Jump to content

Moto Zajednica

Bianconeri

Novi V Strom 650 ili Honda CB500x

Recommended Posts

• U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, 

Poslije 10 godina provedenih na X city-u želim kupiti novi motor na brzine. Visok sam 176 i imam 70 kg, do sada nisam vozio motor na brzine. Motor bih vozio kao i do sada po asfaltu i po gradu- uglavnom kratke relacije i kraći jednodnevni izleti. Izbor se sveo na dva modela mali strom ili cb500x. Molim Vas za savjet šta bi mi više odgovaralo s obzirom na navedeno ili mozda nesto treće?

Strom mi se najviše sviđa ali ne znam da li je to baš motor za nekoga ko nikad nije vozio motor na brzine.

Hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 353 postova
  • Motocikl: ..... searching....

Stromić je ozbiljniji motor, samo se bojim da je sa 835 mm malo povisok za tebe.... Probaj, bar da sedneš. 

S druge strane, Honda je pravi zvrk, možda i bolji izbor za to što si naveo da ćeš raditi. Kad dodaš visinu sedišta od 810 mm, manju registraciju, manju potrošnju,.... Moj glas u ovom slučaju ide za Hondu. 

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 55 postova
  • Motocikl: Honda nc750x

Strom ima 70 konja a Honda 48 i to je prilično velika razlika.Sličniji Stromu je Versys 650.U svakom slučaju bar sedni na sva tri pa se možda tako lakše odlučiš.

Sve su to odlični motori jedino se po snazi razlikuju i po položaju tj.visini sedenja.

• JEDAN ŽIVOT-DVA TOČKA-BEZBROJ SITUACIJA, 120 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx600f

Mozda ti da kupis Stroma pa se navuces na voznju van grada.. pocnes da putujes i onda ti samo ostaje da ga nakrcas opremom.. a opet honda 500 mislim da bi joj falilo malo snage za neki put natrpan motor +2 ljudi.. ipak kupujes nov motor, glupo je da te smori i sledece godine da ide na ogase (-1000e minimum) a imam prijatelja koji stoma 2017 vozika uglavnom po gradu i prezadovoljan je.. na strani honde je u ovom slucaju samo registracija i ako ti stvarno vise odgovara visina sedenja, ali to se proba pa odluci..

• U prolazu, 84 postova
  • Motocikl: HONDA SH150i

Za to sto ti hoćeš, ja bih cb500x. Lakši je od v stroma, manje troši, jeftinija registracija i lepši je motor generalno. Vstrom je bolja opcija za duže vožnje, stabilniji za autoput, i mnogo bolji ako planiraš vožnje u dvoje. Oba motora imaju vrlo pouzdane mašine, tako da koji god da uzmeš, bićeš miran što se tiče pouzdanosti. Benelli ne savetujem dok se ne pokaže na duže staze, ipak je to kineski proizvod, uz to je teži od v stroma, a ima slabiji motor. 

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 131 postova
  • Motocikl: Honda-dama hertz

E ovako,tj postovani...i sam do nedadavno imao slicnu dilemu(da ne idem u sitna crevca) da bi na kraju uzeo cb 500x staru 6meseci sa predjenih 3000km (osetno povoljniju od ganc nove) i prezadovoljan sam voznjom i motorom,i meni je ovo prvi menjac. Moj zakljucak  i topli savet je sledeci/prati prodaju i gledaj sto vise objektivno stanje/cenu/garanciju ...a da li je strom,nc ili baby africa (cb500x) je po meni nevazno jer su to odlicni sklopovi koji drze cenu...mada s obzirom na tvoju tezinu pre bi birao lakse motore-ima znacaja,veruj...ja recimo imam 185cm i 95 kg i svi mi kazu da mi cb odlicno pristaje  pa ti sam donesi zakljucak...

honda-cb500x-2020-ra-mat-cap-nhat-dien-mao-moi-7121-1580952128-5e3b6a4077176.jpg

IMG_20200521_185211.jpg

IMG_20200521_185229.jpg

IMG_20200513_182809.jpg

• Sviđa mi se 1