Jump to content

Moto Zajednica

Novi V Strom 650 ili Honda CB500x

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, 

Poslije 10 godina provedenih na X city-u želim kupiti novi motor na brzine. Visok sam 176 i imam 70 kg, do sada nisam vozio motor na brzine. Motor bih vozio kao i do sada po asfaltu i po gradu- uglavnom kratke relacije i kraći jednodnevni izleti. Izbor se sveo na dva modela mali strom ili cb500x. Molim Vas za savjet šta bi mi više odgovaralo s obzirom na navedeno ili mozda nesto treće?

Strom mi se najviše sviđa ali ne znam da li je to baš motor za nekoga ko nikad nije vozio motor na brzine.

Hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Stromić je ozbiljniji motor, samo se bojim da je sa 835 mm malo povisok za tebe.... Probaj, bar da sedneš. 

S druge strane, Honda je pravi zvrk, možda i bolji izbor za to što si naveo da ćeš raditi. Kad dodaš visinu sedišta od 810 mm, manju registraciju, manju potrošnju,.... Moj glas u ovom slučaju ide za Hondu. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Strom ima 70 konja a Honda 48 i to je prilično velika razlika.Sličniji Stromu je Versys 650.U svakom slučaju bar sedni na sva tri pa se možda tako lakše odlučiš.

Sve su to odlični motori jedino se po snazi razlikuju i po položaju tj.visini sedenja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Mozda ti da kupis Stroma pa se navuces na voznju van grada.. pocnes da putujes i onda ti samo ostaje da ga nakrcas opremom.. a opet honda 500 mislim da bi joj falilo malo snage za neki put natrpan motor +2 ljudi.. ipak kupujes nov motor, glupo je da te smori i sledece godine da ide na ogase (-1000e minimum) a imam prijatelja koji stoma 2017 vozika uglavnom po gradu i prezadovoljan je.. na strani honde je u ovom slucaju samo registracija i ako ti stvarno vise odgovara visina sedenja, ali to se proba pa odluci..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Za to sto ti hoćeš, ja bih cb500x. Lakši je od v stroma, manje troši, jeftinija registracija i lepši je motor generalno. Vstrom je bolja opcija za duže vožnje, stabilniji za autoput, i mnogo bolji ako planiraš vožnje u dvoje. Oba motora imaju vrlo pouzdane mašine, tako da koji god da uzmeš, bićeš miran što se tiče pouzdanosti. Benelli ne savetujem dok se ne pokaže na duže staze, ipak je to kineski proizvod, uz to je teži od v stroma, a ima slabiji motor. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

E ovako,tj postovani...i sam do nedadavno imao slicnu dilemu(da ne idem u sitna crevca) da bi na kraju uzeo cb 500x staru 6meseci sa predjenih 3000km (osetno povoljniju od ganc nove) i prezadovoljan sam voznjom i motorom,i meni je ovo prvi menjac. Moj zakljucak  i topli savet je sledeci/prati prodaju i gledaj sto vise objektivno stanje/cenu/garanciju ...a da li je strom,nc ili baby africa (cb500x) je po meni nevazno jer su to odlicni sklopovi koji drze cenu...mada s obzirom na tvoju tezinu pre bi birao lakse motore-ima znacaja,veruj...ja recimo imam 185cm i 95 kg i svi mi kazu da mi cb odlicno pristaje  pa ti sam donesi zakljucak...

honda-cb500x-2020-ra-mat-cap-nhat-dien-mao-moi-7121-1580952128-5e3b6a4077176.jpg

IMG_20200521_185211.jpg

IMG_20200521_185229.jpg

IMG_20200513_182809.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jedini što je po mom mišljenju ozbiljna mana stroma je nedostatak led svetala i migavaca. Neoprostivo u 2020oj godini. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Neko ko je dve godine vozio nc 750x  i presao  na stroma ,pouzdano tvrdim da je strom za duzinu bolji ,preskoci cb500x i uzimi stroma ....pri  tome ja sam visok 174 cm i u zadnje dve godine sam sabio 20000 km

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Druze ja sam bio u sličnoj situaciji..Nakon 1g ganjanja runnera od 50cc kupio sam ni vise ni manje nego Versys.. Mrzio sam ga prve 3g, al kad mi je sjeo ..To je to.. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
3 hours ago, Motorcyclist said:

Sto si ga mrzeo 3 godine? 

 

Jel mi je trebalo toliko dugo da mi sjedne..

Da je to to, da dobijem neku sigurnost i stabilnost na njemu..

Pravim jako malo km godisnje na motoru tj pravio sam (sad imam skuter) i tolko je trebalo da mi fluidno legne voznja s brzinama po gradu 

na tako velikom motoru i jos neke sitnice..Recimo nikad mi al nikad nije uslo u naviku kocenje noznom kocnicom.

Ni nakon 9g  voznje.. 

 

Dan danas ako bi se opet vraco na motor opet bi uzeo versysa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ako ti je neophodna brzina krstarenja na auto putu vise od 140km/h onda uzmi Strom, ako ti je OK da drzis brzinu 120/140 na auto putu onda ti i  CB500 zadovoljava potrebe.

To je ta razlika u konjazi o kojoj svi pricaju za sve ostalo, ubrzanje, okretnost, mogucnost da nosi dva putnika sa 3 kofera prtljaga i tank torbom je prsa u prsa sa Stromom. 

Jedino sto mislim da Strom ne trosi 3.5L po gradu kao sto je to slucaj kod CB500X. Takodje dosta je manji od Strom-a takoreci za nize ljude, ja sam 180cm i meni lezi taman. Masina je pouzdana evo vozim je vec 4 godine presao sam oko 35.000 i osim redovnih servisa nista nije radjeno dodatno. Tako da je agregat pouzdan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

da li je na kraju momak kupio neki motor? Ili je ovo bila klasicna BOT navlakusa u istrazivanju tržišta?? :D

 

E zato sam dosta puta rekao, da ne treba da otvara teme ko god, nego da admini rade ono što zapravo u treba da rade, da budu admini!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja