasaki z300 ili su i oni  mali haahah

Pazi iste smo gradje pa mozda mogu da pomognem. Za pocetak odmah da se ogradim i ja sam pocetnik kao i ti tako da uzmi moje misljenje sa rezervom.

Kada sam ja trazio svoj prvi motor ista prica je bila. Svaki je bio mali za mene. Po ljudima na forumu ako si visi od metar i zilet mozes samo enduro da vozis sve ostalo ce ti reci da je previse malo za tebe. Problem je u tome sto su ovde vecina ljudi godinama na motoru i vrlo cesto ne mogu da stvari sagledaju iz perspektive jednog pocetnika sto ti sa 18 godina svakako jesi. To ne znaci nikako da isti ti ljudi nisu u pravu i da su njihovi komentari zlonamerni i cinjenica je da nama krakatima ergonomija vecine motora nije savrsena. Vecina ljudi ovde su iskusni vozaci koji voze ture od vise stotina kilometara u cugu gde takve stvari igraju zaista bitnu ulogu ali poenta je da za pocetak ti svakako neces obilaziti svet na svom prvom ozbiljnijem motoru vec na njemu uciti osnove voznje i ponasanja u saobracaju. Cak i kada se odlucis da van grada opletes turu u svakom momentu mozes da stanes negde ispravis kicmu i odmoris. Poenta je da uzivas u voznji a ne negde da stignes za sto krace vreme. Ako ces vozati po gradu neces u cugu voziti vise od pola sata tako da opusti se i uzmi motor koji ti se najvise svidja. Svakako neces ostariti na njemu nego ces ga verovatno zameniti za koju godinu. 

Primera radi mene je poznanik ubedjivao kako ce mi Honda CBF500/600 biti previse mali. Iskreno meni je motor mnogo veci nego sto sam ocekivao. Istina je da se sedi nize ali ne vidim to kao neki problem. Nisam vozio 3 sata bez prestanka pa da mogu da kazem sa sigurnoscu da to nece biti problem ali za sada mi je motor savrsene velicine i nista ja tu ne bih menjao :) U auto skoli vozim Kawasaki ER6 koji je fizicki jos manji motor i apsolutno se ne slazem da je mali za mene. Odlicno se njime upravlja i cak mi je udobniji od Honde.

 

Oduzih ja ali ti konkretan odgovor nisam dao :) Poenta je da ako ti motor treba da izgledas cool i zajebano na njemu mozda i ne trebas da vozis motor. Ako je poenta da uzivas na njemu niko ti ne moze reci na cemu ces se ti osecati dobro vec sedi probaj pa vidi a to kako ces izgledati na njemu zar je bitno. Moj savet ti je da se ne lozis previse i da budes pametan u voznji. U najludjim si godinama i takve stvari nisu nenormalne za tvoje godine ali te mogu kostati glave. Na kraju komentar koji je meni najvise pomogao u odabiru mog prvog motora: "Motor se ne bira glavom nego srcem, kupi onaj koji ti izmami najveci osmeh" (mozda sam izbucerovao citat ali to je poenta) :) 

 

Pozdrav i srecna kupovina...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Hvala li od srca stvarno.To i ja mislim da se motor bira srcem, a za to da ja uzimam motor da sam Cool ništa od toga ja stvarno volim te mašine i vožnja na motoru je za mene jedan od ljepših osjećaja.Hvali ti još jednom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja