Jump to content

Moto Zajednica

Vizir?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Da li je neko radio zatamnjivanje vizira na kacigu? Imam neku SHIRO kacigu, lepo me sluzi, ali vizir je obican providan, pa kad je suncano i lepo vreme, primoran sam da nosim naocare, nije lose, ali je muka prilikom stavljanja i skidanja,. Tako da, koliko je isplativo da se posalje vizir kod Ivana ili gde vec da se zatamni?? Da li zatamnjivanje prelazi cenu novog vizira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Meni jedino pada na pamet nekom folijom da se zatamni, svakako mislim da ti je bolje da ti navedeni Ivan napravi ili da kupiš vizir nego da se igraš i potamnjuješ postojeći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Da li je neko radio zatamnjivanje vizira na kacigu? Imam neku SHIRO kacigu, lepo me sluzi, ali vizir je obican providan, pa kad je suncano i lepo vreme, primoran sam da nosim naocare, nije lose, ali je muka prilikom stavljanja i skidanja,. Tako da, koliko je isplativo da se posalje vizir kod Ivana ili gde vec da se zatamni?? Da li zatamnjivanje prelazi cenu novog vizira?

Nisam siguran da Ivan pravi vizire za kacige...vec samo za motore,ali ne znam najbolje da proveris...

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Meni jedino pada na pamet nekom folijom da se zatamni, svakako mislim da ti je bolje da ti navedeni Ivan napravi ili da kupiš vizir nego da se igraš i potamnjuješ postojeći.

Sa folijom su probali neki i nemoze da se uradi, ostaju talasi i slicno, nije to to...

 

Da li je neko radio zatamnjivanje vizira na kacigu? Imam neku SHIRO kacigu, lepo me sluzi, ali vizir je obican providan, pa kad je suncano i lepo vreme, primoran sam da nosim naocare, nije lose, ali je muka prilikom stavljanja i skidanja,. Tako da, koliko je isplativo da se posalje vizir kod Ivana ili gde vec da se zatamni?? Da li zatamnjivanje prelazi cenu novog vizira?

Nisam siguran da Ivan pravi vizire za kacige...vec samo za motore,ali ne znam najbolje da proveris...

 

Послато са LG-E460

Nisam ni mislio da mi napravi, nego da mu posaljem svoj, a on da mi uradi i vrati zatamnjen.. E sad, da to ne premasi cifru novog vizira.. Ivana sam uzeo kao primer nekog ko se time bavi, a nemora da on to odradi, svejedno je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Mislim da je Ivan u nekoj temi napisao da se ne bavi zatamnjivanjem bilo kog tipa vizira, stop svetala i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Ne znam zašto nema konkretna tema za Ivanove vizire, odnosno načuo sam da je obrisana zato što je procenjeno da je reklamnog karaktera, pa ako bi neko mogao da mi objasni šta se tu desilo...?

 

Voleo bih takođe neko da mi navede prodavnice/proizvođače, odnosno ukaže koliko mi to imamo izbora ovde u Srbiji kad hoćemo nešto da kupimo za motor, ili da napravimo nešto po želji i meri... A naročito zimi. Ja sam se u*rao od muke dok nisam našao gume, a da nije Ivana verovatno bih umro od upale pluća, jer vizir niko neće uvoziti do proleća. Mislim, koji će mi moj veliki vizir na proleće...

 

Evo malo slika, da se vidi da je čovek umetnik, a ne majstor:

 

post-31138-0-72563900-1481037301.jpg post-31138-0-91567600-1481037305.jpg post-31138-0-46241500-1481037309.jpg post-31138-0-13295300-1481037313.jpg post-31138-0-08595200-1481037317.jpg post-31138-0-03325800-1481037321.jpg post-31138-0-93398600-1481037324.jpg post-31138-0-95938700-1481037328.jpg post-31138-0-15097600-1481037333.jpg post-31138-0-10435000-1481037337.jpg

 

Sve u svemu, mislim da nije u redu da na BJB nema konkretne teme za Ivanove vizire.

 

Odricanje: Nisam ni na koji načim povezan sa dotičnim, niti imam bilo kakvu materijalnu korist od ovoga, samo da se zna.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Колике је дебљине овај визир  :stabre:  делује ми танано .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Колике је дебљине овај визир  :stabre:  делује ми танано .

 

Mislim da je 4mm, ali mogu da izmerim i da ti kažem tačno.

 

Mada... Da probamo ovako... Na 150-160km/h na pravcu i 120-130km/h u krivini ne mrda, nema savijanja, niti vibracija. To je na pisti naravno, ne bih toliko vozio u saobraćaju  ;)  

 

EDIT: Zaboravih da napišem... Kao što Ivan reče, poenta je u zakrivljenjima, svako mu daje dodatnu čvrstinu.

Promenio član donmarkoni®

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja